Понеділок, 29.04.2024, 07:47
Вітаю Вас, Гість

конспекти занять

Мета :Виховувати в дітях почуття прекрасного, любов до природи, до рідного краю через образотворче мистецтво, музику, поезію. Розвивати вміння давати естетичні оцінки, висловлювати судження, співвідносити за настроєм зразки живопису, музики, поезії. Викликати емоційний відгук на художній образ. Продовжувати удосконалювати художньо-мовні виконавські навички дітей при читанні віршів, співі пісень; прищеплювати чуйність до поетичного слова. Вчити дітей розрізняти відтінки настроїв, зміну характеру музики. Передавати настрій, характер музики в співі, в русі, танці. Створювати власні танцювальні імпровізації.Збагачення та активізація словника:Старовинні назви місяців: хмурень, Лютов, снігових; балет, балерина, блакить.Репродукції картин:І.Вельц «Іній»; И.Грабарь «Лютнева блакить»; А.Саврасов «Зима». Аудіозапис музичних творів: П.І. Чайковський «Зимові мрії», «На трійці»; А.Вівальді «Зима»; Свиридов «Заметіль» (вальс). Відеозапис фрагмента з балету «Лускунчик» П.І. Чайковського «Снігова буря».Обладнання та матеріали:Музичний центр, комп'ютер, султанчік (білі та сріблясті).Попередня робота:Спостереження за зимовими явищами в природі. Розгляд репродукцій картин, що зображають зимовий пейзаж; прослуховування музичних творів на тему зими. Читання віршів про зиму, бесіда про зміст, роз'яснення незнайомих слів. Заучування напам'ять віршів, пісень, прислів'їв про зиму. Перегляд фрагментів з балету «Лускунчик» П.І. Чайковськог ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 3773 | Додав: Sarum | Дата: 11.11.2012 | Коментарі (0)

конспекти занять

Цілі:Познайомити дітей з різними видами спорту (футбол, волейбол, баскетбол, теніс, бокс, гімнастика, легка атлетика). Удосконалювати вміння дітей орієнтуватися на площині аркуша Збагатити словник дітей словами: тренер, стадіон, атлет, боксерська груша. Вправляти дітей в освіті слів (назви спортсменів). Розвивати дрібну моторику кистей рук. Виховувати у дітей захоплення спортивними іграми, заняттями спортом.Устаткування:Картинки із зображенням різних видів спорту, боксерські рукавички і груша (дитячий набір), зелені аркуші паперу з розміткою футбольного поля, вирізані з картону футбольні м'ячі, справжні футбольний, баскетбольний, волейбольний м'ячі, прості олівці, намальовані хвилясті і зигзагоподібні лінії, кольоровий картон, обладнання для аплікації.Запрошуємо дівчат і хлопчиків у захоплюючу країну Спортландія. Це спортивна країна допомагає всім стати сильними, спритними, швидкими, спритними. Під час нашого сьогоднішнього подорожі по Спортландія ми познайомимося з різними видами спорту. Сьогодні ви не просто хлопці, а спортсмени. Спортсменами називають людей, які займаються спортом. А зараз, спортсмени, стаєте один за одним, вирушаємо у світ спорту. Ми - бігуни, біжимо навколо столів, а потім займаємо свої місця. Сьогодні я буду вашим тренером. Тренер - це вчитель спорту і фізкультури. Повторіть це слово і запам'ятайте.Давайте знайомитися з різними видами спорту. Може бути ви вже знаєте деякі з них? ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 2299 | Додав: Sarum | Дата: 11.11.2012 | Коментарі (0)

валеологія

Цілі конспекту по валеогогії:Вчити самостійно стежити за здоров'ям, знати найпростіші прийоми самооздоровлення (точковий масаж, фіточай, загартовування). Закріпити знання про значення вітамінів для здоров'я людини. Познайомити з приказкою. Ввести в активний словник дітей слова: вітаміни, здоров'я. Виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.Устаткування:Аркуш паперу із зображенням продуктів харчування, зелений і червоний маркери, фрукти (цілі та нарізані), дерев'яні палички (коктейльні).Хід заняття: - Сьогодні, хлопці, ми відправимося з вами в незвичайну країну «Неболейка». Хто з вас хоче бути здоровим? А як ви розумієте, що значить бути здоровим? (Відповіді дітей). Вірно, це коли не вболіваєш, ростеш, коли гарний настрій, коли можна гуляти на вулиці, відчуваєш у себе сили і багато можеш зробити. - А ви знаєте, що кожна людина сама може зміцнити собі здоров'я? Є така приказка: «Я здоров'я бережу, сам собі я допоможу». Так як же можна зміцнити своє здоров'я? Як ви думаєте? (Відповіді дітей). Загартовуватися, робити зарядку, купатися в морі, правильно харчуватися, гуляти на свіжому повітрі, робити точковий масаж.- А що ми з вами робимо в дитячому садку, для того, щоб бути здоровими і не хворіти? (Відповіді дітей). Так, ми щоранку робимо зарядку, гуляємо на свіжому повітрі, кухарі на кухні готують нам смачну здорову їжу і корисні чаї з лимоном і шипшиною, коли ми виходимо з кімнати, Тетяна Володимир ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 3330 | Додав: Sarum | Дата: 11.11.2012 | Коментарі (0)

конспекти занять
Пізнавальні завдання

- Познайомити дітей з «Веселкою здоров'я»;
- Формувати у дітей інтерес і ціннісне ставлення до фізкультурно-мовним
занять.

Корекційно-розвиваючі завдання

- Удосконалювати словниковий запас, навички словозміни;
- Розвивати артикуляційну моторику, мовне дихання;
- Розвивати фонематичні сприйняття;
- Удосконалювати навички зв'язного мовлення;
- Вчити узгоджувати мова з рухами;
- Розвивати загальну та дрібну моторики;
- Розвивати спритність, швидкість реакції, координацію рухів,
просторові уявлення;
- Розвивати виразність мови і виразність рухів;
- Розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, уяву.

Виховні завдання

- Розвивати комунікативні якості, вміння працювати і грати
в колективі;
- Виховувати усвідомлене ставлення до свого здоров'я,
бажання подолати недоліки мови;
- Виховувати почуття співпереживання до автора листа, надісланого в д / с;

Устаткування:

М'яч (зеленого кольору), лист від Незнайки, фонограма дощику, посібник
«Веселка», кольорові жетони (до гри «Веселка) та м'ячі за кількістю дітей,
аудіокасета з піснею «Хто збудував веселку?», аудіопособіе «Колискові»
(Є. Желєзнова).
Хід заняття:
Комунікативна гра «Здрастуй!»

Логопед: Здрастуйте, хлопці! Давайте привітаємось один з одним.
Адже коли люди вітаються, вони бажають один одному здоров'я.
Ді ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1754 | Додав: Sarum | Дата: 07.11.2012 | Коментарі (0)

конспекти занять
Пізнавальні завдання:

- Уточнювати й узагальнювати знання дітей про комах;
- Закріплювати в мові назви комах, знання про їх звички,
будові, діях, які можуть вони здійснювати;

Корекційно-розвиваючі завдання:

- Розширювати та активізувати словниковий запас за темою «Комахи»;
- Удосконалювати дієслівний словник, навички словотворення,
узгодження іменників з прикметниками і числівниками;
- Розвивати артикуляційну моторику, мовне дихання;
- Розвивати фонематичні сприйняття;
- Удосконалювати навички зв'язного мовлення;
- Вчити узгоджувати мова з рухами;
- Розвивати загальну та дрібну моторики;
- Розвивати спритність, швидкість реакції, координацію рухів,
просторові уявлення;
- Розвивати виразність мови і виразність рухів;
- Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, уяву.

Виховні завдання:
- Виховувати пізнавальний і природоохоронний інтерес до представників комах;
- Виховувати толерантне ставлення до відповідей дітей;
- Формувати вміння працювати і грати в колективі.

Устаткування:
Великий і маленький м'ячі,
картки з різними кольорами (червоний, жовтий та ін),
цифри (від 2 до 5),
2 прольоту гімнастичної стінки,
мішечки з піском (по 2 на дитину),
2 корзини для метання,
обруч,
макети квітів,
аудіокасета з піснею «Про мене і мурашки»,
ауді ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 2783 | Додав: Sarum | Дата: 07.11.2012 | Коментарі (0)

конспекти занять
Цілі заняття:

• Виховувати звичку здорового способу життя.
• Вчити дітей дбати про своє здоров'я.
Завдання:

Формування немовних дихання.
Удосконалення артикуляційної моторики.
Розширення активного словника.
Розвиток уваги, мислення, пам'яті.
Розвиток загальної та дрібної моторики.
Формовані вміння:

Відповідати на запитання.
Відгадувати загадки.
Закріплення основних видів рухів: ходьба, утримання рівноваги, координація рухів.
Матеріали та обладнання:

Відеозапис (дитина читає вірш),
Комп'ютерна презентація «Вгадай - ка»,
Дидактична гра «Одягни ляльку на прогулянку»,
Магнітна дошка, макет дерева, зубні щітки, мило, гребінці, зубна паста, рушники, будиночок Куталкі, снігові грудочки, «струмок», місток - масажна доріжка, обручі, муляжі фруктів і овочів, натуральні шматочки фруктів, шматочки заморожених фруктів, шпажки для нанизування, следочкі червоного і білого кольору, два тази з водою (гаряча і холодна з крижаною крихтою).
Попередня робота:

Перегляд мультфільмів:

«Митя і мікробус» к / студії «Союзмультфільм» автор сценарію Е. Агранович, режисер М. Каменецький.
Мультсеріал «Смішарики»: «Руки», «ГРЗ», «Їжачок і здоров'я».
Мультсеріал «Лунтік»: «Невидима бруд».
Бесіди:

Звідки беруться хвороби.
Як перемогти простуду.
Навіщо робити зарядку.
Як стати сильним.
Для чого чистити зуби.
Чому щипає мило ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 2769 | Додав: Sarum | Дата: 07.11.2012 | Коментарі (0)

конспекти занять
Розвивати інтерес до занять пізнавального циклу.
Закріплювати вміння дітей розкладати число на 2 менших; закріплювати вміння співвідносити предмети навколишнього світу з геометричними еталонами.
Закріплювати вміння підбирати слова на заданий звук, удосконалювати навичку поділу слів на склади плесканням.
Розвивати вміння змінювати слова-дії по часам.
Закріплювати вміння складати речення за опорними словами і складати зв'язний, послідовний розповідь за опорними картинками.
Прищеплювати Нуд: вміння працювати по словесній інструкції, розвивати навичку контролю, взаємоконтролю і самоконтролю виконаного завдання; вміти працювати в команді; Вміти слухати і чути педагога на протязі всього заняття; розвивати довільність поведінки.
Устаткування:

Чарівний камінь, запис з голосом Солов'я-Розбійника, дидактична гра «Чарівні ворота», картки з предметами - геометричними еталонами, предметні картинки, дидактична гра «Будинок, замок, хатинка», рахункові палички, олівці.
Хід заняття:

1. Організаційний момент. Привітання гостей.

2. Хлопці, ви любите пригоди? Я вас запрошую в подорож. Подивіться, на нашому шляху лежить чарівний камінь. Він не простий, на ньому щось написано.
«Ліворуч підеш-нічого не знайдеш,
Прямо підеш-у чужу групу потрапиш,
Направо підеш-багато цікавого знайдеш ».

Куди підемо? Де у нас права сторона? (Включення фонограми).

Голос:
Подивіться, ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1909 | Додав: Sarum | Дата: 07.11.2012 | Коментарі (0)

фізичне виховання

Мета:

Познайомити батьків з уміннями дітей в іграх з м'ячем.
Дати знання батькам про те, що повинні вміти діти в роботі з м'ячем по програмі.
Розвивати у дітей і батьків + емоції від ігор з м'ячем, спільної діяльності.
Виховувати інтерес до здорового способу життя, зміцненні свого здоров'я, активним іграм з м'ячем.
Матеріал:

М'ячі.
Хід:
Перша частина

- Він у лісі в нас живе,
Лікує весь лісовий народ.
Всім на допомогу він поспішає -
Добрий ...
(Відповідь: доктор Айболить)

Доктор (Д): Привіт, друзі, всі дізналися ви мене! Заходьте до мене в гості!
Добрий лікар Айболить!
Він під деревом сидить.
Приходь до нього лікуватися
І корова, і вовчиця,
І жучок, і черв'ячок,
І ведмедиця!
Всіх вилікує, загоїть
Добрий лікар Айболить!

- Ой, а це хто такий?
Він підступний лиходій,
Ним лякають всіх дітей.
Живе він спекотній Африці,
Носить зброю за пазухою.
Ні розбійника страшніше.
Хто ж це? - ...
(Відповідь: Бармалей (Б))

Б: Впізнаєте? Боїтеся? Та, що мене боятися! Нині я зледащів!
Тепер люблю поїсти і поспати, а не дітей ловити і ображати!

Д: Бармалей, ти ж лінню захворів, слабким став і розтовстів!

Б: Так, я сам не очікував! Як поправитися, хто б знав! Ох-Ох!

Д: Треба лікуватися, здоров'я берегти і зміцнювати, а не охати і страждати!

Б: Я не люблю докторів і боюся лікува ... Читати далі »
Категорія: Фізичне виховання | Переглядів: 2113 | Додав: Sarum | Дата: 06.11.2012 | Коментарі (0)

фізичне виховання

Мета:


Сприяння формуванню здорового способу життя; зміцнення внутрішньосімейних зв'язків між батьками і дітьми; зміцнення дружніх стосунків між сім'ями вихованців.
Завдання:

Виховувати бажання займатися активними видами відпочинку.
Розвивати дух здорового суперництва і вміння змагатися в парах і командах.
Прищеплювати навички здорового способу життя.
Матеріали і атрибути:

2 жорсткі м'ячі (великі),
2 кільця (2 корзини) для метання в ціль,
кеглі для визначення відрізка шляху,
12 різних предметів (по 6 - на кожну команду)
2 пов'язки для очей,
2 Кільцекид,
2 скакалки,
2 мішки (для бігу в мішках)
3 медалі для переможців,
грамоти для кожної команди,
2 пари рукавичок,
призи для всіх команд.
Правила змагань:

Брати участь можуть сімейні команди в кількості 3-х осіб (дитина, мама, тато)
Сім'ї проходять всі змагання за маршрутними листами, які індивідуальні для кожної родини,
Змагання проходять на маршрутах: "Гарячий м'яч", "Черепашачі перегони", "Довіра", "Спритники", "Кенгуру", "Скакалки".
На кожному маршруті змагаються 2 сім'ї,
За правильно виконане завдання всі сім'ї отримують бали, які їм ставляться в маршрутний лист.
Час та місце проведення:

... (Слід заздалегідь визначити час, місце і склад учасників. Змагання краще проводити на повітрі, але в разі негоди бажано підготувати зал.)
Хід ... Читати далі »
Категорія: Фізичне виховання | Переглядів: 1707 | Додав: Sarum | Дата: 06.11.2012 | Коментарі (0)

фізичне виховання

Цілі:


Формувати вміння стрибати на двох ногах. Вправляти дітей в ходьбі в прямому напрямку, переступати через мішечки з піском («камінці»); повзати рачки, підповзати під дугу; вправляти в умінні зійти на ящик і зійти з нього;
Матеріал і устаткування:

Лялька, маленький стільчик, «камінчики» (мішечки з піском розміром 20 на 12 см), килимова доріжка шириною 20см, дуга, ящик заввишки 15 см, таз з водою кімнатної температури, вертикальні ялинки висотою 50см, грибочки маленькі дерев'яні, кошик.
Хід заняття:
Вихователь:
Хлопці, подивіться! До нас у гості прийшла лялька Катя! Он там вона сидить! Ходімо до неї по доріжці. Переступати через «камінці» (якщо хтось з дітей не йде, вихователь кличе їх по імені). Ось яка гарна лялька Катя!

Катя (вихователь бере її в руки, говорить від її імені):

Я на стільчику сиділа,
І на вас, на всіх дивилася!
Ах, як швидко ви крокували!
Чи не спіткнулися, не впали!
І за це покажу
Вам гімнастику свою!

(Діти стають врозтіч, лялька розташовується недалеко від дітей).

Вихователь:

У Катюші в гостей два
(І.П.: О.С.В: Почергове піднімання ніг.)

Два курчати в постолах,
Петушок в чобітках,
(І.П.: Те ж, В: на рахунок 1-2 нахилилися в «чобітках», 3-4 повернулися в І.П. (повторити 4-5 разів).)

Курочка в сережках,
(І.П.: вільне, В: На рахунок 1-2 руки підняли, потягнулися, 3-4 повернулися в ... Читати далі »
Категорія: Фізичне виховання | Переглядів: 15416 | Додав: Sarum | Дата: 06.11.2012 | Коментарі (0)

Фізичне виховання

зміст:


Вчити сюжетним пальчикових вправ, розвивати увагу, пам'ять, орієнтування в просторі, швидкість;
Вчити дітей елементам пальчикової гімнастики «Театр в руці», яка розвиває увагу і пам'ять, знімає психоемоційне напруження;
Вчити елементам самомасажу рук і ніг;
Вчити профілактиці плоскостопості, розвивати дрібну моторику ніг.
Хід заняття:
Вихователь:

Що вміють робити ваші пальці на руках і на ногах? (Відповіді) Правильно! Малювати, ліпити, тримати ложку, пустувати. Давайте зараз зіграємо в пальчиковую гру «Як живеш?».

Пальчикова гра «Як живеш?»

- Як живеш?
- Ось так! (Великі пальці вперед)
- Як пливеш?
- Ось так! (Імітація плавання)
- Як біжиш?
- Ось так! (Вказівні і середні пальці «біжать»)
- Вдаль дивишся?
- Ось так! («Бінокль»)
- Чекаєш обід?
- Ось так! (Підперти щоку кулачком)
- Махаєш слідом?
- Ось так! (Помахати кистю руки)
- Вранці спиш?
- Ось так! (Обидві руки під щоку)
- А дзуськи?
- Ось так! (Грюкнути по надутим щоках)

Вихователь:

Молодці! А хочете дізнатися, що ще вміють ваші пальчики? (Так) Тоді ми вирушаємо в подорож. Але спочатку до нього треба підготуватися.

(Дорослі та діти виконують самомасаж)

- Ви готові, очки?
- Так! (Погладжування століття)
- Ви готові, вушка?
- Так! (Погладжування вух)
- Ви готові, ручки?
- Так! (Погл ... Читати далі »
Категорія: Фізичне виховання | Переглядів: 4153 | Додав: Sarum | Дата: 06.11.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 17 18 »