Субота, 08.05.2021, 07:17
Вітаю Вас, Гість
Головна » Для вас, батьки

Природа - це весь всесвіт з існуючим в ній органічним (живим) і неорганічним (неживим) світом. Природа в житті людини контролює усі життєві процеси, що протікають у верхній оболонці Землі - в біосфері, складовою частиною якої є живі істоти світ рослин і тварин, людина.

Основна відмінність живої природи від неживої полягає в обміні речовин, в процесі якого відбувається зростання, розвиток і розмноження живих тіл. Неживе тіло в результаті взаємодії із зовнішнім середовищем НЕ самооновлюється, руйнується, переходить в інший вид неживої матерії.

Природа

Через обмін речовин усе живе отримує необхідні умови для життя: повітря, світло, тепло, воду і їжу. У процесі обміну речовин встановлюється єдність організму з умовами його життя - це основний закон біології.

Наука про умови існування живих організмів у взаємодії їх між собою і фізичним середовищем проживання називається екологією. Окремі елементи середовища, що діють на організм (повітря, світло, тепло, вода, їжа), називають екологічними чинниками, вони відіграють велику роль у житті людини, і являють собою сукупність екологічних факторів, які впливають на поширення живих організмів. Рослини і тварини, перебуваючи в тісному зв'язку і взаємозалежності між собою та умовами неживої природи, створюют ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 2157 | Додав: Sarum | Дата: 10.11.2013 | Коментарі (0)

Проблеми сімейного виховання відображаються з часом на психіці дитини. Виховання, освіта і становлення особистості кожної людини багато в чому залежить від виховання, отриманого ним у сім'ї. Багато хто називає сімейне виховання фундаментом, основою, на якій будується вся подальша життя людини.

Проблеми сімейного виховання

І природно, від фортеці і добротності фундаменту, в майбутньому буде залежати протягом життя і доля кожної людини.

У Древній Русі була дуже тісний взаємозв'язок між освітньою системою і церквою - в процесі навчання читалося і навіть заучувався напам'ять церковне писання, церковно-богослужбові книги, такі як Апостол, Часослов, Псалтир або Євангеліє. Проблеми сімейного виховання полягали в тому, що саме за цими книгами діти вчилися читати, а крім читання викладали ще церковний спів. Книга, за якою вчилися вважалася священною, церковним предметом, який був перенесений в будинок. У ролі вчителів виступали представники духовенства: ченці, диякони, священики, дяки. Майстри, що викладали грамоту були кандидатами в дяки, і практично не було різниці між дьячками і майстрами грамоти, піддячим і школярем, все це були найменування видозмін однієї професії. Навчалися в будинках церковнослужителів, були організовані школи при церквах і монастирях, звідки і з'явилася російська приказка «Школа - церковний кут». Але це створювало деякі проблеми сімейного виховання.

У ті часи проблеми сімейного ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1400 | Додав: Sarum | Дата: 07.06.2013 | Коментарі (0)

     Ранній вік є цінним віковим етапом під час якого відбувається пізнавальний розвиток дітей раннього віку. Це справжній, яскравий, самобутній, неповторний відрізок життя дитини. Одним з найважливіших в вихованні з дітьми дошкільного віку є розвиток їх пізнавальної сфери, так як в час дитинства відбувається становлення образу світу.

Пізнавальний розвиток дітей раннього віку

    Образ світу формується і існує в процесі зародження, розвитку і функціонування пізнавальної сфери людини, яка забезпечує нормальне існування і розвиток особистості в нашому світі. Результати численних психофізіологічних і психо-педагогічних досліджень свідчать про те, що в ранньому дитинстві формується здоров'я, закладаються фундаментальні людські здібності та особистісні якості: допитливість, довіра до світу, впевненість у собі, цілеспрямованість, наполегливість, творча уява.

   Основою світосприйняття і пізнавального розвитку дітей раннього віку є предметний зміст дійсності. Предметний світ існує для дитини в контексті його суб'єктивності, значущості цього світу для нього особисто. Дитина відкриває світ для себе, позначаючи тим самим значущість своєї суб'єктивності і суб'єктивності в художньому, образному, цілісному розумінні себе і світу. Освоєння предметного світу носить упереджений характер, у дитини складається «картина світу, картина властивостей речей в їх відносинах до нього і один до од ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 6447 | Додав: Sarum | Дата: 10.04.2013 | Коментарі (0)

   З якого ж віку краще починати розвиток дітей раннього віку - читання, рахунку, письма? Це залежить, насамперед, від самих батьків, від того, доклали вони сили до розвитку власної дитини або просто привели його до підготовчої школи і сказали: «Ви вчителя, ви і вчіть».

Розвиток дітей раннього віку

   Якщо вони вже привчили своєї дитини захоплено займатися яким-небудь однією справою хоча б хвилин по 15-20: слухати казку, складати пазли, малювати, ліпити, тоді його вже можна починати навчати читання, рахунку, готувати руку до листа. Але робити це треба виключно в ігровій формі, спочатку вдома, а потім в невеликій групі таких же, як він, дітей, але ні в якому разі не з шкільних методиками і не за партою. І вивчення літер, і навчання читанню, і усний рахунок, і заняття музикою - все це потрібно постаратися зробити для дитини захоплюючою грою. Адже ніхто не питає, з якого віку можна починати вчити дитину говорити. Навчати дитину потрібно тоді, коли він проявляє інтерес до предмета навчання, а не після того, як цей інтерес у нього згас.

   Школи для розвитку дітей раннього віку, або підготовчі школи, повинні мати нечисленні групи, від трьох до п'яти дітей. Уроки в них досить проводити два рази на тиждень по дві-три години, а в інші дні - заняття за інтересами: у когось малювання, у когось вишивання, у когось ліплення, у когось танці, і у всіх спорт. Перший час на у ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1519 | Додав: Sarum | Дата: 09.04.2013 | Коментарі (0)

     Сприйняття предметів і явищ навколишнього світу починається пізнання. Щоб сенсорне виховання дітей раннього віку відбувалося повноцінно, необхідно тренування органів чуття з самого народження - тільки в цьому випадку розвивається здатність тонко реагувати на сенсорні подразники різного характеру та інтенсивності.У цій статті ми поговоримо про те, як можна найкращим чином познайомити дітей раннього віку (1-3 роки) з такими значущими ознаками предметів, як колір, форма, величина і кількість. Що ж таке сенсорне розвиток?

Сенсорне виховання дітей раннього віку

Сенсорне виховання дітей раннього віку супроводжується наступними сенсорними відчуттями:

• зорові відчуття - дитина бачить контраст між світлом і темрявою, розрізняє кольори і відтінки, форму і величину предметів, їх кількість і розташування в просторі;

• слухові відчуття - дитина чує різноманітні звуки - музику, звуки природи, шуми міста, людську мову, і вчиться їх розрізняти;

• відчутні відчуття - дитина відчуває допомогою дотиків, обмацування різні за фактурою матеріали, поверхні різних за розміром і формою предметів, гладить тварин, обіймає близьких йому людей;

• нюхові відчуття - дитина вдихає і вчиться розрізняти різноманітні запахи навколишнього світу;

• смакові відчуття - дитина пробує й вчиться розрізняти на смак різноманітні продукти харчування та страви.

Різні сенсорні відчуття р ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 7893 | Додав: Sarum | Дата: 09.04.2013 | Коментарі (0)

   Під час виховання дітей раннього віку основними є чотири блоки завдань, на які варто звернути увагу батькам, щоб забезпечити дитині повноцінне гармонійний розвиток: фізичне, розумове, морально-трудове і естетичне.

Виховання дітей раннього віку

Розумове виховання

Завдання розумового виховання дітей раннього віку включає в себе наступні:

Сенсорний розвиток (або ще кажуть, розвиток дрібної моторики, а це в свою чергу, стимулює розвиток мови: нехай дитина на дотик досліджує різні предмети, різні за фактурою, давайте пробувати і на зуб, дитина більшу частину інформації отримує саме дотиком; різні ігри з крупами,; намисто з різнокаліберних гудзичків ...);

Розвиток мови під час виховання дітей раннього віку (читайте дітям, давайте слухати казки, вірші, пропонуйте розповідати разом з вами, повторювати сказу за вами ...); Розвиток орієнтування в навколишньому просторі (обов'язково використовуйте прийменники в своїй промові: «візьми за іграшкою», «знайди в шафці», «ліворуч від тебе», «поклади на стіл» і т.д. У цьому випадку хороша гра «Хованки»: ви ховаєте на видному місці улюблену іграшку, а підказуєте тільки словами «направо», «наліво», «ближче», «далі» ...); Розвиток гри та інших видів діяльності (грайте з дитиною в різні ігри: рухливі, сюжетні, дидактичні ... Не забувайте і про творчих іграх: аплікації, малювання, ліплення, конструювання ...); Формування у ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1537 | Додав: Sarum | Дата: 09.04.2013 | Коментарі (0)

Екологічна освіта в умовах сучасної екологічної кризи, для того щоб екологічне виховання дітей було ефективним, повинно вирішувати головне завдання: формувати екологічно орієнтоване свідомість, по суті - нове бачення світу. Екологічно орієнтоване свідомість акцентує єдність, не відчуженість людини і природи. Розвиток людини і природи розуміється як спільна еволюція.

Екологічне виховання дітей

Метою екологічного виховання дітей є створення умов для формування особистості з екологічно орієнтованим свідомістю. Екологічна освіта повинна вирішувати три основні завдання:

формування адекватних екологічних уявлень про взаємозв'язки в природі;

розвиток ставлення до природи як нашому загальному будинку, переживання себе як частини природи;

формування системи умінь і навичок екологічно доцільної поведінки, взаємодії з природою.

З екологією як наукою, навчальною дисципліною діти познайомляться у школі. Може здатися, що розвиток екологічних уявлень в дошкільному дитинстві передчасно і не відповідає віковим можливостям. Однак дошкільне дитинство, на думку педагогів і психологів, є періодом, при якому активно формуються основи світогляду дитини: його ставлення до себе, інших людей, навколишнього світу. Тому саме в цьому віці важливо створити умови для розвитку у дітей розуміння того, що все в природі взаємопов'язане. Сьогоднішні дошкільнята будуть жити у третьому тисячолітті, у шв ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1624 | Додав: Sarum | Дата: 01.04.2013 | Коментарі (0)

Мовленнєвий розвиток дошкільників має величезне значення для їх інтелектуального становлення. Діти, які не вміють говорити, відстають у розумовому розвитку. У процесі розвитку мови дитина проходить через кілька стадій, про які слід знати батькам, щоб впоратися з можливими проблемами, при необхідності вчасно звернувшись за допомогою до фахівців. Звичайно, діти не можуть розвиватися однаково, проте якщо на певному віковому етапі дитина відстає в мовленнєвому розвитку дошкільників, це привід задуматися і звернутися за консультацією до логопеда.На мовленнєвий розвиток дошкільників сильний вплив робить розвиток головного мозку і виховання.

Мовленнєвий розвиток дошкільників

Причому розвиток мозку, яке найбільш інтенсивно протікає в перші 3 роки життя, носить вторинний характер. Дитина може мати відмінні вродженими даними, але помилки виховання або його відсутність приведуть до відставання в розумовому і психоемоційному розвитку малюка, яке з роками буде лише посилюватися. Мова відіграє ключову роль у розвитку пам'яті, уваги, уяви, сприйняття і логічних здібностей. Мовленнєвий розвиток дошкільників починається з перших днів його життя. У цьому розвитку мовлення дорослого є головним каталізатором дитячої допитливості. Процес знайомства немовляти з навколишнім світом відбувається через спілкування. Тому батькам потрібно постійно і з різними інтонаціями розмовляти з малюком і оз ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 979 | Додав: Sarum | Дата: 20.02.2013 | Коментарі (0)

Дошкільний вік - своэрідний унікальний період розвитку дитини; це особливий світ зі своєю мовою, способом мислення, діями. Саме в грі слід шукати ключ до пізнання дитини в дошкільному віці, так як це найбільш близька, органічно відповідна дитячої природі, діяльність дошкільника і природне вираження його активності.

Гра - провідний в дошкільному вид розвитку, що утворює сприятливі умови для психічного та особистісного розвитку дитини в дошкільному віці, оскільки в процесі гри дитина сам прагне навчитися тому, що ще не вміє. Гра - це не просто розвага, це творчий, натхненна праця дитини, це його життя. В процесі гри дитина пізнає не тільки навколишній світ, але і себе самого, своє місце в цьому світі. Граючи, малюк накопичує знання, розвиває мислення та уяву, освоює рідну мову, і, звичайно ж, вчиться спілкуванню.Мова, у всьому її різноманітті, є необхідним компонентом спілкування. Найважливішою передумовою вдосконалення мовної діяльності дошкільників є створення емоційно сприятливої ситуації,що сприяє виникненню бажання брати участь у мовному спілкуванні. І саме гра допомагає створити такі ситуації, в яких навіть самі нетовариські і скуті діти вступають в мовне спілкування і розкриваються. Відомий всім нам письменник Джанні Родарі стверджував, що «саме в грі дитина вільно володіє мовою, говорить те, що думає, а не те, що треба. Не повчати і навчати, а грати з ним, фантазув ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1431 | Додав: Sarum | Дата: 15.02.2013 | Коментарі (0)

Сучасні діти живуть в умовах ліберального відношення до питань статі, проте, вікові заборони цієї теми і відсутність "цензурних" термінів не дають батькам прищеплювати дітям інтимні навички за своїм розсудом. Недолік же істинної інформації не сприяє правильному статевому вихованню.

Здорову і повноціну дитину не може не цікавити одна з істотних сторін людського життя. Значить, батьки повинні знати, коли і в якій формі інформувати своєї дитини, щоб не вийшло як в анекдоті.Школярка питає у батька: "Що таке аборт?" Батько, звичайно, починає докладно розповідати про переривання вагітності, а потім питає, звідки у неї такий інтерес до цього. На що дівчинка показує пропозицію в книжці: "Хвилі билися об борт корабля". Тепер таких питань не задають, так як в деяких містах можна побачити нетактовні плакати, що роз'яснюють (дітям?), Що аборт - це коли мама вбиває свою дитину ... Але не тільки через це. Численні телесеріали нерідко "смакують" і пологи, і аборти, і зачаття, в тому числі і штучне осіменіння, так що дітям бракує інформації. Грудні діти не розбираються в статевій приналежності оточуючих людей, але вже в змозі робити висновки, протиставляючи тембри голосу батька і матері. Про своє поле діти теж не знають і отримують інформацію про це від батьків. Тому важливо, щоб батьківське виховання було характерним для підлоги дитини. Це допоможе уникнути неправильної статевої орієнтації. Відомі випадки, коли ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 898 | Додав: Sarum | Дата: 01.02.2013 | Коментарі (0)

1 2 3 ... 6 7 »