Субота, 08.05.2021, 08:24
Вітаю Вас, Гість
Головна » Для мам
   Загальновідомо, що потенціал здоров'я закладається в генофонді людини і передається спадково, але повнота реалізації цього потенціалу залежить від самої людини, природного і соціального середовища її проживання. 

Фізичне виховання дітей раннього віку

   Ми розглядаємо здоров'я і засновану на ньому життєву цілісність організму як предмет проектування, розширення та збагачення перспективи психосоматичних можливостей дитини. Завданням виховання дітей раннього віку є фундаментом повноцінного формування особистості дитини і збереження його фізичного і психічного здоров'я, то предметом нашого проектування оздоровчої роботи стало в першу чергу фізичне виховання дітей раннього віку. Головним завданням виховання дітей раннього віку і результатом такого проекту виступає стійке, константне фізичний стан дітей, яке далі може відтворюватися в режимі саморозвитку. Для цього в дитячому садку створені всі умови.

   По-перше, в групах створені куточки здоров'я, де розміщується необхідне для даної вікової групи дітей физкультур ладнання: спортивний комплекс, тренажери, масажери і т.п. По-друге, на території дошкільного закладу обладнано майданчик для рухливих ігор, бігові доріжки, «смуги пе ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 3308 | Додав: Sarum | Дата: 09.04.2013 | Коментарі (0)

Завданням виховання дітей раннього віку є уявне представлення про те, яким зрештою має стати людина, яку хочуть виховати. Ця мета повинна відповідати уявленню суспільства про ідеал людської особистості, виражати вимоги суспільства до людини.

Завдання виховання дітей раннього віку

Завдання виховання дітей раннього віку формулюється як різнобічний розвиток і виховання дитини в дусі гармонії трьох начал:

-Фізичний розвиток і виховання дитини, формування у нього первісних основ здорового способу життя;

-Духовне, особистісний розвиток і виховання дитини;

Інтелектуально-пізнавальний розвиток і виховання. Основними завданнями фізичного виховання є:

-Створення умов для виховання дитини раннього віку, комфортного стану; формування бажання бути здоровим, сильним, красивим;

-Використання змістовної фізкультурно-оздоровчої діяльності дітей для формування у них потреби в активних рухах і фізичному досконало;

-Раціональне харчування, формування навичок особистої гігієни, загартовування, формування у дітей уявлень про свій організм і його охорону;

-Облік екологічних умов, встановлення режиму життя в залежності від здоров'я кожної дитини, забезпечення індивідуального підходу до дітей, облік своєрідності виховання хлопчиків і дівчаток.

З
		<!-- ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 3589 | Додав: Sarum | Дата: 09.04.2013 | Коментарі (0)

 Охорона природних ресурсів та їх національне використання є найважливішою державним завданням і справою всього народу, за допомогою засобів екологічного виховання.Висока особиста відповідальність за дбайливе ставлення до природи повинна виховуватися з раннього віку. Чим раніше буде почата ця робота, тим більше буде її педагогічний ефект. Тому робота про засоби екологічного виховання є, на сьогоднішній день, дуже актуальною.

Засоби екологічного виховання

У зв'язку з погіршенням екологічної обстановки в світі, а саме руйнування озонового шару і, як наслідок посилення сонячної радіації, забруднення атмосферного повітря, особливо в містах, питання екологічного виховання розширюються. Ми повинні дати не тільки знання про навколишній світ, але й навчити дітей захищати себе від шкідливого впливу факторів, що сприяють порушенню функцій організму.Частиною екологічного виховання є питання безпечної поведінки, розуміння взаємозв'язків у навколишньому оточенні, особливостей взаємодії людини з нею. Перше соціальне оточення дитини - його сім'я і дитячий сад, в якій виникає початковий освітній процес. Як же організувати і зв'язати екологічне виховання і навчання дітей заходам захисту від навколишнього середовища? Багато вихователів дитячих садків зазнають великих труднощів у організації природоохоронної роботи з дітьми і, тим більше, у формуванні знань про заходи захисту від шкідливих факторів, нечі ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 4902 | Додав: Sarum | Дата: 01.04.2013 | Коментарі (0)

Дошкільний вік - це час початкового знайомства з навколишньою дійсністю. У цей час активно розвиваються пізнавальна діяльність і здібності дитини. Дитина знайомиться з явищами природи, предметами і різними життєвими подіями. Найпершим етапом у пізнанні навколишнього світу є досвід, що накопичується за допомогою почуттів і відчуттів, отриманих від предмета. Саме тому ранній дошкільний вік називають золотим періодом сенсорного виховання дітей дошкільного віку.

Сенсорне виховання дітей дошкільного віку

Головною складовою всього розумового виховання дитини є сенсорне виховання, воно сприяє розвитку та насиченню чуттєвого досвіду, формує уявлення дитини про якості та властивості різних предметів. Сенсорне виховання дітей дошкільного віку спрямоване на розвиток у них відчуттів і сприймань. Психологи стверджують, що без такого розвитку сприймань дітей довгий час залишається поверхневим і не створює необхідного фундаменту для розумового розвитку в цілому, всебічного засвоєння навичок і знань у початковій школі.Основою формування чуттєвого досвіду дитини є сенсорне виховання на заняттях. Так як саме на заняттях можна створити всі необхідні умови для необхідного керівництва процесів формування відчуттів, уявлень і сприйнять дитини. Саме тут можна вирішити головне завдання сенсорного виховання дітей дошкільного віку - формування у них таких навичок сприймати і уявляти явища і предмети, ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 1291 | Додав: Sarum | Дата: 01.04.2013 | Коментарі (0)

Дошкільне виховання

Дошкільне виховання є, мабуть, найважливішим періодом у формуванні підростаючого покоління. Саме в цей час закладаються основи характеру, розкриваються таланти, починається формування повноцінної, самобутньої особистості.Саме в цей час Вашому маляті потрібно максимум Вашої уваги і підтримки, а також участі в його життя, інтереси та розвитку. Адже дошкільне виховання - це, перш за все, завдання батьків, а вже потім фахівців-педагогів, логопедів, психологів і т.д. Відрадно, що сьогодні питання "додаткова освіта дітей" дейстітельно турбує велике число молодих батьків. Період від народження дитини і до 6-7 років - це той самий час, коли кожен батько повинен навчитися розпізнавати істинні потреби свого малюка і стати для нього справжнім помічником у пізнанні світу, отриманні нових, так необхідних йому в подальшому житті знань, допомогти освоїти навички спілкування як з дорослими, так і з дітьми, в загальному навчити багато чому, чого Ваше чадо ще поки не знає.Той самий час, коли саме Ви закладаєте основи майбутніх перемог або поразок, перспектив або розчарувань Вашого малюка. А значить, саме Ви у відповіді за його майбутнє. І яким воно стане вирішувати саме Вам.Додаткова освіта дітей дошкільного віку - запорука успішності в школі Якщо Ви хочете, щоб Ваші діти завжди і у всьому були першими, стали впевненими, самостійними, ініціативними, легко адаптувалися в соціумі, ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 987 | Додав: Sarum | Дата: 22.11.2012 | Коментарі (0)

Музично-дидактичні ігри та посібники прискорюють музично-сенсорний розвиток дитини. За їх допомогою діти вчаться розрізняти звуки по висоті, тембру, відзначати ритмічний малюнок, стежити за напрямком руху мелодії і т.д. Однак між музично-дидактичними посібниками та іграми є істотна відмінність. Воно полягає в тому, що музично-дидактична гра (як і будь-яка інша) має свій ігровий сюжет, ігрова дія, правила, яких необхідно дотримуватися. Особливістю музично-дидактичних ігор є і те, що вони можуть використовуватися дітьми у самостійній діяльності, у той час як музично-дидактичні посібники в якості навчальних застосовуються в організованій музичної діяльності.В основу класифікації музично-дидактичних ігор покладені завдання формування сприйняття чотирьох важливих властивостей музичних звуків (висота, ритмічні відносини, темброва забарвлення і динамічні відтінки).1. Ігри, що розвивають звуковисотний слух - розвиток здатності сприймати і відтворювати висоту музичного звуку.2. Ігри, що розвивають ритмічне почуття - розвиток здатності сприймати взаємозв'язок між різними за тривалістю звуками і відтворювати їх.3. Ігри, що розвивають тембровий слух - дають дітям уявлення про темброве різноманітність і його значення в музиці.4. Ігри, що розвивають динамічний слух - розвиток здатності розрізняти силу звучання, пов'язувати динаміку з настроєм і характером музичних образів.

музично-дидактичні ігри ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 3932 | Додав: Sarum | Дата: 21.11.2012 | Коментарі (0)

конспекти занять
Діти багато знають прислів'їв і приказок про добро і красу. Вони не були тільки пасивними слухачами і глядачами, а активно брали участь у всіх запропонованих завданнях.Цілі:Формування поняття краси, як естетичної категорії і її проявів в природі і творах мистецтва. Залучення дітей до загальнолюдських цінностей. Розвивати почуття прекрасного і любов до мистецтва.Завдання:Об'єднання різних видів мистецтв. Ввести поняття краси природної, рукотворним, духовної. Вчити бачити красу в повсякденному, зуміти побачити навіть у самому непоказному. Пробудити естетичні почуття та інтерес до художньої діяльності. Розвивати креативність. Підвести дітей до розуміння доброти як основи взаємовідносин між людьми. Розвиток самостійної образної діяльності - дати можливість проявити творчість, уяву, вигадку, фантазію.Хід заняття:I частина Дівчатка входять в групу в красивих капелюшках, а хлопчики в кепках з квіткою.- Які гарні панночки да добрі молодці до мене завітали! Здрастуйте!- І я сьогодні так старалася, вбиралася і все це для того, щоб сподобатися вам. Я вам подобаюся?- Чому?- Пропоную посміхнутися один одному, згадавши пісеньку, що може статися від посмішки: Від посмішки похмурий день світліше,Від посмішки в небі веселка прокинетьсяПоділися усмішкою своєюІ вона до тебе не раз ще повернеться. - І такими веселими, задоволеними пропоную відправитися на «виставку гарних речей».Дітям пропонується встати зручно і красиво. - Друзі, пом ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 1343 | Додав: Sarum | Дата: 11.11.2012 | Коментарі (0)

конспекти занять

Мета :Виховувати в дітях почуття прекрасного, любов до природи, до рідного краю через образотворче мистецтво, музику, поезію. Розвивати вміння давати естетичні оцінки, висловлювати судження, співвідносити за настроєм зразки живопису, музики, поезії. Викликати емоційний відгук на художній образ. Продовжувати удосконалювати художньо-мовні виконавські навички дітей при читанні віршів, співі пісень; прищеплювати чуйність до поетичного слова. Вчити дітей розрізняти відтінки настроїв, зміну характеру музики. Передавати настрій, характер музики в співі, в русі, танці. Створювати власні танцювальні імпровізації.Збагачення та активізація словника:Старовинні назви місяців: хмурень, Лютов, снігових; балет, балерина, блакить.Репродукції картин:І.Вельц «Іній»; И.Грабарь «Лютнева блакить»; А.Саврасов «Зима». Аудіозапис музичних творів: П.І. Чайковський «Зимові мрії», «На трійці»; А.Вівальді «Зима»; Свиридов «Заметіль» (вальс). Відеозапис фрагмента з балету «Лускунчик» П.І. Чайковського «Снігова буря».Обладнання та матеріали:Музичний центр, комп'ютер, султанчік (білі та сріблясті).Попередня робота:Спостереження за зимовими явищами в природі. Розгляд репродукцій картин, що зображають зимовий пейзаж; прослуховування музичних творів на тему зими. Читання віршів про зиму, бесіда про зміст, роз'яснення незнайомих слів. Заучування напам'ять віршів, пісень, прислів'їв про зиму. Перегляд фрагментів з балету «Лускунчик» П.І. Чайковськог ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 3563 | Додав: Sarum | Дата: 11.11.2012 | Коментарі (0)

конспекти занять

Цілі:Познайомити дітей з різними видами спорту (футбол, волейбол, баскетбол, теніс, бокс, гімнастика, легка атлетика). Удосконалювати вміння дітей орієнтуватися на площині аркуша Збагатити словник дітей словами: тренер, стадіон, атлет, боксерська груша. Вправляти дітей в освіті слів (назви спортсменів). Розвивати дрібну моторику кистей рук. Виховувати у дітей захоплення спортивними іграми, заняттями спортом.Устаткування:Картинки із зображенням різних видів спорту, боксерські рукавички і груша (дитячий набір), зелені аркуші паперу з розміткою футбольного поля, вирізані з картону футбольні м'ячі, справжні футбольний, баскетбольний, волейбольний м'ячі, прості олівці, намальовані хвилясті і зигзагоподібні лінії, кольоровий картон, обладнання для аплікації.Запрошуємо дівчат і хлопчиків у захоплюючу країну Спортландія. Це спортивна країна допомагає всім стати сильними, спритними, швидкими, спритними. Під час нашого сьогоднішнього подорожі по Спортландія ми познайомимося з різними видами спорту. Сьогодні ви не просто хлопці, а спортсмени. Спортсменами називають людей, які займаються спортом. А зараз, спортсмени, стаєте один за одним, вирушаємо у світ спорту. Ми - бігуни, біжимо навколо столів, а потім займаємо свої місця. Сьогодні я буду вашим тренером. Тренер - це вчитель спорту і фізкультури. Повторіть це слово і запам'ятайте.Давайте знайомитися з різними видами спорту. Може бути ви вже знаєте деякі з них? ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 2135 | Додав: Sarum | Дата: 11.11.2012 | Коментарі (0)

валеологія

Цілі конспекту по валеогогії:Вчити самостійно стежити за здоров'ям, знати найпростіші прийоми самооздоровлення (точковий масаж, фіточай, загартовування). Закріпити знання про значення вітамінів для здоров'я людини. Познайомити з приказкою. Ввести в активний словник дітей слова: вітаміни, здоров'я. Виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.Устаткування:Аркуш паперу із зображенням продуктів харчування, зелений і червоний маркери, фрукти (цілі та нарізані), дерев'яні палички (коктейльні).Хід заняття: - Сьогодні, хлопці, ми відправимося з вами в незвичайну країну «Неболейка». Хто з вас хоче бути здоровим? А як ви розумієте, що значить бути здоровим? (Відповіді дітей). Вірно, це коли не вболіваєш, ростеш, коли гарний настрій, коли можна гуляти на вулиці, відчуваєш у себе сили і багато можеш зробити. - А ви знаєте, що кожна людина сама може зміцнити собі здоров'я? Є така приказка: «Я здоров'я бережу, сам собі я допоможу». Так як же можна зміцнити своє здоров'я? Як ви думаєте? (Відповіді дітей). Загартовуватися, робити зарядку, купатися в морі, правильно харчуватися, гуляти на свіжому повітрі, робити точковий масаж.- А що ми з вами робимо в дитячому садку, для того, щоб бути здоровими і не хворіти? (Відповіді дітей). Так, ми щоранку робимо зарядку, гуляємо на свіжому повітрі, кухарі на кухні готують нам смачну здорову їжу і корисні чаї з лимоном і шипшиною, коли ми виходимо з кімнати, Тетяна Володимир ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 3145 | Додав: Sarum | Дата: 11.11.2012 | Коментарі (0)

1 2 3 4 5 »