Середа, 22.01.2025, 21:50
Вітаю Вас, Гість
Головна » Для мам
Роль виховання в житті людини дуже важлива і з цим не можливо посперечатися. Ми говоримо один одному: "Всього доброго" і т.д. і це не просто слова ввічливості. Ми висловлюємо ними свою людську сутність. Вміння відчувати і бачити по-доброму оточуючих тебе людей - не тільки показник етичної культури, але результат величезної внутрішньої роботи. Щире побажання добра невіддільне від самовиховання. Добра людина стає краще з кожним днем ​​- він щасливий від того, що відчуває ці добрі спонукання.
У того, хто може віддати душевні сили іншим людям, в душі живуть добрі бажання. Істинна доброта - це коли ти хочеш бачити кращим людину, з якою ти стикнувся. Якщо ви відчули радість від того, що дана людина гірше тебе, значить вчити і виховувати самого себе треба ще дуже багато, виганяти з себе марнославство і егоїзм, тому що заздрість - це породження слабкості, страху і безвілля, що в підсумку і становить малодушність.

Словами "здрастуйте" і "доброго здоров'я" ми висловлюємо своє ставлення до найбільшої цінності - людині. НЕ сказати цих слів - значить показати моральне невігластво. Ми говоримо "спасибі". Дякувати - це означати давати добро і творити благо. У цьому слові, яке сьогодні звучить як формула людських взаємин, з давніх пір виражається наше ставлення до зробленого для нас добра. Справа не в тому, що треба вміти його вимовити, а справа в людської чуйності й умінні відповідати на добро відчуттями своєї душі.

Коли ми щось просимо, ми ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 1045 | Додав: Sarum | Дата: 02.11.2012 | Коментарі (0)

Класики вітчизняної педагогіки завжди розуміли педагогіку не тільки як науку в строгому сенсі слова, але і як мистецтво виховання. Цікаво, що, незважаючи на близьку до акторської справи публічність і словесність виховної діяльності, вона все-таки ближче до мистецтва лікаря. Про це дуже цікаво розмірковував більше ста років тому відомий російський історик педагогіки Л. Н. Модзалевський. Він помічав, що педагогіка, безперечно, будучи наукою, є і мистецтвом, але ніяк не витонченим, а розуміється «тільки як розумне, своєчасне, майстерне застосування загальних законів і правил до окремих випадків, до окремих індивідуальностям». Таким чином, в мистецтві виховання завжди присутня якась технічна складова, яка називається технологією.



«Технологія» утворено від грец. techne - мистецтво, майстерність, уміння; logos - слово, поняття, вчення. Технологія виховання - це система розроблених наукою і відібраних практикою способів, прийомів і процедур виховної діяльності, які дозволяють їй постати на рівні майстерності, іншими словами, гарантовано результативно і якісно.

діти

Поняття технології виховання порівняно недавно стало вживатися в нашій педагогіці. Довгий час вважалося, що технологію можна розглядати тільки в рамках промислового та сільськогосподарського виробництва, транспорту, енергетики. Хоча, якщо звернутися до творчості ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 5304 | Додав: Sarum | Дата: 25.06.2012 | Коментарі (0)

Великою помилкою батьків є думка, що виховання - це процес, який вимагає жорсткості і радикальних методів виховання. Виховання дитини залежить від багатьох факторів виховання,його  можна перетворити на гру,адже при вихованні грою на прикладі якої малюк буде розуміти, що таке добре і що таке погано.

Для цього достатньо зазирнути в дитячу кімнату і вибрати собі союзників. Ними можуть стати, наприклад, м'які іграшки, які дитина кладе з собою в ліжечко перед сном. Укладаючи малюка спати, розкажіть йому казку, головним героєм якої може стати його улюблений плюшевий заєць. Якщо напередодні дитина завинив, спроектуйте ситуацію на прикладі іграшки та в кінці підведіть мораль. Дитина зрозуміє сенс і зробить відповідні висновки набагато швидше, ніж в результаті батьківських нотацій і лайки.

Відмінним помічником у вихованні грою може стати інтерактивна кішка Лулу На прикладі цієї іграшки можна навчити піклуватися про оточуючих, бути уважним і ласкавим. Особливо актуальною може стати така покупка, якщо малюк мріє завести домашню тварину. Ця іграшка напевно припаде йому до душі.


За допомогою іграшок при вихованні грою можна навчити малюка прибиратися у своїй дитячій кімнаті. Розкажіть йому історію про те, як плюшеві ведмедики і зайчики, опинившись на підлозі, хочуть повернутися у свій будиночок, але без ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 1067 | Додав: Sarum | Дата: 15.06.2012 | Коментарі (0)

Вихователь - скульптор духовного світу юної особистості, довірена особа суспільства, якій воно довіряє найдорожче, найцінніше - дітей, свою надію, своє майбутнє. Ця важка професія вимагає від людини постійного творчості. Колектив гімназії № 38 сформував шкільне самоврядування через Шкільний Рада, створена за програмою Асоціації Юних Лідерів Казахстану, співпраця з якою здійснюється протягом декількох років. Головним принципом роботи ради є виборність, тому Шкільний Рада очолюють Президент, віце-президент, міністри: освіти, культури, внутрішніх справ, печатки, спорту та тінейджерів.

Розбудивши творчу думку в старшокласників, педагоги школи кілька років не можуть стримати потік ідей, новацій, несподіваних рішень веселих задумок. На їхньому рахунку традиційні Дні Самоврядування, святкові програми, конкурси шкільних красунь, акції боротьби зі СНІДом і багато-багато іншого.
У школі вже кілька років існує Домброва ансамбль "Балдаурен". Їм беззмінно керує викладач ЮКГУ імені Ауезова - Сираілова Роза Тулебаевна. З кожним роком оркестранти вдосконалюють свою майстерність, в їхньому репертуарі твори народної і класичної музики. Жодне шкільне захід не проходить без участі Домброва ансамблю.

Ще одна «родзинка» серед гуртків естетичного циклу - хореографічні ансамблі «Феєрверк», «Жас Даурен». Засновники ансамблів - старший викладач кафедри хореографії ЮКГУ ім. Ауезова Гоф Франц Емільович і завідувачка кафедрою хореографії, керівник ансамблю «Каракоз» ЮКГУ ім. Ауезова Ажіб ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 612 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Мета: познайомити з назвами декількох квітів - флокси, нагідки (календула). Показати старшим дітям будову рослини, закріпити поняття високий, низький (квітка), довгий, короткий (стебло).

Хід прогулянки

Повільно обходячи навколо клумби, надавати дітям можливість милуватися осінніми квітами, вільно висловлюватися. Дорослий має можливість спочатку дізнатися, які з квітів знайомі дітям. Потім познайомити їх з новими.

«Красива у нас клумба, велика. Ми йдемо навколо неї, милуємося квітами. А хто мені покаже червона квітка? А білий? »Діти із задоволенням показують і помаранчеві і фіолетові квіти.

Дорослий хвалить кожного, запитує, як називається квітка, дає точну назву, а потім продовжує: «Подивіться, діти, одні квіти високі, до верхівки не дістати (підводить їх до рудбекії (золоті кулі), а інші низькі (всі нахиляються, сідають у братків, резеди).

А тепер ідіть навколо клумби і показуйте всім низькі квіти (настурції, нагідки). Покажіть високі (флокси, жоржини) ». Кожен раз при показі квітки всі разом правильно називають його.

Педагог пропонує підійти до флокса: «Бачите, який високий квітка? У флоксів стебло довгий. Проведіть пальцем. Якого кольору флокси? А ще якого? (Діти йдуть навколо клумби, відшукуючи флокси). А тепер покажіть їх листя ».

На прикладі флоксів діти знайомляться з будовою квітки, нюхають його. «Прекрасні квіти!» - Каже дорослий.

Діти розходяться грати. Дорослий пропонує залишилися з осіннього листя складати н ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 809 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Структурним компонентом кожної прогулянки є організовані дорослим рухливі ігри та ігрові вправи. У дітей молодшого дошкільного віку ще малий досвід самостійної рухової діяльності, багато руху знаходяться в стадії формування. Тому рухливі ігри та ігрові вправи проводяться щодня з метою тренування, закріплення рухових навичок. З їх допомогою на прогулянці успішно вирішуються оздоровчі, освітні та виховні завдання.

В ігрових вправах переслідуються мети прямого навчання дітей основним рухам. Багато із запропонованих вправ мають сюжетний характер («По містку», «Через канавку») і з задоволенням приймаються самими дітьми. При їх виконанні кожна дитина діє вільно і самостійно.

В умовах прогулянки у дорослого з'являється можливість звернути увагу на якість виконання рухів одного, виправити помилки іншого, підтримати, заохотити третього.

Діти з задоволенням вправляються в таких рухах, як ходьба, біг. Лазіння і стрибки у самостійній діяльності виконуються рідше. Тому необхідно частіше включати їх в ігрові вправи. Також слабо діти володіють різноманітними діями з м'ячами.

Навички і звички виконання різноманітних рухів формуються у дітей за умови багаторазових повторень. Тому ці вправи природним чином вплітаються в канву самостійної діяльності дітей, протягом прогулянки повторюються декілька разів залежно від обставин, настрою дітей.

Організовувати таку діяльність дітей можна на узліссі, в парку, на лузі, на майданчику дошкільного закладу. Для їх проведе ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 2383 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Детям интересны события, происходящие за пределами участка, и они неизменно рады совершить экскурсию на участок детей старшей группы. Поход в гости — праздник для малышей. Лучше всего такие прогулки совершать в пасмурную погоду, когда под ногами сыро, все вокруг выглядит серым и унылым.

Дети оживляются, когда им предлагают погулять по улице. Они внимательно следят за движением машин. Им доступны понятия: общественный и личный транспорт. Младшие учатся называть виды общественного транспорта, отмечая особенности некоторого из них: «Едет и держится за провод, чтобы не потеряться» (о троллейбусе). Старшие могут рассказать о назначении пожарных машин, дежурных машин милиции. Взрослый обращает внимание всех на машину скорой помощи, молоковозы, закрытые фургоны. Дети могут закреплять в памяти цвет легковых машин в игре «Чья машина появится первой». У жилого дома в ряд стоят легковые автомобили. Можно остановиться и развернуть беседу об устройстве легкового автомобиля: сколько колес, почему сзади прикреплено пятое, сколько фар и зачем они, сколько дверей. Если у грузовика — кузов, то у легковой — салон с ремнями безопасности. Многие начинают показывать, где они сидят в своей машине, рассказывать, кто ведет машину, куда ездят всей семьей.

В следующий раз можно уточнить: колеса передние и задние, фары тоже, стекла лобовое и боковые. Вместе с детьми можно припомнить, сколько колес у любой машины, у взрослого и детского велосипедов, у мотоцикла.

Вместе со взрослым ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 671 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Організовуючи такі спостереження з дітьми протягом року 1-2 рази на квартал, дорослий виховує повагу до людей праці, формує у дітей готовність прийти на допомогу, здатність оцінити результати праці людей.

Дворник. При спостереженні за роботою двірника в кожному з пір року відзначається характер його праці, уточнюються назва і призначення його робочого інвентарю. Дорослий розповідає про результати і цінності праці двірника для всіх людей, пропонує надавати йому допомогу. Сам двірник включається у виховний процес: демонструє трудові навички, допомагає дітям освоїти їх. Закінчивши роботу, дякує всім за допомогу.

Прачка. Періодично діти спостерігають за роботою прачки. В цьому випадку сам процес прихований від очей дитини, видно лише результати (вивішене чисту білизну), але дітям зрозумілий сенс її дій, так як процес праці малюки можуть спостерігати в домашніх умовах, а в теплу пору року відтворювати у власних ігрових діях. Чому білизну потрібно просушувати, де розвішує прачка білизну, ніж закріплює на мотузці, що потім буде з ним робити - всі ці питання спочатку дорослий задає дітям для самостійних відповідей, а потім уточнює кожен з відповідей дітей, підкреслюючи, що всі вдячні пралі за її працю .

Шофер. Цікава і зрозуміла дітям трудова діяльність шофера, який управляє різними видами машин (снігоприбиральної, поливальної і т. Д.). Цікаво і його робоче місце і те, як він керує машиною. В ході спостереження дітям стає зрозумілий, очевидний результат його труд ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 2922 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Знайомлячи з різноманітними явищами неживої природи необхідно виховувати у дітей естетичні почуття, формувати навички дбайливого ставлення до навколишнього світу.

Сезонні і погодні явища. В теплу пору осені спостереження проходять за активної участі самих дітей.

Слухаючи розповідь про золотої осені, діти відзначають і тепло ласкавого сонця, і синє небо, і повільно пливуть білі хмаринки.

У непогожий дощовий день не варто влаштовувати спостереження, не підготувавши дитину до сприйняття цієї сумної картини. Дітям будуть не зовсім зрозумілі висловлювання дорослого про хмарах, про похмурої погоди. Доцільно почати роботу з підготовчої бесіди під час зборів на прогулянку. Вихователь звертає увагу дітей на їхній одяг, запитує, навіщо надягають гумові чоботи, плащі, беруть парасолі. Закріплюючи дитячі знання про призначення цього одягу, вихователь пов'язує їх з погодними умовами конкретної прогулянки: «Холодно, йде дощ, ось тому у всіх плащі та чоботи». Вийшовши на прогулянку, вихователь закріплює сказане: «Подивіться, як одягнена бабуся, який у неї гарний парасольку, схожий на квітку. А де пташки? Вони сховалися, не хочуть, щоб пір'ячко їх стали мокрими! А нам дощ не страшний: у нас і чоботи, і плащі, і гуляємо ми на веранді ».

Таким чином, характерні сезонні явища, пов'язані з особистим досвідом, полегшують формування відповідних зв'язків і уявлень дітей.

Несподівано пішов густий волохатий сніг. Крізь його пелену дітям цікаво дивитися на світ. «Сні ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 2548 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Спостереження за рослинами.

Знайомство з різноманіттям рослинного світу починається з самого яскравого і вражаючого - квітів. Протягом досить тривалого часу (з весни до пізньої осені) дітей незмінно привертають їх яскраві фарби, запахи, безперервна змінюваність їх видів.

Кульбаба. Як тільки з'явилися проталини, діти відразу ж помічають перші квіти мати-й-мачухи, кульбаби. Розглядають їх, разом з дорослим уточнюють колір, відшукують самі великі квіти. Молодшим зрозуміло порівняння як сонечко. Торкаючись долонькою до суцвіття, вони вчаться новому поняттю пухнастий. Старші проводять пальцями, повторюючи за дорослим: «Стебло, квітка».

Бутони, квіти на клумбі. Самі діти не помітять, якщо дорослий не зверне їх увагу на великі великі бутони. Повільно обходячи навколо клумби, діти відшукують інші бутони, з допомогою дорослого вчаться порівнювати: великий-маленький бутон (для малят), великий-дрібний (для старших).

Дорослий розповідає: «А сонячні промінчики стараються, будять. Прокидайся квітка! Весна прийшла, тепло принесла! "

Але от і Сюрпризний момент: розпустився перша квітка. Тепер всі з нетерпінням щоразу поспішають до клумби, щоб подивитися, чи немає нового квітки. Тепер вже всі дружно називають забарвлення, величину перших квітів.

На початку роботи дорослий просить відшукати на клумбі червоні квіти, потім жовті. Діти зауважують: «А листя у всіх зелені». Незабаром завдання ускладнюються: відшукати 1-2 квітки по назві (тюльпан, нарцис), в ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 717 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 »