Середа, 24.04.2024, 01:59
Вітаю Вас, Гість
Головна » Для мам
Нагадаємо, що методика означає сукупність методів навчання (прямого або непрямого впливу), спрямованих на практичне виконання або засвоєння чого-небудь.

Діти на прогулянці потрапляють в середу, частково знайому, але мінливу в залежності від різних обставин. Це слід використовувати найкращим чином для всебічного розвитку та виховання дитини. Перше, з чим зустрічається дитина на прогулянці, - це величезний світ природи, з яким необхідно його познайомити: допомогти зрозуміти, прийняти, полюбити і дбайливо до нього ставитися.

Щодня проводиться заплановане спостереження за змінами природи з усіма дітьми або по підгрупах. Крім цього, протягом усього часу прогулянки дорослий не раз уточнює, закріплює дані, отримані дітьми не тільки в ході організованих спостережень, але і в процесі власних спостережень, знань.

Таким чином, основний метод навчання - це спостереження. Але у молодшого дошкільника воно розвинене недостатньо, спостережливість як якість особистості відсутній, отже, прийоми повинні відповідати віку, в першу чергу це опора на орієнтовні реакції в різних формах. Вийшли діти на прогулянку і відразу побачили щось незвичайне або зазначили, що змінилося в навколишньому середовищі. Може статися, що щось залишилося непоміченим. Завдання дорослого: підтримати у дітей прагнення помічати зміни в природному оточенні, а якщо щось упустили - привернути увагу, не залишати щось на потім.

Спостережливість передбачає вміння слухати і активно сприймати почуте. Але ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 911 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Спостереження за живою природою.

1. Спостереження за рослинами.

Лугові і садові квіти. Спостерігати за розпускаються бутоном-будиночком у квітки. Розглядати перші весняні квіти. Елементарне вміння розрізняти квіти змінює поведінку дитини. Він починає придивлятися до навколишньої природи, радіти зустрічі зі знайомими рослинами, нахилятися, щоб їх розглянути, помацати, але не зірвати. Побачивши назнакомое рослина, просити назвати його.

Молодші діти знаходять і називають 1-2 квітки. Уточнюють їх колір і величину. Старші знають будову квітки і 3-4 найменування його частин. Порівнюють стебло: довгий або короткий, довший або коротший.

Трава, листя. Діти самі називають траву. Дорослий уточнює: травушка-муравушка, трава шовкова. Дорослий звертає увагу дітей на нирки, будиночки у листя. Всі разом розглядає перші клейкі листочки, нюхають їх.

Дерево, кущ. Закріпити назви: береза, ялинка. Звернути увагу на красу квітучих фруктових дерев: багато квітів, на їх місці виростуть яблука, вишні і т. д. Старші діти закріплюють уявлення про будову дерева (стовбур, гілки, листя).

2. Спостереження за тваринами.

Козеня, теля. Здалеку спостерігати, як дорослий гладить тварина, годує його. Діти дізнаються про будову тіла, характерних рухах. Молодші можуть перераховувати і імітувати дії, голосові реакції. Старші знають частини тіла, чим харчується тварина. Дорослий уточнює: жує траву, на ногах копитця, підросте - з'являться ріжки. Коза і корова дають мол ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 2768 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Спостереження за живою природою.

1. Спостереження за рослинами.

Ялинка, береза. Продовжувати роботу, розпочату восени. Закріплювати в пам'яті дітей поняття дерево, кущ. Пояснити, як відрізнити дерево від куща.

Ознайомити дітей з березою (белоствольной), відзначити: листя на гілках взимку немає. Показуючи ялинку, згадати про новорічне свято. Вказати, які біля ялинки голки, пухнасті лапи. Уточнювати поняття: стовбур товстий, тонкий.

2. Спостереження за тваринами.

Кролик, заєць. Спостерігаючи за кроликом, молодші діти вчаться відзначати характерні особливості будови його тіла, наслідують рухам. Старші повторюють: 4 лапи, 2 довгих вуха, шерсть. Порівнюють братика-кролика і братика-зайця. Дорослий розповідає: взимку у зайця змінюється колір шерсті.

Лісові звірі. У процесі спостереження уточнюється забарвлення їх шерсті, як називаються житла лисиці, ведмедя. Дорослий розповідає, як лісовим мешканцям голодно взимку, викликаючи у дітей почуття жалю.

Молодші діти знаходять і показують 1 -2 лісових тварин, імітують їх руху, голосові реакції. Старші називають 3-4 звірів, разом з дорослим відзначають: у них 4 лапи, 2 вуха, хвіст, шерсть, зуби.

Всі згадують казки про лісові звірів.

3. Спостереження за птахами.

Воробей, голуб, ворона. Звертати увагу дітей на поведінку птахів. Пояснювати, як їм голодно взимку, учити дбати про живих істот. Молодші діти називають окремих птахів, імітують їх руху, голосові реакції. Старші пе ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 2190 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Спостереження за живою природою.

1. Спостереження за рослинами.

Квіти. Дорослий з'ясовує, які назви кольорів знайомі дітям, після чого починає розглядати з дітьми квіти на клумбі, називаючи їх. Молодші діти вчаться показувати і називати 2-3 квітки, їх колір, величину. Старші діти називають 3-4 квітки, з допомогою дорослого розрізняють частини рослини, порівнюють: високий чи низький квітка.

Овочі, фрукти. Діти відшукують на грядці овочі, які дивляться на сонечко, ті, які сховалися в листі і в землі, називають їх. Дізнаються у дорослого, де ростуть фрукти. Молодші діти можуть дізнаватися і показувати 3-4 плода, називати їх величину, колір. Старші називають 5-6 плодів, уточнюють за допомогою дорослого їх запах, смак.

Ягоди. Знайомляться з 2-3 сортами ягід, пробують їх на смак, вдихають їх аромат. Розповідають, які люблять ягоди.

Листя. Діти вправляються в розрізненні осіннього листя, за кольором, розміром, формою. Знайомляться з явищем листопад.

Кущ, дерево. Необхідно показати дітям відмітні ознаки куща і дерева. Розглянути їх будова, навчити розрізняти тонкий і товстий стовбур дерева.

Ознайомити з кленом, розглянути його яскравий осінній наряд.

Жолуді, шишки. Збираючи цей природний матеріал, підтримувати інтерес дітей образними діями і порівняннями: шишка схожа на їжачка, у жолудя капелюшок, як у людини.

Гриб. Розглядати його будова, дати дітям нове поняття: тендітний. Розповісти, хто з лісових мешканців жерти, хто ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 1734 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Непременным условием успешного развития и воспитания младших дошкольников на прогулке является одновременное овладение ими умственными и практическими действиями. Это успешно решается в ходе систематически проводимых наблюдений, заранее планируемых педагогом. Ежедневные наблюдения на прогулке обогащают представления детей о мире природы, людей (их труда, взаимоотношений), обогащают детские эстетические представления.

Таким образом, наблюдение — один из главных компонентов прогулки.

Детей следует привлекать к активным мыслительным операциям, к выполнению разнообразных движений по ориентировке на местности, к воспроизведению действий обследования предлагаемых объектов для того, чтобы систематизировать вновь приобретенные знания и закрепить полученные ранее. Широкое включение в этот процесс зрения, слуха, осязания, обоняния, тактильных и вкусовых ощущений способствует более глубокому познанию окружающего мира, оставляя в сознании ребенка увлекательные и незабываемые впечатления. Дидактические задания следует считать структурным компонентом прогулки детей раннего дошкольного возраста.

Посильные трудовые действия детей естественным образом вплетаются в ход наблюдений за трудом взрослого, за живыми объектами окружающей среды. В силу собственной активности дети стремятся включиться в совместный со взрослым трудовой процесс. По мере усвоения трудовых навыков они выступают в роли равноправного партнера, а затем уже по собственной инициативе увлеченно действуют ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 1788 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Особливістю дітей молодшого дошкільного віку є їх потреба в активних і різноманітних рухах. У літній час ця потреба повністю задовольняється. Діти безперешкодно і досить багато часу ходять, здійснюючи цільові прогулянки за межі дошкільного закладу. На своїй ділянці вони захоплено бігають, лазять по сходах, драбинах, з'їжджають з гірок, гойдаються на гойдалках, катаються на машинах і велосипедах. Широко використовуються умови місцевості: з невеликого пагорба можна збігати, вузеньку неглибоку канавку переступити і т. д. Діти пролазять крізь дуги, обручі, влазять у ящики, крокують по пеньочка - «гусениці», колоді у вигляді крокодила, збивають кулями кеглі, грають з м'ячами. У той же час малюки мають можливість відпочити, сидячи на лавочках, розставлених по всій ділянці, спокійно поспостерігати за граючими однолітками. Під мереживний тінню дерев, на траві бажано розстилати легка ковдра, на якому діти могли б покувиркаться, поповзати, а то і просто полежати, дивлячись на синє небо і легкі білі хмарки.

Особливу увагу задоволенню рухової активності дітей потрібно приділяти в зимовий час, коли руху дещо обмежені одягом, коли погодні умови не дають можливості багато і різноманітно рухатися по ділянці, як це було в теплу пору року.

Велика частина площадки повинна бути розчищена від снігу, щоб діти могли вільно побігати, пострибати, розгорнути гру з різноманітними двигунами. Будівлі зі снігу, розташовані по всій території, служать не тільки прикрасою ділянки, але і стимулю ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 977 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

виховання

Іграшки, рекомендовані дітям для ігор в теплу пору року:


* Дидактичні іграшки. Збірно-розбірні матрьошки, пірамідки, лото.

* Моторні іграшки. М'ячі й обручі трьох розмірів, пластмасові кулі, кеглі, віжки з бубонцями, каталки і коляски для ляльок.

* Технічні іграшки. Легкові, вантажні автомобілі, пожежні та санітарні машини, молоковози і фургони, самоскиди з найпростішими механізмами, пароплави, літаки, вертольоти, ракети. Телефон.

* Сюжетно-подібні іграшки і все необхідне для розгортання ігор в ляльковому куточку. Тут набори ляльок різних розмірів, спальня, кухня, їдальня, коробка для зберігання лялькового білизни, коробка для зберігання сезонної лялькової одягу.

* Іграшки-набори: домашні тварини і птахи, лісові звірі та птахи.

* Будівельний матеріал: дещо з набору М. Агапова «Малюк» і пластмасові конструктори.

* Музичні іграшки: брязкальця, дзвіночки, бубни, органчик.

Набори іграшок для ігор з піском і водою.

* Іграшки-забави: озвучені дзиги, народні іграшки-забави, заводні іграшки.

Зберігатися весь цей матеріал повинен в спеціальному блоці, побудованому на ділянці або недалеко від нього.

Грають діти молодшого дошкільного віку або індивідуально або об'єднавшись невеликий підгрупою (2-3 людини). Тому іграшки необхідно розміщувати по всій території ділянки. За столиком в тіні на траві можна погортати книгу, в ажурному будиночку з лавка ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 1494 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Крім стаціонарно встановленого обладнання, на дільницю слід виносити додатковий матеріал, який служить цілям закріплення, уточнення, конкретизації нових знань дітей про навколишній світ, а також тренує їх спостережливість, вміння порівнювати, узагальнювати, робити найпростіші висновки. Це набори певних видів об'єктів, виконаних з пластмаси, гіпсу або дерева.

1-й набір: казкові персонажі, знайомі дітям. У зимовий час це Дід Мороз і Снігуронька, в літнє - дівчинка Машенька з братиком Іванком та ін (Висота кожної фігури 40-60 см). Діти розглядають їх, разом з дорослим згадують улюблені казки, недавні святкові, новорічні події. Іноді в руках у Машеньки з'являється кошик. Діти помічають, починають припускати, куди зібралася дівчинка. Так зароджується цікава бесіда.

2-й набір: знайомі іграшки - ведмежа, лисиця, заєць, вовк, білка, олень. Одні сидять на задніх лапах (висота 60 см), інші стоять (висота до 80 см) або лежать. Для підтримки інтересу дітей, розвитку їх уважності час від часу в оформлення об'єктів вносяться сюрпризні моменти: взимку ведмежаті надягають малахай, вовку - рукавиці, в літній час лисиці - яскравий хустка. А то і рум'яний колобок можна посадити на ніс! Зайцю можна надіти то спідницю, то фартух, ведмедику - червону сорочку, вовку - постоли і т. д.

3-й набір: знайомі дітям іграшки - ворона, горобець, голуб, сорока, снігур, синиця (довжина 10-15 см, висота 5-7 см). Діти самостійно знаходять їх, розглядають будову тіла, показують характерні рух ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 820 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Процес виховання дітей безперервний. Великі потенційні можливості для всебічного гармонійного розвитку особистості дитини закладені в процесі виховно-освітньої роботи з дітьми в умовах прогулянки. Тут як ніде малюкам надаються унікальні умови для всебічного розвитку, в повній мірі задовольняються його потреби в активних рухах, в самостійних діях при ознайомленні з навколишнім світом, у нових яскравих враженнях, у вільній грі як з природним матеріалом, так і з іграшками. Однак в силу вікових особливостей малюки самі не можуть використовувати весь час прогулянки з максимальною користю для свого розвитку. Дорослий повинен педагогічно правильно керувати їх діяльністю.

Протягом року прогулянки проводяться щодня. У літній час діти проводять на повітрі практично весь час з моменту приходу в дошкільний заклад, в приміщення заходять лише для прийому їжі та сну.

У зимовий час прогулянка проводиться 2 рази на день загальною тривалістю до 4:00. Тільки температура повітря нижче -15 ° або вітряна погода, хуртовина можуть служити приводом для скорочення прогулянки або скасування її.

Прогулянка батьків з дитиною, безпосередня робота гувернера з 1-2 дітьми або педагога прогулянкової групи чисельністю до 4-5 осіб не вимагають особливої ​​організації. З метою успішного вирішення комплексу всіх виховно-освітніх завдань при роботі з дітьми як молодшої підгрупи (вік 2-3 роки), так і старшої (вік 3-4 року), слід продумати організацію роботи дорослих, розподіл обов'язків між вих ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 870 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Тепер, коли минув рік з дня появи на світ вашої дитини, починається найцікавіше. Ми зовсім не хочемо сказати, що той рік був позбавлений цікавості, ні, але попереду вас чекають перші кроки вашої дитини (і перші падіння) і перші слова (нехай вони навіть будуть далекі від зв'язного мовлення).

До сих пір ви могли поводитися з ним як з слухняною лялькою, навіть повзаючи, він не заподіював вам занадто багато занепокоєння. Але тепер ваша дитина постарається вникнути в усі навколишнє. Отже, будьте обережні, милуючись ним і розважаючись, і не забудьте гарненько висипатися хоча б раз на півроку.

Перші кроки: Слово за словом, крок за кроком

Швидкість розумового та фізичного розвитку малюка на другому році буде справді чудовою. Ваш малюк все ще маля, але в наступні дванадцять місяців з ним відбуваються неймовірні метаморфози. У нього з'являється характер, він іде, куди забажає, базікає, що йому в голову прийде, і вбирає інформацію швидше комп'ютера.

Самі чудові зміни на другому році стосуються прогулянок і балаканини. Ваша дитина пробував вже ходити і розмовляти ще до першого свого дня народження. Але тепер пробні перші кроки перетворяться в невпинну ходьбу, біганину і карабканье наверх. А перші членороздільні слівця виллються в нескінченний мовний потік.

Перші кроки: Знаходячи рухливість

Ваш малюк вже пробував пересуватися самостійно. У 9 або 10 місяців він, можливо, почав повзати (деякі діти намагаються одночасно підскакувати на колінах). Чере ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 684 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 »