Вівторок, 23.04.2024, 21:51
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Березень » 20 » Чим зайняти дитину на прогулці?
19:42
Чим зайняти дитину на прогулці?
Крім стаціонарно встановленого обладнання, на дільницю слід виносити додатковий матеріал, який служить цілям закріплення, уточнення, конкретизації нових знань дітей про навколишній світ, а також тренує їх спостережливість, вміння порівнювати, узагальнювати, робити найпростіші висновки. Це набори певних видів об'єктів, виконаних з пластмаси, гіпсу або дерева.

1-й набір: казкові персонажі, знайомі дітям. У зимовий час це Дід Мороз і Снігуронька, в літнє - дівчинка Машенька з братиком Іванком та ін (Висота кожної фігури 40-60 см). Діти розглядають їх, разом з дорослим згадують улюблені казки, недавні святкові, новорічні події. Іноді в руках у Машеньки з'являється кошик. Діти помічають, починають припускати, куди зібралася дівчинка. Так зароджується цікава бесіда.

2-й набір: знайомі іграшки - ведмежа, лисиця, заєць, вовк, білка, олень. Одні сидять на задніх лапах (висота 60 см), інші стоять (висота до 80 см) або лежать. Для підтримки інтересу дітей, розвитку їх уважності час від часу в оформлення об'єктів вносяться сюрпризні моменти: взимку ведмежаті надягають малахай, вовку - рукавиці, в літній час лисиці - яскравий хустка. А то і рум'яний колобок можна посадити на ніс! Зайцю можна надіти то спідницю, то фартух, ведмедику - червону сорочку, вовку - постоли і т. д.

3-й набір: знайомі дітям іграшки - ворона, горобець, голуб, сорока, снігур, синиця (довжина 10-15 см, висота 5-7 см). Діти самостійно знаходять їх, розглядають будову тіла, показують характерні рухи, голосові реакції птахів.

Цю атрибутику розставляють по всій ділянці, не більше 4-5 фігур одночасно. Замінювати їх слід через 10-12 днів, тим самим підтримуючи до них стійкий інтерес дітей.

Можна стаціонарно встановити щит (40х60 см, підставка до 60 см). На нього дорослий вивішує барвисто оформлену ілюстрацію знайомої казки, час від часу замінюючи інший («Три ведмеді», «Теремок», «Ріпка», «Колобок», «Снігуронька і лисиця» та ін). Помітивши нову ілюстрацію, діти зупиняються біля щита , з цікавістю розглядають її і разом з вихователем можуть згадати сюжет всієї казки.

У літній час з метою розвитку спостережливості, вміння помічати зміни в одному з спокійних місць ділянки можна організувати «озеро», вриваючись в землю невеликий тазик і обклавши краю дерном. У яскравий сонячний день біля «озера» засмагають на травичці ляльки, плавають по «озеру» качечки. У похмуру погоду у «озера» сидить рибалка. Такі зміни в сюжеті не залишають дітей байдужими. Вийшовши на прогулянку, діти поспішають подивитися, що відбувається на «озері».

У зимовий час серед запушених снігом кущів з гірки спускаються лижники і саночники (відповідно одягнені ляльки). Протягом дня тут можуть відбутися зміни, наприклад, впали набік санки. Хто з дітей помітить це першим? Наступного разу на пагорбі з'явиться заєць, а з-за кущів за ним стежитиме вовк або лисиця. Кожен раз знайдеться привід і для спостережень і для розгорнутої бесіди з дітьми при вигляді цих сюрпризних моментів. Потрібна тільки фантазія дорослого.

Яскраво прикрашений ділянку сам по собі викликає у дітей стійкий позитивний емоційний настрій, бажання йти на прогулянку.

В залежності від сезону вхід на веранду можуть прикрашати гірлянди з квітів, сніжинок або листя золотої осені. До поручнів веранди на рівні очей малюків можна прикріплювати Султанчик, вітряні млини (в руки цей матеріал давати не слід, щоб уникнути травм).

По краях доріжок бажано протягнути різнокольорові шнури і стрічки, снігові вали прикрасити орнаментом з різноколірних крижинок. Прикраси служать і ігровим матеріалом. Між деревами на яскравому шнурі можуть висіти дзвіночки, різнокольорові брязкальця. Завдання дитини пройти пригнувшись (влітку проповзти) так, щоб іграшки не зазвучали. Потім потрібно піднятися і дотягнутися до бубна, що висить поруч, і вдарити по ньому долонею.

Достатня кількість ігрового матеріалу зробить прогулянку більш насиченою та цікавою. Помилка практики полягає в тому, що на прогулянку іноді виносять ігровий матеріал, вилучений з ужитку в групі (машини без коліс, ляльки без перук і т. Д.). На прогулянці повинні бути іграшки, які добре піддаються санобробці (пластмаса, гума, дерево, гіпс, яскраві фарби яких не блякнуть на повітрі). Для ігор виділяються барвисто оформлені ляльки, одяг яких діти самі можуть легко зняти і випрати, ляльок діти можуть спокутувати.
Категорія: Для мам | Переглядів: 820 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0