Середа, 08.01.2025, 19:30
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Березень » 14
Раніше було прийнято масово віддавати дітей у музичні школи: музичного виховання надавалося дуже велике значення. Зараз пріоритети трохи змістилися, і навчання музиці вважається швидше примхою, ніж необхідністю. А дарма: музичне виховання дітей - важливий елемент їх гармонійного розвитку.

Ніхто не говорить, що потрібно неодмінно віддавати дитину в музичну школу, щоб він навчався грі на фортепіано або гітарі «через не хочу", або змушувати його співати в шкільному хорі, якщо він навіть в душі співати соромиться. Все-таки не всім дано бути великими композиторами, музикантами і співаками. А от навчити дитину розбиратися в музиці, розвивати музичний слух і відчуття ритму просто необхідно.

Музичне виховання дітей дуже важливо для їх розвитку в ранньому віці. Слухання музики робить благотворний вплив на розвиток центральної нервової системи (не даремно ще наші далекі предки співали своїм дітям колискові). Коли дитина підросте, заняття музикою допоможуть розвинути у нього художній смак, почуття прекрасного і любов до мистецтва.

Коли слід починати музичне виховання дітей? Найкраще - ще до народження дитини. Вже починаючи з 19-го тижня вагітності плід в материнській утробі починає розрізняти звуки зовнішнього світу, так що майбутній мамі варто частіше слухати спокійну розслабляючу музику (краще всього - класику). Деякі фахівці стверджують, що дитина, чия мама під час вагітності слухала музику, розвиватиметься швидше, ніж його «обділені» музикою однолітки.

Ко ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 809 | Додав: Sarum | Дата: 14.03.2012 | Коментарі (0)

Виховання здорового способу життя серед учнів початкових класів Автор (и): Карасьова С.В. Матеріали ... Виховання здорового способу життя серед учнів початкових класів

Автор (и): Карасьова С.В.

Матеріали V міській науково-практичній конференції молодих вчених та студентів закладів вищої і середньої освіти міського підпорядкування. - М.: МГППУ, 2006. - 320с.

В останні десятиліття все частіше і частіше на різних рівнях порушується питання про здоров'я нації, зокрема, питання про здоров'я молодших школярів.

Проблема збереження і зміцнення здоров'я своїх дітей стосується не тільки родини, але й вчителів. Дійсно, якщо ми навчимо дітей з самого раннього віку цінувати, берегти і зміцнювати своє здоров'я, якщо ми самі будемо особистим прикладом демонструвати здоровий спосіб життя, то тільки в цьому випадку можна сподіватися, що майбутні покоління будуть більшою мірою здорові і розвинуті не тільки особистісно , інтелектуально, духовно, а й фізично. І я, як майбутній учитель початкових класів, вирішила детальніше розібратися в цій проблемі.

Я почала вивчати це питання в рамках написання курсової роботи і продовжую зараз, в дипломній. Спочатку дослідження була висунута гіпотеза. Я припустила, що грамотна організація вчителем навчально-виховного процесу дозволить зберегти здоров'я молодших школярів.

Для доведення або спростування гіпотези, робота була проведена на двох рівнях: теоретичному і практичному.

У теоретичній главі були розглянут ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 1299 | Додав: Sarum | Дата: 14.03.2012 | Коментарі (0)

Розвиток гармонійної самодостатньої творчої особистості складно уявити без участі мистецтва. При цьому роль декоративно-прикладного народної творчості переоцінити неможливо. Воно не тільки робить благотворний вплив на особистість дитини, розкриває його творчий потенціал, розвиває його інтелект, але й розповідає про історію народу і його традиціях.

Народне мистецтво зародилося і розвивалося в давні часи. Але, розвиваючись, воно все ж залишалося досить консервативним. Візерунки могли змінюватися, але основні їх елементи та сюжети, форма глиняної іграшки, посуду, фасон традиційного одягу повторювалися із століття в століття, з покоління в покоління. Завдяки народному мистецтву, побут, обряди та традиції наших предків збереглися і дійшли до нас через століття, незважаючи на історичні потрясіння.

У минулі часи, коли фабрик і, відповідно, заводських виробів ще не було, всі предмети побуту були саморобними - від чашки і ложки до одягу, взуття, іграшок, інструментів. Ще в недалекому минулому народне мистецтво і ремесла служили способом хоч трохи урізноманітнити й прикрасити важкий і небагатий селянський побут, скоротати довгі зимові вечори за цікавою справою. Народне мистецтво служило носієм інформації, зберігало знання про минуле, було відображенням народної мудрості і втіленням краси.

В сучасному світі народне мистецтво втратило своє прикладне значення. Вільний доступ до будь-якої інформації, широке поширення і дешевизна предметів побуту, фабричної одягу, вз ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1453 | Додав: Sarum | Дата: 14.03.2012 | Коментарі (0)

Однією зі сфер, а також засобом естетичного виховання є праця, оскільки докорінні основи виробничої діяльності і робота в цілому спрямовані на виявлення та розвиток творчо-естетичних задатків особистості, нерозривно пов'язані з первинними трудовими навичками, інакше кажучи, з творчим потенціалом особистості. Доцільно виділити кілька аспектів вивчення даної проблеми: ставлення до процесу праці, до результатів праці, відношення до засобів трудової діяльності. Згадані проблеми призначено вирішити естетиці праці та естетиці виробництва.

Вагомим засобом естетичного виховання є природа, бо саме через неї людина пізнає закони краси. Ще в розумінні стародавніх греків космос протиставлений хаосу і спочатку вказував на упорядкованість світу.

Краса фізичної природи, маючи свої особливості, незрівнянно простіше, ніж краса життя, де вона переходить в своє нове якість і виявляється як самоорганізація, де організованість протиставлена ​​дезорганизованности, конструктивність - безструктурності. Самоорганізованість є умовою прояви прекрасних форм, серед яких зовнішній гармонійний вигляд живого - лише прояв системи взаємопов'язаних рівнів організації (від тонких клітинних структур до біосфери в цілому), де на кожному рівні можна відокремити свої естетичні закономірності. Засобами естетичного виховання також є поведінка та побут людини. Естетика поведінки виявляється у людських відносинах (виробничих, побутових, особистих, суспільних) і закріплюється у вчинках і діях людей.

... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1165 | Додав: Sarum | Дата: 14.03.2012 | Коментарі (0)

Розрізняють 4 стилі виховання: демократичний, авторитарний, ліберальний, індиферентний.

Розглянемо, насамперед, два протилежних типу взаємодії дорослого з дитиною: авторитарний і демократичний.



Авторитарний стиль виховання

Як неважко припустити з першого назви, ставлення дорослого до дитини грунтується на думці про те, що дитина - несамостійна, неактивний, що з ним можна робити різні маніпуляції, які ефективно вплинуть на розвиток дитини, приведуть до потрібного результату. Результат, важливо зауважити, завідомо відомий дорослому: «слухняний, виконавчий, зручний дитина». Дитина сприймається як об'єкт впливу, чиї інтереси і думки не мають вирішального значення. Авторитарний стиль - це педагогіка придушення, насильства і примусу. Приклад вихователя, що реалізує подібний стиль виховання, дуже жваво намальований дитячою письменницею Астрід Ліндгрен. Це всім знайома фрекен Бок, якою досвід підказував, що ласка - це не той спосіб, який потрібно застосовувати для того, щоб діти ставали «шовковими». Згадаймо першу зустріч Малюка зі своєю вихователькою: незворушний тон незнайомої жінки, її строгість змушують хлопчика червоніти і ховатися за матір.

Звернемо увагу на реакцію хлопчика: переляк, найбільш часто зустрічається почуття, що змушує дитину підлаштовуватися під вимоги дорослого, не бути добрим, відповідальним, акуратним, а здаватися таким, і значить, обманювати. Оскільки Малюк виховувався батьками в ласці й повазі, суворе звернення фрекен Бок ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 931 | Додав: Sarum | Дата: 14.03.2012 | Коментарі (0)