На сьогоднішній день науці практично все відомо про процеси, які відбуваються в організмі жінки після зачаття дитини. Сперматозоїд чоловіки запліднює яйцеклітину і з цього моменту в утробі жінки розвивається життя.
Чим же пояснюється одночасна поява на світ двох і більше дітей? Природа не поспішає відкривати свої таємниці, незважаючи на те, що сам механізм процесу давно відомий і добре вивчений.
Що стосується появи на світ різнояйцевих близнюків, то тут зрозуміло, що дві яйцеклітини одночасно залишають яєчники і запліднюються різними сперматозоїдами. Їх розвиток закінчується народженням двійні, тобто дизиготних близнюків. Такі діти можуть бути не схожими один на одного зовсім, а так само можуть бути різної статі.
Дозріванню одночасно відразу декількох яйцеклітин сприяють багато факторів, деякі з них вже вивчені, а інші ще знаходяться на стадії вивчення. Достовірно відомо, що народженню двійнят сприяє вміст гормону, який стимулює продуктивність яйцеклітин (ФСГ). Зміст цього гормону підвищується у жінок в 35-40 років, тому ймовірність появи близнюків у таких жінок в два рази вище. Третина випадків багатоплідних вагітностей трапляється через штучне підвищення вмісту гормону ФСГ в результаті лікування безпліддя.
За статистикою найчастіше двійнята з'являються у чорношкірих матерів, ніж у жінок з білою шкірою, а найрідше у азіаток. Існує також генетична схильність. Науково доведений спадковий характер здібності жінки продукувати більше однієї яйцеклітини
...
Читати далі »