Субота, 08.05.2021, 07:52
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Січень » 25 » Навчання
21:56
Навчання
Як навчити дитину успішності?
Ви, звичайно ж, бачили мультиплікаційний фільм "Том і Джері", де собака Спайкс учив своє цуценя. Цуценя ганяло Тома, якого Спайкс змусив підігравати йому. Цуценя починало гавкати, а кіт "в жасі" забирався на дерево. А Спайкс говорив: "Синок, у тебе ЗНОВУ ВИЙШЛО"! Для дитини цей обман непомітний, але в результаті у нього формується упевненість: "Я МОЖУ справлятися з виникаючими ситуаціями - у мене це вже кілька разів вийшло"! І дитина таким чином "імунізується" до неминучих майбутніх невдач.

Чи повинен дорослий піддаватися дитині в грі? Часто навички і здібності дорослого в тій або іншій грі не йдуть ні в яке порівняння із здібностями дитини. І він легко переміг би дитину навіть в його улюбленій грі. Але якби мама і тато так робили, то виростили б невдаху, який був переконаний, що за щоб він не взявся, у нього все одно нічого не вийде. Треба дуже тонко піддаватися дитині для того, щоб вона отримала успіх. Але і перестаратися в "грі в піддавки" не можна.

Дитина повинна привчитися перемагати, додаючи при цьому максимум своїх зусиль для цього. Чим більше малюк перемагатиме в такому режимі, тим більше імунним до невдач він буде.

У потрібні моменти гри дуже тонко, глибоко розраховано, робіть помилку для того, щоб ваші син або дочка, врешті-решт, виграли партію. Будуйте свою гру так, щоб дитина і не запідозрила обман і не почала спочивати на лаврах.

Обов'язково в житті вашої дитини щось виходитиме не так, як їй хочеться. І це може закінчитися нападом гніву і розкиданням іграшок. Але найважливіше не те, що він закочує істерику. У дитини із-за цих невдач може на все життя зберегтися розчарування відносно своїх здібностей.

Тому на перших порах, якщо дитина що-небудь починає робити, їй потрібно НЕПОМІТНО допомагати. Коли ви бачите, що у дитини щось не виходить і вона починає нервувати, то підійдіть до неї і непомітно для дитини виправте те, що він робить.

Наприклад, дитина що-небудь конструює з Лего і зустрічається з важкою для себе ситуацією. Відверніть її на секунду на що-небудь інше і, поки вона не бачить, допоможіть здолати проблему. А потім скажіть: "Дивися, ти впорався, у тебе вийшло"!

Якщо дитина чого-небудь домагається і при цьому залишається переконана, що це її досягнення, то бажання домагатися більшого у неї збільшується. В цьому випадку, навіть якщо середовище чинить опір, у неї все одно буде високий дух суперництва. І невдачі не викликатимуть у неї почуття смутку. А ось, якщо вона терпить поразку при перших спробах щось зробити ,то цілком може втратити упевненість в собі. Якщо вона переконається, що не в силах перемогти, то в майбутньому перестане навіть намагатися це зробити.
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1183 | Додав: Sarum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0