Субота, 08.05.2021, 09:17
Вітаю Вас, Гість
Головна » Правове виховання

Конспекти занять з правового виховання для середньої дошкільної групи

Мета заняття: поглиблювати знання дітей про права людини.

Програмний зміст:Вправляти дітей в умінні виходити зі скрутної ситуації, самостійно визначати свої можливості у виборі завдання.Розвивати уяву, мова, уміння міркувати, зіставляти права та правила, аналізувати і робити висновки.Виховувати співпереживання, вміння узгоджувати свої дії з діями товаришів, вміння домовлятися.Обладнання: д / гри: "Маю право", "Знайди право", "Права та правила", "Збери і вгадай" (за казками "Теремок", "Три ведмеді", "Айболить", "Колосок"), кольоровий папір , клей, серветки, клейонки, олівці, листочки паперів розміром 10 на 10, листочки паперу різної форми.Попередня робота: читання творів з наступною бесідою про права, які порушені у творі; розучування прислів'їв, віршів про працю, будинку, родині, здоров'я; бесіда про президентів Росії та Удмуртії, про символіку різних країн; дидактичні ігри на формування дружніх взаємовідносин; формулювання спільно з дітьми правил, яких необхідно дотримуватися.Хід заняттяВихователь: - Ребятки, я сьогодні прийшла в групу і на столі в мене лежить листок паперу, на ньому намальована якась постать. Я довго дивилася на неї, на що ж походить, але так і не змогла зрозуміти. Запитати не було в кого, допомогти мені - не кому. (На листочку наклеєно держава, вирізане з контурною карти, але не зафарбоване).Діти - А покажіть нам, ми допоможемо.Вихователь: ... Читати далі »

Категорія: Правове виховання | Переглядів: 6496 | Додав: Sarum | Дата: 11.12.2012 | Коментарі (2)


Для підвищення рівня правової культури суспільства в цілому і для підвищення правової культури особистості необхідна цілеспрямована діяльність державних органів, громадськості з формування в усіх громадян правосвідомості, знань, умінь користуватися всіма цінностями, створеними людиною в правовій сфері, прагнення діяти відповідно до них. Іншими словами, для підвищення рівня правової культури необхідні правове формування та правове виховання особистості.Ці два поняття не є тотожними.

правове виховання

Під правовим формуванням особистості (іноді називається «правове виховання в широкому сенсі») розуміється весь багатогранний процес формування правової культури під впливом різних факторів (економічних, соціальних, політичних, ідеологічних та ін.)У завдання правового виховання входить формування:знань про право;внутрішнього поваги до права;уміння застосовувати правові знання на практиці;звички діяти у відповідності з правовими приписами.

Поняття правового виховання

Правове виховання - це цілеспрямована діяльність державних органів і громадськості по формуванню у громадян і посадових осіб правосвідомості та правової культури, це спеціальний вплив на свідомість і поведінку людей з метою вироблення в них стійкої орієнтації на законослухняну поведінку.Правове виховання являє систему елементів, що утворюють правовиховної процес.Його основними ... Читати далі »

Категорія: Правове виховання | Переглядів: 2166 | Додав: Sarum | Дата: 10.12.2012 | Коментарі (0)

правове виховання дошкільників

Зміни, що відбуваються в житті нашої країни, викликали необхідність пошуку підходів в області охорони прав та інтересів дітей, які повинні бути спрямовані на забезпечення справедливих та сприятливих умов розвитку і виховання дошкільників, а також на підвищену соціально-правову захищеність дітей. На сьогоднішній день важливо підняти рівень правової культури в суспільстві. Правові норми визначають, що «можна», а що «не можна», яким чином треба поступити в тій чи іншій ситуації. Я вважаю, що дитина повинна усвідомлювати свої права і вміти ними користуватися, а завдання педагогів - пояснити дітям юридичні норми, використовуючи художню літературу, ігри, малюнки. Я працюю в напрямку цивільно-правового виховання дошкільнят, розробила методичну тему: «Правова освіта дошкільників у процесі уявлень про навколишній світ і про себе З метою ознайомлення дітей, відповідно їх віку, із основними документами щодо захисту прав дитини; формування почуття власної гідності, усвідомлення своїх прав і свобод, почуття відповідальності (за іншу людину, за дане слово, за розпочату справу та ін) я створила дитячу правову школу «Росток». Навчання в дитячій правової школі «Росток» вибудовувала за принципом поступового руху від власного «Я» до навколишнього, для цього розробила систему занять з правового виховання дошкільників з використанням різних форм, методів і прийомів (додаток 1): • моделювання - виготовлення моделі сім'ї, ... Читати далі »

Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1560 | Додав: Sarum | Дата: 22.11.2012 | Коментарі (0)

Сучасна школа зіткнулася з необхідністю зміни підходів до організації роботи з профілактики бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх. Школа стає місцем, де учень реально знаходить застосування своїм можливостям та ініціативності. Одним з найважливіших завдань перед нами на даному етапі є попередження скоєння правопорушень та злочинів серед неповнолітніх, правове інформування і правова культура школярів, тобто проведення правового виховання учнів

Наша школа не є елітним навчальним закладом, контингент учнів різний по матеріальному, соціальному положенню сімей, освітнім рівнем батьків, але в цілому більшість учнів з благополучних сімей. 
Правове виховання учнів спрямоване на створення умов для розвитку цивільно-правової активності, відповідальності, правосвідомості учнів, подальше освоєння основ правової грамотності та правової культури, навичок правової поведінки, необхідні для ефективного виконання випускниками основних соціальних ролей у суспільстві (громадянина, платника податків, виборця, члена сім'ї , власника, споживача, працівника).

Педагогічний колектив давно і планомірно вирішує цю задачу, даючи учням можливість особистісного розвитку, пізнання власних здібностей і самовизначення.

З 2008 року школа веде системну роботу по правовому вихованню і з профілактики правопорушень. Школа знаходиться на околиці міста, поруч Центр освіти № 1 (вечірня школа) і учні можуть ви ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 2580 | Додав: Sarum | Дата: 06.11.2012 | Коментарі (0)

Вихованій людині комфортно серед собі подібних. Отже, ми повинні виховати зі свого рожевощокого малолітнього егоцентриста гідного члена суспільства. Чи під силу нам завдання виховання?

Виховання дітей - це справа, яким доводиться займатися непрофесіоналам, тобто нам з вами. Батьки відіграють найважливішу роль в процесі виховання, не будучи фахівцями в цій області. Що робити? Те ж, що робили мільйони батьків до нас з вами, - використовувати інтуїцію, цікавитися новими та традиційними методиками виховання дітей, намагатися поважати індивідуальність дитини.
Процес виховання як ланцюг послідовних дій

Система виховання дітей може бути практично будь-хто. Так-так, не дивуйтеся, в процесі виховання немає жорстких канонів і аксіом. Зрозуміло, мова не йде про явні відхиленнях, але в загальному руслі виховання ви можете вибрати свій курс. Головне в кожній системі виховання дітей - послідовність. Ще ніжно улюблений радянськими матусями доктор Спок переконливо доводив - дітям потрібні чіткі орієнтири, вони не люблять змін в укладі життя. Процес виховання повинен грунтуватися на певних принципах.

Що це означає? Якщо ви вирішили виховувати дитя в строгості, то не допускайте в процесі виховання раптових емоційних поривів «сьогодні тобі все можна». Це збиває дитину з пантелику. Він-то звик вже, що за проступком слід покарання, що за слухняність належить нагорода. Як так, все можна? За що? Навпаки, якщо чадолюбні батьки сповнилися захопленням, дізнавшись, що в Японії м ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 723 | Додав: Sarum | Дата: 02.11.2012 | Коментарі (0)

виховання

Величезне значення на сьогоднішній день має правове виховання школярів. Праву належить особливе місце в додатковій освіті, оскільки воно дозволяє не тільки придбати правові знання, а й розвинути особливі здібності, пов'язані з розвитком мислення і мови, практичні навички дії у соціальній сфері. Заняття у додатковій освіті спрямовані на правове виховання особистості роблять величезний вплив на формування світогляду дитини.


Дана методична розробка спрямована на правове виховання школярів у додатковій освіті та призначена для використання на заняттях педагогами додаткової освіти, а також класними керівниками загальноосвітніх шкіл для учнів 5-7 класів.

Пропонований методичний матеріал являє собою заняття в рамках виховної підпрограми по профілактики правопорушень бездоглядності серед неповнолітніх в навчальному об'єднанні

Дана розробка складена із застосуванням інтерактивної форми навчання.

1. Мета: Дати більш глибокі в порівнянні з основною школою знання в темі право і мораль.

Завдання:

1. Навчити розрізняти ознаки права і моралі.

2. Сформувати правове світогляд вихованців.

3. Виховати правильну правову позицію школярів.

Актуальність: Присутність слабкої системи правового виховання школярів, самим негативним чином позначається на підвищення злочинів скоєних неповнолітніми підлітками. Я вважаю актуальною всемірну активізацію роботи по пропаганді та роз'ясне ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 924 | Додав: Sarum | Дата: 22.10.2012 | Коментарі (0)

Освіта - це один з найдавніших соціальних інститутів, який викликаний потребами суспільства відтворювати і передавати знання, уміння, навички, готувати нові покоління для життя, готувати суб'єктів соціальної дії для вирішення економічних, соціальних, культурних проблем, які стоять перед людством. У сучасному світі освіта - складне і різноманітне суспільне явище, сфера передачі, засвоєння і переробка знань і соціального досвіду.

Мета виховання є єдиною для всіх ланок системи освіти, яка забезпечує повноцінний всебічний розвиток особистості від народження і протягом усього життя.

Виховання дошкільнят - досить тривалий період розвитку дитини, що має складні етапи. Завдання виховання на кожному етапі цього періоду має свою специфіку. У дитячому і ранньому віці важливо формувати якості, які зумовлюють розвиток суто людських властивостей і здібностей, але в дошкільному віці завдання ускладнюється, коли формуються якості, що визначають подальший розвиток дитини.

Виховання дітей дошкільного віку сприяє реалізації прав дитини, закріплених законодавчими міжнародними документами, зокрема права на охорону здоров'я, права на освіту, права на участь в іграх, права на збереження своєї індивідуальності, права на захист від усіх форм фізичного, психічного насильства, приниження, зловживання, відсутності піклування чи недбалого і брутального поводження.

Концепці ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1095 | Додав: Sarum | Дата: 06.09.2012 | Коментарі (0)

Завдання уроку:
Ознайомити дітей з поняттям - Закон.
Дати уявлення про Конституцію, як основному документі, в якому відображені права і обов'язки громадян країни з допомогою правового виховання дошкільників.
Дати загальне уявлення про права громадян України, записаних в Конституції.
Виховувати повагу до закону, як до правила життя громадян.

Матеріал уроку: фішки, збірник Конституції, альбом групи.

Методичні прийоми:
Дидактична гра "Добре-погано". Діти перераховують спочатку позитивні вчинки - отримують фішки червоного кольору за кожен перерахований вчинок, погані вчинки - фішку чорного кольору.

Подивіться яких фішок у вас більше? Зробіть висновок.
Як ви думаєте, що потрібно зробити, щоб люди робили тільки хороші вчинки? (Відповіді, міркування дітей)
Скажіть, чому одні вчинки ми вважаємо хорошими, а інші поганими? (Вчинки, які приносять іншим людям користь, називаємо хорошими, вони несуть добро. Вчинки, які несуть шкоду, зло - погані. Ми люди, у нас свої закони, за якими ми живемо, у звірів свої закони. Діти розповідають (тварини можуть вбивати , щоб вижити, можуть кинути хворого, пораненого, щоб самим залишитися в живих.)

Вихователь: Давним-давно, багато років тому на Землі з'явилися люди. Всі вони тоді були добрими і хорошими, їм чудово жилося, було багато їжі, все росло на деревах, тільки руку підніми. Люди ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 7649 | Додав: Sarum | Дата: 03.08.2012 | Коментарі (0)

Щоб робота з правового виховання школярів була результативною і цікавою для них, перш за все, вчителі повинні бути компетентні в багатьох питаннях права.


Так як вивчення прав людини було нової дисципліною для шкіл і для роботи в класі вчителям потрібні специфічні знання, які було рекомендовано вивчати в літературі молодшим школярам.

Крім відкритих уроків були підготовлені виставки малюнків, творів, виготовлені навчально-наочні плакати та стенди з ключових проблем вивчення Декларації прав дитини і Конвенції про права дитини. Підсумки всієї творчої діяльності педагогічного колективу початкової школи були представлені на методичної декаді.

Результати роботи колективу вчителів початкової школи з проблем формування правових знань та правової культури молодших школярів обговорювалися на засіданні методичного об'єднання.

На основі проведеної творчої роботи колективу підготовлені пропозиції щодо введення в 2006/2007 н.р. елективних курсів з навчання молодших школярів правових знань.

Розроблено програму на 16часовой курс навчання в початковій школі, з урахуванням дітей рухатися, грати, але максимально наближена до життя і найчастіше створює моделі реальних життєвих ситуацій.

Основна мета курсу правового виховання молодших школярів - познайомити учнів з міжн ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 3276 | Додав: Sarum | Дата: 25.06.2012 | Коментарі (0)


Нарівні з моральним і патріотичним вихованням у школі так само багато часу приділяється правовому вихованню учнів і валеологічному вихованню. Правове виховання - це процес систематичного і цілеспрямованого впливу на свідомість і поведінку школярів.


Цілі правового виховання:
1. Формування у дитини правових знань (своїх прав як дитину і трудових прав в майбутньому);
2. Навчання правилам поведінки в суспільстві.

У багатьох школах Росії практикується єдина програма по правовому вихованню. Вона допомагає охопити виховання школярів різного віку і спрощує проведення шкільних проектів і акцій.

Завдання програми правового виховання:
1. Ознайомлення школярів з правилами і нормами поведінки в суспільстві, права та обов'язки дитини в сім'ї та суспільстві (прищеплення навичок законослухняної поведінки в суспільстві);
2. Виховання у школярів поваги до прав оточуючих;
3. Формування у школярів активної життєвої позиції та активну участь в суспільно-політичному житті країни.

У програму правового виховання школярів повинні входити правове ставлення до суспільства, до школи, до родини, до праці, до держави та державним органам. Учні школи повинні добре знати законодавчі акти, які стосуються саме їх - відповідальність неповнолітніх за порушення правопорядку.

Робота з виховання законослухняного громадянина ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1475 | Додав: Sarum | Дата: 11.06.2012 | Коментарі (0)

1 2 3 »