П`ятниця, 26.04.2024, 15:33
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Грудень » 11 » Конспекти занять з правового виховання
20:35
Конспекти занять з правового виховання

Конспекти занять з правового виховання для середньої дошкільної групи

Мета заняття: поглиблювати знання дітей про права людини.

Програмний зміст:Вправляти дітей в умінні виходити зі скрутної ситуації, самостійно визначати свої можливості у виборі завдання.Розвивати уяву, мова, уміння міркувати, зіставляти права та правила, аналізувати і робити висновки.Виховувати співпереживання, вміння узгоджувати свої дії з діями товаришів, вміння домовлятися.Обладнання: д / гри: "Маю право", "Знайди право", "Права та правила", "Збери і вгадай" (за казками "Теремок", "Три ведмеді", "Айболить", "Колосок"), кольоровий папір , клей, серветки, клейонки, олівці, листочки паперів розміром 10 на 10, листочки паперу різної форми.Попередня робота: читання творів з наступною бесідою про права, які порушені у творі; розучування прислів'їв, віршів про працю, будинку, родині, здоров'я; бесіда про президентів Росії та Удмуртії, про символіку різних країн; дидактичні ігри на формування дружніх взаємовідносин; формулювання спільно з дітьми правил, яких необхідно дотримуватися.Хід заняттяВихователь: - Ребятки, я сьогодні прийшла в групу і на столі в мене лежить листок паперу, на ньому намальована якась постать. Я довго дивилася на неї, на що ж походить, але так і не змогла зрозуміти. Запитати не було в кого, допомогти мені - не кому. (На листочку наклеєно держава, вирізане з контурною карти, але не зафарбоване).Діти - А покажіть нам, ми допоможемо.Вихователь: - Точно, допоможете? Давайте подивимося разом.Діти: - Це схоже на якусь державу, а може це якась республіка чи країна.Вихователь: так, дійсно походить на державу. У цій державі жили-поживали люди. Вони ходили на роботу, дітлахи ходили в школу, в дитячий садок. Діти часто засмучували своїх батьків, пустували, не слухалися, без дорослих нічого не смій робити. І в один прекрасний день всі дорослі з цієї держави зникли. Вони вирішили перевірити своїх дітей, як вони зможуть жити без дорослих.Закрийте очі. Уявіть, що ви виявилися жителями цієї держави.- Уявили?Діти: - Так.Вихователь: - Тоді відкрийте свої очі. Ось це ваша держава. (Наклеїти справжню державу, вирізане з фізичної карти.)Вихователь: - Як би ви назвали свою державу?(Відповіді-припущення дітей).Вихователь: - А яке вам назву більше подобається?Вибрати назву держави спільно з дітьми.Вихователь: - Як назвали б столицю вашої держави?(Відповіді-припущення дітей).Вихователь: - А яке вам назву більше подобається? (Вибрати)Вихователь: - У вашій державі ви залишилися одні без дорослих. Тепер вам не до кого звернутися за допомогою, за порадою, навіть поскаржитися тепер не кому. Вашою державою тепер не кому керувати.-Що ж будете робити?Діти: - Оберемо президента.Вихователь: - А хто такий президент?Діти: - Це той, хто керує країною, державою.Вихователь: - А хто вибирає президента?Діти: - Люди, які живуть у цій державі.Вихователь: - Якими якостями повинен володіти президент?Діти: - Він повинен бути справедливим, чесним, добрим, працьовитим, розумним, знаючим всі права і правила.Вихователь: - А чи може бути президентом жінка? (Відповіді-припущення дітей).- Президентом може бути і жінка і чоловік, тому в вашій державі президентом може бути і хлопчик, і дівчинка.Вихователь: - А серед вас хлопчиків хто б міг бути президентом? (Відповіді-припущення дітей).Вихователь: - Дівчатка, а серед вас? (Відповіді-припущення дітей).- Зараз хлопчики встаньте в один круг, а дівчатка в інший. Порадьтеся і запропонуйте, кого б ви вибрали президентом.(Діти радяться і пропонують одну людину з дівчаток і одного з хлопчиків).Вихователь: - Ось у вас два кандидати - так звуть тих, хто хоче бути президентом.Вихователь: - Як ви думаєте, чи можуть відразу бути два президенти в державі?Діти: - Ні.Вихователь: - Для того, щоб вибрати одного з двох бажаючих, необхідно провести конкурси, щоб перевірити їх знання, вміння. Щоб дізнатися хто з них більше гідний, тому, що керувати державою це важка справа.1 завдання."Оформлення символіки своєї держави"Вихователь: - У кожної держави є своя символіка. А що це таке?Діти: - Це прапор, герб.Вихователь: - Звичайно, я згодна з вами. Зараз ви для своєї держави повинні придумати свій герб і прапор і зробити аплікацію. Все необхідне за цими столами. Далі кандидати розкажуть нам, що позначають їх прапор і герб.2 завдання.На столах лежать завдання.Вихователь: Є важке і легке. Ви зараз командою порадилися і вирішите, яке завдання будите виконувати - легке або важке?Легке -підібрати картинки до символу з правом на працю.підібрати картинки до символу з правом на житло.Важке -підібрати картки-правила до символу з правом на життя.підібрати картки-правила до символу з правом на сім'ю.Далі йде взаємоперевірка завдань та обговорення.3 завдання.Гра "Збери і вгадай"Вихователь: Ось у цій чарівній коробочці лежать кульки з номерами. Тут є 2 важких завдання і 2 легких.Дітям пропонуються варіанти вибору завдань:можете взяти важке або легке завдання.кульки перемішати і кому, який потрапить.Діти вирішують зі своєю командою.Після того як діти визначилися із завданнями, пояснюю їм завдання:Зібрати картинкуЗгадати назву казки.Вгадати про яке право йдеться в казці.Знайти символ цього права.Згадати прислів'я та вірші про це право.4 завдання."Конкурс кандидатів".Кандидатам пропонується висловити свою думку на тему: "Якщо я буду президентом, то я для своєї держави зроблю:"Виступ кандидатів зі своєю програмою.

конспекти занять

Вихователь: - Ось ви і послухали, що обіцяють вам майбутні президенти, тепер вам необхідно проголосувати за того, кого вважаєте найбільш гідним. Дівчатка і хлопчики можуть тепер проголосувати за (ім'я хлопчика президента) або (ім'я дівчинки президента). Подумайте добре.- На столі лежать олівці і папір, вам необхідно написати одну літеру, з якої починається ім'я. Тільки нікому не показуйте. Потім зігніть папір і покладіть в урну для голосування.Підрахунок голосів. Підведення підсумків.Вихователь: - Вашим президентом став (а): (ім'я дитини), а (Ім'я іншої дитини) буде віце президентом, так як у президента дуже багато справ і йому потрібні помічники.Тепер ваш президент сам вирішить, який прапор, і який герб буде у нього в державі. (Вибирає)Вихователь: - Ви впоралися з вибором президента?- Яке завдання здалося вам найважчим? (Відповіді дітей).- Яке завдання здалося найлегшим? (Відповіді дітей).- Яке завдання здалося найцікавішим? (Відповіді дітей).Вихователь: Молодці, хлопці. Батьки, звичайно, будуть задоволені вами. А тепер закрийте очі, і ми повертаємося назад в групу.

Категорія: Правове виховання | Переглядів: 6659 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
1 Ксюша  
0
дякую за конспект

2 Sarum  
0
прошу) smile