Основною формою організації систематичних занять з фізичної культури цілком обгрунтовано є уроки фізичного виховання учнів. Саме уроки є найбільш економною та ефективною формою організації систематичних занять фізичними вправами.Всі інші форми - неурочний, не мають ряду типових і дуже важливих ознак, якими характеризуються форми уроків фізичного виховання в школі. Тому, незважаючи навіть на те, що за багатьма своїми характеристиками деякі інші форми перевершують урок (наприклад, за загальним часом, обсягом і інтенсивності навантажень, кількості занять на тиждень), грають все ж допоміжну роль і служать доповненням до уроків.Що ж це за ознаки, що зводять урок в ранг самої головної форми фізичного виховання школярів? Самими основними з них є:· Обов'язковість для всіх учнів (окрім тимчасово звільнених за станом здоров'я);· Постійний склад займаються і їх вікова однорідність;· Керівна роль учителя, спрямована на викладання навчального предмета і виховання учнів;· Мета, завдання та зміст уроків визначається Державним стандартом і розробленої на його основі державною програмою;· Зміст уроків багато в чому визначає зміст інших форм фізичного виховання;· Яскраво виражена дидактична спрямованість (дидактика - теорія навчання), зумовлена пріоритетним рішенням освітніх завдань.Остання з перерахованих відмінних рис і є найбільш значущим чинником, що обумовлює провідну рол
...
Читати далі »
|
Більшість батьків мріють, щоб їх діти виросли здоровими, сильними і спритними, а може бути, якщо вийде, досягли вершин у спорті, і в цьому їм допоможе фізичне виховання дошкільників. У деяких ці мрії виконуються, а у деяких татів і мам діти взагалі не дружать із фізкультурою. І чимала провина за це лежить на батьках. Фізичне виховання дітей дошкільного віку - ось, що допоможе виправити дану ситуацію у вашій родині. І чим раніше ви почнете приділяти увагу цьому питанню, тим легше буде надалі. Виховання для дошкільників необхідне вже з пелюшок. Адже саме в такому віці дитина може засвоїти набагато більше інформації і починає активно рухатися. Постарайтеся, щоб ваш малюк вів активний спосіб життя. Таким чином, він буде розвивати свою координацію і рівновагу. А ці навички в подальшому дадуть можливість вашому чаду не тільки досягти чудових результатів у спорті, але й допоможуть розпочатій справі. Рухаючись, дитина може дізнатися більше, ніж лежачи в ліжечку або сидячи у візку. Відразу опісля появи малюка на світ, міняйтеся і ви. Тільки особистим прикладом можна досягти бажаних результатів.А що ще дає фізкультура для малюків? Гарний настрій і задоволення. І плюс до цього відбувається збільшення припливу крові до м'язів, поліпшення обміну речовин, удосконалення роботи відділів головного мозку, що ві
...
Читати далі »
|
Мета:
Познайомити батьків з уміннями дітей в іграх з м'ячем. Дати знання батькам про те, що повинні вміти діти в роботі з м'ячем по програмі. Розвивати у дітей і батьків + емоції від ігор з м'ячем, спільної діяльності. Виховувати інтерес до здорового способу життя, зміцненні свого здоров'я, активним іграм з м'ячем. Матеріал: М'ячі. Хід: Перша частина - Він у лісі в нас живе, Лікує весь лісовий народ. Всім на допомогу він поспішає - Добрий ... (Відповідь: доктор Айболить) Доктор (Д): Привіт, друзі, всі дізналися ви мене! Заходьте до мене в гості! Добрий лікар Айболить! Він під деревом сидить. Приходь до нього лікуватися І корова, і вовчиця, І жучок, і черв'ячок, І ведмедиця! Всіх вилікує, загоїть Добрий лікар Айболить! - Ой, а це хто такий? Він підступний лиходій, Ним лякають всіх дітей. Живе він спекотній Африці, Носить зброю за пазухою. Ні розбійника страшніше. Хто ж це? - ... (Відповідь: Бармалей (Б)) Б: Впізнаєте? Боїтеся? Та, що мене боятися! Нині я зледащів! Тепер люблю поїсти і поспати, а не дітей ловити і ображати! Д: Бармалей, ти ж лінню захворів, слабким став і розтовстів! Б: Так, я сам не очікував! Як поправитися, хто б знав! Ох-Ох! Д: Треба лікуватися, здоров'я берегти і зміцнювати, а не охати і страждати! Б: Я не люблю докторів і боюся лікува
...
Читати далі »
|
Мета:
Сприяння формуванню здорового способу життя; зміцнення внутрішньосімейних зв'язків між батьками і дітьми; зміцнення дружніх стосунків між сім'ями вихованців. Завдання: Виховувати бажання займатися активними видами відпочинку. Розвивати дух здорового суперництва і вміння змагатися в парах і командах. Прищеплювати навички здорового способу життя. Матеріали і атрибути: 2 жорсткі м'ячі (великі), 2 кільця (2 корзини) для метання в ціль, кеглі для визначення відрізка шляху, 12 різних предметів (по 6 - на кожну команду) 2 пов'язки для очей, 2 Кільцекид, 2 скакалки, 2 мішки (для бігу в мішках) 3 медалі для переможців, грамоти для кожної команди, 2 пари рукавичок, призи для всіх команд. Правила змагань: Брати участь можуть сімейні команди в кількості 3-х осіб (дитина, мама, тато) Сім'ї проходять всі змагання за маршрутними листами, які індивідуальні для кожної родини, Змагання проходять на маршрутах: "Гарячий м'яч", "Черепашачі перегони", "Довіра", "Спритники", "Кенгуру", "Скакалки". На кожному маршруті змагаються 2 сім'ї, За правильно виконане завдання всі сім'ї отримують бали, які їм ставляться в маршрутний лист. Час та місце проведення: ... (Слід заздалегідь визначити час, місце і склад учасників. Змагання краще проводити на повітрі, але в разі негоди бажано підготувати зал.) Хід
...
Читати далі »
|
Цілі:
Формувати вміння стрибати на двох ногах. Вправляти дітей в ходьбі в прямому напрямку, переступати через мішечки з піском («камінці»); повзати рачки, підповзати під дугу; вправляти в умінні зійти на ящик і зійти з нього; Матеріал і устаткування: Лялька, маленький стільчик, «камінчики» (мішечки з піском розміром 20 на 12 см), килимова доріжка шириною 20см, дуга, ящик заввишки 15 см, таз з водою кімнатної температури, вертикальні ялинки висотою 50см, грибочки маленькі дерев'яні, кошик. Хід заняття: Вихователь: Хлопці, подивіться! До нас у гості прийшла лялька Катя! Он там вона сидить! Ходімо до неї по доріжці. Переступати через «камінці» (якщо хтось з дітей не йде, вихователь кличе їх по імені). Ось яка гарна лялька Катя! Катя (вихователь бере її в руки, говорить від її імені): Я на стільчику сиділа, І на вас, на всіх дивилася! Ах, як швидко ви крокували! Чи не спіткнулися, не впали! І за це покажу Вам гімнастику свою! (Діти стають врозтіч, лялька розташовується недалеко від дітей). Вихователь: У Катюші в гостей два (І.П.: О.С.В: Почергове піднімання ніг.) Два курчати в постолах, Петушок в чобітках, (І.П.: Те ж, В: на рахунок 1-2 нахилилися в «чобітках», 3-4 повернулися в І.П. (повторити 4-5 разів).) Курочка в сережках, (І.П.: вільне, В: На рахунок 1-2 руки підняли, потягнулися, 3-4 повернулися в
...
Читати далі »
|
зміст:
Вчити сюжетним пальчикових вправ, розвивати увагу, пам'ять, орієнтування в просторі, швидкість; Вчити дітей елементам пальчикової гімнастики «Театр в руці», яка розвиває увагу і пам'ять, знімає психоемоційне напруження; Вчити елементам самомасажу рук і ніг; Вчити профілактиці плоскостопості, розвивати дрібну моторику ніг. Хід заняття: Вихователь: Що вміють робити ваші пальці на руках і на ногах? (Відповіді) Правильно! Малювати, ліпити, тримати ложку, пустувати. Давайте зараз зіграємо в пальчиковую гру «Як живеш?». Пальчикова гра «Як живеш?» - Як живеш? - Ось так! (Великі пальці вперед) - Як пливеш? - Ось так! (Імітація плавання) - Як біжиш? - Ось так! (Вказівні і середні пальці «біжать») - Вдаль дивишся? - Ось так! («Бінокль») - Чекаєш обід? - Ось так! (Підперти щоку кулачком) - Махаєш слідом? - Ось так! (Помахати кистю руки) - Вранці спиш? - Ось так! (Обидві руки під щоку) - А дзуськи? - Ось так! (Грюкнути по надутим щоках) Вихователь: Молодці! А хочете дізнатися, що ще вміють ваші пальчики? (Так) Тоді ми вирушаємо в подорож. Але спочатку до нього треба підготуватися. (Дорослі та діти виконують самомасаж) - Ви готові, очки? - Так! (Погладжування століття) - Ви готові, вушка? - Так! (Погладжування вух) - Ви готові, ручки? - Так! (Погл
...
Читати далі »
|
Цілі:
Викликати у дітей позитивний емоційний відгук на спортивні вправи, прищеплювати любов до фізкультури. Виховувати бажання займатися фізичними вправами / Формувати вміння виконувати ходьбу і біг, не наштовхуючись один на одного, з узгодженими, вільними рухами рук і ніг. Формувати вміння зберігати стійке положення тіла, правильну поставу. Розвивати рухи в різноманітних формах рухової активності. Хід заняття: Вихователь: Здравствуйте шановні колеги! Ми раді бачити. Вас сьогодні у нас в гостях. За вікном зима, а я вам пропоную згадати тепле літо. Дозвольте представитися: «Я Курочка - Ряст» (вихователь одягає маску) і хочу вас познайомити зі своїми курчатами. (Вихователь читає вірш.) Біля пташника паркан, За парканом - пташиний двір. Там велике пожвавлення - Птахи в різному оперенье: Сірі індички, білі рясту, Жовті курчатками там грають в хованки, Кукурікає півень, і гогочуть гуси, Стереже їх рудий пес - не входь, вкусить. Курочка-пеструха У курнику живе, Курочка-пеструха Яєчка несе. Тук-тук-тук! - Вже стукають. Ось вони, курчатка! І невтомно пищать Жовті ребятки. Діти під музику «На колгоспної птахоферми» входять в зал. Вихователь: Ось вони мої хороші! Привіт, хлопці! Здравствуйте, мої курчатка! Проходьте швидше мої маленькі, пушістенькіе, та
...
Читати далі »
|
Зміст конспекту:
Сприяти формуванню основ здорового способу життя, потреби займатися фізичною культурою і спортом. Доставити дітям радість від участі в «поході». Хід заняття: Діти з рюкзачками за плечима один за одним входять у фізкультурний зал під дитячу пісеньку «Разом весело крокувати.» (Муз. Шаїнського). Ведучий: Спорт хлопці дуже потрібний, Ми зі спортом міцно дружимо, Спорт - здоров'я, спорт - помічник, Спорт - гра, фізкульт - ура! - Туристи в шеренгу ставай! Зараз ми з вами потренуємося ноги, щоб бути сильними, витривалими. Діти йдуть в колоні по одному. Проводиться вступна частина: Ходьба на носках - руки вгору, ходьба на п'ятах - руки довільно, ходьба з високим підніманням колін; біг з високим підніманням колін, з захлестом. Зупинилися. Встали в коло. Ведучий: Хлопці ми з вами потрапили в густий ліс, де багато звірів. (Робимо О.Р.У. в колі) Мишка чеше спинку про дерево. / І.п. - Ноги на ширині плечей, руки опущені, плечі поперемінно вгору - вниз, потім одночасно - вгору-вниз / Білка збирає горішки. / І.п. ноги на ширині плечей, руки вгору - вниз поперемінно / Лисичка потягнулася, гріється на сонечку. Вигинає спинку. / І. п. ноги на ширині плечей - нахили вперед, коліна не згинати / Поруч лисенята грають в хованки. / І.п. - Ноги на ширині плечей, присідання /<
...
Читати далі »
|
Автори: керівник фізичного виховання Чікулаева Ольга Сергіївна, музичний керівник Овчинникова Надія Веніамінівна, Мадо «Дитячий садок № 6», м. Перм. Завдання: Підвищувати інтерес дітей до фізичної культури; Виховувати доброту і взаємодопомогу в команді; В ігровій формі розвивати основні фізичні якості: силу, витривалість, спритність; Створювати умови для узагальнення елементарних валеологічних знань у дітей та вміння використовувати їх для свого оздоровлення. Атрибути до свята: Емблеми для команд, султанчік для вболівальників, вітаміни, «Долоньки» для журі, спортивний інвентар, прапорці. Персонажі: Фея Чистоти, Бруднуля. Хід свята: Діти входять в зал під музику і розсаджуються по командам на заздалегідь підготовлені місця. Ведучий: Привіт, хлопці! Сьогодні свято чистоти і здоров'я. Всім відомо, всім зрозуміло, Що здоровим бути приємно! Тільки треба знати, Як тобы здоровим стати. Привчай завжди себе до порядку, Роби щодня ... Діти: Зарядку! Ведучий: І ми зробимо веселу зарядку! Ігрова зарядка «Зверобіка» Всілася кішка на віконце І стала лапкою вуха мити. Поспостерігавши за нею трішки, Її движенья можемо повторити. Приспів: Раз, два, три. Ну-мо повтори! Раз, два, три. Ну-мо повтори! Три, чотири, п'ять. Повтори знову! Три, чотири, п'ять. П
...
Читати далі »
|
Автор: інструктор з фізичної культури Рябова Наталія Миколаївна, муніципальне бюджетне дошкільний заклад дитячий садок комбінованого виду № 73 «Дельфін» г.о. Тольятті. Хід спортивного розваги: Зал святково прикрашений. У центральній стіни ворота. З обох боків воріт - стійки з кольоровими прапорцями, підставки для ключок, сітка для бутафорських сніжків. Входять діти старшої і підготовчої груп. Усі одягнені в спортивні костюми - ковзанярі, лижники, хокеїсти, футболісти і т.д. за ними йде провідна (вихователька). В руках у неї рупор і суддівський свисток. Провідна зупиняється в центрі майданчика і звертається до присутніх: Ведуча: Увага! Увага! Починаємо наш спортивне свято, присвячене дню космонавтики. Всіх учасників свята прошу приготуватися до урочистого побудови. (Виконується «марш» І. Арсеева.) Діти будуються в дві колони по краях майданчика, під музику проходять через центр і, розійшовшись вправо і вліво, шикуються у центральній стіни двома роз'єднаними в середині півколами. Перший: Яскравим сонцем осяяний, Нас зустрічає стадіон! Тренуючись, ми ростемо, Ми сильніші з кожним днем! Другий: Любимо ми грати у футбол, Забивати у ворота гол, Любимо стрибати високо, Плавати швидко і легко. Третій: На улюбленому стадіоні Всі рекорди ми поб'ємо, І на зміну космонавтам Дуже скоро ми прийдемо! Четвертий: Чому ми бадьорі, Швидкі, вмілі? Тому що по ранках Ми
...
Читати далі »
| |