П`ятниця, 10.01.2025, 05:08
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Вересень » 6 » Дошкільне виховання
16:35
Дошкільне виховання
Освіта - це один з найдавніших соціальних інститутів, який викликаний потребами суспільства відтворювати і передавати знання, уміння, навички, готувати нові покоління для життя, готувати суб'єктів соціальної дії для вирішення економічних, соціальних, культурних проблем, які стоять перед людством. У сучасному світі освіта - складне і різноманітне суспільне явище, сфера передачі, засвоєння і переробка знань і соціального досвіду.

Мета виховання є єдиною для всіх ланок системи освіти, яка забезпечує повноцінний всебічний розвиток особистості від народження і протягом усього життя.

Виховання дошкільнят - досить тривалий період розвитку дитини, що має складні етапи. Завдання виховання на кожному етапі цього періоду має свою специфіку. У дитячому і ранньому віці важливо формувати якості, які зумовлюють розвиток суто людських властивостей і здібностей, але в дошкільному віці завдання ускладнюється, коли формуються якості, що визначають подальший розвиток дитини.

Виховання дітей дошкільного віку сприяє реалізації прав дитини, закріплених законодавчими міжнародними документами, зокрема права на охорону здоров'я, права на освіту, права на участь в іграх, права на збереження своєї індивідуальності, права на захист від усіх форм фізичного, психічного насильства, приниження, зловживання, відсутності піклування чи недбалого і брутального поводження.

Концепція дошкільного виховання передбачає широкі можливості, виділяючи такі його завдання:
Пробудити в дитині духовне начало, розвинути це початок як домінуюче в структурі особистості.
Формувати особистість у контексті рідної культури і мови як емоційної природного середовища дитини.
Сформувати творчу індивідуальність, яка живе активно, цікаво, відповідно до вікових та фізіологічним потребам, готова фізично і психічно до подальших вимог сім'ї, школи, життя.
Прищеплювати дитині безкорисливість як вищу цінність культури, а також елементи економічної обізнаності та діловитості.

У дошкільному вихованні та розвитку дитини провідна роль належить дорослим. Дитина є соціальною істотою. Потреба в співробітництві з дорослими виникає ще в ранньому дитинстві, коли вони цілком забезпечують усі життєві потреби дитини. Він вводить його в навколишній світ, задовольняє одну з головних потреб психічного розвитку - появу нових вражень, піднімає глибинні зв'язки дорослого світу і світу дітей, поглиблює розрив між ними.

Від педагога, який прагне позитивно впливати на дитину, потрібно багато знань, творчості і терпіння. Вихователь повинен бути не тільки з гарними манерами, а й здатним до самовдосконалення. Для дітей дошкільного віку важливим є особливий зв'язок саме з педагогом. І не тільки тому, що в цьому віці дитина залежимо від дорослого, а й тому, що у нього ще немає міцних і розвинених взаємин з дітьми.

Завдання вихователів полягає в тому, щоб навчити дітей спілкуватися, дбати, щоб кожна дитина відчувала комфорт, рівноправність, а група розвивалася на основі дружби і співпраці.

Отже, загальною метою дошкільного виховання дітей дошкільного віку є всебічний розвиток дитини, формування базису його особистісної культури.
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1259 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0