П`ятниця, 19.04.2024, 14:49
Вітаю Вас, Гість
Головна » Правове виховання
Одним з найважливіших умов розвитку суспільства є виховання громадян правової  демократичної держави, здатних до соціалізації, які поважають права і свободи особи, що володіють високою моральністю, виявляють національну терпимість, шанобливе ставлення до мов, традицій та культури інших народів, починаючи з виховання дітей дошкільного віку. Тільки зараз, коли демократія набирає силу, коли права людини перестають бути фікцією, можна реально ставити як пріоритетну задачу - формування громадянськості: надання кожній дитині не тільки умов для творчої самореалізації, а й умов для вільного самовизначення: як громадянина нової суспільної системи, при якій людина стає не лише суб'єктом практичної дії, вироблення засобів досягнення цілей, але і суб'єктом суспільного цілепокладання. Особистість, що поважає себе, має набагато більше потенційної активністю, ніж, позбавлена гідності. І дошкільному закладу належить особлива роль у вихованні майбутнього громадянина своєї країни.

Головна мета педагогічної діяльності з громадянському вихованню дітей дошкільного віку - виховання гуманної, соціально активної, самостійної, інтелектуально-розвиненої творчої особистості.

Основні ознаки, що представляють зміст поняття «громадянськість» мають деякі закономірності, зв'язку, розкривають їх подібності та відмінності, що дозволяє об'єднати їх в систему ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 3406 | Додав: Sarum | Дата: 02.04.2012 | Коментарі (0)

Дитячі шкільні установи, розташовують великими можливостями для всебічного, в тому, числі, і правового виховання дошкільнят. Тут виховний процес протікає в суспільстві однолітків і тому особливо великий вплив на формування у дитини з самого раннього віку навичок і звичок, що відповідають суспільної моралі, на основі яких відбувається подальше вдосконалення особистості, загальний розвиток і виховання.

Виховання дитини в дошкільних установах здійснюють кваліфіковані фахівці дитячої психології, які виховання дитини будують на науковій основі, цілеспрямовано. Дитячі шкільні установи дозволяють:
з самого раннього віку виховувати у дітей різноманітні позитивні звички, допомагають йому нормально рости і розвиватися, організовувати свою поведінку;
формувати у дітей культуру поведінки, розуміння необхідності дотримуватися загальновизнані норми;
вчити дітей шанобливо ставитися до оточуючих, рахуватися з їх думкою, інтересами, зручностями;
виховувати колективістські навички та культуру спілкування з дорослими і однолітками, що виражаються в товариськості, ввічливості, стриманості, делікатності, скромності і т. д.
виховувати культуру мовлення;
виробляти елементарні навички організації свого вільного часу;
формувати розумні потреби і виховувати почуття обов'язку.

Безупинні ті, хто вважає, що вміння вести себе в тих чи інших ситуаціях приходить з віком. Найпростіші п ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1255 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

   В наш час Правовому вихованню дошкільнят  стали приділяти велику увагу, так як дошкільне дитинство - найбільш сприятливий період для становлення особистості дитини.

Успішність цієї роботи під час виховання дітей дошкільного віку багато в чому залежить від підготовки педагогічних кадрів. Крім того, зараз спостерігається невідповідність між реальним рівнем готовності вихователів до здійснення правового виховання та актуальною потребою в ньому.

Це робить необхідним планування спеціальної методичної роботи з педагогічним колективом для освоєння змісту, методів і технологій по правовому вихованню дітей, а також підвищити правову культуру вихователів, їх педагогічну кваліфікацію в цій галузі.

Для формування у дітей елементарних уявлень про свої права і свободи, розвитку поваги і терпимості до інших людей та їх прав, важливо не лише давати знання, а й створювати умови їх практичного застосування.

Організовуючи роботу з даного напрямку, необхідно спиратися на провідні для школярів види діяльності: ігрову і художню-продуктивну. Це дидактичні, рольові та театралізовані ігри, ігри та вправи на розвиток емоційної сфери, емпатії, комунікативних навичок і вмінь.

Як організувати цю роботу?
Організува ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1729 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 3