Середа, 08.01.2025, 19:28
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Жовтень » 22 » Правове виховання школярів
09:30
Правове виховання школярів

виховання

Величезне значення на сьогоднішній день має правове виховання школярів. Праву належить особливе місце в додатковій освіті, оскільки воно дозволяє не тільки придбати правові знання, а й розвинути особливі здібності, пов'язані з розвитком мислення і мови, практичні навички дії у соціальній сфері. Заняття у додатковій освіті спрямовані на правове виховання особистості роблять величезний вплив на формування світогляду дитини.


Дана методична розробка спрямована на правове виховання школярів у додатковій освіті та призначена для використання на заняттях педагогами додаткової освіти, а також класними керівниками загальноосвітніх шкіл для учнів 5-7 класів.

Пропонований методичний матеріал являє собою заняття в рамках виховної підпрограми по профілактики правопорушень бездоглядності серед неповнолітніх в навчальному об'єднанні

Дана розробка складена із застосуванням інтерактивної форми навчання.

1. Мета: Дати більш глибокі в порівнянні з основною школою знання в темі право і мораль.

Завдання:

1. Навчити розрізняти ознаки права і моралі.

2. Сформувати правове світогляд вихованців.

3. Виховати правильну правову позицію школярів.

Актуальність: Присутність слабкої системи правового виховання школярів, самим негативним чином позначається на підвищення злочинів скоєних неповнолітніми підлітками. Я вважаю актуальною всемірну активізацію роботи по пропаганді та роз'ясненню законодавства серед школярів. Сьогодні основні методичні інновації, по суті, пов'язані із застосуванням активних (інтерактивних) методик або діалогових методів навчання. Працюючи в групах, дозволяє вихованцям вчитися міркувати, задавати питання, робити власні висновки, критично сприймати різноманітну інформацію, самостійно шукати вирішення проблеми, отримують навик усного виступу, розвивають вміння оцінювати свою роботу і роботу однокласників.

Новизна: запропонований Матеріал викладено в ігровій формі у вигляді казки в доступній формі для даного віку.

При розробці даного матеріалу були використані інформаційні технології.

Результат:

1. Вміння розрізняти ознаки права і моралі.

2. Вміння формувати свою думку з обставинами, що склалися.

3. Вміння працювати в групах спільно аналізуючи обставини, що склалися, зважувати альтернативні думки.

Методичні рекомендації:

1. При підготовці до правового заняттю педагог суворо підбирає навчальний матеріал, щоб не було перевантаження інформацією. Контакт з первісної інформацією краще проводити інтерактивною формою навчання. 2. На початку заняття навчальна група розбивається на дві команди (2-3хв). Разом з вихованцями систематизуємо поняття за сферами право і мораль: право, правопорядок, справедливість, договір, зло, свобода совісті Вихованцям пропонується правова казка «Подорож по галактиці». Оформляючи у формі «колажу» вихованці повинні придумати історії про трьох планетах, де «все можна», де «все можна», де «є право і закон». Час роботи 20-30 хвилин. Педагогові важливо стежити за роботою дітей і коректувати їхні дії. Далі на обговорення виноситися те, що було невірно сказане, представлено. Спільно учні «відсіюють» спочатку неправдиву інформацію про право і поглиблюють уявлення про це поняття

Реквізити для проведення: ілюстрації, фломастери, клей, ножиці, кольоровий папір, інтерактивна дошка.

Ведучий: здрастуйте, шановні друзі! З моменту появи на Землі людей виник головне питання: що дозволено, а що - ні? Тому з часом з'явилися декларації прав людини, конституція та інші законодавчі акти. У законах завжди чітко простежуються права людини. А які ви знаєте права? (Якщо діти не справляються можна скористатися навідними питаннями

Наприклад:

1. Які літературні герої могли б поскаржитися на те, що порушено їхнє право на недоторканність житла? (Три порося з однойменної казки, зайка з російської народної казки «Луб'яна хатинка».)

2. Героїня якої казки скористалася правом вільного пересування і вибору місця проживання? (Жаба-мандрівниця)

3. Коли Буратіно продав абетку, яким правом він не скористався? (Правом на безкоштовну освіту.)

4. Яке право Буратіно порушили кіт Базиліо і лисиця Аліса, коли відняли у героя гроші? (Право на недоторканність майна.)

5. Яке право порушили поліцейські, які увірвалися в комірчину Папи Карло? (Право на недоторканність)

6. В якій казці «хлібобулочний» герой кілька разів піддавався зазіханням на своє життя? («Колобок».)

7. Хто і в якій казці тримав ляльок в рабстві, тим самим, порушуючи право на свободу та вільну працю? (Карабас-Барабас з казки А.П. Толстого «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно».)

Із залу: право на життя, право на освіту і т.д.

Ведучий: Молодці! Добре! А тепер скажіть, які моральні ознаки можуть бути у законів дають нам права. Наприклад: закон на право життя ...

Із залу: добро, справедливість, правильність.

Ведучий: тепер я вам пропоную розділити поняття за сферами право і мораль: право, правопорядок, справедливість, договір, зло, свобода совісті (використовуючи інтерактивну дошку вбудувати поняття в таблицю)

Мораль
право

справедливість
порядок

сором
справедливість

добро
договір

зло
право



Ведучий: Чудово тепер я пропоную вам розділитися на дві команди і придумати історії про трьох планетах, де «все можна», де «все можна», де «є право і закон». Кожна з команд візьміть ватман і фломастери кольоровий папір, ножиці і з їх допомогою намалюйте три планети продумавши як кожна планета буде виглядати а також придумайте історії пов'язані з кожною з планет.

Під час виконання завдання ведучий допомагає дітям знайти позитивні і негативні риси створюваних планет.

Ведучий: Скажіть хлопці а на планеті де не чого не можна можна здобувати освіту? А веселитися, грати? Чи можна жити, дихати і взагалі існувати.!?

Із залу: Ні!

Ведучий: Чи можна жити, веселитися, грати!? вбивати тварин і все живе? Красти, ображати, обзивати?! Як ви думаєте добре це чи погано коли все можна!?

Із залу: Погано!

Ведучий: Чудово! А на планеті як наша де є право і закон можна грати, вчитися, гуляти!?

Із залу: Так!

Ведучий: А вбивати, красти, обманювати ображати!?

Із залу: Ні!

Ведучий: Добре! Давайте подивимося, що у вас вийшло! Скажіть будь ласка хлопці на який з планет ви б хотіли жити і чому???

Із залу: на планеті де є право і закон!

Ведучий: Я з вами повністю згодна і з задоволенням поселилася б на ваші планети, де є право і закон! Ви тепер розумієте що без прав закону нам існувати не можна!?

Із залу: Так!

Ведучий: Хлопці так давайте завжди шанувати і дотримуватись закону! Дякуємо за увагу! До нових зустрічей!
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1132 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0