Четвер, 18.04.2024, 15:57
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Березень » 14 » Формування здорового способу життя
20:53
Формування здорового способу життя
Виховання здорового способу життя серед учнів початкових класів Автор (и): Карасьова С.В. Матеріали ... Виховання здорового способу життя серед учнів початкових класів

Автор (и): Карасьова С.В.

Матеріали V міській науково-практичній конференції молодих вчених та студентів закладів вищої і середньої освіти міського підпорядкування. - М.: МГППУ, 2006. - 320с.

В останні десятиліття все частіше і частіше на різних рівнях порушується питання про здоров'я нації, зокрема, питання про здоров'я молодших школярів.

Проблема збереження і зміцнення здоров'я своїх дітей стосується не тільки родини, але й вчителів. Дійсно, якщо ми навчимо дітей з самого раннього віку цінувати, берегти і зміцнювати своє здоров'я, якщо ми самі будемо особистим прикладом демонструвати здоровий спосіб життя, то тільки в цьому випадку можна сподіватися, що майбутні покоління будуть більшою мірою здорові і розвинуті не тільки особистісно , інтелектуально, духовно, а й фізично. І я, як майбутній учитель початкових класів, вирішила детальніше розібратися в цій проблемі.

Я почала вивчати це питання в рамках написання курсової роботи і продовжую зараз, в дипломній. Спочатку дослідження була висунута гіпотеза. Я припустила, що грамотна організація вчителем навчально-виховного процесу дозволить зберегти здоров'я молодших школярів.

Для доведення або спростування гіпотези, робота була проведена на двох рівнях: теоретичному і практичному.

У теоретичній главі були розглянуті наступні основні аспекти: поняття «здоров'я» і «здоровий спосіб життя»; здоров'я дітей як соціальна проблема сучасного суспільства.

Що було зроблено в практичному плані?
1.Билі проаналізовано навчальні предмети початкової школи з точки зору їх вкладу в процес валеологічного виховання учнів.
2.Вивчити статті періодичної преси (журнали «Здоров'я школяра», «Виховання школярів», «Початкова школа: плюс, мінус» «Здоров'я школяра» видавництва «Перше вересня»).
3.Пріняла участь у роботі 4-го Московського педагогічного марафону навчальних предметів з метою самоосвіти в питаннях здоров'язберігаючих технологій.
4.Організовала і провела бесіду з учителями початкової ланки школи.
5.Разработать і провела тематичні заняття серед учнів початкових класів.
Розкриємо останні два пункти.

У школі № 498 ЦАО міста Москви, де я проходила практику, мною була проведена бесіда з метою отримання інформації про формування учителями початкових класів позитивного ставлення до свого здоров'я серед молодших школярів. Проаналізувавши отримані відповіді, був зроблений наступний висновок: кожен учитель дбає про здоров'я своїх вихованців, але вкладає в цей процес своє бачення і розуміння проблеми. Іншими словами, серед педагогів немає єдиного підходу до збереження та зміцнення здоров'я учнів. Таким чином, самі вчителі мають різні погляди на проблему здоров'я дітей і шляхи профілактики захворювань.

Мені було цікаво дізнатися, як самі учні дбають про своє здоров'я. Серед учнів була також проведена робота з метою виявлення їх рівня інформованості про те, що таке здоровий спосіб життя.

У першому класі я попросила учнів намалювати малюнок по даній темі. Діти (загальна кількість - 20 чоловік) у своїх малюнках відобразили такі складові здоров'я: спорт, гімнастичні снаряди, уроки фізкультури - 50%; природа, прогулянки на свіжому повітрі - 29%; здорове харчування, фрукти - 23%.

В третьому класі була проведена аналогічна робота. В ній взяло участь 18 осіб. Мені було цікаво дізнатися, чи змінюється уявлення про здоровий спосіб життя у дітей з віком? Ось як учні третього класу уявляють собі, що таке здоров'я:
• спорт, гімнастичні снаряди, уроки фізкультури - 90%
• гігієна людини - 25%
• здорове харчування, фрукти - 25%
• природа, прогулянки на свіжому повітрі.
Який висновок можна зробити? За підсумками проведеної роботи, я побачила, що хлопці добре інформовані в питаннях і проблемах здоров'я, велике значення надають урокам фізкультури і спорту. А розуміння цього вже відіграє велику роль у формуванні здорового способу життя серед учнів молодших класів школи.

На сьогоднішній день необхідна система проведення занять з даної проблеми. Розробка цілого курсу валеологічного виховання, безумовно, допоміг би нашим вихованцям ще більше усвідомити, наскільки важливо берегти своє здоров'я з самого дитинства.

Отже, які загальні висновки дослідження?
1.Каждий навчальний предмет містить в собі елементи валеологічного виховання.
2.Существуют труднощі реалізації даного виду виховання в навчально-виховному процесі.
3.Учащіеся досить добре поінформовані в цьому питанні.
4.Актуальность проблеми підтверджується статтями та розробками занять, які останнім часом все частіше і частіше з'являються на сторінках періодичної преси та методичної літератури.
Категорія: Для мам | Переглядів: 1272 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0