Середа, 08.01.2025, 19:28
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Березень » 20 » Прогулянки весною
19:47
Прогулянки весною
Спостереження за живою природою.

1. Спостереження за рослинами.

Лугові і садові квіти. Спостерігати за розпускаються бутоном-будиночком у квітки. Розглядати перші весняні квіти. Елементарне вміння розрізняти квіти змінює поведінку дитини. Він починає придивлятися до навколишньої природи, радіти зустрічі зі знайомими рослинами, нахилятися, щоб їх розглянути, помацати, але не зірвати. Побачивши назнакомое рослина, просити назвати його.

Молодші діти знаходять і називають 1-2 квітки. Уточнюють їх колір і величину. Старші знають будову квітки і 3-4 найменування його частин. Порівнюють стебло: довгий або короткий, довший або коротший.

Трава, листя. Діти самі називають траву. Дорослий уточнює: травушка-муравушка, трава шовкова. Дорослий звертає увагу дітей на нирки, будиночки у листя. Всі разом розглядає перші клейкі листочки, нюхають їх.

Дерево, кущ. Закріпити назви: береза, ялинка. Звернути увагу на красу квітучих фруктових дерев: багато квітів, на їх місці виростуть яблука, вишні і т. д. Старші діти закріплюють уявлення про будову дерева (стовбур, гілки, листя).

2. Спостереження за тваринами.

Козеня, теля. Здалеку спостерігати, як дорослий гладить тварина, годує його. Діти дізнаються про будову тіла, характерних рухах. Молодші можуть перераховувати і імітувати дії, голосові реакції. Старші знають частини тіла, чим харчується тварина. Дорослий уточнює: жує траву, на ногах копитця, підросте - з'являться ріжки. Коза і корова дають молоко.

3. Спостереження за птахами.

Курчата. Молодша група називає колір оперення, перераховує дії курчат, показує їх. Старші дізнаються, як п'ють, ніж клюють курчата, як звуть їх тата і маму. Дорослий каже: курка ховає курчат під крило, якщо їм холодно, скликає (квокче), оберігає курчат. Курка несе яйця.

Гусак, качка. При можливості розглядати домашню птицю, відзначати характерні частини тіла гусака, забарвлення птахів. Сказати, як скликають птахів. Закріплювати уявлення: люблять плавати, щипають траву.

Воробей, голуб, ворона, шпак. Звертати увагу на зміни в поведінці птахів. Піклуватися про них, продовжувати годувати. Молодші називають 2-3 птахи, а старші 3-4. Збагачується словниковий запас дітей, в їхньому лексиконі з'являються слова:

цвірінькають, воркують, каркають. Діти слухають розповідь про Скворцов-співака, дізнаються, як називається його будинок і вдома інших птахів. Збагачується уявлення дітей: у птахів 2 крила, 2 лапи, пір'я, дзьоб, зубів немає.

4. Спостереження за комахами.

Жук. Надати дітям можливість за допомогою лупи розглянути будова його тіла. Викликати добре ставлення до живої істоти.

Мураха. Розповісти дітям про великі трудівників, яких всі поважають і ніхто не ображає. Обережно слідуючи по стежці, простежити шлях мурашки. Виховувати у дітей дбайливе ставлення до комах.
Спостереження за неживою природою.

Важливо викликати живий інтерес до змін, що відбуваються в природі, виховувати естетичні почуття.

1. Сезонні і погодні явища. Звертати увагу дітей на перші ознаки весни: крапель, кругом вода, сонячні відблиски. Люди змінили одяг. Уточнити - чому. Познайомити з весняним явищем - град. Повідомити, що весна зеленого кольору.

Бурульки, струмки, калюжі. У бесіді з дітьми з'ясовувати, які бувають бурульки: великі, маленькі, товсті, тонкі, прозорі, тверді, холодні. Слухати пісню капели.

Камінці, мушлі. Вчити різноманітно діяти з природним матеріалом.

2. Спостереження за працею дорослого.

Тривають спостереження за працею двірника. Відзначаються його специфічні дії та знаряддя праці. Закріплюються знання дітей про роботу прачки, шофера.

Під час висаджування розсади та сівби насіння на городі і в квітнику проводяться спостереження за працею дорослих і дітей старших груп. Дітей вчать поважати працю дорослих, спонукають включатися у спільні трудові дії.

3. Спостереження за життям вулиці. Цільові прогулянки.

Спостерігати за роботою різноманітних машин. Пояснити: людина придумала машини для того, щоб полегшити собі працю.

Розповісти і показати дітям, що продукти привозять в продовольчий магазин машини-фургони.

Проводити цільові прогулянки в парк, на луг, в полі з метою формування естетичних почуттів, любові до рідного краю.
Категорія: Для мам | Переглядів: 2801 | Додав: Sarum | Рейтинг: 2.5/2
Всього коментарів: 0