Вівторок, 23.04.2024, 13:16
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Березень » 20 » Перші кроки вашого немовляти
19:40
Перші кроки вашого немовляти
Тепер, коли минув рік з дня появи на світ вашої дитини, починається найцікавіше. Ми зовсім не хочемо сказати, що той рік був позбавлений цікавості, ні, але попереду вас чекають перші кроки вашої дитини (і перші падіння) і перші слова (нехай вони навіть будуть далекі від зв'язного мовлення).

До сих пір ви могли поводитися з ним як з слухняною лялькою, навіть повзаючи, він не заподіював вам занадто багато занепокоєння. Але тепер ваша дитина постарається вникнути в усі навколишнє. Отже, будьте обережні, милуючись ним і розважаючись, і не забудьте гарненько висипатися хоча б раз на півроку.

Перші кроки: Слово за словом, крок за кроком

Швидкість розумового та фізичного розвитку малюка на другому році буде справді чудовою. Ваш малюк все ще маля, але в наступні дванадцять місяців з ним відбуваються неймовірні метаморфози. У нього з'являється характер, він іде, куди забажає, базікає, що йому в голову прийде, і вбирає інформацію швидше комп'ютера.

Самі чудові зміни на другому році стосуються прогулянок і балаканини. Ваша дитина пробував вже ходити і розмовляти ще до першого свого дня народження. Але тепер пробні перші кроки перетворяться в невпинну ходьбу, біганину і карабканье наверх. А перші членороздільні слівця виллються в нескінченний мовний потік.

Перші кроки: Знаходячи рухливість

Ваш малюк вже пробував пересуватися самостійно. У 9 або 10 місяців він, можливо, почав повзати (деякі діти намагаються одночасно підскакувати на колінах). Через місяць або два він міг підвестися на ніжках, тримаючись за щось, і, ймовірно, зробив перші обережні кроки. Але дуже багато дітей не поспішають навчитися ходити.

Перші кроки: Стояти самостійно

Після року м'язи ніг дитини стрімко розвиваються. Тренуючи силу і рівновагу, малюк намагається ходити, але перед цим він повинен подолати три стадії:

- Стояти з підтримкою (5-8 місяців);

- Робити кроки, тримаючись за щось (9-13 місяців);

- Стояти самостійно (9-14 місяців).

Тільки після цих вправ дитина починає ходити (звичайно, десь від 10 до 16 місяців).

Але майте на увазі, що вікові рамки в книзі є приблизними. Якщо ваш малюк ще не ходить в 16 місяців, а малюк найближчих друзів ходить уже в 10 місяців, це не означає, що ваша дитина відстає в розвитку. Кожен організм виконує індивідуальну програму. Спираючись на дані про вік, з якого ваш малюк починає ходити, не можна робити висновки про його розумі і здібностях.

Дитина, який намагається стати на ніжки, часто користується для підтримки поручнями свого ліжечка. Якщо ви не хочете, щоб він вивалився на підлогу, приберіть з ліжечка зайві матрасики.

Перші кроки: прогулянки

Навчившись використовувати крісло, стіл або перильця ліжечка для того, щоб утриматися на ніжках, малюк незабаром з їх допомогою почне здійснювати пробні подорожі по кімнаті. Він буде рухатися уздовж краю стола, обережно ковзаючи вперед однією ніжкою і старанно підтягуючи до неї іншу, відточуючи свої перші кроки. На цій стадії він ще погано керує рівновагою, відчуває себе невпевнено і ні за що не відчепиться від своєї підтримки.

Але хоча ваша дитина напружений і боїться позбутися підтримки, вже недалекий той момент, коли він почне не підтягувати ніжку, а піднімати. Це буде його революційним досягненням, навіть якщо він протримається на одній ніжці якусь мить.

Знаходячи дедалі більшу впевненість, дитина досягне ще одного успіху: несподівано ви помітите, що він тримається за край меблів однією ручкою. Він буде робити кроки, а не ковзати, як спочатку, і перехоплювати край не обома ручками відразу, а по черзі, то однією, то іншою. Удосконаливши координацію рухів, дитина зможе переміщати свою вагу з однієї ніжки на іншу і, роблячи кроки, буде стояти на одній ніжці, тримаючись однією ручкою.

Відчуваючи себе все більш упевнено, дитина одного разу спробує дотягнутися від краю стола до спинки стоїть поруч крісла. Він прекрасно розуміє, наскільки ще обмежені його можливості, і буде тягнутися однією ручкою до спинки крісла, не перестаючи міцно триматися інший за край столу, поки не подолає цей проміжок. Якщо меблів багато, і вона тісно поставлена, ваш малюк дуже скоро зможе самостійно обстежити всю кімнату.

Після одного чи двох місяців кімнатних прогулянок ваша дитина звикне триматися однією ручкою, іншу він буде використовувати, щоб схопитися за наступний край меблів або підняти придивилася іграшку. Настане момент, коли малюк, непомітно для себе, відпустить обидві ручки і буде тримати рівновагу. Для початку це триватиме лише кілька секунд, а потім він сяде на попку або знову вчепиться ручкою за рятівний предмет.

Після відкриття, що він може стояти на власних ніжках. Малюк помітно осміліє. Тепер він здатний долати проміжки, які трохи більше його витягнутої руки. І щоб ваша дитина продовжував успішно робити свої перші кроки, ви можете злегка збільшити простір між столами, кріслами та іншої обстановкою. (Зрозуміло, не варто влаштовувати в кімнаті Великий каньйон).
Категорія: Для мам | Переглядів: 684 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0