Середа, 08.01.2025, 19:23
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Березень » 20 » Методика проведення прогулок
19:51
Методика проведення прогулок
Нагадаємо, що методика означає сукупність методів навчання (прямого або непрямого впливу), спрямованих на практичне виконання або засвоєння чого-небудь.

Діти на прогулянці потрапляють в середу, частково знайому, але мінливу в залежності від різних обставин. Це слід використовувати найкращим чином для всебічного розвитку та виховання дитини. Перше, з чим зустрічається дитина на прогулянці, - це величезний світ природи, з яким необхідно його познайомити: допомогти зрозуміти, прийняти, полюбити і дбайливо до нього ставитися.

Щодня проводиться заплановане спостереження за змінами природи з усіма дітьми або по підгрупах. Крім цього, протягом усього часу прогулянки дорослий не раз уточнює, закріплює дані, отримані дітьми не тільки в ході організованих спостережень, але і в процесі власних спостережень, знань.

Таким чином, основний метод навчання - це спостереження. Але у молодшого дошкільника воно розвинене недостатньо, спостережливість як якість особистості відсутній, отже, прийоми повинні відповідати віку, в першу чергу це опора на орієнтовні реакції в різних формах. Вийшли діти на прогулянку і відразу побачили щось незвичайне або зазначили, що змінилося в навколишньому середовищі. Може статися, що щось залишилося непоміченим. Завдання дорослого: підтримати у дітей прагнення помічати зміни в природному оточенні, а якщо щось упустили - привернути увагу, не залишати щось на потім.

Спостережливість передбачає вміння слухати і активно сприймати почуте. Але на прогулянці дитина стикається з масою відволікаючих його моментів: пролетіла метелик, шум проїжджаючої машини і т. д. Утримати увагу дитини молодшого дошкільного віку дуже не просто. Тому спостереження повинні бути нерозтягнутому за часом (не більше 7-10 хвилин), яскравими, цікавими, змістовними, що несуть в собі новизну. Цьому сприяють, по-перше, самі об'єкти спостереження і сплеск позитивних емоцій дітей при їх вигляді, по-друге, образна мова дорослого, його вміння використовувати віршовані тексти, загадки, прислів'я і приказки, які сприймаються дітьми з великим інтересом, збагачують їх словниковий запас , розвивають естетичні почуття.

Щоб продовжити інтерес до розглядання, дорослий також повинен широко використовувати залучення самих дітей до активних висловлювань і дій шляхом постановки питань, власної зацікавленістю відбувається, викликаючи співпереживання, співчуття, причетність до незвичайних подій у навколишньому середовищі. Головне - не залишати дітей байдужими при вигляді яскравих образів природного оточення.

Підтримання інтересу до щоденних спостереженнями відбувається за рахунок того, що дітям кожен раз пропонується новий об'єкт для безпосереднього ознайомлення. Спостереження за рослинами, тваринами, птахами і комахами перемежовуються знайомством з людьми різних професій, ознайомленням з громадським життям - життям вулиці. Цільові прогулянки за межі дільниці також сприяють виникненню стійкого бажання спостерігати.
Категорія: Для мам | Переглядів: 944 | Додав: Sarum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0