Середа, 24.04.2024, 12:38
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Березень » 20 » Організація прогулок
19:41
Організація прогулок
Процес виховання дітей безперервний. Великі потенційні можливості для всебічного гармонійного розвитку особистості дитини закладені в процесі виховно-освітньої роботи з дітьми в умовах прогулянки. Тут як ніде малюкам надаються унікальні умови для всебічного розвитку, в повній мірі задовольняються його потреби в активних рухах, в самостійних діях при ознайомленні з навколишнім світом, у нових яскравих враженнях, у вільній грі як з природним матеріалом, так і з іграшками. Однак в силу вікових особливостей малюки самі не можуть використовувати весь час прогулянки з максимальною користю для свого розвитку. Дорослий повинен педагогічно правильно керувати їх діяльністю.

Протягом року прогулянки проводяться щодня. У літній час діти проводять на повітрі практично весь час з моменту приходу в дошкільний заклад, в приміщення заходять лише для прийому їжі та сну.

У зимовий час прогулянка проводиться 2 рази на день загальною тривалістю до 4:00. Тільки температура повітря нижче -15 ° або вітряна погода, хуртовина можуть служити приводом для скорочення прогулянки або скасування її.

Прогулянка батьків з дитиною, безпосередня робота гувернера з 1-2 дітьми або педагога прогулянкової групи чисельністю до 4-5 осіб не вимагають особливої ​​організації. З метою успішного вирішення комплексу всіх виховно-освітніх завдань при роботі з дітьми як молодшої підгрупи (вік 2-3 роки), так і старшої (вік 3-4 року), слід продумати організацію роботи дорослих, розподіл обов'язків між вихователем і молодшим вихователем (нянею ).

Вихователь здійснює основну роботу з дітьми. Молодший вихователь допомагає йому в усьому. З метою охорони життя і здоров'я дітей обидва дорослих, починаючи робочий день (до прийому дітей), уважно оглядають весь ділянку: чи немає поламаного обладнання, битого скла, будь-яких небажаних предметів і т. д. У літній час можуть бути гриби, незнайомі ягоди в затишних куточках майданчики, палиці з шипами і загостреними кінцями і пр. Плануючи цільову прогулянку за межі дошкільного закладу, обидва дорослих повинні добре взнати місце, де будуть зупинятися діти, передбачити все необхідне в дорозі, щоб ніщо не загрожувало життю малюків. Молодший вихователь супроводжує дітей в цільових прогулянках, може підключитися і старший методист дошкільного закладу.

При організації прогулянки на ділянці дошкільного закладу молодший вихователь допомагає готувати необхідний матеріал, створюючи на ділянці ігрове середовище. Під час проведення вихователем спостережень з одного підгрупою дітей молодший вихователь стежить за іншими граючими. В холодний період року допомагає вихователю замінювати у дітей промоклі рукавиці, раніше заводить в приміщення молодших і тих, хто втомився, замерз, і т.д. В теплу пору він стежить, щоб у дітей постійно було питво, вода в рукомийнику. До кінця прогулянки, якщо дозволяє температура повітря, допомагає вихователю роздягнути дітей, залишивши в трусиках і панамках, щоб вони побігали босоніж по траві і піску (з метою загартовування, а також профілактики плоскостопості), а потім вимити їм ноги.

Для того, щоб діти охоче залишалися на прогулянці покладене по режиму час, необхідно їм створити умови для різноманітної діяльності.
Категорія: Для мам | Переглядів: 871 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0