Субота, 08.05.2021, 08:03
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Листопад » 10 » Природа в житті людини
00:28
Природа в житті людини

Природа - це весь всесвіт з існуючим в ній органічним (живим) і неорганічним (неживим) світом. Природа в житті людини контролює усі життєві процеси, що протікають у верхній оболонці Землі - в біосфері, складовою частиною якої є живі істоти світ рослин і тварин, людина.

Основна відмінність живої природи від неживої полягає в обміні речовин, в процесі якого відбувається зростання, розвиток і розмноження живих тіл. Неживе тіло в результаті взаємодії із зовнішнім середовищем НЕ самооновлюється, руйнується, переходить в інший вид неживої матерії.

Природа

Через обмін речовин усе живе отримує необхідні умови для життя: повітря, світло, тепло, воду і їжу. У процесі обміну речовин встановлюється єдність організму з умовами його життя - це основний закон біології.

Наука про умови існування живих організмів у взаємодії їх між собою і фізичним середовищем проживання називається екологією. Окремі елементи середовища, що діють на організм (повітря, світло, тепло, вода, їжа), називають екологічними чинниками, вони відіграють велику роль у житті людини, і являють собою сукупність екологічних факторів, які впливають на поширення живих організмів. Рослини і тварини, перебуваючи в тісному зв'язку і взаємозалежності між собою та умовами неживої природи, створюють певні співтовариства (біоценози, екологічні системи), які в побуті ми називаємо лісом, лугом, степом, водоймою та ін. Склад цих спільнот обумовлений схожістю вимог входять до них видів рослин і тварин до фізичних умов місць проживання. Така взаємозалежність виникає на основі харчових зв'язків використання одержуваної енергії, необхідної для життєвих процесів.

Краэвид

Пристосування організму до умов середовища проявляється в сезонних явищах природи, в будові органів у тварин і рослин, а також у різних способах пересування, харчування, звички тварин, в різних потребах рослин у світлі, вологи, повітрі, температурі.

Природа в житті людини відіграє надзвичайно велику і різноманітну роль. Природа є джерелом матеріальних і культурних благ людини. Багаті запаси природних ресурсів є основою розвитку народного господарства, створення матеріальних благ соціалістичного суспільства.

Природа СНД різноманітна. За кількістю лісів наша держава посідає перше місце у світі. На його території знаходиться близько однієї третини лісів, що ростуть на земній кулі. На великих просторах широко розкинулися луки і безкраї степи, багатоводні річки та озера. Надра нашої країни багаті корисними копалинами.

Природа цілюща. Вона відіграє велику роль в оздоровленні людини : зелені рослини поглинають вуглекислий газ з повітря і виділяють в нього кисень. Встановлено, що повітря лісів в 200 разів чистіше повітря великих промислових міст.

Соняшники

Сприйняття краси і гармонії форм, фарб і звуків, спостереження відбуваються в природі явищ викликають почуття радості і дають величезну насолоду. Також ви можете користуватися конспектами з екологічного виховання дошкільників щоб покращити процес виховання.

Природа відіграє велику роль у створенні цінностей мистецтва. Опису і оспівуванню її присвячують свої твори поети, письменники, художники, музиканти.

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 2158 | Додав: Sarum | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0