Субота, 08.05.2021, 08:36
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Квітень » 9 » Розвиток дітей раннього віку
20:16
Розвиток дітей раннього віку
   З якого ж віку краще починати розвиток дітей раннього віку - читання, рахунку, письма? Це залежить, насамперед, від самих батьків, від того, доклали вони сили до розвитку власної дитини або просто привели його до підготовчої школи і сказали: «Ви вчителя, ви і вчіть».

Розвиток дітей раннього віку

   Якщо вони вже привчили своєї дитини захоплено займатися яким-небудь однією справою хоча б хвилин по 15-20: слухати казку, складати пазли, малювати, ліпити, тоді його вже можна починати навчати читання, рахунку, готувати руку до листа. Але робити це треба виключно в ігровій формі, спочатку вдома, а потім в невеликій групі таких же, як він, дітей, але ні в якому разі не з шкільних методиками і не за партою. І вивчення літер, і навчання читанню, і усний рахунок, і заняття музикою - все це потрібно постаратися зробити для дитини захоплюючою грою. Адже ніхто не питає, з якого віку можна починати вчити дитину говорити. Навчати дитину потрібно тоді, коли він проявляє інтерес до предмета навчання, а не після того, як цей інтерес у нього згас.

   Школи для розвитку дітей раннього віку, або підготовчі школи, повинні мати нечисленні групи, від трьох до п'яти дітей. Уроки в них досить проводити два рази на тиждень по дві-три години, а в інші дні - заняття за інтересами: у когось малювання, у когось вишивання, у когось ліплення, у когось танці, і у всіх спорт. Перший час на уроках бажано присутність батьків. Таке навчання не забере у дитини дитинства, воно збагатить його дитинство та розвиток дітей. Навчаючи дошкільнят, не можна забувати і про їх здоров'я. Більшу частину занять потрібно проводити, по можливості, в русі, а саджати за стіл лише при необхідності: на уроках малювання, ліплення, рукоділля тощо.

Деякі батьки пишаються тим, що зуміли навчити дворічного або навіть півторарічну дитину буквах. 

   Але робити це варто лише в тому випадку, якщо відразу після цього ви почнете навчати дитину читанню. Будь-яке знання має невідкладно знаходити своє практичне застосування, інакше воно забувається. А вивчення літер саме по собі, без навчання читання, не має сенсу. Є багато інших, не менш ефективних, способів розвивати пам'ять дитини і стимулювати його мозок.

   Штучно відсувати початок навчання до п'яти-шести років, як радять деякі педагоги, теж не треба. Ці педагоги просто полегшують собі роботу, адже п'ятирічного і шестирічної дитини навчити простіше. Але якщо ви хочете, щоб ваша дитина до п'яти років прочитав сотню-іншу дитячих книжок і встиг розкрити всі свої природні здібності, починайте вчити його раніше. Не забувайте, що інтелект людини залежить не тільки від спадковості, а й від активного стимулювання розумової діяльності в період формування мозку, тобто в проміжку часу від народження до шести-семи років. І що цей інтелект, набутий у ранньому віці, залишається з ним на все життя.

   У зв'язку з цим мені доводилося чути і таке судження прихильників пізнього розвитку: «Що дає дітям раннє навчання? Ну, покладемо, виросте дитина розумним, а чи буде він щасливий? »Якщо слідувати їх логікою, щасливими бувають тільки обмежені люди з інтелектом не вище середнього. На Україні про такі щасливих кажуть: «Раденькі, что дурненькі».Звичайно, високий інтелект, закладений у дитинстві, сам по собі ще не гарантія щасливо склалася життя. Важливі й виховання характеру, і розумна любов близьких. Якщо дитина заласканное, не знає ні в чому відмови навіть після трьох років, вимогливий, примхливий, зніжений, не виконує посильних обов'язків у сім'ї, йому доведеться ой як нелегко в його дорослому житті.

   Високий інтелект не може ні гарантувати щастя, ні перешкодити йому. Але він робить життя людини цікавою, насиченою, цікавою, різноманітною, відкриває можливості для творчого та кар'єрного зростання. Талановита людина цікавий оточуючим, йому наслідують його діти. Він не задовольняється малим, він бере від життя все і віддає життя всього себе. 

Це життя на іншому, більш високому, рівні. І вже зараз ви можете заглянути в майбутнє вашої дитини, вгадати, яким він стане. Звичайно, свій шлях він обере сам. Але те, як він його пройде, багато в чому залежить від вас, від того, яким ви його виховаєте.Раннє навчання розвиває дитини у всіх відносинах: привчає трудитися, формує характер, виробляє кмітливість та інші корисні для життя якості. Мені запам'ятався один приклад такої кмітливості чотирирічного малюка. Я показую дітям, які тільки-тільки починають читати, картки з малюнками тварин і прочитую їх назви. Потім показую їм зворотний бік карток, на якій малюнків немає, а тільки написані ці назви, і кажу: «Хто першим скаже, назва якої тварини написано на картці, тому дам цей малюнок обводити». Хлопчик Юра заявляє: 

«А я хочу малювати козлів».

«Вгадаєш, де написано« козли », отримаєш« козлів ». А не вгадаєш, віддам кому-небудь іншому », - кажу я.

І Юра відразу зміркував: 

«А я всіх підряд буду називати козлами, поки мені козли не потраплять». Цей хлопчик в житті не пропаде.Багато хто запитує: «А чи потрібно примушувати дитину займатися читанням або чим-небудь ще, якщо він цього не хоче?»

Примушувати і не доведеться, якщо дитина з самих ранніх років привчений виконувати посильні завдання, які не перевищують його можливостей на кожному етапі розвитку. Тут від батьків потрібно терпіння. Не можна дратуватися, якщо у дитини щось не виходить. Дитина відчуває ваше невдоволення і починає боятися помилитися. Дратуючись, ви лише досягаєте протилежного результату. Не переживайте, якщо інші діти освоюють щось швидше вашої дитини, і не намагайтеся в цьому випадку чинити на нього тиск. Цим ви можете відбити живий інтерес до навчання та розвиток дітей раннього віку. Нехай все йде своєю чергою і, якщо ви самі не будете забувати приділяти своїй дитині хоч по кілька хвилин на день, в кінці кінців він порадує вас своїми успіхами, і ви будете пишатися ним і собою. Ну, а якщо в ранньому віці батьки ви не приділили дитині достатньо уваги, доводиться після цього можна застосовувати твердість, щоб надолужити згаяне.І ще один поширений аргумент прихильників пізнього розвитку: «А що він тоді в школі робити буде, якщо до школи все буде знати?» 

Розвиток дітей раннього віку

Ось у цьому вони, мабуть, мають рацію. Така проблема дійсно існує. У початкових класах розвиток дітей раннього віку часто залишаються без уваги вчителя, які просто змушений займатися двадцятьма-тридцятьма менш підготовленими дітьми в класі, щоб підтягнути їх ближче до необхідному рівню. А добре підготовлені діти перші роки в школі просиджують почасти даремно, і якщо батьки не забезпечать їм додаткове навантаження (спорт, музика, іноземні мови тощо), вони можуть відвикнути від праці, придбати звичку лінуватися, і навіть втратити інтерес до навчання .Чи існує вихід з такої ситуації? Так, існує, і далі я розповім про те, яким я собі його уявляю.

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1520 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0