П`ятниця, 26.04.2024, 18:46
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Квітень » 01

Основною формою організації систематичних занять з фізичної культури цілком обгрунтовано є уроки фізичного виховання учнів. Саме уроки є найбільш економною та ефективною формою організації систематичних занять фізичними вправами.Всі інші форми - неурочний, не мають ряду типових і дуже важливих ознак, якими характеризуються форми уроків фізичного виховання в школі. 

Уроки фізичного виховання

Тому, незважаючи навіть на те, що за багатьма своїми характеристиками деякі інші форми перевершують урок (наприклад, за загальним часом, обсягом і інтенсивності навантажень, кількості занять на тиждень), грають все ж допоміжну роль і служать доповненням до уроків.Що ж це за ознаки, що зводять урок в ранг самої головної форми фізичного виховання школярів? Самими основними з них є:· Обов'язковість для всіх учнів (окрім тимчасово звільнених за станом здоров'я);· Постійний склад займаються і їх вікова однорідність;· Керівна роль учителя, спрямована на викладання навчального предмета і виховання учнів;· Мета, завдання та зміст уроків визначається Державним стандартом і розробленої на його основі державною програмою;· Зміст уроків багато в чому визначає зміст інших форм фізичного виховання;· Яскраво виражена дидактична спрямованість (дидактика - теорія навчання), зумовлена пріоритетним рішенням освітніх завдань.Остання з перерахованих відмінних рис і є найбільш значущим чинником, що обумовлює провідну рол ... Читати далі »

Категорія: Фізичне виховання | Переглядів: 1057 | Додав: Sarum | Дата: 01.04.2013 | Коментарі (0)

 Охорона природних ресурсів та їх національне використання є найважливішою державним завданням і справою всього народу, за допомогою засобів екологічного виховання.Висока особиста відповідальність за дбайливе ставлення до природи повинна виховуватися з раннього віку. Чим раніше буде почата ця робота, тим більше буде її педагогічний ефект. Тому робота про засоби екологічного виховання є, на сьогоднішній день, дуже актуальною.

Засоби екологічного виховання

У зв'язку з погіршенням екологічної обстановки в світі, а саме руйнування озонового шару і, як наслідок посилення сонячної радіації, забруднення атмосферного повітря, особливо в містах, питання екологічного виховання розширюються. Ми повинні дати не тільки знання про навколишній світ, але й навчити дітей захищати себе від шкідливого впливу факторів, що сприяють порушенню функцій організму.Частиною екологічного виховання є питання безпечної поведінки, розуміння взаємозв'язків у навколишньому оточенні, особливостей взаємодії людини з нею. Перше соціальне оточення дитини - його сім'я і дитячий сад, в якій виникає початковий освітній процес. Як же організувати і зв'язати екологічне виховання і навчання дітей заходам захисту від навколишнього середовища? Багато вихователів дитячих садків зазнають великих труднощів у організації природоохоронної роботи з дітьми і, тим більше, у формуванні знань про заходи захисту від шкідливих факторів, нечі ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 5442 | Додав: Sarum | Дата: 01.04.2013 | Коментарі (0)

Екологічна освіта в умовах сучасної екологічної кризи, для того щоб екологічне виховання дітей було ефективним, повинно вирішувати головне завдання: формувати екологічно орієнтоване свідомість, по суті - нове бачення світу. Екологічно орієнтоване свідомість акцентує єдність, не відчуженість людини і природи. Розвиток людини і природи розуміється як спільна еволюція.

Екологічне виховання дітей

Метою екологічного виховання дітей є створення умов для формування особистості з екологічно орієнтованим свідомістю. Екологічна освіта повинна вирішувати три основні завдання:

формування адекватних екологічних уявлень про взаємозв'язки в природі;

розвиток ставлення до природи як нашому загальному будинку, переживання себе як частини природи;

формування системи умінь і навичок екологічно доцільної поведінки, взаємодії з природою.

З екологією як наукою, навчальною дисципліною діти познайомляться у школі. Може здатися, що розвиток екологічних уявлень в дошкільному дитинстві передчасно і не відповідає віковим можливостям. Однак дошкільне дитинство, на думку педагогів і психологів, є періодом, при якому активно формуються основи світогляду дитини: його ставлення до себе, інших людей, навколишнього світу. Тому саме в цьому віці важливо створити умови для розвитку у дітей розуміння того, що все в природі взаємопов'язане. Сьогоднішні дошкільнята будуть жити у третьому тисячолітті, у шв ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1826 | Додав: Sarum | Дата: 01.04.2013 | Коментарі (0)

Дошкільний вік - це час початкового знайомства з навколишньою дійсністю. У цей час активно розвиваються пізнавальна діяльність і здібності дитини. Дитина знайомиться з явищами природи, предметами і різними життєвими подіями. Найпершим етапом у пізнанні навколишнього світу є досвід, що накопичується за допомогою почуттів і відчуттів, отриманих від предмета. Саме тому ранній дошкільний вік називають золотим періодом сенсорного виховання дітей дошкільного віку.

Сенсорне виховання дітей дошкільного віку

Головною складовою всього розумового виховання дитини є сенсорне виховання, воно сприяє розвитку та насиченню чуттєвого досвіду, формує уявлення дитини про якості та властивості різних предметів. Сенсорне виховання дітей дошкільного віку спрямоване на розвиток у них відчуттів і сприймань. Психологи стверджують, що без такого розвитку сприймань дітей довгий час залишається поверхневим і не створює необхідного фундаменту для розумового розвитку в цілому, всебічного засвоєння навичок і знань у початковій школі.Основою формування чуттєвого досвіду дитини є сенсорне виховання на заняттях. Так як саме на заняттях можна створити всі необхідні умови для необхідного керівництва процесів формування відчуттів, уявлень і сприйнять дитини. Саме тут можна вирішити головне завдання сенсорного виховання дітей дошкільного віку - формування у них таких навичок сприймати і уявляти явища і предмети, ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 1539 | Додав: Sarum | Дата: 01.04.2013 | Коментарі (0)

Розробка сценарію по правовому вихованню школярів потрібна для загального ознайомлення дітей з їхніми правами.

правове виховання школярів

Цілі:

Ознайомити учнів з правами дітей (Конвенція про права дитини);

Формувати в учнів розуміння універсальності, загального характеру тих прав, про які йдеться в конвенції;

 Формувати систему правових знань;

Виховувати правову культуру школярів і почуття причетності до міжнародного світовій спільноті;

Розвивати навички участі в дискусії, вміння викладати власну позицію;

Сприяти вихованню поваги до прав і свобод особистості, почуття власної гідності, справедливості.

Устаткування:

Адаптований текст Конвенції прав дитини;

Ілюстрації до казок із завданнями;

Папір для записів і малюнків, фломастери;

Пам'ятка «Важливі правила»ТСО:Комп'ютер (слайди - презентація)

Гра «Стань собою»

Правовому вихованню школярів  слід надавати найбільшу увагу. Закон є вищим проявом людської мудрості, використовує досвід людей на благо суспільства. С. ДжонсонМи повинні бути рабами законів, щоб бути вільними. Цицерон (гра «стань собою»)Ми тільки що пройшли з вами шлях давньої людини, який весь час перебував перед вибором: добувати їжу одному або з одноплемінниками, дбати лише про ... Читати далі »

Переглядів: 3258 | Додав: Sarum | Дата: 01.04.2013 | Коментарі (0)