Середа, 08.01.2025, 19:36
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Квітень » 09
   З якого ж віку краще починати розвиток дітей раннього віку - читання, рахунку, письма? Це залежить, насамперед, від самих батьків, від того, доклали вони сили до розвитку власної дитини або просто привели його до підготовчої школи і сказали: «Ви вчителя, ви і вчіть».

Розвиток дітей раннього віку

   Якщо вони вже привчили своєї дитини захоплено займатися яким-небудь однією справою хоча б хвилин по 15-20: слухати казку, складати пазли, малювати, ліпити, тоді його вже можна починати навчати читання, рахунку, готувати руку до листа. Але робити це треба виключно в ігровій формі, спочатку вдома, а потім в невеликій групі таких же, як він, дітей, але ні в якому разі не з шкільних методиками і не за партою. І вивчення літер, і навчання читанню, і усний рахунок, і заняття музикою - все це потрібно постаратися зробити для дитини захоплюючою грою. Адже ніхто не питає, з якого віку можна починати вчити дитину говорити. Навчати дитину потрібно тоді, коли він проявляє інтерес до предмета навчання, а не після того, як цей інтерес у нього згас.

   Школи для розвитку дітей раннього віку, або підготовчі школи, повинні мати нечисленні групи, від трьох до п'яти дітей. Уроки в них досить проводити два рази на тиждень по дві-три години, а в інші дні - заняття за інтересами: у когось малювання, у когось вишивання, у когось ліплення, у когось танці, і у всіх спорт. Перший час на у ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1892 | Додав: Sarum | Дата: 09.04.2013 | Коментарі (0)

   Важливо своєчасно закладати основи повноцінного розвитку і здоров'я дитини та врахувати різнні особливості виховання дітей раннього віку. Для охорони фізичного і психічного здоров'я особливе значення має рання медико-психолого-педагогічна діагностика, а також профілактична оздоровча робота з дітьми: дотримання режиму, раціональне харчування, загартовування (у випадках, коли воно не протипоказано), гімнастика, медичний і педагогічний контроль за розвитком і здоров'ям.

Пізнавальний розвиток дітей раннього віку

Комплексм особливостей раннього дитинства полягає в наступному: Дитина народжується безпорадною істотою. Проте вже до 2 місяців в нього утворюються умовні рефлекси (звички), протягом першого року життя формуються реакції гальмування. У цей час активно розвиваються сенсорика, руху, малюк опановує промовою. При цьому виділяються періоди повільного накопичення, коли відзначаються уповільнення у становленні деяких функцій організму, і чергуються з ними так звані критичні періоди (скачки), коли протягом короткого часу змінюється вигляд дитини. Наприклад. функція розуміння мови дитиною другого року життя.

   Так, у віці від року до трьох місяців спостерігається повільне накопичення запасу розуміються слів. У цей період малюк опановує самостійної ходьбою, що розширює можливість безпосереднього спілкування з навколишнім світом. З одного боку, ходьба як би на час затримує прояв реакцій, ... Читати далі »

Переглядів: 2014 | Додав: Sarum | Дата: 09.04.2013 | Коментарі (0)

     Сприйняття предметів і явищ навколишнього світу починається пізнання. Щоб сенсорне виховання дітей раннього віку відбувалося повноцінно, необхідно тренування органів чуття з самого народження - тільки в цьому випадку розвивається здатність тонко реагувати на сенсорні подразники різного характеру та інтенсивності.У цій статті ми поговоримо про те, як можна найкращим чином познайомити дітей раннього віку (1-3 роки) з такими значущими ознаками предметів, як колір, форма, величина і кількість. Що ж таке сенсорне розвиток?

Сенсорне виховання дітей раннього віку

Сенсорне виховання дітей раннього віку супроводжується наступними сенсорними відчуттями:

• зорові відчуття - дитина бачить контраст між світлом і темрявою, розрізняє кольори і відтінки, форму і величину предметів, їх кількість і розташування в просторі;

• слухові відчуття - дитина чує різноманітні звуки - музику, звуки природи, шуми міста, людську мову, і вчиться їх розрізняти;

• відчутні відчуття - дитина відчуває допомогою дотиків, обмацування різні за фактурою матеріали, поверхні різних за розміром і формою предметів, гладить тварин, обіймає близьких йому людей;

• нюхові відчуття - дитина вдихає і вчиться розрізняти різноманітні запахи навколишнього світу;

• смакові відчуття - дитина пробує й вчиться розрізняти на смак різноманітні продукти харчування та страви.

Різні сенсорні відчуття р ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 8418 | Додав: Sarum | Дата: 09.04.2013 | Коментарі (0)

   Загальновідомо, що потенціал здоров'я закладається в генофонді людини і передається спадково, але повнота реалізації цього потенціалу залежить від самої людини, природного і соціального середовища її проживання. 

Фізичне виховання дітей раннього віку

   Ми розглядаємо здоров'я і засновану на ньому життєву цілісність організму як предмет проектування, розширення та збагачення перспективи психосоматичних можливостей дитини. Завданням виховання дітей раннього віку є фундаментом повноцінного формування особистості дитини і збереження його фізичного і психічного здоров'я, то предметом нашого проектування оздоровчої роботи стало в першу чергу фізичне виховання дітей раннього віку. Головним завданням виховання дітей раннього віку і результатом такого проекту виступає стійке, константне фізичний стан дітей, яке далі може відтворюватися в режимі саморозвитку. Для цього в дитячому садку створені всі умови.

   По-перше, в групах створені куточки здоров'я, де розміщується необхідне для даної вікової групи дітей физкультур ладнання: спортивний комплекс, тренажери, масажери і т.п. По-друге, на території дошкільного закладу обладнано майданчик для рухливих ігор, бігові доріжки, «смуги пе ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 3789 | Додав: Sarum | Дата: 09.04.2013 | Коментарі (0)

Завданням виховання дітей раннього віку є уявне представлення про те, яким зрештою має стати людина, яку хочуть виховати. Ця мета повинна відповідати уявленню суспільства про ідеал людської особистості, виражати вимоги суспільства до людини.

Завдання виховання дітей раннього віку

Завдання виховання дітей раннього віку формулюється як різнобічний розвиток і виховання дитини в дусі гармонії трьох начал:

-Фізичний розвиток і виховання дитини, формування у нього первісних основ здорового способу життя;

-Духовне, особистісний розвиток і виховання дитини;

Інтелектуально-пізнавальний розвиток і виховання. Основними завданнями фізичного виховання є:

-Створення умов для виховання дитини раннього віку, комфортного стану; формування бажання бути здоровим, сильним, красивим;

-Використання змістовної фізкультурно-оздоровчої діяльності дітей для формування у них потреби в активних рухах і фізичному досконало;

-Раціональне харчування, формування навичок особистої гігієни, загартовування, формування у дітей уявлень про свій організм і його охорону;

-Облік екологічних умов, встановлення режиму життя в залежності від здоров'я кожної дитини, забезпечення індивідуального підходу до дітей, облік своєрідності виховання хлопчиків і дівчаток.

З
		<!-- ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 4064 | Додав: Sarum | Дата: 09.04.2013 | Коментарі (0)

   Під час виховання дітей раннього віку основними є чотири блоки завдань, на які варто звернути увагу батькам, щоб забезпечити дитині повноцінне гармонійний розвиток: фізичне, розумове, морально-трудове і естетичне.

Виховання дітей раннього віку

Розумове виховання

Завдання розумового виховання дітей раннього віку включає в себе наступні:

Сенсорний розвиток (або ще кажуть, розвиток дрібної моторики, а це в свою чергу, стимулює розвиток мови: нехай дитина на дотик досліджує різні предмети, різні за фактурою, давайте пробувати і на зуб, дитина більшу частину інформації отримує саме дотиком; різні ігри з крупами,; намисто з різнокаліберних гудзичків ...);

Розвиток мови під час виховання дітей раннього віку (читайте дітям, давайте слухати казки, вірші, пропонуйте розповідати разом з вами, повторювати сказу за вами ...); Розвиток орієнтування в навколишньому просторі (обов'язково використовуйте прийменники в своїй промові: «візьми за іграшкою», «знайди в шафці», «ліворуч від тебе», «поклади на стіл» і т.д. У цьому випадку хороша гра «Хованки»: ви ховаєте на видному місці улюблену іграшку, а підказуєте тільки словами «направо», «наліво», «ближче», «далі» ...); Розвиток гри та інших видів діяльності (грайте з дитиною в різні ігри: рухливі, сюжетні, дидактичні ... Не забувайте і про творчих іграх: аплікації, малювання, ліплення, конструювання ...); Формування у ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1964 | Додав: Sarum | Дата: 09.04.2013 | Коментарі (0)

   Сутність виховання полягає в організованому і цілеспрямованому впливі на свідомість.   Завдання виховання в широкому сенсі полягає у всебічному, направленому вдосконаленні особистості, в результаті якого у людини формується світогляд. Переконання, бажання і потреби людей проявляються у вигляді діяльності та поведінки. 

Завдання виховання

  Виховання починається при перших проблисках свідомості у дитини. Воно виражається в тому, що йому вселяють поняття про погане і хороше, про те, що можна і чого не можна, пояснюють сенс того чи іншого явища, причини походження цього явища і т.д. З навколишнього середовища він черпає свій світогляд, мораль та інші основи поведінки.

   Різні явища, що відбуваються в природі чи суспільстві, виробляють на людину те чи інше враження і таким чином впливають на його свідомість. Ці враження не проходять безслідно, а роблять вплив на погляди, поведінку, діяльність людини.   Вплив треба розуміти як наслідок впливу на свідомість людини. Воно виражається в мимовільній зміні способу мислення, переконань, бажань, потреб і, отже, у відповідній зміні поведінки і проявів будь-якого виду діяльності.   Вплив навколишнього середовища неминучий. Сутність же організованого впливу - завдання виховання - заснована на навіюванні та властивих людині властивостях - сугестивності і наслідуванні. Навіювання потрібно розглядати як вплив на люди ... Читати далі »

Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1124 | Додав: Sarum | Дата: 09.04.2013 | Коментарі (0)