Субота, 08.05.2021, 09:04
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Квітень » 9 » Особливості виховання дітей раннього віку
20:15
Особливості виховання дітей раннього віку
   Важливо своєчасно закладати основи повноцінного розвитку і здоров'я дитини та врахувати різнні особливості виховання дітей раннього віку. Для охорони фізичного і психічного здоров'я особливе значення має рання медико-психолого-педагогічна діагностика, а також профілактична оздоровча робота з дітьми: дотримання режиму, раціональне харчування, загартовування (у випадках, коли воно не протипоказано), гімнастика, медичний і педагогічний контроль за розвитком і здоров'ям.

Пізнавальний розвиток дітей раннього віку

Комплексм особливостей раннього дитинства полягає в наступному: Дитина народжується безпорадною істотою. Проте вже до 2 місяців в нього утворюються умовні рефлекси (звички), протягом першого року життя формуються реакції гальмування. У цей час активно розвиваються сенсорика, руху, малюк опановує промовою. При цьому виділяються періоди повільного накопичення, коли відзначаються уповільнення у становленні деяких функцій організму, і чергуються з ними так звані критичні періоди (скачки), коли протягом короткого часу змінюється вигляд дитини. Наприклад. функція розуміння мови дитиною другого року життя.

   Так, у віці від року до трьох місяців спостерігається повільне накопичення запасу розуміються слів. У цей період малюк опановує самостійної ходьбою, що розширює можливість безпосереднього спілкування з навколишнім світом. З одного боку, ходьба як би на час затримує прояв реакцій, пов'язаних з розуміється мови. З іншого - саме ходьба сприяє безпосередньому спілкуванню дітей з навколишніми предметами (які дорослий позначає словом), допомагає їм встановити міцний зв'язок між предметом і словом, веде до стрибка в розвитку розуміння мови. Критичні періоди в розвитку дитини - 1 рік, 2 роки, 3 роки, 6-7 років, 12-13 років. 

Саме в цей час відбувається різкі зміни, що дають нову якість у розвитку дітей, які мають свої особливості виховання для дітей раннього віку: 1 рік - оволодіння ходьбою; 2 роки - формування наочно-дієвого мислення, переломний період у розвитку мовлення; 3 роки - період, коли особливо ясно виступає зв'язок поведінки і розвитку дитини з другої сигнальної системою, дитина усвідомлює себе як особистість; 6-7 років - період шкільної зрілості; 12-13 років - пубертатний період, період статевого дозрівання (Л.С. Виготський). Стрибкуватість відображає нормальний, закономірний процес розвитку організму дитини, і, навпаки, відсутність стрибків є наслідком дефектів у розвитку та вихованні дітей. Швидкий темп і розвиток виховання дітей раннього віку дитини обумовлений швидким встановленням зв'язків з навколишнім світом і в той же час повільним закріпленням реакцій. Тому дуже важливо якомога більше повторювати, закріплювати нові навички, вчити малюка робити що-небудь нове самостійно. Це краще закріпить отримані знання..Враховуючи особливості періоду раннього дитинства можна сформулювати основні завдання і позначити засоби виховання.Завдання фізичного виховання: охорона здоров'я, розвиток рухів, повноцінний фізичний розвиток, прищеплення культурно-гігієнічних навичок.

Особливості виховання дітей раннього віку

Засоби фізичного виховання: забезпечення санітарно-гігієнічного догляду, проведення загартовуватися - широке користування повітрям, сонцем, водою, раціональне вигодовування та харчування, організація масажу і гімнастики, організація режиму дня, забезпечення рухової активності дитини (простір для руху, правильно організоване середовище, стимулююча розвиток рухів).

   Завдання розумового виховання: розвиток дій з предметами, сенсорний розвиток, розвиток мовлення, розвиток ігрової та інших видів діяльності.

   Ведучими видами діяльності в ранньому віці є спілкування з дорослим, а також розвиток дій з предметами. Для своєчасного розвитку їх необхідно створювати оптимальні умови та слідувати особливостям виховання дітей раннього віку. До них відносяться: часте емоційно-позитивне спілкування, використання розвиваючих ігор і посібників, що стимулюють розвиток малюка.

Переглядів: 1595 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0