Середа, 08.01.2025, 19:30
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Квітень » 05

Виховання в соціальному сенсі
З соціальної точки зору, виховання - це передача досвіду (знаннь, уміннь, задумів, моральних, етичних та правових норм) молодшим поколінням від старших. Під вихованням розуміється вплив на дитину з метою утворення у нього адекватних поглядів і переконань, моральних цінностей, політичної думки і подальшої підготовки до життя. 

Мета виховання

Виховання в педагогічному сенсі
У широкому педагогічному значенні виховання являє собою організований, цілеспрямований і керований вплив вихователів(учителів) на вихованця, з метою сформувати у нього позитивні якості. Цей вплив здійснюється на дитину в садках і школах, та охоплює весь процес виховання. У вузькому педагогічному значенні, виховання є процесом і результатом виховної роботи, спрямованої на вирішення конкретних виховних завдань дитини.
Вплив виховання на розвиток особистості

Роль виховання оцінюється по-різному - від затвердження його повної безглуздості (при несприятливій спадковості й поганий вплив середовища), і до визнання його єдиним можливим засобом зміни характеру людини. Найважливіше завдання виховання - виявлення схильностей і талантів, розвиток дитини у відповідності з її індивідуальними особливостями, здібностями і можливостями.

Залежність виховання від ступеня розвитку.

Спеціальні дослідження показали, що виховання може сприяти розвиткові якостей, лише ч ... Читати далі »

Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1363 | Додав: Sarum | Дата: 05.04.2013 | Коментарі (0)

Заходи з виховання потрібні для кращого засвоєння предмету виховання, в чому і полягає мета виховання

Заходи з правового виховання

Вчитель: Всі ви знаєте, що люди з'явилися на Землі давним-давно, тисячі років тому. Тоді ж і з'явилися і головні питання: що можуть люди робити і що не можуть? Що вони зобов'язані робити і чого не зобов'язані? На що мають права і на що не мають?З часом люди вирішили шукати відповіді на ці питання шляхом переговорів. У результаті з'явилася книга "Загальна декларація прав людини", в якій записано, що люди повинні робити, щоб жити в мирі і в злагоді. Але цю книгу дорослі написали для себе.Одного разу, в 1989 році дорослі прийняли Конвенцію про права дітей. Уряди різних країн підписало цю угоду і обіцяло його виконувати.Основною ідеєю цього документа є думка про те, що діти мають право на особливий захист і допомогу, що родині для зростання і благополуччя всіх її членів, мають бути надані захист і сприяння, а дитині для повноцінного і гармонійного розвитку особистості необхідно зростати в сім'ї, в атмосфері любові і розуміння.Конвенція визнає той факт, що у всіх країнах світу, діти, які живуть у тяжких умовах, і що такі діти потребують особливої уваги, дуже важливо враховувати особливості культури і традицій кожного народу.Ви, можливо здивуєтеся: які права можуть бути у дитини? ... Читати далі »

Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1775 | Додав: Sarum | Дата: 05.04.2013 | Коментарі (0)