П`ятниця, 19.04.2024, 04:21
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Лютий » 20 » Мовленнєвий розвиток дошкільників
20:06
Мовленнєвий розвиток дошкільників

Мовленнєвий розвиток дошкільників має величезне значення для їх інтелектуального становлення. Діти, які не вміють говорити, відстають у розумовому розвитку. У процесі розвитку мови дитина проходить через кілька стадій, про які слід знати батькам, щоб впоратися з можливими проблемами, при необхідності вчасно звернувшись за допомогою до фахівців. Звичайно, діти не можуть розвиватися однаково, проте якщо на певному віковому етапі дитина відстає в мовленнєвому розвитку дошкільників, це привід задуматися і звернутися за консультацією до логопеда.На мовленнєвий розвиток дошкільників сильний вплив робить розвиток головного мозку і виховання.

Мовленнєвий розвиток дошкільників

Причому розвиток мозку, яке найбільш інтенсивно протікає в перші 3 роки життя, носить вторинний характер. Дитина може мати відмінні вродженими даними, але помилки виховання або його відсутність приведуть до відставання в розумовому і психоемоційному розвитку малюка, яке з роками буде лише посилюватися. Мова відіграє ключову роль у розвитку пам'яті, уваги, уяви, сприйняття і логічних здібностей. Мовленнєвий розвиток дошкільників починається з перших днів його життя. У цьому розвитку мовлення дорослого є головним каталізатором дитячої допитливості. Процес знайомства немовляти з навколишнім світом відбувається через спілкування. Тому батькам потрібно постійно і з різними інтонаціями розмовляти з малюком і озвучувати будь-які дії - так стимулюється мовленнєвий розвиток і формується запас слів, яким дитина дуже скоро почне користуватися. Коли це відбудеться, не наслідуйте дитині в його мовних варіаціях і вимовляєте всі слова правильно.У віці від року діти вже починають активно розмовляти. Продовжуйте говорити з дитиною, правильно вимовляйте всі слова, коментуйте дії і називайте всі навколишні предмети, але поки не вимагайте того ж від малюка. До активних дидактичним іграм можна приступати після трьох років. Просіть дитину підбирати протилежні за змістом слова, описувати картинки, розповідати про свої прогулянках і т.п. У цей час відбувається формування зв'язного мовлення, розвивається пам'ять і уважність. Зв'язкова мова увазі вміння дитини вибудовувати розгорнуті пропозиції, міркувати логічно і чітко формулювати свої думки. Розвиток зв'язного мовлення починається з трьох років, а найбільш активна фаза її формування протікає в п'ять-шість років. У цей час частіше пропонуйте маляті переказувати казки, озвучувати свої думки з приводу прочитаного матеріалу або пояснювати значення прислів'їв своїми словами. Це допоможе дитині навчитися мислити, формулювати власні думки і вибудовувати причинно-наслідкові зв'язки, і значно покращить мовленнєвий розвиток дошкільників .Грайте з дитиною в слова: гравці називають їх по черзі, кожне нове слово починається на ту букву, на яку закінчується слово, сказане попереднім гравцем. Для формування словникового запасу і стимулювання мовного розвитку підійдуть гри в риму, а також ігри в антоніми та синоніми. Під час прогулянок пропонуйте маляті здогадатися, чому той чи інший предмет так називається. Ця гра відмінно розвиває словотвір і словобуквенний аналіз.До закінчення дошкільного віку розвиток мови вашої дитини повинне досягти того рівня, який необхідний для успішного навчання в школі.

Мовленнєвий розвиток дошкільників

Це звукова культура мовлення, оволодіння граматичним і лексичним ладом рідної мови, а також впевнене усвідомлення мови і її довільності, яке дає малюкові можливість вибирати адекватні мовні засоби в процесі мовленнєвого розвитку і спілкування з оточуючими його людьми.

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1124 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0