П`ятниця, 29.03.2024, 02:07
Вітаю Вас, Гість
Головна » Для вас, батьки
Завдання будь-яких батьків - забезпечити своїй дитині необхідне для майбутньої соціалізації виховання. У майбутньому те, що батьки вже з раннього дитинства закладуть у малюка, визначить його положення в соціумі, можливість розвивати щеплені навички та вміння.

Виховання - процес тривалий і трудомісткий. І одним з найважливіших його етапів є дошкільне виховання дитини. У дитячому і ранньому віці в людині тільки формуються ті якості, які в подальшому розвинуться в людські здібності і риси характеру. У дошкільному віці маляті вже важливо дати базову освіту, пояснити базові основи культури. До того, як дитина опиниться в шкільному колективі, він повинен засвоїти ті моделі поведінки та спілкування, які будуть відповідати і здібностям малюка, і загальноприйнятим людським правилам життя. Таким чином, дошкільне виховання - це той фундамент, на якому в майбутньому буде формуватися цілісна і повноцінна особистість.

Дошкільне виховання включає в себе два елементи. Паралельно з підготовкою дитини до школи, в ньому необхідно виховати особистісні якості, які допоможуть йому в подальшому розвитку. Тому треба розуміти: навіть якщо ви віддаєте дитину в садок, пріоритетне місце в його в вихованні все ж зберігається за батьками. Саме батьки залишаються для малюка незаперечним авторитетом, який зобов'язаний приймати єдино правильні рішення.

Віддавати дитину чи ні в садок - рішення виключно за батьками. Головне пам'ятати: до м ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 948 | Додав: Sarum | Дата: 09.10.2012 | Коментарі (0)

Правильне фізичне виховання дітей у сім'ї передбачає насамперед дотримування ними певного встановленого режиму. Режим для школяра передбачає раціональне, розподіл протягом доби навчальної та неучебной роботи і відпочинку.

Навчальна робота вимагає великого напруження розумових і фізичних сил школярів. Відсутність достатньої перерви може привести до серйозного розладу здоров'я школярів і до їх поганого фізичного розвитку.

У звичайному режимі школяра обов'язково передбачається час перебування на повітрі і нормальна тривалість сну. Чим молодша дитина, тим більше тривалість його сну. Лікарі рекомендують для школярів 7 років 12:00 сну, 8-10 років-11 годин, 11та12 років є 10 годин, 13 та 16 років - 9 годин, 17 та 18 років - 87'2 годин.

Батькам важливо привчити дітей щодня лягати і вставати в один і хо же час. Перед сном необхідно провітрювати кімнату.

маша


Їжа повинна прийматися завжди в певний час. Для правильного росту і розвитку дитячого організму дуже важливо забезпечити регулярне і різноманітне харчування. Лікарі рекомендують у режимі дня передбачити такі години прийому їжі: 7. годині 30 хвилин -8 годин - сніданок, 10-10 годин і 30 хвилин - другий сніданок у школі, 13 годин 30 хвилин-14 годин - обід, - | 16.т-: 16 годин 30 хвилин-полуденок, 19-20 годин - вечеря.

У режимі слід передбачити також вільний час для ігор і розваг школярів, для виконання ними різних доручень ба ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1075 | Додав: Sarum | Дата: 11.09.2012 | Коментарі (0)

Тему українського виховання дітей та молоді, зокрема, патріотичного, не піднімав хіба лінивий: ліві і праві, русофіли і західники, націоналісти і комуністи, україномовними і російськомовні ... Список стурбованих майбутнім молоді можна продовжувати до скільки завгодно. Але, як це не сумно, жодна з громадських сил не наважилася запропонувати ні здорового, аналітичного погляду на очевидну проблему, ні дієвих технологічних прийомів по її подоланню.

У нашій історії були випадки, коли справа виховання підростаючого покоління було на справді високому рівні: згадати, хоча б, скаутські організації Галичині на початку ХХ століття, або - піонерію радянської України. Але, як це не прикро, з набуттям Україною незалежності всі напрацювання в цій галузі пішли прахом. Все було кинуто напризволяще в ім'я швидкої наживи. Не рятує ситуації навіть національно орієнтована сильна Національна скаутська організація України «Пласт».

Адже, завдяки спритним ділкам, що паразитує на темі патріотичного виховання української молоді, у свідомості громадянського суспільства засів потворний і загрозливий штамп - патріотичне виховання молоді нації ні до чого. В одному випадку українське виховання - це поспішне забивання молодих умів кон'юнктурної навколополітичною тельбухами і відмивання жалюгідних копієчок, випросила у держави або у спонсора, або ж, в іншому - «забивання» на молодь в принципі, знову таки, обов'язковим жалюгідним поспішним дерибаном виклянченних копі ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1193 | Додав: Sarum | Дата: 16.06.2012 | Коментарі (0)

Про відносини сучасної сім'ї та школи багато пишуть і говорять. Але, незважаючи на стрімкий рух часу, кожен класний керівник повиненвикористовувати свою технологію виховання, ставити перед собою основну мету - стати з батьками однодумцями у вихованні та навчанні дітей. Яку б інформацію не давали різні джерела, педагоги роблять часом просто неможливе, щоб взаємодія з батьками учнів було ефективним. А ефективним співробітництво буде тільки в тому випадку, якщо воно спрямоване на створення єдиного виховного поля, єдиної соціального середовища, де найвищі цінності розуміються як основа життя, гідного Людини.

Як мені, класному керівникові, організувати свою виховну роботу, як скріпити стосунки сім'ї та школи, щоб виховання дітей було успішним і допомагало вдосконалення особистісних якостей дитини?

 Головним завданням, яке я поставила перед собою в роботі з батьками, стало залучення їх до життя класу, створення єдиної системи «Класний керівник - учні - батьки». Дитяче самоврядування не буде повністю реалізовано, якщо сім'я, батьки будуть далеко від проблем класу, а значить, і від проблем своєї дитини,адже саме в цьому і полягає концепція виховання.

У пошуках відповідей на поставлені питання я прийшла до висновку, що в класному колективі, між батьками і дітьми, потрібно створювати атмосферу добра, взаєморозуміння та дові ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1761 | Додав: Sarum | Дата: 15.06.2012 | Коментарі (0)

Технологія виховання - це система розроблених наукою і відібраних практикою способів, прийомів, процедур виховної діяльності, які дозволяють їй постати на рівні майстерності, іншими словами, гарантовано результативно і якісно. «ЯК?» - Корінне питання технології в галузі виховання. Технологія виховання включає в себе певну методику  виховання, та послідовність процедур:
Визначення чіткої конкретної мети: мета в технології - гіпотетична ідея всього технологічного проекту;
Розробка «пакета» теоретичних основ: реалізація певних теоретичних уявлень про процес виховання, тобто певні педагогічні концепції;
Поетапна, покрокова структура діяльності: як етапів виступають виховні ситуації (підготовча, функціональна, контрольна, підсумкова);
Аналіз результатів (моніторинг - корекція - рефлексія)

Ефективність технології виховання повинна бути оцінена по тому, наскільки вона змінює ставлення дитини до самої себе, як діє на «Я - концепцію» і як сприяє самовизначенню особистості.
 Технології виховання класифікують:
За філософської основі:
матеріалістичні;
прагматичні;
гуманістичні,
антропософської.

За наукової концепції:
поведінкові;
діяльнісні;
інтеріоризаторських,
нейролінгвістичного програмування.
< ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 2037 | Додав: Sarum | Дата: 15.06.2012 | Коментарі (0)

виховання

Екологічне виховання - це виховання моральності , духовност і, інтелекту.


Людина і природа: поети,Філософи, художники всіх часів і народів віддали данину цій вічній і завжди актуальної теми. Але, мабуть, ніколи вона не стояла так гостро, як в наші дні, коли загроза екологічної катастрофи нависла над людством і проблема екологізації діяльності людини стала життєвою необхідністю, одним з умов збереження загальної для всіх.

Природа своєрідно реагує на насильницьке вторгнення людини в її територію: на планеті стрімко зникають різні види тварин і рослин, а звільнені місця заповнюються шкідливими і небезпечними організмами, в тому числі хвороботворними; характерно останнім часом збільшення алергічних і нервово-психічних захворювань, зростає кількість дітей , які мають вроджені аномалії.

Століттями людина була споживачем по відношенню до природи: жив і користувався її дарами, не замислюючись про наслідки. І в мене виникло бажання охороняти природу від її невиправдано варварського знищення та забруднення, виховувати в людях дбайливе до неї ставлення. І починати потрібно з самих маленьких. Саме в дошкільному віці засвоєння основ екологічних знань найбільш продуктивно, так як малюк сприймає природу дуже емоційно, як щось живе. Вплив природи на дитину величезна: вона зустрічає малюка морем звуків і запахів, таємниц ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 13048 | Додав: Sarum | Дата: 01.06.2012 | Коментарі (2)

виховання

Сучасна людина не має права вважати себе освідченим, не освоївши культури здоров'я.

Формування у дітей валеологічної культури включає:
• валеологічні знання;
• інтерес до оздоровлення власного організму і свідому установку на ведення здорового способу життя дошкільників;
• розвиток навичок і формування звичок ведення здорового способу життя;
• відповідальність за своє здоров'я і здоров'я оточуючих. Здоровий спосіб життя - це не просто сума засвоєних знань,
а стиль життя, адекватна поведінка в різних ситуаціях.
Головна мета валеологічної освіти - допомогти дитині вирости міцним і здоровим, дати маляті зрозуміти, що здоров'я-головна цінність життя людини.
Валеологізації педагогічного процесу в дитячому саду будується таким чином, щоб створити педагогічний процес на єдиних вимогах до охорони здоров'я, фізичному і загальному розвитку дитини.
Принципи валеологічної освіти дошкільників:
1. Системний підхід - тобто виховання здійснюється у зв'язку з моральним, естетичним, психофізичним формування рівня розвитку дитини. Неможливо зберегти тіло здоровим, якщо не вдосконалювати емоційно-вольову сферу, не працювати з душею і моральністю.
2. Діяльнісний підхід. Валеологічна культура освоюється дітьми в процесі спільної діяльності з дорослими. Успішне вирішення завдань валеологічного виховання можливо тільки при об'єднанні зусиль усіх фахівців дитячого саду і батьків. ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 17708 | Додав: Sarum | Дата: 31.05.2012 | Коментарі (0)

ПРЕАМБУЛА

Беручи до уваги, що народи Об'єднаних Націй знову підтвердили в Статуті свою віру в основні права людини і в гідність і цінність людської особи і сповнені рішучості сприяти соціальному прогресові і поліпшенню умов життя при більшій свободі,

беручи до уваги, що Організація Об'єднаних Націй у Загальній декларації прав людини проголосила, що кожна людина повинна володіти всіма зазначеними в ній правами і свободами, без якого б то не було різниці за такими ознаками, як раса, колір шкіри, стать, мова, релігія , політичні або інші переконання, національне або соціальне походження, майновий стан, народження чи інша обставина,

беручи до уваги, що дитина внаслідок її фізичної і розумової незрілості потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист як до, так і після народження,

беручи до уваги, що необхідність у такій спеціальній охороні була вказана в Женевській декларації прав дитини 1924 року і визнана в Загальній декларації прав людини, а також у статутах спеціалізованих установ і міжнародних організацій, що займаються питаннями благополуччя дітей,

беручи до уваги, що людство зобов'язане давати дитині краще, що воно має,

Генеральна Асамблея

проголошує цю Декларацію прав дитини з метою забезпечити дітям щасливе дитинство і користування, на їх власне благо і на благо суспільства, правами і свободами, які тут передбачені, і закликає батьків, чоловіків і жінок як окремих осіб, а також добровільні ор ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1143 | Додав: Sarum | Дата: 05.04.2012 | Коментарі (0)

Виховання - це цілеспрямоване формування особистості з метою підготовки її до участі у громадському та культурному житті відповідно до соціокультурними нормативними моделями. За визначенням академіка І. П. Павлова, виховання - це механізм забезпечення збереження історичної пам'яті популяції.

Як і переважна більшість сучасників, ще зовсім недавно я теж помилявся в розумінні слова "Виховання" ...

Спочатку слово "Виховання" мало якісний зміст, але поступово цей сенс зробили менш помітним, а потім взагалі сховали за словами нічого не прояснюють. Наведу приклади.
У тлумачному словнику Даля сказано, що виховувати означає "піклуватися про речові і моральних потребах малолітнього ... у вищому значенні навчати, наставляти, навчати всьому, що для життя треба ...".
За визначенням російської універсальної енциклопедії ЕСБЕ (в редакції 1892 року) виховання дітей "є навмисне вплив дорослої людини на дитину, що має на меті довести його до тієї частки самостійності, яка необхідна людині для виконання свого призначення людини на землі".
У сучасній педагогіці під вихованням розуміється "... діяльність педагога, яка сприяє максимальному розвитку особистості дитини, входженню дитини в контекст сучасної культури, становленню його як суб'єкта і стратега власного життя, гідного Людини".
У сучасній психології виховання розглядається в першу чергу як "діяльність з передачі новим поколінням суспільно-історичного досвіду; ... вплив на свідомість і поведінку людини з мет ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 676 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

виховання

Проблеми сімейного виховання можуть стати глобальними проблемами того суспільства, в якому нам належить жити. Якщо ми погано виховуємо своїх дітей або зовсім намагаємося перекласти турботу про них на чужі плечі, - ми своїми руками будуємо собі майбутнє, в якому нас будуть оточувати, може бути, успішні і ділові, але байдужі люди.


Вчителі та вихователі наших ніжно улюблених чад скаржаться - батьки (тобто ми з вами) абсолютно перестали цікавитися вихованням дітей. Як же так, обурюємося ми, ми ж читаємо спеціальну літературу, освоюємо методики Домана, Монтессорі, Нікітіна і Зайцева, з ранніх років віддаємо дитину на англійську, бальні танці та в спортивну секцію, запрошуємо на будинок логопеда. Ключові слова тут «віддаємо» і «запрошуємо», і це одна з основних проблем сімейного виховання. Ми намагаємося всіма силами перекласти на чужі плечі виховання власних нащадків, абсолютно забуваючи про те, що сімейне виховання закладає основу особистості. І це саме та сфера, де не можна повністю довіритися фахівцям, потрібно вкласти власну душу.
Особливості психології сімейного виховання

Дитині дуже важливо знати, що батьки люблять його, причому просто так, незалежно від його успіхів у навчанні, поведінки або спортивних досягнень. Це нам, дорослим, здається само собою зрозумілою любов батьків до дітей, а їм, дітям, потрібні докази. Малюк всіма силами намагається звернути увагу на себе, якщо не хорошими вчинк ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 2392 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 6 7 »