Неділя, 28.04.2024, 12:52
Вітаю Вас, Гість
Головна » Для вас, батьки
Дитина - творіння природи: живої та неживої. Його тіло, зачате матір'ю і батьком, виткане з води, повітря, ультрафіолетових сонячних променів, з глини, заліза, золота, олова і інших елементів. Все це природа, її компоненти життєдіяльні, конструктивні захисні сили.

Щоб малюк зростав, фізично розвивався, ставав досконалим, унікальним творінням - людиною. Йому потрібні ці сили: сонце, повітря, вода у всіх проявах агрегатного стану: роса, сніг, паморозь. Тому щоденний загартування організму дітей вищезазначеними природними факторами є безцінне і дуже впливова на здоров'я дитини умова.

Спеціальне загартовування, максимальне перенесення діяльності малюків у природу є не тільки цінними гігієнічними засобами фізичного виховання, а й першими зв'язками дитини з життєдіяльністю силами природи, які допомагають їй усвідомлювати себе як частину природи і Всесвіту.

Діти, які відчувають природу: дихання рослин, аромати квітів, шелест трав, співу птахів, вже не зможуть знищити цю красу. Навпаки, у них з'являється потреба допомагати жити цим творінням, любити їх, спілкуватися з ними. Встановлення гармонійних відносин з живою і неживою природою, розвиває органи чуття, які є посередниками між навколишнім середовищем і мозком, трансформаторами і ретрансляторами енергій природи в тіло дитини.

При валеологічної обстеженні діти старшої групи повинні знати:

1.Чем відрізняється жива природа від неживої?

2.Работа з картинками, показати представників:

a) ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1243 | Додав: Sarum | Дата: 18.03.2012 | Коментарі (0)

Дошкільний виховний заклад є органом освіти і суспільного виховання дітей віком від двох місяців до семи років, в якому здійснюється формування освіченої, творчої особистості, становлення її фізичного, психічного, духовного і соціального здоров'я, забезпечення пріоритетного розвитку людини.

Для реалізації цього завдання необхідні нові підходи до змісту навчання дітей раннього та дошкільного віку. Загальна концепція неперервної освіти пропонує: обов'язковим компонентом нової системи національної освіти мають бути завдання з формування, збереження та зміцнення здоров'я, гігієнічне виховання населення, починаючи з раннього та дошкільного віку.

Цей компонент змінює вимоги до всього змісту освіти, його пріоритетів, надає валеологічний характер, висуває першочергові завдання: формування валеологічної свідомості громадян України, культури здоров'я особистості. Інтегральною характеристикою здоров'я особистості і суспільства вважаються фізичні, психічні, духовні та соціальні складові.

Ось чому включення курсу валеології до блоку базових дисциплін в дошкільному закладі вважається необхідним і вагомим.

Значення подачі цього курсу полягає в пізнанні дитиною природи, людини, взаємодії людини з природою і суспільством, яке сприяє формуванню його як здорового, самовдосконалення об'єкта цілісної системи. Пізнаючи своє буття, близьких і рідних, дитина стає активним трудівником своєї Батьківщини.

У дошкільному закладі валеологія є інтегрованою системою зна ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 2324 | Додав: Sarum | Дата: 18.03.2012 | Коментарі (0)

Ще до школи діти засвоюють основні поняття особистісної культури, отримують базові знання. Одна зі складових цієї бази знань - орієнтування в явищах і процесах власного життя, у своїй діяльності і в своєму організмі. Тому валеологічне виховання в садку є необхідною ланкою в загальному вихованні дошкільнят.



Валеологія в дитячому садку вивчає можливості оптимальної адаптації людини до сучасних умов, вчить дітей вести здоровий спосіб життя та корекція агресивної поведінки у дітей

Необхідно виховати в дитині потребу, бажання бути здоровим. «Для чого потрібно бути здоровим? Що потрібно для цього зробити? Як перемогти хворобу? »- Відповіді на такі питання дає дитині валеологія ще з дитячого садка.

Успіх валеологічних занять в садку може бути досягнутий, якщо будуть дотримані наступні умови:

Готовність педагога давати дітям валеологічні знання;

Особистісно-орієнтоване взаємодія дитини і дорослого в процесі навчання;

Безпосередню участь батьків у валеологічного виховання;

Взаємодія в цьому питанні між дитячими садами, школами, дозвільний центрами, громадськими організаціями.

Заняття в дитячих садках слід проводити регулярно, не рідше разу на тиждень,незабуваючи т ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 3253 | Додав: Sarum | Дата: 18.03.2012 | Коментарі (0)

Раніше було прийнято масово віддавати дітей у музичні школи: музичного виховання надавалося дуже велике значення. Зараз пріоритети трохи змістилися, і навчання музиці вважається швидше примхою, ніж необхідністю. А дарма: музичне виховання дітей - важливий елемент їх гармонійного розвитку.

Ніхто не говорить, що потрібно неодмінно віддавати дитину в музичну школу, щоб він навчався грі на фортепіано або гітарі «через не хочу", або змушувати його співати в шкільному хорі, якщо він навіть в душі співати соромиться. Все-таки не всім дано бути великими композиторами, музикантами і співаками. А от навчити дитину розбиратися в музиці, розвивати музичний слух і відчуття ритму просто необхідно.

Музичне виховання дітей дуже важливо для їх розвитку в ранньому віці. Слухання музики робить благотворний вплив на розвиток центральної нервової системи (не даремно ще наші далекі предки співали своїм дітям колискові). Коли дитина підросте, заняття музикою допоможуть розвинути у нього художній смак, почуття прекрасного і любов до мистецтва.

Коли слід починати музичне виховання дітей? Найкраще - ще до народження дитини. Вже починаючи з 19-го тижня вагітності плід в материнській утробі починає розрізняти звуки зовнішнього світу, так що майбутній мамі варто частіше слухати спокійну розслабляючу музику (краще всього - класику). Деякі фахівці стверджують, що дитина, чия мама під час вагітності слухала музику, розвиватиметься швидше, ніж його «обділені» музикою однолітки.

Ко ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 786 | Додав: Sarum | Дата: 14.03.2012 | Коментарі (0)

Розвиток гармонійної самодостатньої творчої особистості складно уявити без участі мистецтва. При цьому роль декоративно-прикладного народної творчості переоцінити неможливо. Воно не тільки робить благотворний вплив на особистість дитини, розкриває його творчий потенціал, розвиває його інтелект, але й розповідає про історію народу і його традиціях.

Народне мистецтво зародилося і розвивалося в давні часи. Але, розвиваючись, воно все ж залишалося досить консервативним. Візерунки могли змінюватися, але основні їх елементи та сюжети, форма глиняної іграшки, посуду, фасон традиційного одягу повторювалися із століття в століття, з покоління в покоління. Завдяки народному мистецтву, побут, обряди та традиції наших предків збереглися і дійшли до нас через століття, незважаючи на історичні потрясіння.

У минулі часи, коли фабрик і, відповідно, заводських виробів ще не було, всі предмети побуту були саморобними - від чашки і ложки до одягу, взуття, іграшок, інструментів. Ще в недалекому минулому народне мистецтво і ремесла служили способом хоч трохи урізноманітнити й прикрасити важкий і небагатий селянський побут, скоротати довгі зимові вечори за цікавою справою. Народне мистецтво служило носієм інформації, зберігало знання про минуле, було відображенням народної мудрості і втіленням краси.

В сучасному світі народне мистецтво втратило своє прикладне значення. Вільний доступ до будь-якої інформації, широке поширення і дешевизна предметів побуту, фабричної одягу, вз ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1372 | Додав: Sarum | Дата: 14.03.2012 | Коментарі (0)

Розрізняють 4 стилі виховання: демократичний, авторитарний, ліберальний, індиферентний.

Розглянемо, насамперед, два протилежних типу взаємодії дорослого з дитиною: авторитарний і демократичний.



Авторитарний стиль виховання

Як неважко припустити з першого назви, ставлення дорослого до дитини грунтується на думці про те, що дитина - несамостійна, неактивний, що з ним можна робити різні маніпуляції, які ефективно вплинуть на розвиток дитини, приведуть до потрібного результату. Результат, важливо зауважити, завідомо відомий дорослому: «слухняний, виконавчий, зручний дитина». Дитина сприймається як об'єкт впливу, чиї інтереси і думки не мають вирішального значення. Авторитарний стиль - це педагогіка придушення, насильства і примусу. Приклад вихователя, що реалізує подібний стиль виховання, дуже жваво намальований дитячою письменницею Астрід Ліндгрен. Це всім знайома фрекен Бок, якою досвід підказував, що ласка - це не той спосіб, який потрібно застосовувати для того, щоб діти ставали «шовковими». Згадаймо першу зустріч Малюка зі своєю вихователькою: незворушний тон незнайомої жінки, її строгість змушують хлопчика червоніти і ховатися за матір.

Звернемо увагу на реакцію хлопчика: переляк, найбільш часто зустрічається почуття, що змушує дитину підлаштовуватися під вимоги дорослого, не бути добрим, відповідальним, акуратним, а здаватися таким, і значить, обманювати. Оскільки Малюк виховувався батьками в ласці й повазі, суворе звернення фрекен Бок ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 908 | Додав: Sarum | Дата: 14.03.2012 | Коментарі (0)

Ігрова діяльність – це динамічна система взаємодії дитини з навколишнім світом, у процесі якої відбувається його пізнання ,засвоєння культурно-історичного досвіду і формування дитячої особистості.

   Педагогічне керівництво процеса ігровою діяльністю – це спосіб досягнення мети навчально-виховного процесу шляхом цілеспрямованого застосування систем педагогічних  прийомів.

  Структурні компоненти конкретних дитяч ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 860 | Додав: Sarum | Дата: 24.02.2012 | Коментарі (0)

Поради люблячим та турботливим батькам, які прагнуть і хочуть розвивати здібності своїх дітей,та роблять усе для покращення процесу виховання.

- Старатися не стримувати розкриття схованих можливостей психіки своєї дитини.

- Уникати однобокості в навчанні та вихованні дітей,а також при спілкуванні з ними.

- Іноді залишайте дитину на самоті й дозволяйте займатися їй своїми справами,бути самостійною. Пам'ятайте: «Якщо ви хочете своїй дитині добра, навчіть її обходитися без вас». Не позбавляти дитини улюблених ігор, забав, створювати умови для
виходу дитячої енергії; рухливості, емоційності.

- Допомагайте своїй дитині в задоволенні  людських потреб (почуття безпеки, кохання, повага до себе та оточуючих), бо людина, енергія якої пригнічена загальними проблемами найменше спроможна досягати висот самовираження.

- Іноді залишайте дитину вдома на самоті та дозволяйте займатися їй своїми повсякденними справами,бути самостійною. Пам'ятайте: «Якщо ви хочете своїй дитині добра, навчіть її обходитися без вас,та без сторонньої підтримки». 

- Підтримуйте здібності дитини до творчості та розвитку й виявляйте співчуття до невдач. Уникайте незадовільної оцінки творчих спроб дитини.

- Будьте терплячими до цікавих ідей, поважайте допитливість, запитання дитини. Відповідайте на всі запитання; навіть, якщо вони, на ваш погляд, виходять за рамки дозволеного.

- Навчати слід не того, що може сама ди ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 836 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

1. До початку навчального року забезпечити учня необхідним приладдям, підручниками.

2. Організувати постійне робоче місце, де було б зручно читати, писати, світло повинно падати зліва.

3.Стежити, щоб учень виходив вчасно з дому до школи, щоб не було запізнень і порушень.

4.Вимагати, щоб учень сідав робити уроки в один і той же час, працював уважно, старанно, після кожних 50 хв. робити перерву па 10 хв.

5.Не відривати учня від роботи, не включати в цей час радіо, телевізор, магнітофон.

6.Коли уроки підготовлені, потрібно їх перевірити.

7.Батьки повинні щоденно перевіряти зошит ї щоденник.

8.Батьки виховують любов до інколи, навчання.

9.Не критикувати перед дітьми вчителів, а говоріть на зборах при директорові.

10.1-2 рази на місяць заходьте до школи, говоріть з учителями про дисципліну дитини.

11 .Систематично відвідуйте лекції, збори.
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 876 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

Батькам про важкі діти

Вони розмовляють незрозумілою для дорослих мовою, вдягаються "не по-людськи", не хочуть вчитися (втім, і одружуватися також) а бажають лише витягнути з "родаків" більше грошей. Але ми їх любимо - вони наші діти.

Дозвольте їм піти своїм шляхом.

Приблизно з 12-річного віку - підлітки починають звільнятися від батьківського опікування. Чим більше ви протистоятимете ньому, тим сильніше буде бум і проти вас. Але вони не від того, щоб обговори з вами деякі «слизькі» теми.

Розмовляйте "Про це".

Будьте реалістом: заборонити чи залякати дитину не означає знайти вихід зі становища. Навпаки, це ще більше заплутує ситуацію.

Достатньо знати.

Батьки мають все знати про алкоголь, тютюн і наркотики. Це так само важливо, як, наприклад, розуміти , що дасть вашій дитині освіта чи які переваги має вживання екологічно чистих продуктів харчування.

Правила та обмеження.

Дитина, яка робить усе, що хоче, без правил та обмежень гадає, що батькам байдуже, що з нею відбувається. Дичина, до якої ставляться абияк, ніколи не навчиться поводитись обережно,

Як переносити невдачу?

Навчайте своїх дітей переборювати невдачі. Розпач, страх і злість теж сприяють процесу розвитку. Дитина часто хоче більше, ніж їй дозволяється і сердиться, коли їй щось заборонять. Нерозумно опікати свою дитину від усіх проблем, інакше вона не навчиться їх вирішувані. Але це не означає, що дитину взагалі не потрібно підтримувати в скл ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 662 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 6 7 »