Середа, 08.01.2025, 19:35
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Березень » 18 » Природні умови здоров*я
18:43
Природні умови здоров*я
Дитина - творіння природи: живої та неживої. Його тіло, зачате матір'ю і батьком, виткане з води, повітря, ультрафіолетових сонячних променів, з глини, заліза, золота, олова і інших елементів. Все це природа, її компоненти життєдіяльні, конструктивні захисні сили.

Щоб малюк зростав, фізично розвивався, ставав досконалим, унікальним творінням - людиною. Йому потрібні ці сили: сонце, повітря, вода у всіх проявах агрегатного стану: роса, сніг, паморозь. Тому щоденний загартування організму дітей вищезазначеними природними факторами є безцінне і дуже впливова на здоров'я дитини умова.

Спеціальне загартовування, максимальне перенесення діяльності малюків у природу є не тільки цінними гігієнічними засобами фізичного виховання, а й першими зв'язками дитини з життєдіяльністю силами природи, які допомагають їй усвідомлювати себе як частину природи і Всесвіту.

Діти, які відчувають природу: дихання рослин, аромати квітів, шелест трав, співу птахів, вже не зможуть знищити цю красу. Навпаки, у них з'являється потреба допомагати жити цим творінням, любити їх, спілкуватися з ними. Встановлення гармонійних відносин з живою і неживою природою, розвиває органи чуття, які є посередниками між навколишнім середовищем і мозком, трансформаторами і ретрансляторами енергій природи в тіло дитини.

При валеологічної обстеженні діти старшої групи повинні знати:

1.Чем відрізняється жива природа від неживої?

2.Работа з картинками, показати представників:

a) живої природи;

b) неживої природи.

3.Назвать ознаки: зими, весни, літа, осені.

4.Який зв'язок між живою і неживою природою? (Відповіді давати на прикладі.)

5.Імеют чи об'єкти неживої природи вплив один на інший? (Прімери.)

6.Вліяет чи стан погоди на поведінку і здоров'я людей? Як?

7.Какие явища природи найбільш характерні для нашого міста? Знайти і показати їх на картинках.

8.Як охороняють природу в нашому місті?

9.Какой внесок в охорону природи можеш внести ти?

10.Работа з картинками:

a) показати і назвати садові рослини. Яка їх роль в нашому житті?

b) показати і назвати декоративні рослини. Яка їх роль в нашому житті? Чи є серед них лікувальні?

Наші прадіди були здоровіші ніж сьогоднішнє покоління - зокрема завдяки тому, що багато часу перебували на свіжому повітрі, працювали фізично, вели рухливий спосіб життя, мали повноцінне харчування, жили серед природи, яка позитивно впливала на духовність, фізичне і психічне здоров'я.

Українська народна оздоровча система будується, як і системи інших, зокрема східних народів, на сповідування єдності п'яти стихій природи: земля - ​​вода - дерево - залізо - вогонь. Людина - це частина природи, і всі процеси, які відбуваються в навколишньому середовищі, неодмінно і паралельно відбуваються в людському організмі. Отже, для того, щоб стати сильним, як природа, треба жити в єдності з нею, підкорятися її законам.

Безперечно позитивне значення має перебування на свіжому повітрі. Вченими доведено, що певний вплив на організм мають температура, вологість повітря, швидкість руху його потоків, його аеронів. Відомий німецький лікар Х.Гуфеланд писав: "щоденна повітряна ванна корисна для здоров'я. Вона дає тілу гнучкість і силу, душі - радісний настрій".

У великому шануванні завжди була в нашого народу вода. Є безліч прислів'їв приказок, народних повір'їв, казок про "живу" і "мертвої" воді. Воду називають кров'ю землі. З одного боку - це цілюща животворна сила, основа всього живого на землі, з другого - грізна, руйнівна, стихія.

Воду здавна використовували з лікувальною і оздоровчою метою. Парку в лазні і занурення в холодну воду, припарки і компреси, вологі обгортання для ніг, рук та інші процедури використовувалися здавна для лікування багатьох захворювань.

Наші прадіди вірили, що оскільки вода має властивість змивати бруд, то з таким же успіхом вона може очищати людину від хвороб.

Великий оздоровчої силою наділяли і землю. Рідна земля завжди асоціюється з образом матері ("мати земля"). Земля годувала й напувала людину, давала їй силу і ставала останнім притулком в кінці життєвого шляху.

Контакт із землею - прекрасний засіб загартовування організму, надійний засіб запобігання плоскостопості. На жаль, ми рідко залучаємо до цього наших малюків. А такий спосіб зміцнення здоров'я відомий з давніх часів. Сучасні вчені-фізіологи доводять, що підошви ніг належать до найбільш рефлексогенних зон людського організму. Стопи ніг - це наш розподільний щит, на якому є 72000 нервових закінчень: через нього можна впливати на будь-яку частину тіла. Крім того, на підошвах стоп значно більше, ніж на інших частинах тіла, терморецепторів, які реагують на тепло і холод і до того ж рефлекторно пов'язані з носовою частиною гортані. Саме через босі ноги земля поглинає електричні розряди які накопичуються в організмі внаслідок носіння синтетичного одягу.

Ходіння босоніж - це своєрідний точковий масаж, який тонізує організм і підтримує його в робочому стані. Ось чому наші пращури менше скаржилися на хвороби ніг, так як більше ходили босоніж.

Важливим засобом оздоровлення завжди було сонце, "коли сонечко пригріє, то й трава зеленіє", "сонце гріє, сонце сяє, вся природа воскресає".

Про цілющі властивості сонячних променів говорив ще Гіппократ. Вони дуже корисні: поліпшують обмінні процеси, дихання, кровообіг, тонус нервової системи.

Люди повинні жити в активному співтворчості з природою.
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1271 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0