Середа, 24.04.2024, 16:40
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Березень » 21 » виховання +це
22:19
виховання +це

Виховання - це цілеспрямоване формування особистості з метою підготовки її до участі у громадському та культурному житті відповідно до соціокультурними нормативними моделями. За визначенням академіка І. П. Павлова, виховання - це механізм забезпечення збереження історичної пам'яті популяції.

Як і переважна більшість сучасників, ще зовсім недавно я теж помилявся в розумінні слова "Виховання" ...

Спочатку слово "Виховання" мало якісний зміст, але поступово цей сенс зробили менш помітним, а потім взагалі сховали за словами нічого не прояснюють. Наведу приклади.
У тлумачному словнику Даля сказано, що виховувати означає "піклуватися про речові і моральних потребах малолітнього ... у вищому значенні навчати, наставляти, навчати всьому, що для життя треба ...".
За визначенням російської універсальної енциклопедії ЕСБЕ (в редакції 1892 року) виховання дітей "є навмисне вплив дорослої людини на дитину, що має на меті довести його до тієї частки самостійності, яка необхідна людині для виконання свого призначення людини на землі".
У сучасній педагогіці під вихованням розуміється "... діяльність педагога, яка сприяє максимальному розвитку особистості дитини, входженню дитини в контекст сучасної культури, становленню його як суб'єкта і стратега власного життя, гідного Людини".
У сучасній психології виховання розглядається в першу чергу як "діяльність з передачі новим поколінням суспільно-історичного досвіду; ... вплив на свідомість і поведінку людини з метою формування певних установок, понять, принципів, ціннісних орієнтацій, які забезпечують умови для його розвитку, підготовки до суспільного життя і праці ".
В Вікіпедія і Вікіпедії виховання розглядається як "процес цілеспрямованого, систематичного формування особистості з метою підготовки її до активної участі в суспільному, виробничої та культурного життя".
Цього думаю достатньо. Тут ми можемо спостерігати, як від зрозумілою фрази "навчати всьому, що для життя треба ..." ми приходимо до незрозумілих фраз "... життя, гідного Людини" або "підготовки до активної участі в суспільному, виробничої та культурного життя".
 Ось прямо тут ми і втратили справжній сенс слова "Виховання"! З цього моменту це слово означає все що завгодно, але не те, що потрібно. Може ці визначення і не так страшні, але ж "суспільна, виробнича та культурне життя" може бути спрямована і проти людини! Непомітно, таємно направлена ​​проти ... Адже таке може статися?!
Що ми сучасники зазвичай розуміємо під словом "Виховання"? Етику! ... може ще якісь норми поведінки ... думаю, це все! Ми зовсім нічого про це слові не знаємо, крім як "потрібно виховати гідного Людини". І в цей самий момент мале затьмарює велике! Ми виховуємо своїх дітей на те, що не можна смітити і лихословити, що не можна ображати слабких і потрібно отримати освіту ... Але ж це не головне, це всього лише наслідок головного!

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 680 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0