Субота, 08.05.2021, 08:04
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Червень » 7 » Проблеми сімейного виховання
16:35
Проблеми сімейного виховання

Проблеми сімейного виховання відображаються з часом на психіці дитини. Виховання, освіта і становлення особистості кожної людини багато в чому залежить від виховання, отриманого ним у сім'ї. Багато хто називає сімейне виховання фундаментом, основою, на якій будується вся подальша життя людини.

Проблеми сімейного виховання

І природно, від фортеці і добротності фундаменту, в майбутньому буде залежати протягом життя і доля кожної людини.

У Древній Русі була дуже тісний взаємозв'язок між освітньою системою і церквою - в процесі навчання читалося і навіть заучувався напам'ять церковне писання, церковно-богослужбові книги, такі як Апостол, Часослов, Псалтир або Євангеліє. Проблеми сімейного виховання полягали в тому, що саме за цими книгами діти вчилися читати, а крім читання викладали ще церковний спів. Книга, за якою вчилися вважалася священною, церковним предметом, який був перенесений в будинок. У ролі вчителів виступали представники духовенства: ченці, диякони, священики, дяки. Майстри, що викладали грамоту були кандидатами в дяки, і практично не було різниці між дьячками і майстрами грамоти, піддячим і школярем, все це були найменування видозмін однієї професії. Навчалися в будинках церковнослужителів, були організовані школи при церквах і монастирях, звідки і з'явилася російська приказка «Школа - церковний кут». Але це створювало деякі проблеми сімейного виховання.

У ті часи проблеми сімейного виховання були наступними. Товариство було поділено на класи, і кожна сім'я належала до певного класу. Відповідно, їхні діти залишалися в тому ж класі. Діти робітників ставали робітниками, син селянина залишався селянином. Сьогодні ж ці проблеми сімейного виховання зникли, перед дітьми відкриті широкі можливості, і вони залежать не від фінансових можливостей сім'ї, як у ті часи, а більшою мірою від рівня підготовки та здібностей дитини. Тобто, у дітей сьогодні є можливість використання найширших просторів. І це сьогодні усвідомлюють як батьки, так і діти. І сьогодні практично зводиться нанівець виховання, засноване виключно на батьківському розсуді. Батькам же рекомендується вибирати більш тонкий і обережне керівництво своєю дитиною.Сьогодні зникли такі проблеми сімейного виховання - перестав бути актуальним культ батьківській сім'ї, так як у жінки з'явилися права нарівні з чоловіками. Сім'я перестала підкорятися єдиновладдя батька, а більше стала схожою на згуртований колектив, тому проблеми сімейного виховання пріобері інший характер.

Батьківська турбота і любов можуть мати характер нормального тільки в сім'ї, в якій виховується кілька дітей. Проблеми сімейного виховання відсутні з огляду на те, що в такій ситуації батьківська турбота розподілена рівномірно між усіма дітьми. Це дає можливість з малих років привчити дитину до колективу, залучаючи його до придбання досвіду взаємозв'язку і спілкування. Якщо діти в сім'ї різного віку (старші та молодші), то вони в спілкуванні набувають досвіду дружби і любові в різних її проявах. Такі відносини в родині дають дитині можливість «потренуватися» у різних видах відносин між людьми, що важливо для вирішення проблеми сімейного виховання. Він може виявитися в ситуаціях, які були б недоступні одній дитині в сім'ї: любов до старшого або молодшого брата (сестри), вміння поділитися, поспівчувати і інші. І не кажучи вже про те, що в такій сім'ї буквально кожен крок дитини стикається з колективом, а це грає надмірно важливу роль у виховному процесі, коригує проблеми сімейного виховання.

Однак неповна сім'я може мати різні прояви і проблеми сімейного виховання. Для дитини досить болючим вважається ситуація, коли його батьки живуть порізно. У подібних ситуаціях дитина стає предметом суперечок між батьками, які ставляться один до одного нешанобливо і навіть не намагаються приховувати свої почуття від дитини.У подібних ситуаціях, що визначають такі проблеми сімейного виховання - коли з якихось причин батьки розходяться, їм можна порекомендувати, щоб у сварці і розходженні вони не забували про дітей. Будь-які розбіжності і сварки потрібно намагатися вирішити делікатним чином, не показувати дітям свою неприязнь до колишнього чоловіка.Чоловікові, який залишив сім'ю, набагато важче приймати участь у вихованні дітей і вирішувати проблеми сімейного виховання. І якщо його вплив на дану сім'ю виявляється неблаготворное, то буде краще, якщо колишня сім'я взагалі забуде про нього. Це не стосується матеріальних зобов'язань, які він несе по відношенню до покинутим дітям.

Проблеми сімейного виховання

Структура сім'ї досить важливий і серйозне питання, тому до неї необхідно ставитися з повною серйозністю, що не ігноруючи проблеми сімейного виховання.

Якщо подружжя люблять один одного і своїх дітей, і хочуть виховати їх найкращим чином, то вони будуть намагатися налагоджувати взаємні незгоди на початкових стадіях, не провокуючи проблеми сімейного виховання і не доводячи їх до розриву відносин, тим самим ставлячи дитини в скрутне становище.Ще один не менш важливе питання - цілі і проблеми сімейного виховання дитини в сім'ї. Деякі сім'ї проявляють повна бездумність у цьому питанні - діти і батьки просто живуть спільно під одним дахом, і думають, що дитина сама виховається. Такі батьки не виявляють певної мети, і у них немає чіткої програми виховання. Природно, що в такому випадку і результати будуть відповідними, а батьки потім щиро дивуються тому, чому у них діти виросли такими поганими. Жодна справа, в тому числі і виховання дітей, не гарантує добрих результатів, якщо невідома мета, яку необхідно досягти.

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1401 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0