Цілі: Викликати у дітей позитивний емоційний відгук на спортивні вправи, прищеплювати любов до фізкультури. Виховувати бажання займатися фізичними вправами / Формувати вміння виконувати ходьбу і біг, не наштовхуючись один на одного, з узгодженими, вільними рухами рук і ніг. Формувати вміння зберігати стійке положення тіла, правильну поставу. Розвивати рухи в різноманітних формах рухової активності. Хід заняття: Вихователь: Здравствуйте шановні колеги! Ми раді бачити. Вас сьогодні у нас в гостях. За вікном зима, а я вам пропоную згадати тепле літо. Дозвольте представитися: «Я Курочка - Ряст» (вихователь одягає маску) і хочу вас познайомити зі своїми курчатами. (Вихователь читає вірш.) Біля пташника паркан, За парканом - пташиний двір. Там велике пожвавлення - Птахи в різному оперенье: Сірі індички, білі рясту, Жовті курчатками там грають в хованки, Кукурікає півень, і гогочуть гуси, Стереже їх рудий пес - не входь, вкусить. Курочка-пеструха У курнику живе, Курочка-пеструха Яєчка несе. Тук-тук-тук! - Вже стукають. Ось вони, курчатка! І невтомно пищать Жовті ребятки. Діти під музику «На колгоспної птахоферми» входять в зал. Вихователь: Ось вони мої хороші! Привіт, хлопці! Здравствуйте, мої курчатка! Проходьте швидше мої маленькі, пушістенькіе, та ... Читати далі » |
Зміст конспекту: Сприяти формуванню основ здорового способу життя, потреби займатися фізичною культурою і спортом. Доставити дітям радість від участі в «поході». Хід заняття: Діти з рюкзачками за плечима один за одним входять у фізкультурний зал під дитячу пісеньку «Разом весело крокувати.» (Муз. Шаїнського). Ведучий: Спорт хлопці дуже потрібний, Ми зі спортом міцно дружимо, Спорт - здоров'я, спорт - помічник, Спорт - гра, фізкульт - ура! - Туристи в шеренгу ставай! Зараз ми з вами потренуємося ноги, щоб бути сильними, витривалими. Діти йдуть в колоні по одному. Проводиться вступна частина: Ходьба на носках - руки вгору, ходьба на п'ятах - руки довільно, ходьба з високим підніманням колін; біг з високим підніманням колін, з захлестом. Зупинилися. Встали в коло. Ведучий: Хлопці ми з вами потрапили в густий ліс, де багато звірів. (Робимо О.Р.У. в колі) Мишка чеше спинку про дерево. / І.п. - Ноги на ширині плечей, руки опущені, плечі поперемінно вгору - вниз, потім одночасно - вгору-вниз / Білка збирає горішки. / І.п. ноги на ширині плечей, руки вгору - вниз поперемінно / Лисичка потягнулася, гріється на сонечку. Вигинає спинку. / І. п. ноги на ширині плечей - нахили вперед, коліна не згинати / Поруч лисенята грають в хованки. / І.п. - Ноги на ширині плечей, присідання /< ... Читати далі » |
Автори: керівник фізичного виховання Чікулаева Ольга Сергіївна, музичний керівник Овчинникова Надія Веніамінівна, Мадо «Дитячий садок № 6», м. Перм. Завдання: Підвищувати інтерес дітей до фізичної культури; Виховувати доброту і взаємодопомогу в команді; В ігровій формі розвивати основні фізичні якості: силу, витривалість, спритність; Створювати умови для узагальнення елементарних валеологічних знань у дітей та вміння використовувати їх для свого оздоровлення. Атрибути до свята: Емблеми для команд, султанчік для вболівальників, вітаміни, «Долоньки» для журі, спортивний інвентар, прапорці. Персонажі: Фея Чистоти, Бруднуля. Хід свята: Діти входять в зал під музику і розсаджуються по командам на заздалегідь підготовлені місця. Ведучий: Привіт, хлопці! Сьогодні свято чистоти і здоров'я. Всім відомо, всім зрозуміло, Що здоровим бути приємно! Тільки треба знати, Як тобы здоровим стати. Привчай завжди себе до порядку, Роби щодня ... Діти: Зарядку! Ведучий: І ми зробимо веселу зарядку! Ігрова зарядка «Зверобіка» Всілася кішка на віконце І стала лапкою вуха мити. Поспостерігавши за нею трішки, Її движенья можемо повторити. Приспів: Раз, два, три. Ну-мо повтори! Раз, два, три. Ну-мо повтори! Три, чотири, п'ять. Повтори знову! Три, чотири, п'ять. П ... Читати далі » |
Автор: інструктор з фізичної культури Рябова Наталія Миколаївна, муніципальне бюджетне дошкільний заклад дитячий садок комбінованого виду № 73 «Дельфін» г.о. Тольятті.
Хід спортивного розваги: Зал святково прикрашений. У центральній стіни ворота. З обох боків воріт - стійки з кольоровими прапорцями, підставки для ключок, сітка для бутафорських сніжків. Входять діти старшої і підготовчої груп. Усі одягнені в спортивні костюми - ковзанярі, лижники, хокеїсти, футболісти і т.д. за ними йде провідна (вихователька). В руках у неї рупор і суддівський свисток. Провідна зупиняється в центрі майданчика і звертається до присутніх: Ведуча: Увага! Увага! Починаємо наш спортивне свято, присвячене дню космонавтики. Всіх учасників свята прошу приготуватися до урочистого побудови. (Виконується «марш» І. Арсеева.) Діти будуються в дві колони по краях майданчика, під музику проходять через центр і, розійшовшись вправо і вліво, шикуються у центральній стіни двома роз'єднаними в середині півколами. Перший: Яскравим сонцем осяяний, Нас зустрічає стадіон! Тренуючись, ми ростемо, Ми сильніші з кожним днем! Другий: Любимо ми грати у футбол, Забивати у ворота гол, Любимо стрибати високо, Плавати швидко і легко. Третій: На улюбленому стадіоні Всі рекорди ми поб'ємо, І на зміну космонавтам Дуже скоро ми прийдемо! Четвертий: Чому ми бадьорі, Швидкі, вмілі? Тому що по ранках Ми ... Читати далі » |
Мета конспекта: Зміцнення постави дітей. Завдання посібника: Зміцнювати м'язи спини, рук і ніг; Розвиток координації рухів, розтяжки м'язів ніг; Розвиток просторових уявлень (право-ліво) і колірної гами; Розвивати вміння дітей давати напрямки руху по доріжці. Схема посібники для зміцнення постави Варіанти використання посібника: 1 варіант Діти повинні кілька разів пройди доріжку, не згинаючи ніг у колінах (вперед і назад). 2 варіант Вправа на розвиток рухливості і координації рухів. Діти повинні кілька разів пройди доріжку, дотримуючись правил водящего (праву руку на червону долоньку, ліву руку на фіолетову долоньку і т.д. вперед і назад). |
В даний час велике значення приділяється оздоровленню дітей і профілактиці захворюваності в дитячих установах. Необхідність даної програми зумовлена тим, що мало дитячих садків мають у своєму арсеналі криті басейни, функціонують круглий рік. Дана програма орієнтована на дітей підготовчої до школи групи.Ця програма з фізичного виховання розділена на місяці.
Дана програма має мету збереження, зміцнення і формування здоров'я дітей, виховання здорового способу життя, створення стійкої мотивації і потреби у збереженні свого здоров'я і здоров'я оточуючих. Завдання: 1. Освоєння спортивних способів плавання. 2. Вивчення техніки руху кролем на грудях і на спині. 3. Виховання здорового способу життя дитини. Нами перероблені авторські матеріали Б.Б.Егорова та інших «Оздоровчий комплекс в дитячому садку: басейн - фітобар - сауна» Москва, 2004; Н.Г.Соколовой «Плавання і здоров'я малюка» Ростов - на - Дону, 2007, К.Белая «Перші кроки», Москва, 2002., Н.Ж.Булгакова «Познайомтеся - плавання», Москва, 2002. Факультатив тісно пов'язаний з фізичним вихованням у дитячому садку і спирається на програму М.А. Васильєвої. Програма розрахована на дітей від 6 до 7 років. В результаті навчання за даною програмою протягом 1 навчального року дитина даної групи може: - Опускати обличчя у воду і видихати; - Пересуватися по дну басейну різними способами. Програма представлена у вигляді 36 відвідувань басейну на рік навчанн ... Читати далі » |
Мета: Підтримувати у дітей інтерес до спорту. Розвивати фізичні якості і дисципліну у дошкільнят. Популяція міні-гольфу, як самостійний вид спорту. Хід розваги: Ведучий запрошує батьків і дітей в зал. Ведучий: Привіт, хлопці та шановні батьки. Сьогодні ми зібралися знову, щоб порадувати наших дітей і себе улюбленою грою у міні-гольф. Входять учасники гри (діти) і Спортік. Спортік: Якщо хочеш бути вмілим, Спритним, швидким, сильним, сміливим. Навчися любити доріжки, Де перешкоди стоять! Ніколи не сумуй, У мета м'ячами потрапляй! Спортік: Ви впізнали мене? Хлопці, я витівник, я Спортіком звуся І якщо буде нудно, вмить розжену я смуток. Мій тато - Спорт, а мама-Фізкультура Всі види спорту-близька рідня. Об'їздив я всі країни світу, Дорога привела мене сюди. Тут міні-гольф - мій брат, Я довго йшов до нього. Як друг, він потрібен мені в дорозі, Його я повинен тут знайти! Ведучий: Спортік, ти на правильному шляху. Тут ти знайдеш свого брата і його друзів. Адже наші хлопці дружать з міні-гольфом і вже давно. Стукіт у двері. Входять Лентяйкін і Грязнулькін. Грязнулькін: Ковдра не втекло, Не злетіла простирадло І подушка - не жаба, І не скаче від мене. Я за свічку, та не в пічку ... Та й книжка - не бігти, Нікуди не під ліжко. Я хочу напити ... Читати далі » |
Сучасна школа зіткнулася з необхідністю зміни підходів до організації роботи з профілактики бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх. Школа стає місцем, де учень реально знаходить застосування своїм можливостям та ініціативності. Одним з найважливіших завдань перед нами на даному етапі є попередження скоєння правопорушень та злочинів серед неповнолітніх, правове інформування і правова культура школярів, тобто проведення правового виховання учнів
Наша школа не є елітним навчальним закладом, контингент учнів різний по матеріальному, соціальному положенню сімей, освітнім рівнем батьків, але в цілому більшість учнів з благополучних сімей. Правове виховання учнів спрямоване на створення умов для розвитку цивільно-правової активності, відповідальності, правосвідомості учнів, подальше освоєння основ правової грамотності та правової культури, навичок правової поведінки, необхідні для ефективного виконання випускниками основних соціальних ролей у суспільстві (громадянина, платника податків, виборця, члена сім'ї , власника, споживача, працівника). Педагогічний колектив давно і планомірно вирішує цю задачу, даючи учням можливість особистісного розвитку, пізнання власних здібностей і самовизначення. З 2008 року школа веде системну роботу по правовому вихованню і з профілактики правопорушень. Школа знаходиться на околиці міста, поруч Центр освіти № 1 (вечірня школа) і учні можуть ви ... Читати далі » |
Необхідно відзначити, що авторитет - явище соціально-психологічне, характеризує такі відносини людей, які припускають вплив чиєїсь волі і підпорядкування їй. У перекладі з латинської мови слово auctoritas означає «гідність, сила, влада, вплив». У більшості видань авторитет визначається як вплив однієї людини на іншу за рахунок суспільного визнання моральних достоїнств особистості, довіри і поваги до неї, особистих симпатій. Він дозволяє одній людині впливати на іншого, не застосовуючи примусу. Це особливий, специфічний вид суспільних відносин, що означає повагу, довіру з боку колективу до особистості командира, визнання за нею права на прийняття рішень і контроль за їх виконанням.
Таким чином, під авторитетом прийнято розуміти соціально-психологічний вплив однієї людини (або групи осіб) на інших людей - керівника на керованих, вчителі - на учнів, командира - на підлеглих, колективу - на особистість, вищого органу - на підлеглу організацію. Посадовий авторитет керівника взагалі та командира зокрема обумовлений його соціальною роллю, тієї службовою владою, яка йому надана. Службовий авторитет командира спирається на силу держави і права і являє собою одну з форм здійснення влади в частині і підрозділі, тобто є синонімом влади. Виходить, що авторитетним треба вважати всякого командира, який легко домагається від підлеглих підпорядкування, його будь-яка думка сприймається ними як підмет негайному і беззаперечної виконання. Однак сам факт такого послуху ні про що не говори ... Читати далі » |
Вихованій людині комфортно серед собі подібних. Отже, ми повинні виховати зі свого рожевощокого малолітнього егоцентриста гідного члена суспільства. Чи під силу нам завдання виховання?
Виховання дітей - це справа, яким доводиться займатися непрофесіоналам, тобто нам з вами. Батьки відіграють найважливішу роль в процесі виховання, не будучи фахівцями в цій області. Що робити? Те ж, що робили мільйони батьків до нас з вами, - використовувати інтуїцію, цікавитися новими та традиційними методиками виховання дітей, намагатися поважати індивідуальність дитини. Процес виховання як ланцюг послідовних дій Система виховання дітей може бути практично будь-хто. Так-так, не дивуйтеся, в процесі виховання немає жорстких канонів і аксіом. Зрозуміло, мова не йде про явні відхиленнях, але в загальному руслі виховання ви можете вибрати свій курс. Головне в кожній системі виховання дітей - послідовність. Ще ніжно улюблений радянськими матусями доктор Спок переконливо доводив - дітям потрібні чіткі орієнтири, вони не люблять змін в укладі життя. Процес виховання повинен грунтуватися на певних принципах. Що це означає? Якщо ви вирішили виховувати дитя в строгості, то не допускайте в процесі виховання раптових емоційних поривів «сьогодні тобі все можна». Це збиває дитину з пантелику. Він-то звик вже, що за проступком слід покарання, що за слухняність належить нагорода. Як так, все можна? За що? Навпаки, якщо чадолюбні батьки сповнилися захопленням, дізнавшись, що в Японії м ... Читати далі » |
Роль виховання в житті людини дуже важлива і з цим не можливо посперечатися. Ми говоримо один одному: "Всього доброго" і т.д. і це не просто слова ввічливості. Ми висловлюємо ними свою людську сутність. Вміння відчувати і бачити по-доброму оточуючих тебе людей - не тільки показник етичної культури, але результат величезної внутрішньої роботи. Щире побажання добра невіддільне від самовиховання. Добра людина стає краще з кожним днем - він щасливий від того, що відчуває ці добрі спонукання.
У того, хто може віддати душевні сили іншим людям, в душі живуть добрі бажання. Істинна доброта - це коли ти хочеш бачити кращим людину, з якою ти стикнувся. Якщо ви відчули радість від того, що дана людина гірше тебе, значить вчити і виховувати самого себе треба ще дуже багато, виганяти з себе марнославство і егоїзм, тому що заздрість - це породження слабкості, страху і безвілля, що в підсумку і становить малодушність. Словами "здрастуйте" і "доброго здоров'я" ми висловлюємо своє ставлення до найбільшої цінності - людині. НЕ сказати цих слів - значить показати моральне невігластво. Ми говоримо "спасибі". Дякувати - це означати давати добро і творити благо. У цьому слові, яке сьогодні звучить як формула людських взаємин, з давніх пір виражається наше ставлення до зробленого для нас добра. Справа не в тому, що треба вміти його вимовити, а справа в людської чуйності й умінні відповідати на добро відчуттями своєї душі. Коли ми щось просимо, ми ... Читати далі » |