Середа, 15.05.2024, 08:39
Вітаю Вас, Гість
Народ завжди прагнув будувати своє життя за законами краси, виховуючи в молоді народні естетичні погляди, смаки, які будуються на народної естетики. Національне виховання передбачає формування навичок зразкової поведінки, доброзичливого ставлення до людей, вироблення вміння власноруч збільшувати культурно - штучні придбання.
Завдання педагога організатора, вихователя є розвиток творчих здібностей, художніх смаків дитини шкільного віку.
Національна культура - основним завданням естетичного виховання є формування почуття, погляду, художнього смаку, розвиток здібностей, сприйняття дійсності, виховання у дітей різного віку шкільного віку в тій чи іншій галузі мистецтва.
Особливість естетичного виховання у дітей та підлітків впливає не тільки на розум, але й на почуття учнів і сприяє повному сприйняттю світу.
Естетичне виховання, базуючись на національній культурі і на національних традиціях народу, розвиваючи розуміння краси природи, мистецтва, емоційне сприйняття прекрасного в житті і в мистецтві, формує в учнів естетичне ставлення до дійсності.
Естетичне виховання сприяє вихованню умінь і навичок, які необхідні для творчої діяльності. Сюди відноситься прагнення творити прекрасне в усіх сферах діяльності - навчанні, роботі, побуту, розваги та спілкування з природою.
Кожен спосіб естетичного виховання має свою специфіку.
Наприклад: живопис - не примусово змушує придумувати собі образ і призводить до думок. Поезія слова - формує думку, ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 872 | Додав: Sarum | Дата: 01.11.2012 | Коментарі (0)

виховання

Режим дня дітей дошкільного віку включає різні види діяльності; кількість і тривалість занять збільшується. Завідувач та медичний персонал контролюють неухильне виконання режиму (він вивішується в кожній групі). Особлива увага звертається на максимальне використання свіжого повітря.

Прийом дітей краще проводити на ділянці. У цілодобової групі в теплу пору року діти також повинні виходити на ділянку до сніданку; в зимовий час гуляють тільки діти старших груп. Під час прийому вихователі організовують ігри з дітьми, спостереження за явищами природи, догляд за рослинами (влітку), розчищення доріжок, гірки й ковзанки (взимку), розмовляють з батьками.
Ранкова гімнастика проводиться щоденно у всіх групах. Навесні, влітку і восени діти займаються на ділянці. У зимовий час молодші виконують гімнастику в залі або груповій кімнаті, старших і взимку краще виводити на ділянку.
Тривалість гімнастики від 4-5 хв у молодших до 10 - 12 хв у старших групах. Кожен комплекс вправ повторюється два тижні. Під час гімнастики повинна бути забезпечена максимальна рухова активність дітей. Неприпустимі тривалі пояснення, зайві зауваження, необгрунтовані паузи між вправами.
Фізкультурні заняття дітей дошкільного віку є основною формою навчання дітей рухам. Вони проводяться два рази на тиждень в кожній віковій групі. Їх тривалість поступово збільшується (від 10 -15 хв у молодших групах до 25-30 хв у ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1514 | Додав: Sarum | Дата: 22.10.2012 | Коментарі (0)

     Виховання дітей будь-якого віку має багато облич. Діти, як раннього віку, так і більш старшого, повинні піддаватися впливу фізичного, розумового, морально-трудового та естетичного виховання. Кожна з цих граней загального розвитку дитини вкрай важлива і необхідна дітям. Всі вони є ланками одного замкнутого ланцюга, по якій ми рухаємося все життя.

     Дуже важливо, щоб програма і навантаження того чи іншого виду виховання була адаптована під дитину не тільки у відповідності з його віком, а й з урахуванням особливостей тієї чи іншої групи дітей. Вся справа в тому, що особливості раннього періоду життя дітей стають перешкодою для вирішення тих чи інших конкретних завдань і методів їх здійснення. Тому вони трохи відрізняються від таких, але для дітей, більш старшого періоду дорослішання.

     Потрібно пам'ятати, що в перші три роки в житті дитини відбувається дуже інтенсивне його фізичний розвиток. Тому варто бути вкрай уважним, щоб не упустити той момент, коли варто зробити акцент на фізичне виховання дітей раннього віку. Цей період життя характеризується швидким збільшенням росту і маси дитини. До того ж, до 3 рочки маса мозку дитини потроюється.

     Не забувайте, організм дитини фантастично пластичний. Тому фізична підготовка в ранньому віці закладе в ньому чудовий фундамент для майбутнього розвитку. Якщо систематично проводити оздоровчі заходи, то результат даного процесу виявиться вражаючи ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1249 | Додав: Sarum | Дата: 22.10.2012 | Коментарі (0)

виховання

Величезне значення на сьогоднішній день має правове виховання школярів. Праву належить особливе місце в додатковій освіті, оскільки воно дозволяє не тільки придбати правові знання, а й розвинути особливі здібності, пов'язані з розвитком мислення і мови, практичні навички дії у соціальній сфері. Заняття у додатковій освіті спрямовані на правове виховання особистості роблять величезний вплив на формування світогляду дитини.


Дана методична розробка спрямована на правове виховання школярів у додатковій освіті та призначена для використання на заняттях педагогами додаткової освіти, а також класними керівниками загальноосвітніх шкіл для учнів 5-7 класів.

Пропонований методичний матеріал являє собою заняття в рамках виховної підпрограми по профілактики правопорушень бездоглядності серед неповнолітніх в навчальному об'єднанні

Дана розробка складена із застосуванням інтерактивної форми навчання.

1. Мета: Дати більш глибокі в порівнянні з основною школою знання в темі право і мораль.

Завдання:

1. Навчити розрізняти ознаки права і моралі.

2. Сформувати правове світогляд вихованців.

3. Виховати правильну правову позицію школярів.

Актуальність: Присутність слабкої системи правового виховання школярів, самим негативним чином позначається на підвищення злочинів скоєних неповнолітніми підлітками. Я вважаю актуальною всемірну активізацію роботи по пропаганді та роз'ясне ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1107 | Додав: Sarum | Дата: 22.10.2012 | Коментарі (0)

дошкільне виховання

Мета дошкільного виховання та дошкільної освіти - дати кожному маленькій дитині базову освіту та  основи базової культури , такі як розвинена сенсорика, розумове виховання, естетичне та  моральне виховання).


У  дошкільному вихованні також визначена загальна мета - це гуманізація дошкільного виховання  тобто орієнтація педагога на особистість дитини.

Завдання конспектів дошкільного виховання :
1. забезпечити фізичне здоров'я

2. забезпечити емоційне благополуччя

3. забезпечити інтелектуальний розвиток

4. забезпечити вольове розвиток кожного малюка

дошкільне виховання

Конспект "Чарівний клубочок"

Мета. Продовжувати вчити дітей відповідати на запитання і звернення вихователя, погоджуючи слова в роді, числі і відмінку, дотримуючись правильні закінчення. Закріпити вміння утворювати іменники за допомогою зменшувальних суфіксів. Розвивати у дітей емоційний відгук на музику, бажання співати раніше вивчені музичні твори. За допомогою елементів ТРВЗ і нетрадиційної техніки малювання розвивати у дітей уяву, фантазію, спостережливість. Виховувати старанність, уважність, акуратність. Устаткування. «Чарівний клубок», будиночок, малюнки - воскографія (на кожну дитину), губки, фарба. Хід заняття- Діти, прийшла я сьогодні в садочок, а на столі пакет. Та ще такий велик ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 4518 | Додав: Sarum | Дата: 18.10.2012 | Коментарі (0)

Завдання будь-яких батьків - забезпечити своїй дитині необхідне для майбутньої соціалізації виховання. У майбутньому те, що батьки вже з раннього дитинства закладуть у малюка, визначить його положення в соціумі, можливість розвивати щеплені навички та вміння.

Виховання - процес тривалий і трудомісткий. І одним з найважливіших його етапів є дошкільне виховання дитини. У дитячому і ранньому віці в людині тільки формуються ті якості, які в подальшому розвинуться в людські здібності і риси характеру. У дошкільному віці маляті вже важливо дати базову освіту, пояснити базові основи культури. До того, як дитина опиниться в шкільному колективі, він повинен засвоїти ті моделі поведінки та спілкування, які будуть відповідати і здібностям малюка, і загальноприйнятим людським правилам життя. Таким чином, дошкільне виховання - це той фундамент, на якому в майбутньому буде формуватися цілісна і повноцінна особистість.

Дошкільне виховання включає в себе два елементи. Паралельно з підготовкою дитини до школи, в ньому необхідно виховати особистісні якості, які допоможуть йому в подальшому розвитку. Тому треба розуміти: навіть якщо ви віддаєте дитину в садок, пріоритетне місце в його в вихованні все ж зберігається за батьками. Саме батьки залишаються для малюка незаперечним авторитетом, який зобов'язаний приймати єдино правильні рішення.

Віддавати дитину чи ні в садок - рішення виключно за батьками. Головне пам'ятати: до м ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 952 | Додав: Sarum | Дата: 09.10.2012 | Коментарі (0)

Правильне фізичне виховання дітей у сім'ї передбачає насамперед дотримування ними певного встановленого режиму. Режим для школяра передбачає раціональне, розподіл протягом доби навчальної та неучебной роботи і відпочинку.

Навчальна робота вимагає великого напруження розумових і фізичних сил школярів. Відсутність достатньої перерви може привести до серйозного розладу здоров'я школярів і до їх поганого фізичного розвитку.

У звичайному режимі школяра обов'язково передбачається час перебування на повітрі і нормальна тривалість сну. Чим молодша дитина, тим більше тривалість його сну. Лікарі рекомендують для школярів 7 років 12:00 сну, 8-10 років-11 годин, 11та12 років є 10 годин, 13 та 16 років - 9 годин, 17 та 18 років - 87'2 годин.

Батькам важливо привчити дітей щодня лягати і вставати в один і хо же час. Перед сном необхідно провітрювати кімнату.

маша


Їжа повинна прийматися завжди в певний час. Для правильного росту і розвитку дитячого організму дуже важливо забезпечити регулярне і різноманітне харчування. Лікарі рекомендують у режимі дня передбачити такі години прийому їжі: 7. годині 30 хвилин -8 годин - сніданок, 10-10 годин і 30 хвилин - другий сніданок у школі, 13 годин 30 хвилин-14 годин - обід, - | 16.т-: 16 годин 30 хвилин-полуденок, 19-20 годин - вечеря.

У режимі слід передбачити також вільний час для ігор і розваг школярів, для виконання ними різних доручень ба ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1080 | Додав: Sarum | Дата: 11.09.2012 | Коментарі (0)

Освіта - це один з найдавніших соціальних інститутів, який викликаний потребами суспільства відтворювати і передавати знання, уміння, навички, готувати нові покоління для життя, готувати суб'єктів соціальної дії для вирішення економічних, соціальних, культурних проблем, які стоять перед людством. У сучасному світі освіта - складне і різноманітне суспільне явище, сфера передачі, засвоєння і переробка знань і соціального досвіду.

Мета виховання є єдиною для всіх ланок системи освіти, яка забезпечує повноцінний всебічний розвиток особистості від народження і протягом усього життя.

Виховання дошкільнят - досить тривалий період розвитку дитини, що має складні етапи. Завдання виховання на кожному етапі цього періоду має свою специфіку. У дитячому і ранньому віці важливо формувати якості, які зумовлюють розвиток суто людських властивостей і здібностей, але в дошкільному віці завдання ускладнюється, коли формуються якості, що визначають подальший розвиток дитини.

Виховання дітей дошкільного віку сприяє реалізації прав дитини, закріплених законодавчими міжнародними документами, зокрема права на охорону здоров'я, права на освіту, права на участь в іграх, права на збереження своєї індивідуальності, права на захист від усіх форм фізичного, психічного насильства, приниження, зловживання, відсутності піклування чи недбалого і брутального поводження.

Концепці ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1232 | Додав: Sarum | Дата: 06.09.2012 | Коментарі (0)

Завдання уроку:
Ознайомити дітей з поняттям - Закон.
Дати уявлення про Конституцію, як основному документі, в якому відображені права і обов'язки громадян країни з допомогою правового виховання дошкільників.
Дати загальне уявлення про права громадян України, записаних в Конституції.
Виховувати повагу до закону, як до правила життя громадян.

Матеріал уроку: фішки, збірник Конституції, альбом групи.

Методичні прийоми:
Дидактична гра "Добре-погано". Діти перераховують спочатку позитивні вчинки - отримують фішки червоного кольору за кожен перерахований вчинок, погані вчинки - фішку чорного кольору.

Подивіться яких фішок у вас більше? Зробіть висновок.
Як ви думаєте, що потрібно зробити, щоб люди робили тільки хороші вчинки? (Відповіді, міркування дітей)
Скажіть, чому одні вчинки ми вважаємо хорошими, а інші поганими? (Вчинки, які приносять іншим людям користь, називаємо хорошими, вони несуть добро. Вчинки, які несуть шкоду, зло - погані. Ми люди, у нас свої закони, за якими ми живемо, у звірів свої закони. Діти розповідають (тварини можуть вбивати , щоб вижити, можуть кинути хворого, пораненого, щоб самим залишитися в живих.)

Вихователь: Давним-давно, багато років тому на Землі з'явилися люди. Всі вони тоді були добрими і хорошими, їм чудово жилося, було багато їжі, все росло на деревах, тільки руку підніми. Люди ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 7835 | Додав: Sarum | Дата: 03.08.2012 | Коментарі (0)

Щоб робота з правового виховання школярів була результативною і цікавою для них, перш за все, вчителі повинні бути компетентні в багатьох питаннях права.


Так як вивчення прав людини було нової дисципліною для шкіл і для роботи в класі вчителям потрібні специфічні знання, які було рекомендовано вивчати в літературі молодшим школярам.

Крім відкритих уроків були підготовлені виставки малюнків, творів, виготовлені навчально-наочні плакати та стенди з ключових проблем вивчення Декларації прав дитини і Конвенції про права дитини. Підсумки всієї творчої діяльності педагогічного колективу початкової школи були представлені на методичної декаді.

Результати роботи колективу вчителів початкової школи з проблем формування правових знань та правової культури молодших школярів обговорювалися на засіданні методичного об'єднання.

На основі проведеної творчої роботи колективу підготовлені пропозиції щодо введення в 2006/2007 н.р. елективних курсів з навчання молодших школярів правових знань.

Розроблено програму на 16часовой курс навчання в початковій школі, з урахуванням дітей рухатися, грати, але максимально наближена до життя і найчастіше створює моделі реальних життєвих ситуацій.

Основна мета курсу правового виховання молодших школярів - познайомити учнів з міжн ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 3483 | Додав: Sarum | Дата: 25.06.2012 | Коментарі (0)

Класики вітчизняної педагогіки завжди розуміли педагогіку не тільки як науку в строгому сенсі слова, але і як мистецтво виховання. Цікаво, що, незважаючи на близьку до акторської справи публічність і словесність виховної діяльності, вона все-таки ближче до мистецтва лікаря. Про це дуже цікаво розмірковував більше ста років тому відомий російський історик педагогіки Л. Н. Модзалевський. Він помічав, що педагогіка, безперечно, будучи наукою, є і мистецтвом, але ніяк не витонченим, а розуміється «тільки як розумне, своєчасне, майстерне застосування загальних законів і правил до окремих випадків, до окремих індивідуальностям». Таким чином, в мистецтві виховання завжди присутня якась технічна складова, яка називається технологією.



«Технологія» утворено від грец. techne - мистецтво, майстерність, уміння; logos - слово, поняття, вчення. Технологія виховання - це система розроблених наукою і відібраних практикою способів, прийомів і процедур виховної діяльності, які дозволяють їй постати на рівні майстерності, іншими словами, гарантовано результативно і якісно.

діти

Поняття технології виховання порівняно недавно стало вживатися в нашій педагогіці. Довгий час вважалося, що технологію можна розглядати тільки в рамках промислового та сільськогосподарського виробництва, транспорту, енергетики. Хоча, якщо звернутися до творчості ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 5246 | Додав: Sarum | Дата: 25.06.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 17 18 »