П`ятниця, 26.04.2024, 09:28
Вітаю Вас, Гість
Як навчити дитину успішності?
Ви, звичайно ж, бачили мультиплікаційний фільм "Том і Джері", де собака Спайкс учив своє цуценя. Цуценя ганяло Тома, якого Спайкс змусив підігравати йому. Цуценя починало гавкати, а кіт "в жасі" забирався на дерево. А Спайкс говорив: "Синок, у тебе ЗНОВУ ВИЙШЛО"! Для дитини цей обман непомітний, але в результаті у нього формується упевненість: "Я МОЖУ справлятися з виникаючими ситуаціями - у мене це вже кілька разів вийшло"! І дитина таким чином "імунізується" до неминучих майбутніх невдач.

Чи повинен дорослий піддаватися дитині в грі? Часто навички і здібності дорослого в тій або іншій грі не йдуть ні в яке порівняння із здібностями дитини. І він легко переміг би дитину навіть в його улюбленій грі. Але якби мама і тато так робили, то виростили б невдаху, який був переконаний, що за щоб він не взявся, у нього все одно нічого не вийде. Треба дуже тонко піддаватися дитині для того, щоб вона отримала успіх. Але і перестаратися в "грі в піддавки" не можна.

Дитина повинна привчитися перемагати, додаючи при цьому максимум своїх зусиль для цього. Чим більше малюк перемагатиме в такому режимі, тим більше імунним до невдач він буде.

У потрібні моменти гри дуже тонко, глибоко розраховано, робіть помилку для того, щоб ваші син або дочка, врешті-решт, виграли партію. Будуйте свою гру так, щоб дитина і не запідозрила обман і не почала спочивати на лаврах.

Обов'язково в житті вашої дитини щось виходитиме не так, як їй хочеться. І ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1452 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

     Щеплення необхідно проводити у призначені педіатром терміни, і чим більше ви точні, тим вище профілактична ефективність. Це обов'язково слід враховувати при плануванні, наприклад, літньої відпустки; непогано б і самим поцікавитися, коли і яке щеплення необхідно робити.
Кожна країна світу має свій, затверджений відповідним державним органом календар профілактичних щеплень. Цей календар враховує вік дитини, інтервал між щепленнями і перелік конкретних хвороб, для попередження яких щеплення, власне кажучи, і роблять.
У чому ж полягає суть профілактичних щеплень?

Профілактичні щеплення

В організм вводиться медичний препарат - вакцина. У відповідь на введення вакцини організм виробляє особливі клітини - специфічні антитіла, які і захищають людину від відповідної хвороби.

   Кожна з вакцин має свої строго певні показання, протипоказання і строки застосування, свою схему і свої шляхи введення (через рот, внутрішньом'язово, підшкірно, внутрішньошкірно).
На кожну вакцину організм реагує по-різному. У деяких випадках одного щеплення цілком достатньо для вироблення тривалого імунітету. В інших - необхідні багаторазові введення. Звідси виникли два медичні слова - вакцинація і ревакцинація. Суть вакцинації - домогтися вироблення специфічних антитіл в кількості, достатній для профілактики конкретної хвороби. Але цей стартовий (захисний) рівень антитіл поступово знижується, і необхі ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 2268 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

1. Колектив як соціокультурне середовище виховання і розвитку.
2. Підходи до розробки проблеми колективу й індивідуальності.
3. Поняття про дитячий колектив, його ознаки, функції, структура і типи.
4. Особливості розвитку дитячого колективу.
5. Педагогічна технологія організації колективної життєдіяльності дітей

1. Колектив як соціокультурне середовище виховання і розвитку.

Термін «колектив» походить від латинського collectives – збірний. Він означає соціальну групу, об’єднану на основі суспільно значимих цілей, загальних ціннісних орієнтацій і спільної діяльності. У реальному житті існують різні колективи: навчальні, виробничі, студентські, спортивні та інші. Колективи можуть бути одновікові та різновікові, первинні (клас, студентська група) і загальні, які об’єднують декілька первинних колективів (наприклад, загальношкільний колектив).

Колектив – це динамічна соціальна система. У залежності від рівня розвитку розрізняють колектив, що перебуває у процесі свого становлення (наприклад, дитячий колектив) і сформований "зрілий” колектив, тобто колектив з відпрацьованою системою суспільно значимих цілей, чіткою структурою ділових стосунків і форм спільної діяльності, органами самоуправління (наприклад, виробничий колектив, бригади, цеховий колектив та ін.).

Сучасний виховний процес в освітніх закладах різного типу і рівня (дитячий садок, школа, ліцей) орієнтований на цінності гуманізму, співпраці, творчої взаємодії, свободи і відповідальнос ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 3176 | Додав: Sarum | Дата: 23.01.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 16 17 18