Субота, 20.04.2024, 00:10
Вітаю Вас, Гість
Якщо не рахувати деяких патологій, кожна жінка на Землі народжується з яєчниками, в яких міститься більше 300 000 незрілих яйцеклітин. З часом, їх кількість зменшується, і до періоду статевого дозрівання становить вже 400-500 клітин.

Один раз на місяць у жінки дітородного віку відбувається таке явище як овуляція, під час якої яйцеклітина виходить з фолікула яєчника та потрапляє в черевну порожнину, де захоплюється лійкою маткової труби. Далі, вже в матковій трубі, відбувається зустріч яйцеклітини зі сперматозоїдом. У яйцеклітину проникає всього лише один з мільйонів сперматозоїдів, що потрапили в статеві шляхи жінки. Ядро такого сперматозоїда зливається з ядром яйцеклітини. Ось з цього моменту, який називається заплідненням, і починається нове життя.

У порожнину матки ембріон потрапляє тільки на 7-8 день від моменту зачаття, за рахунок перистальтичного скорочення труби і рухів миготливого епітелію. У матці ембріон впроваджується безпосередньо в слизову оболонку, яка містить всі необхідні поживні речовини для розвитку зародка.

Але далеко не завжди відбувається так. Справа в тому, що для настання вагітності необхідні такі умови, як:

1) наявність овуляції;
Визначити наявність овуляції можна шляхом вимірювання базальної температури, проведення тесту на овуляцію, або простеживши зростання фолікулів за допомогою УЗД (фолікулометрія).

2) прохідність маткових труб;
Прохідність маткових труб визначають шляхом введення контрасту в порожнину ма ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 836 | Додав: Sarum | Дата: 24.02.2012 | Коментарі (0)

«Для чого малюкові ці маленькі пульсуючі острівці на його голівці? »Цим питанням задавалися, напевно, всі батьки. Джерельце завжди викликає якийсь незвичайний трепет і абсолютно незрозуміле почуття страху - а що якщо необережно доторкнутися до цих місць, як це вплине на здоров'я дитини? Так що ж це таке? Ми трохи відкриємо таємницю.
Основні функції джерелець:
1. Джерельце забезпечує можливість звуження черепа, що дуже полегшує процес проходження голови через родові шляхи
2. Також він є таким собі природним амортизатором між кісточками черепа новонародженого і захищає незміцнілий маленький мозок чоловічка від можливих струсів і пошкоджень.
3. Мозок немовляти активно зростає в перший рік життя. А джерельце забезпечує йому необхідний простір для швидкого і природного розвитку. В іншому випадку, якщо б не було джерельця, то кістки мозку просто на просто не справлялися б з навантаженням і розійшлися від тиску.
4. Так як дитина протягом першого року життя часто і багато вдаряється, джерельце по максимуму зменшує силу струсу, адже він є природним амортизатором. Якби у дітей не було джерельця, то кожен удар міг призвести до тяжких наслідків.
5. Також цей маленький острівець на голівці дитини є сигналом батькам про можливу небезпеку. Справа в тому, що при підвищенні внутрішньочерепного тиску джерельце трохи здувається і піднімається над іншою поверхнею черепа. Таким чином, можна побачити, що з крихіткою коїться щось не лагідний, адже в цьому віці він нічого не може с ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 752 | Додав: Sarum | Дата: 24.02.2012 | Коментарі (0)

Не буду стверджувати, що День Святого Валентина - самий романтичний день у році, особливо для сім'ї з маленькою дитиною. Але це свято хороший привід урізноманітнити будні, зайвий раз нагадати один одному про своє кохання.
В цьому році 14 лютого випадає на будній день, а так як свято неофіційний, то всім татам (і деяким мамам) доведеться йти на роботу. Ось і, здавалося б, що залишається тільки спільний вечір і романтичну вечерю. Давай подумаємо, чим же ще можна порадувати себе і коханого.

Маленький подаруночок

Почни ранок з поцілунків! А потім можна подарувати коханому чоловікові і татові якийсь невеликий подаруночок. У це свято не прийнято дарувати дорогі та цінні речі. Головний акцент робиться саме на увагу та романтичною символіці. Відмінно підійде самий банальний і популярний жіночий подарунок - шкарпетки, труси, тільки хай вони будуть в сердечка. Буде здорово, якщо ти разом з дитиною спорудити хенд-мейд валентинку.


Несподівані прикраси

Кожна людина з ранку виглядає в дзеркало. Ось це саме дзеркало можна змалювати помадою сердечками або написати щось приємне. Часу піде менше хвилини, а сюрприз вийде самий що не є романтичний. Якщо підійти до питання прикраси житла капітально, то варто прикрасити всю квартиру паперовими сердечками. Всього-то потрібна кольоровий папір та ножиці, а сердечка можна наклеїти скотчем в самих різних місцях. Якщо фантазії більше, то на кожному серці можна написати якесь миле послання.

Повітряні кулі також б ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 710 | Додав: Sarum | Дата: 24.02.2012 | Коментарі (0)

Чому він плаче? 
Поки дитина не навчилася говорити, плач для нього - єдиний засіб спілкування. Так він повідомляє тобі про те, що зголоднів або просто занудьгував. У перший рік життя крихітки ти навчишся розуміти плач малюка і правильно на нього реагувати.
Більшість з нас під час вагітності дивилися на появу малюка як на ідеальну картинку: щасливий життєрадісний малюк лежить в ліжечку і посміхається мамі. «Якщо у інших діти плачуть, значить, мами щось неправильно роблять», - думали ми.

Після появи дитини у багатьох матусь настає стан шоку: «Він плаче! Що робити? "

Паніка передається малюкові, який через маминої розгубленості починає плакати ще більше. Виходить замкнуте коло.

Чому ж дітки плачуть і як їм допомогти заспокоїтися?

Крик - це єдиний спосіб дитини висловити свій дискомфорт. Комфортно малюк буде себе почувати лише в тому випадку, коли дотримані його базові потреби.

Для дитини першого року життя це:
любов
харчування
фізичний комфорт
безпека
інформація

Якщо малюк не голодний, його не турбує животик, він знає, що мама поруч, що мама любить його, грає з ним, - цього достатньо, щоб дитина була життєрадісною і не плакав. Якщо ж чого не вистачає, малюк може засумувати.

Що робити, коли малюк плаче?

Найкраще станом для немовляти - у мами на руках, контакт шкіра до шкіри, можливість в будь-який момент прикластися до грудей. Звичайно ж, у тебе є інші турботи, можливо старші діти, які теж потребуют ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 706 | Додав: Sarum | Дата: 24.02.2012 | Коментарі (0)

Ігрова діяльність – це динамічна система взаємодії дитини з навколишнім світом, у процесі якої відбувається його пізнання ,засвоєння культурно-історичного досвіду і формування дитячої особистості.

   Педагогічне керівництво процеса ігровою діяльністю – це спосіб досягнення мети навчально-виховного процесу шляхом цілеспрямованого застосування систем педагогічних  прийомів.

  Структурні компоненти конкретних дитяч ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 859 | Додав: Sarum | Дата: 24.02.2012 | Коментарі (0)

Поради люблячим та турботливим батькам, які прагнуть і хочуть розвивати здібності своїх дітей,та роблять усе для покращення процесу виховання.

- Старатися не стримувати розкриття схованих можливостей психіки своєї дитини.

- Уникати однобокості в навчанні та вихованні дітей,а також при спілкуванні з ними.

- Іноді залишайте дитину на самоті й дозволяйте займатися їй своїми справами,бути самостійною. Пам'ятайте: «Якщо ви хочете своїй дитині добра, навчіть її обходитися без вас». Не позбавляти дитини улюблених ігор, забав, створювати умови для
виходу дитячої енергії; рухливості, емоційності.

- Допомагайте своїй дитині в задоволенні  людських потреб (почуття безпеки, кохання, повага до себе та оточуючих), бо людина, енергія якої пригнічена загальними проблемами найменше спроможна досягати висот самовираження.

- Іноді залишайте дитину вдома на самоті та дозволяйте займатися їй своїми повсякденними справами,бути самостійною. Пам'ятайте: «Якщо ви хочете своїй дитині добра, навчіть її обходитися без вас,та без сторонньої підтримки». 

- Підтримуйте здібності дитини до творчості та розвитку й виявляйте співчуття до невдач. Уникайте незадовільної оцінки творчих спроб дитини.

- Будьте терплячими до цікавих ідей, поважайте допитливість, запитання дитини. Відповідайте на всі запитання; навіть, якщо вони, на ваш погляд, виходять за рамки дозволеного.

- Навчати слід не того, що може сама ди ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 835 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

1. До початку навчального року забезпечити учня необхідним приладдям, підручниками.

2. Організувати постійне робоче місце, де було б зручно читати, писати, світло повинно падати зліва.

3.Стежити, щоб учень виходив вчасно з дому до школи, щоб не було запізнень і порушень.

4.Вимагати, щоб учень сідав робити уроки в один і той же час, працював уважно, старанно, після кожних 50 хв. робити перерву па 10 хв.

5.Не відривати учня від роботи, не включати в цей час радіо, телевізор, магнітофон.

6.Коли уроки підготовлені, потрібно їх перевірити.

7.Батьки повинні щоденно перевіряти зошит ї щоденник.

8.Батьки виховують любов до інколи, навчання.

9.Не критикувати перед дітьми вчителів, а говоріть на зборах при директорові.

10.1-2 рази на місяць заходьте до школи, говоріть з учителями про дисципліну дитини.

11 .Систематично відвідуйте лекції, збори.
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 875 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

Батькам про важкі діти

Вони розмовляють незрозумілою для дорослих мовою, вдягаються "не по-людськи", не хочуть вчитися (втім, і одружуватися також) а бажають лише витягнути з "родаків" більше грошей. Але ми їх любимо - вони наші діти.

Дозвольте їм піти своїм шляхом.

Приблизно з 12-річного віку - підлітки починають звільнятися від батьківського опікування. Чим більше ви протистоятимете ньому, тим сильніше буде бум і проти вас. Але вони не від того, щоб обговори з вами деякі «слизькі» теми.

Розмовляйте "Про це".

Будьте реалістом: заборонити чи залякати дитину не означає знайти вихід зі становища. Навпаки, це ще більше заплутує ситуацію.

Достатньо знати.

Батьки мають все знати про алкоголь, тютюн і наркотики. Це так само важливо, як, наприклад, розуміти , що дасть вашій дитині освіта чи які переваги має вживання екологічно чистих продуктів харчування.

Правила та обмеження.

Дитина, яка робить усе, що хоче, без правил та обмежень гадає, що батькам байдуже, що з нею відбувається. Дичина, до якої ставляться абияк, ніколи не навчиться поводитись обережно,

Як переносити невдачу?

Навчайте своїх дітей переборювати невдачі. Розпач, страх і злість теж сприяють процесу розвитку. Дитина часто хоче більше, ніж їй дозволяється і сердиться, коли їй щось заборонять. Нерозумно опікати свою дитину від усіх проблем, інакше вона не навчиться їх вирішувані. Але це не означає, що дитину взагалі не потрібно підтримувати в скл ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 661 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

1. Спілкуватися з дітьми не менш як 3-4 години на добу, зокрема:

а) під час суспільно корисної праці з дітьми (до 1год.);

б) під час спільного спілкування з природою (до 1 год.);

в) під час години сімейного читання (до 30 хв.);

г) під час ігор і занять спортом з дітьми (до 1-2 год. на день).

2. Не підвищуйте голос на дітей. Це дасть змогу переконатися, що вони і без крику чують усе.

3. Не зловживайте алкоголем, палінням, не приносити до дому чужих речей. Пам'ятайте, що діти - копія, відображення сім'ї.

4. Не страхати дітей (лише в особливих випадках), але доводити розпочату справу до кінця, адже виховують саме дрібниці.

5. Не забувати, що хорошу людину оточують хороші люди. Ображаєте дітей - не сподівайтеся на доброзичливе ставлення.

6. Бути милосердним, адже виховання - це передавання дітям вашого життєвого досвіду. Чим вищою буде ваша почуттєва сфера, тим глибшими будуть відчуття чужого болю чи радощів.
7. Звертайтеся по допомогу до школи, якщо є труднощі у вихованні.
1
2
3
4
5
Категорія: Для вас, батьки | Додав: educrn (12.03.2010)
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 784 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

1. Ніколи не виховуйте дитини в поганому настрої.

2. Чітко визначіть чого ви хочете від дитини, (поясніть це їй), а також дізнайтесь, що вона думає з цього приводу.

3. Надайте дитині самостійність, не контролюйте кожен її крок.

4. Не показуйте готового рішення, а покажіть можливі шляхи до нього і розбирайте з дитиною його вірні й помилкові кроки до мети.

5. Не пропускайте моменту, коли досягнуть і першого успіху.

6. Вкажіть дитині на помилку і допоможіть щоб вона усвідомила її.

7. Оцінюйте вчинок, а не особистість.

8. Після зауваження обов'язково доторкніться до дитини і тим самим дайте відчути, що співчуваєте її помилці, вірите в неї, що ви хорошої думки про неї, не дивлячись на помилки.

9. Виховання - це послідовність цілей.

10 . . Виховання повинно бути жорстким, але добрим.
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 753 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

Пам'ятка батькам п'ятикласника
У ваших дітей проблемно-переломний період, тому будьте особливо спостережливими, уважними, небайдужими.
У 5-му класі розширився обсяг основних предметів, зросла кількість предметів, тому збільшується час для підготовки уроків.
Забезпечте своїм дітям  поєднання відпочинку, фізичної праці та роботи над уроками.
Програми включають більше  матеріалу. Тому слід привчати дітей міцно заучувати окремі правила з математики, української мови, географії тощо.
Уважно стежте за рівнем  читання ваших дітей. Хай удома виразно читають усі тексти, що задані з різних предметів.
Стежте за порадами учителів, записаними у щоденниках і робочих зошитах.
Дбайте про те, щоб дитина навчалась бути охайною в усьому, включаючи бережне ставлення до підручників.
Ніколи не поспішайте з висновками ні про дитину, ні про вчителя - прийдіть у школу, поспілкуйтеся з учителем.
Намагайтесь придбати для сімейної бібліотеки різноманітні словники та довідкову літературу.
Пам'ятайте, що клас, де навчається ваша дитина, - ціле трьох колективів: дітей, батьків, учителів. Чим дружніші, цілеспрямованіші будуть ці колективи, у тим кращій атмосфері буде формуватись ваш хлопчик чи дівчинка. Це залежить від кожного й від вас теж.
Не забувайте: дитину не слід наказувати за невміння, а терпеливо вчити,  радити, допомагати, підтримувати.
Керуйтесь у спілкуванні з дитиною правилом: найдієвіший засіб виховання - особистий приклад.
Дбайте про ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 762 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 14 15 16 17 18 »