Середа, 24.04.2024, 01:43
Вітаю Вас, Гість
Міні-лекція «П'ять шляхів до серця дитини»
Кожна дитина потребує батьківської любові. І батьки повинні навчитися виявляти свою любов до неї. Спілкуючись із дітьми, батьки насамперед мають частіше нагадувати собі таке:
1. Перед вами — діти.
2. Вони поводяться як діти.
3. Буває, що їхня поведінка нервує батьків.
4. Якщо я виконаю свої батьківські обов'язки і любитиму дітей, незважаючи на їхні провини, вони виправляться, коли подорослішають.
5. Якщо я люблю їх незважаючи ні на що, вони відчуватимуть упевненість у собі і мою підтримку.
Дітям необхідна любов батьків — це одна з найголовніших потреб дитини. Висловлювати свою любов дитині батьки можуть через:
• дотик;
• слова заохочення;
• час;
• подарунки;
• допомогу.
Дотик — один із найважливіших проявів любові людини. У перші роки життя дитини необхідно, щоб дорослі брали її на руки, обнімали, гладили по голівці, цілували, садовили її на коліна тощо. Тактильна ласка однаково важлива як для хлопчиків, так і для дівчаток. Тому, коли ви виявляєте свою любов за допомогою ніжних дотяків, поцілунків, цим можна сказати набагато більше, ніж словами «Я тебе люблю».
Слова заохочення. Коли ми хвалимо дитину, ми дякуємо їй за те, що вона зробила, чого досягла сама. Проте не треба хвалити дитину надто часто, тому що слова втратять усю силу і сенс. Пам'ятайте, шо кожна похвала має бути обгрунтованою та щирою. У спілкуванні з дитиною намагайтеся говорити спокійно і м'яко, навіть т ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 814 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

Інтерес до навчання може з'явитися у дитини лише, якщо з першого дня дорослі створять умови для формування у неї прагнення пізнавати, а також почуття обов'язку, відповідальності тощо.

Важливе значення у формуванні у дітей цінностей і мотивів мають запитання дорослих. Діти легко переймаються їхнім емоційним ставленням до речей і явищ. Якщо дитина побачить, що тато, такий сильний і розумний, цікавиться й розпитує, що писали в класі, тоді й сама повірить: навчання — це справді дуже важливе й необхідне заняття, й ніколи не нудьгуватиме на уроках.

Якщо ж одразу після повернення малюка зі школи бабуся насамперед запитує: «Чим вас сьогодні годували?», дитина, не бажаючи того, поставить навчання на друге місце.

Коли батьки маленького учня запитують: «Ти відповідав сьогодні?»; «Які оцінки одержав?»; «Тебе похвалила вчителька?», то у дитини, відповідно, формується інтерес до оцінки, похвали, а не до навчальної праці. З такою мотивацією перші невдачі у неї викличуть негативне ставлення до школи, оскільки школа не змогла задовольнити її амбіцій. Отже, першими і найголовнішими запитаннями батьків, які хочуть сформувати у дитини інтерес до навчання, мають бути: «Що ви сьогодні вчили на уроках?»; «Що ти нового дізнався?»; «Щонайбільше сподобалося?»; «А що виявилося складним?» тощо. Такі бесіди поставлять на перше місце навчальну діяльність як найважливішу в школі.

Як відомо, ключем до будь-якого виду навчання є читання. Що ж робити у разі, коли дитина не хоче чи ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1207 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

ЯК НЕ ЗНЕОХОТИТИ ДІТЕЙ ВІД ШКОЛИ
НЕ МОЖНА завищувати вимоги, перевантажувати навчанням, різко змінювати своє ставлення до дитини: поважайте новий статус чада. Ваш син тепер школяр!
НЕ ВАРТО казати «Ти – школяр, ти мусиш це робити!», бо якщо у першокласника щось не виходитиме, в нього може розвинутися почуття неповноцінності, тривоги… Найголовніше у початковій школі – навчити дитину вчитися. Вона має розуміти серйозність поставлених завдань і навчитися виконувати їх з охотою.
У перші місяці можна залучати якісь зовнішні фактори: гарна шкільна форма, ранець, ручки, пенали... Видавайте не все одразу, а поступово. Тоді це стане приводом залюбки іти до школи, мовляв, сьогодні я йду з новою ручкою, а завтра ще з чимось…

ЯК ПРАВИЛЬНО ХВАЛИТИ І СВАРИТИ?
Похвала – потужний стимул для розвитку дитини, вироблення навичок… Хваліть за старанність, але тільки тоді, коли дитина сама докладає зусиль… Не перехваліть, коли їй щось дається легко. Коли школяр виконав завдання – цікавтеся, у який спосіб він досягнув мети.

А сваріть тільки за скоєне. Але! Ніколи не сваріть кілька разів за одне й те ж. Покарання має бути швидким та одноразовим. Зробив – одразу покарали, проявили невдоволення і забули. Ніколи не кричіть! Ваш істеричний крик – це найгірше покарання. Не кажучи вже про побиття. Дієвіше і найправильніше – коли ви відчуваєте наближення отої скандальної ситуації, переключити увагу дитини на якусь справу чи на інший предмет. Приміром: «О, а зробімо з т ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 792 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

Дітей, яких називають повільними, за різними даними українського виховання від 12 до 22 відсотків. Мається на увазі справжня повільність. Вона пов'язана з вродженою особливістю нервової системи - слабкою рухливістю нервових процесів. Дитина повільно думає, повільно говорить, повільно рухається, у нього сповільнені реакції ... І це не хвороба, не відхилення.

Іноді повільність викликана ослабленностью дитини, хронічним захворюванням. Іноді це реакція на життєві обставини, свого роду протест проти якихось подій або відносин. Але тоді дитину не можна назвати істинно повільним. Якщо він видужає або обстановка в сім'ї, в школі зміниться на краще, він повернеться до свого звичайного темпу. А ось повільному від природи швидким не стати ніколи. Він може тільки пристосуватися до оточуючих.

Кому вони заважають, ці повільні діти? У ранньому дитинстві вони навіть зручніше для оточуючих, ніж занадто рухливі малята. Проблеми починаються, коли така дитина йде в дитячий сад. А в школі ще більше загострюються. Він повільно включається в роботу, не може працювати в одному темпі з класом, в зміну не встигає поснідати, не встигає переодягнутися на фізкультуру ... Особливо важко йому доводиться, якщо у його батьків і вчителів інший особистий темп.

Хворим повільний школяр може стати за допомогою дорослих. Це в тому випадку, якщо вони ставлять перед ним нездійсненне вимога - встигнути за класом. Дит ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 691 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

 Народжуючись, дитина має лише два способи реагування - це задоволення і невдоволення. 
Коли дитина не голодна, в неї нічого не болить, пелюшки сухі - тоді вона відчуває позитивні емоції, які проявляються у вигляді посмішки, спокійного й безтурботного сну.

Якщо ж дитина відчуває з якоїсь причини дискомфорт, то вона своє невдоволення виявляє плачем, криком, бриканням. З віком дитина починає проявляти свої протестні реакції у вигляді деструктивних дій, спрямованих на інших людей (кривдників) або цінні для них речі,порушуючи основи  правового виховання дітей дошкільного віку

Агресія в тій чи іншій мірі властива кожній людині, тому що вона є інстинктивною формою поведінки, основною метою якої є самозахист і виживання у світі. Але людина, на відміну від тварин, з віком привчається трансформувати свої природні агресивні інстинкти в соціально прийнятні способи реагування, тобто у нормальних людей відбувається соціалізація агресії.

Ті ж люди, які не навчилися контролювати свої агресивні імпульси, зазнають труднощів при спілкуванні з людьми. У більш важких випадках, коли агресивна поведінка стає протиправною, такі люди піддаються кримінальному покаранню і ізолюються від суспільства в місця не настільки віддалені.

Тут важливо зробити акцент на тому, що дорослим ні в якому разі н ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 2173 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

Для батьків майбутніх першокласників!

Навчання у школі – це новий і надзвичайно складний етап у житті 6-7 річних дітей та їх батьків. Напевно, перед кожним з учасників цієї події стоїть безліч питань, на які вони активно шукають відповідь. Наша психологічна служба допоможе батькам майбутніх першокласників знайти відповіді на питання, які їх хвилюють.
Перш за все необхідно знати, що прихід 6-7 річної дитини до школи збігається з психологічною кризою, пов’язаною з необхідністю навчання у школі і необхідністю взяти на свої маленькі плечі ряд обов’язків, які раніше виконували дорослі.
Не так важливо, чи вміє дитина читати і писати! Важливим є те, чи психологічно готова дитина до навчання, чи сформовані у неї мисленнєві операції, чи готова дитина сприймати і слухати вчителя, чи готова до навчальних навантажень.
Ми даємо приблизний перелік того, що необхідно дитині знати і вміти на кінець дошкільного періоду.
Для того, щоб успішно пройти конкурсну співбесіду для вступу до нашої школи, зверніть Вашу увагу на наступну інформацію:

Соціально-суспільні, побутові знання

Діти знають:
- назву нашої країни та її столиці;
- прапор, герб України;
- назву рідного міста, села, адресу, прізвище, ім’я, по-батькові батьків;
- дні тижня, їх послідовність;
- назву поточного місяця.
Діти вміють розповідати про свою сім’ю;
- називати і відрізняти різні частини доби і їх послідовність;
- розуміти поняття „вчора”, „сьогодні”, „завтра”, назив ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1549 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

   Даний тест допоможе вам визначити здібності вашого малюка, і докласти зусилля для кращого його розвитку.

Ваша дитина навчилась читати до 6 років :

1.Самостійно – 7 очок

2. За допомогою батьків – 5 очок

3. Читає багато і швидко - 2 очки

4. Цікавиться словниками або енциклопедією - 2 очки
5. Легко навчився читати, але при читанні відчуває утруднення – 1 очко.

 А також:
Друзі його звичайно старше на 2-3 роки - 2 очки.
Розмовляє з дорослими як рівний - 7 очок.
Задає мудрі (оригінальні ) запитання - 2 очки.
Має свої відповіді на несподівані для нього запитання – 1 очко.
Іноді розсіяний, але завжди здатний зробити цікаві узагальнення – 2 очки.
Дає свою оцінку подіям і вчинкам людей – 1 очко.
Не любить занять, що не потребують великих зусиль – 1 очко.
Реагує на кривду, навіть якщо вона не стосується його самого – 2 очки.
Має почуття гумору – 2 очки.
Має багатий словниковий запас – 2 очки.
Любить складні ігри – 2 очки.
Висока допитливість, потяг до знань – 1 очко.
Любить приймати самостійні рішення – 2 очки.
Його цікавлять початки Всесвітом, людина – 2 очки.
Вчиться легко, без особливих зусиль – 2 очки.
Має розвинуте почуття краси – 2 очки.

 Підсумок тесту:
Сумуйте отримані очки
-10-13 очок - дитина має певні здібності.
14 і більше очок – дитина має виняткові здібності, постарайтесь їх розвинути.

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1669 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

Українські народні дитячі ігри як засіб виховання
І.В.Братусь,
магістр з соціальної роботи Манчестерського університету,
керівник проекту "Охорона здоров'я матері і дитини"
Українського фонду "Благополуччя дітей"

(нове ім'я Християнського дитячого фонду)

Гра - важливий засіб виховання, який доступний кожному, має тісний зв‘язок з життям. Граючись, дитина пізнає світ, навчається спілкування з іншими, виконує побутові дії, фантазує. Для маленької дитини гра - це життя.

Жива гра дає дитині можливість насолоджуватись вільним проявом своїх фізичних і духовних сил. В.О. Сухомлинський порівнював гру з „величезним світлим вікном, крізь яке в духовний світ дитини вливається живлющий потік уявлень, понять про навколишній світ".

За словами К.Д. Ушинського, у змісті народної гри є всі доступні форми навчання. Саме у процесі гри діти пізнають грамоту, вчаться рахувати, різнити кольори, виконувати повсякденні дії, набувають навичок самообслуговування та спілкування.

Видатний лікар та етнолог Є.Покровський називав дитячі ігри „вільним вираженням душевних та фізичних сил дитини". У грі дитина відображає те, що бачить в своїй сім‘ї, віддзеркалює навколишній світ. Народні ігри несуть у собі джерело пізнання та виховання загальнолюдських цінностей. Вони бувають різними. Г.В.Довженко поділила українські народні дитячі ігри на такі групи: 1) ігри, де організуючим началом є пісня; б) ігри, де таким началом є діалог, яки ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 2252 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

Цікаво було б довідатися, яким чином батьки знаходять такий спосіб покарання, який, з їхнього погляду, є найбільш дієвим, а на думку дітей — найбільш несправедливим? Більшість з нас робила саме так. Спостережливі батьки, як правило, здогадуються, що для їхньої дитини має особливу цінність, і здобувають ефективний метод впливу. Свідомо чи ні так виходить — не має значення.
При надмірному використанні покарання, тим більше несправедливого, блокується природний стиль прояву індивідуальності. Тим самим подальший розвиток відбувається на основі компенсації. Виникає гіперпотреба в тому, чого нас так завзято позбавляли. Спочатку в дитинстві, а потім і в дорослому житті. Ставши дорослими людьми, ми іноді зовсім по-дитячому побоюємося втратити улюблене задоволення, щось дуже важливе для себе. Захищаючись від можливих батьківських покарань, ми як і раніше стримуємо прояви радості і зберігаємо під великим секретом джерело насолоди. Нижче-наведений тест розповідає про те, як покарання відбиваються на психіці і характері дітей.

Яким чином вас карали найчастіше?
1. Ставили в куток.
2. Годинами зі мною не розмовляли.
3. Застосовували тілесні покарання.
4. Обмежували волю.
5. Позбавляли улюбленого заняття.
6. Довго читали нотації.
7. Соромили при друзях і знайомих.
8. Виховували криком і лайкою.
9. Залишали без десерту і солодощів.


1. Ставили в куток
Ви болісно сприймаєте будь-яке зауваження на свою адресу. У знайомій компанії або під час ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1645 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

Як це не парадоксально, але дітям теж потрібні порядок і правила поведінки — вони на них очікують. Виконання писаних і неписаних законів людського існування робить життя маленької людини зрозумілим, передбачуваним, створює відчуття безпеки. Батькам знайомі ситуації, коли їхня дитина, ще немовлям, опинившись поза домівкою, у незнайомому місці, починає вередувати, плакати і заспокоюється, лише повернувшись додому, до звичного оточення.

Дорослішаючи, діти інтуїтивно відчувають, що за батьківськими «не можна» прихована турбота про їхню безпеку, благополуччя. За сучасних умов, коли більшість батьків багато працюють, аби забезпечити сім'ю, діти з таких родин часто жалкують, що батьки дозволяють їм дуже багато, навіть те, що заборонено іншим. Вони мотивують це тим, що батькам до них просто байдуже. Проте виникає запитання: чому діти, почуваючись захищенішими за умов встановленого дорослими порядку і чіткої регламентації правил, водночас намагаються порушувати ці порядок та правила? Існує багато причин, але найголовніша — діти насправді повстають не проти власне правил і вимог, а проти засобів їх «впровадження в життя», тобто проти силових методів, дій, проти авторитаризму батьків. Тому спробуємо відповісти на інше запитання: як батькам знайти шляхи до безконфліктного виховання дисциплінованості у дитини?

Відомий психолог Юлія Гіппенрейтер сформулювала кілька правил, які допомагають батькам встановлювати і підтримувати безконфліктну дисципліну дітей у родині. Так би мо ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1685 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

Готуємо шестирічок до навчання у школі
Найважливішим чинником психічного розвитку дитини дошкільного віку є формування психологічної готовності до шкільного навчання. По суті, її становлення свідчить про завершення періоду дошкільного дитинства.

У складному комплексі якостей, із яких складається така готовність, можна виділити такі складові: мотиваційну, розумову та емоційно-вольову.

Більшість дітей наприкінці дошкільного віку прагне стати школярами, пов'язуючи це бажання передусім із зовнішніми ознаками зміни свого соціального статусу (портфель, форма, власне робоче місце, нові друзі тощо). Однак справжня мотиваційна готовність зумовлюється пізнавальною спрямованістю дошкільника, яка розвивається на основі властивої дітям допитливості, набуваючи характерних рис перших пізнавальних процесів: прагнення пізнавати нове, що несе в собі школа, бажання опанувати грамоту, читання тощо.

Якщо така пізнавальна активність не сформована, дітей приваблюють різноманітні сторонні мотиви, пов'язані зі сприйманням школи як місця для розваг, що спричинює неспроможність дитини взяти на себе обов'язки учня.

Навчання в сучасній школі потребує також розумової готовності дітей. Вони мають прийти до школи з досить широким колом знань і вмінь, а головне — з розвиненим сприйманням і мисленням (вони повинні здійснювати операції аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення, класифікації тощо), які дають змогу систематично спостерігати за предметами та явищами, виокремлювати ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1907 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 15 16 17 18 »