Четвер, 28.03.2024, 16:25
Вітаю Вас, Гість
   Сутність виховання полягає в організованому і цілеспрямованому впливі на свідомість.   Завдання виховання в широкому сенсі полягає у всебічному, направленому вдосконаленні особистості, в результаті якого у людини формується світогляд. Переконання, бажання і потреби людей проявляються у вигляді діяльності та поведінки. 

Завдання виховання

  Виховання починається при перших проблисках свідомості у дитини. Воно виражається в тому, що йому вселяють поняття про погане і хороше, про те, що можна і чого не можна, пояснюють сенс того чи іншого явища, причини походження цього явища і т.д. З навколишнього середовища він черпає свій світогляд, мораль та інші основи поведінки.

   Різні явища, що відбуваються в природі чи суспільстві, виробляють на людину те чи інше враження і таким чином впливають на його свідомість. Ці враження не проходять безслідно, а роблять вплив на погляди, поведінку, діяльність людини.   Вплив треба розуміти як наслідок впливу на свідомість людини. Воно виражається в мимовільній зміні способу мислення, переконань, бажань, потреб і, отже, у відповідній зміні поведінки і проявів будь-якого виду діяльності.   Вплив навколишнього середовища неминучий. Сутність же організованого впливу - завдання виховання - заснована на навіюванні та властивих людині властивостях - сугестивності і наслідуванні. Навіювання потрібно розглядати як вплив на люди ... Читати далі »

Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1094 | Додав: Sarum | Дата: 09.04.2013 | Коментарі (0)


Виховання в соціальному сенсі
З соціальної точки зору, виховання - це передача досвіду (знаннь, уміннь, задумів, моральних, етичних та правових норм) молодшим поколінням від старших. Під вихованням розуміється вплив на дитину з метою утворення у нього адекватних поглядів і переконань, моральних цінностей, політичної думки і подальшої підготовки до життя. 

Мета виховання

Виховання в педагогічному сенсі
У широкому педагогічному значенні виховання являє собою організований, цілеспрямований і керований вплив вихователів(учителів) на вихованця, з метою сформувати у нього позитивні якості. Цей вплив здійснюється на дитину в садках і школах, та охоплює весь процес виховання. У вузькому педагогічному значенні, виховання є процесом і результатом виховної роботи, спрямованої на вирішення конкретних виховних завдань дитини.
Вплив виховання на розвиток особистості

Роль виховання оцінюється по-різному - від затвердження його повної безглуздості (при несприятливій спадковості й поганий вплив середовища), і до визнання його єдиним можливим засобом зміни характеру людини. Найважливіше завдання виховання - виявлення схильностей і талантів, розвиток дитини у відповідності з її індивідуальними особливостями, здібностями і можливостями.

Залежність виховання від ступеня розвитку.

Спеціальні дослідження показали, що виховання може сприяти розвиткові якостей, лише ч ... Читати далі »

Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1326 | Додав: Sarum | Дата: 05.04.2013 | Коментарі (0)

Заходи з виховання потрібні для кращого засвоєння предмету виховання, в чому і полягає мета виховання

Заходи з правового виховання

Вчитель: Всі ви знаєте, що люди з'явилися на Землі давним-давно, тисячі років тому. Тоді ж і з'явилися і головні питання: що можуть люди робити і що не можуть? Що вони зобов'язані робити і чого не зобов'язані? На що мають права і на що не мають?З часом люди вирішили шукати відповіді на ці питання шляхом переговорів. У результаті з'явилася книга "Загальна декларація прав людини", в якій записано, що люди повинні робити, щоб жити в мирі і в злагоді. Але цю книгу дорослі написали для себе.Одного разу, в 1989 році дорослі прийняли Конвенцію про права дітей. Уряди різних країн підписало цю угоду і обіцяло його виконувати.Основною ідеєю цього документа є думка про те, що діти мають право на особливий захист і допомогу, що родині для зростання і благополуччя всіх її членів, мають бути надані захист і сприяння, а дитині для повноцінного і гармонійного розвитку особистості необхідно зростати в сім'ї, в атмосфері любові і розуміння.Конвенція визнає той факт, що у всіх країнах світу, діти, які живуть у тяжких умовах, і що такі діти потребують особливої уваги, дуже важливо враховувати особливості культури і традицій кожного народу.Ви, можливо здивуєтеся: які права можуть бути у дитини? ... Читати далі »

Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1743 | Додав: Sarum | Дата: 05.04.2013 | Коментарі (0)

Основною формою організації систематичних занять з фізичної культури цілком обгрунтовано є уроки фізичного виховання учнів. Саме уроки є найбільш економною та ефективною формою організації систематичних занять фізичними вправами.Всі інші форми - неурочний, не мають ряду типових і дуже важливих ознак, якими характеризуються форми уроків фізичного виховання в школі. 

Уроки фізичного виховання

Тому, незважаючи навіть на те, що за багатьма своїми характеристиками деякі інші форми перевершують урок (наприклад, за загальним часом, обсягом і інтенсивності навантажень, кількості занять на тиждень), грають все ж допоміжну роль і служать доповненням до уроків.Що ж це за ознаки, що зводять урок в ранг самої головної форми фізичного виховання школярів? Самими основними з них є:· Обов'язковість для всіх учнів (окрім тимчасово звільнених за станом здоров'я);· Постійний склад займаються і їх вікова однорідність;· Керівна роль учителя, спрямована на викладання навчального предмета і виховання учнів;· Мета, завдання та зміст уроків визначається Державним стандартом і розробленої на його основі державною програмою;· Зміст уроків багато в чому визначає зміст інших форм фізичного виховання;· Яскраво виражена дидактична спрямованість (дидактика - теорія навчання), зумовлена пріоритетним рішенням освітніх завдань.Остання з перерахованих відмінних рис і є найбільш значущим чинником, що обумовлює провідну рол ... Читати далі »

Категорія: Фізичне виховання | Переглядів: 1053 | Додав: Sarum | Дата: 01.04.2013 | Коментарі (0)

 Охорона природних ресурсів та їх національне використання є найважливішою державним завданням і справою всього народу, за допомогою засобів екологічного виховання.Висока особиста відповідальність за дбайливе ставлення до природи повинна виховуватися з раннього віку. Чим раніше буде почата ця робота, тим більше буде її педагогічний ефект. Тому робота про засоби екологічного виховання є, на сьогоднішній день, дуже актуальною.

Засоби екологічного виховання

У зв'язку з погіршенням екологічної обстановки в світі, а саме руйнування озонового шару і, як наслідок посилення сонячної радіації, забруднення атмосферного повітря, особливо в містах, питання екологічного виховання розширюються. Ми повинні дати не тільки знання про навколишній світ, але й навчити дітей захищати себе від шкідливого впливу факторів, що сприяють порушенню функцій організму.Частиною екологічного виховання є питання безпечної поведінки, розуміння взаємозв'язків у навколишньому оточенні, особливостей взаємодії людини з нею. Перше соціальне оточення дитини - його сім'я і дитячий сад, в якій виникає початковий освітній процес. Як же організувати і зв'язати екологічне виховання і навчання дітей заходам захисту від навколишнього середовища? Багато вихователів дитячих садків зазнають великих труднощів у організації природоохоронної роботи з дітьми і, тим більше, у формуванні знань про заходи захисту від шкідливих факторів, нечі ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 5420 | Додав: Sarum | Дата: 01.04.2013 | Коментарі (0)

Екологічна освіта в умовах сучасної екологічної кризи, для того щоб екологічне виховання дітей було ефективним, повинно вирішувати головне завдання: формувати екологічно орієнтоване свідомість, по суті - нове бачення світу. Екологічно орієнтоване свідомість акцентує єдність, не відчуженість людини і природи. Розвиток людини і природи розуміється як спільна еволюція.

Екологічне виховання дітей

Метою екологічного виховання дітей є створення умов для формування особистості з екологічно орієнтованим свідомістю. Екологічна освіта повинна вирішувати три основні завдання:

формування адекватних екологічних уявлень про взаємозв'язки в природі;

розвиток ставлення до природи як нашому загальному будинку, переживання себе як частини природи;

формування системи умінь і навичок екологічно доцільної поведінки, взаємодії з природою.

З екологією як наукою, навчальною дисципліною діти познайомляться у школі. Може здатися, що розвиток екологічних уявлень в дошкільному дитинстві передчасно і не відповідає віковим можливостям. Однак дошкільне дитинство, на думку педагогів і психологів, є періодом, при якому активно формуються основи світогляду дитини: його ставлення до себе, інших людей, навколишнього світу. Тому саме в цьому віці важливо створити умови для розвитку у дітей розуміння того, що все в природі взаємопов'язане. Сьогоднішні дошкільнята будуть жити у третьому тисячолітті, у шв ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1822 | Додав: Sarum | Дата: 01.04.2013 | Коментарі (0)

Дошкільний вік - це час початкового знайомства з навколишньою дійсністю. У цей час активно розвиваються пізнавальна діяльність і здібності дитини. Дитина знайомиться з явищами природи, предметами і різними життєвими подіями. Найпершим етапом у пізнанні навколишнього світу є досвід, що накопичується за допомогою почуттів і відчуттів, отриманих від предмета. Саме тому ранній дошкільний вік називають золотим періодом сенсорного виховання дітей дошкільного віку.

Сенсорне виховання дітей дошкільного віку

Головною складовою всього розумового виховання дитини є сенсорне виховання, воно сприяє розвитку та насиченню чуттєвого досвіду, формує уявлення дитини про якості та властивості різних предметів. Сенсорне виховання дітей дошкільного віку спрямоване на розвиток у них відчуттів і сприймань. Психологи стверджують, що без такого розвитку сприймань дітей довгий час залишається поверхневим і не створює необхідного фундаменту для розумового розвитку в цілому, всебічного засвоєння навичок і знань у початковій школі.Основою формування чуттєвого досвіду дитини є сенсорне виховання на заняттях. Так як саме на заняттях можна створити всі необхідні умови для необхідного керівництва процесів формування відчуттів, уявлень і сприйнять дитини. Саме тут можна вирішити головне завдання сенсорного виховання дітей дошкільного віку - формування у них таких навичок сприймати і уявляти явища і предмети, ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 1535 | Додав: Sarum | Дата: 01.04.2013 | Коментарі (0)

Розробка сценарію по правовому вихованню школярів потрібна для загального ознайомлення дітей з їхніми правами.

правове виховання школярів

Цілі:

Ознайомити учнів з правами дітей (Конвенція про права дитини);

Формувати в учнів розуміння універсальності, загального характеру тих прав, про які йдеться в конвенції;

 Формувати систему правових знань;

Виховувати правову культуру школярів і почуття причетності до міжнародного світовій спільноті;

Розвивати навички участі в дискусії, вміння викладати власну позицію;

Сприяти вихованню поваги до прав і свобод особистості, почуття власної гідності, справедливості.

Устаткування:

Адаптований текст Конвенції прав дитини;

Ілюстрації до казок із завданнями;

Папір для записів і малюнків, фломастери;

Пам'ятка «Важливі правила»ТСО:Комп'ютер (слайди - презентація)

Гра «Стань собою»

Правовому вихованню школярів  слід надавати найбільшу увагу. Закон є вищим проявом людської мудрості, використовує досвід людей на благо суспільства. С. ДжонсонМи повинні бути рабами законів, щоб бути вільними. Цицерон (гра «стань собою»)Ми тільки що пройшли з вами шлях давньої людини, який весь час перебував перед вибором: добувати їжу одному або з одноплемінниками, дбати лише про ... Читати далі »

Переглядів: 3253 | Додав: Sarum | Дата: 01.04.2013 | Коментарі (0)

Під час будь-якої  трудової діяльності дітей дошкільного віку включає в себе компоненти будь-якої діяльності (мета, мотив, план, процес, результат), але їх формування та розвиток у дошкільному дитинстві своєрідні. Саме тому і виникає питання: чи можна говорити про те, що дошкільнята займаються трудовою діяльністю?

Трудова діяльність

Постановка мети. Діти молодшого дошкільного віку не можуть ставити мету в праці, вони не можуть сказати собі: «Я зроблю це», «Я хочу зробити це», потім утримати цю мету і слідувати їй у процесі виконання задуманого. Молодший дошкільник поки не вміє утримувати в пам'яті весь процес і результат. Він відразу починає діяти, його дії носять не цілеспрямований, а процесуальний характер, тобто він може підмітати, стоячи на одному місці, або мити чашку, просто підставивши її під струмінь води. Мета не має для маленької дитини сенсу, він формулює її тільки для позначення сиюминутного дії.Старші дошкільнята вже можуть самостійно сформулювати мету своєї діяльності і утримувати мета протягом всього процесу до отримання результату. Правда, такі уміння виявляються дітьми на матеріалі вже відомого праці (з самообслуговування, прибирання приміщення та ін), але, якщо дитина зустрічається з незнайомим раніше змістом праці, він відчуває ті ж труднощі, що і малюки; йому потрібна допомога дорослого.Особливість даного компонента ... Читати далі »

Категорія: виховання колективу | Переглядів: 841 | Додав: Sarum | Дата: 27.03.2013 | Коментарі (0)

Діяльність під час трудового виховання дітей дошкільного віку включає в себе компоненти будь-якої діяльності (мета, мотив, план, процес, результат), але їх формування та розвиток у дошкільному дитинстві своєрідні. Саме тому і виникає питання: чи можна говорити про те, що дошкільнята займаються трудовою діяльністю?

Постановка мети. Діти молодшого дошкільного віку не можуть ставити мету в праці, вони не можуть сказати собі: «Я зроблю це», «Я хочу зробити це», потім утримати цю мету і слідувати їй у процесі виконання задуманого. Молодший дошкільник поки не вміє утримувати в пам'яті весь процес і результат. Він відразу починає діяти, його дії носять не цілеспрямований, а процесуальний характер, тобто він може підмітати, стоячи на одному місці, або мити чашку, просто підставивши її під струмінь води. Мета не має для маленької дитини сенсу, він формулює її тільки для позначення сиюминутного дії.Старші дошкільнята вже можуть самостійно сформулювати мету своєї діяльності і утримувати мета протягом всього процесу до отримання результату. Правда, такі уміння виявляються дітьми на матеріалі вже відомого праці (з самообслуговування, прибирання приміщення та ін), але, якщо дитина зустрічається з незнайомим раніше змістом праці, він відчуває ті ж труднощі, що і малюки; йому потрібна допомога дорослого.Особливість даного компонента ... Читати далі »

Категорія: виховання колективу | Переглядів: 946 | Додав: Sarum | Дата: 27.03.2013 | Коментарі (0)

   Більшість батьків мріють, щоб їх діти виросли здоровими, сильними і спритними, а може бути, якщо вийде, досягли вершин у спорті, і в цьому їм допоможе фізичне виховання дошкільників. У деяких ці мрії виконуються, а у деяких татів і мам діти взагалі не дружать із фізкультурою.

Фізичне виховання дошкільників

     І чимала провина за це лежить на батьках. Фізичне виховання дітей дошкільного віку - ось, що допоможе виправити дану ситуацію у вашій родині. І чим раніше ви почнете приділяти увагу цьому питанню, тим легше буде надалі.

      Виховання для дошкільників необхідне вже з пелюшок. Адже саме в такому віці дитина може засвоїти набагато більше інформації і починає активно рухатися. Постарайтеся, щоб ваш малюк вів активний спосіб життя. Таким чином, він буде розвивати свою координацію і рівновагу. А ці навички в подальшому дадуть можливість вашому чаду не тільки досягти чудових результатів у спорті, але й допоможуть розпочатій справі. Рухаючись, дитина може дізнатися більше, ніж лежачи в ліжечку або сидячи у візку. Відразу опісля появи малюка на світ, міняйтеся і ви. Тільки особистим прикладом можна досягти бажаних результатів.А що ще дає фізкультура для малюків? Гарний настрій і задоволення. І плюс до цього відбувається збільшення припливу крові до м'язів, поліпшення обміну речовин, удосконалення роботи відділів головного мозку, що ві ... Читати далі »

Категорія: Фізичне виховання | Переглядів: 1115 | Додав: Sarum | Дата: 26.03.2013 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 ... 17 18 »