П`ятниця, 19.04.2024, 05:21
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Листопад » 2 » Естетичне виховання дітей і підлітків
23:47
Естетичне виховання дітей і підлітків
Народ завжди прагнув будувати своє життя за законами краси, виховуючи в молоді народні естетичні погляди, смаки, які будуються на народної естетики. Національне виховання передбачає формування навичок зразкової поведінки, доброзичливого ставлення до людей, вироблення вміння власноруч збільшувати культурно - штучні придбання.
Завдання педагога організатора, вихователя є розвиток творчих здібностей, художніх смаків дитини шкільного віку.
Національна культура - основним завданням естетичного виховання є формування почуття, погляду, художнього смаку, розвиток здібностей, сприйняття дійсності, виховання у дітей різного віку шкільного віку в тій чи іншій галузі мистецтва.
Особливість естетичного виховання у дітей та підлітків впливає не тільки на розум, але й на почуття учнів і сприяє повному сприйняттю світу.
Естетичне виховання, базуючись на національній культурі і на національних традиціях народу, розвиваючи розуміння краси природи, мистецтва, емоційне сприйняття прекрасного в житті і в мистецтві, формує в учнів естетичне ставлення до дійсності.
Естетичне виховання сприяє вихованню умінь і навичок, які необхідні для творчої діяльності. Сюди відноситься прагнення творити прекрасне в усіх сферах діяльності - навчанні, роботі, побуту, розваги та спілкування з природою.
Кожен спосіб естетичного виховання має свою специфіку.
Наприклад: живопис - не примусово змушує придумувати собі образ і призводить до думок. Поезія слова - формує думку, музика допомагає у виборі настрою.
При виборі форм і методів естетичного виховання необхідно враховувати вікові особливості дитини, основне освітній розвиток.
Так само існують і форми естетичного виховання.
Форми естетичного виховання діляться на:
- Які використовуються під час уроків;
- Які застосовуються поза урочний час.
1. Естетичне виховання через спілкування з природою. Наприклад: екскурсія в парк, в ліс (з використанням малюнка, побаченого під час екскурсії, написання твору), екологічні ігри та розваги.
2. Формування естетичних почуттів через мистецтво. Наприклад: похід в музей, в театр. Обговорення літературних героїв, зустріч з письменниками, акторами, музичні вечори, дитячі ранки, конкурси, вікторини.
3. Фізична культура, естетика. Наприклад: спортивні свята, конкурси, які пов'язані з фізкультурою, естетична бесіда.
4. Естетика роботи. Наприклад: робота в приміщенні, оформлення робочого місця, інвентар класу.
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 870 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0