Музично-дидактичні ігри та посібники прискорюють музично-сенсорний розвиток дитини. За їх допомогою діти вчаться розрізняти звуки по висоті, тембру, відзначати ритмічний малюнок, стежити за напрямком руху мелодії і т.д. Однак між музично-дидактичними посібниками та іграми є істотна відмінність. Воно полягає в тому, що музично-дидактична гра (як і будь-яка інша) має свій ігровий сюжет, ігрова дія, правила, яких необхідно дотримуватися. Особливістю музично-дидактичних ігор є і те, що вони можуть використовуватися дітьми у самостійній діяльності, у той час як музично-дидактичні посібники в якості навчальних застосовуються в організованій музичної діяльності.В основу класифікації музично-дидактичних ігор покладені завдання формування сприйняття чотирьох важливих властивостей музичних звуків (висота, ритмічні відносини, темброва забарвлення і динамічні відтінки).1. Ігри, що розвивають звуковисотний слух - розвиток здатності сприймати і відтворювати висоту музичного звуку.2. Ігри, що розвивають ритмічне почуття - розвиток здатності сприймати взаємозв'язок між різними за тривалістю звуками і відтворювати їх.3. Ігри, що розвивають тембровий слух - дають дітям уявлення про темброве різноманітність і його значення в музиці.4. Ігри, що розвивають динамічний слух - розвиток здатності розрізняти силу звучання, пов'язувати динаміку з настроєм і характером музичних образів.
...
Читати далі »
Категорія:
Для мам
|
Переглядів:
4218
|
Додав:
Sarum
|
Дата:
21.11.2012
|
|
Нижче представлені ігри для дітей молодшої середньої старшої дошкільних груп Існує три види диячих дидактичних ігор: - Ігри з предметами або іграшками. Спрямовані на розвиток тактильних відчуттів, вміння маніпулювати з різними предметами та іграшками, розвиток творчого мислення та уяви.
- Словесні ігри. Для розвитку слухової пам'яті, уваги, комунікативних здібностей, а також для розвитку зв'язного та діалогічного мовлення, уміння і бажання висловлювати свої думки.
- Настільно-друковані. Використовуються як наочний посібник спрямовані на розвиток зорової пам'яті та уваги.Обов'язковими атрибутами в ігровому процесі є навчальні та виховують завдання, чіткі правила і точна послідовність дій. Дидактична гра-явище багатопланове, яка може бути методом навчання, формою навчання. Виготовлені руками педагогів, вони дозволяють дитині, розкрити свій потенціал, використовуючи аналізатори організму (слухові, зорові, тактильні) і направити освітній процес на досягнення позитивних результатів. Фахівці ДОП практикуючі освітню діяльність не рідко вдаються до виготовлення розвиваючих іграшок своїми руками або спільно з вихованцями групи з різного непридатного матеріалу. Самостійне виготовлення дозволяє урізноманітнити подачу програмного матеріалу з урахуванням можливостей дитячого контингенту. Всі види ігор, можливо, створити або відтворити руками вихователів, зробивши їх барвистими і цікавими.
<
...
Читати далі »
| |