Субота, 20.04.2024, 05:02
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Листопад » 22

Дошкільне виховання

Дошкільне виховання є, мабуть, найважливішим періодом у формуванні підростаючого покоління. Саме в цей час закладаються основи характеру, розкриваються таланти, починається формування повноцінної, самобутньої особистості.Саме в цей час Вашому маляті потрібно максимум Вашої уваги і підтримки, а також участі в його життя, інтереси та розвитку. Адже дошкільне виховання - це, перш за все, завдання батьків, а вже потім фахівців-педагогів, логопедів, психологів і т.д. Відрадно, що сьогодні питання "додаткова освіта дітей" дейстітельно турбує велике число молодих батьків. Період від народження дитини і до 6-7 років - це той самий час, коли кожен батько повинен навчитися розпізнавати істинні потреби свого малюка і стати для нього справжнім помічником у пізнанні світу, отриманні нових, так необхідних йому в подальшому житті знань, допомогти освоїти навички спілкування як з дорослими, так і з дітьми, в загальному навчити багато чому, чого Ваше чадо ще поки не знає.Той самий час, коли саме Ви закладаєте основи майбутніх перемог або поразок, перспектив або розчарувань Вашого малюка. А значить, саме Ви у відповіді за його майбутнє. І яким воно стане вирішувати саме Вам.Додаткова освіта дітей дошкільного віку - запорука успішності в школі Якщо Ви хочете, щоб Ваші діти завжди і у всьому були першими, стали впевненими, самостійними, ініціативними, легко адаптувалися в соціумі, ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 1169 | Додав: Sarum | Дата: 22.11.2012 | Коментарі (0)

правове виховання дошкільників

Зміни, що відбуваються в житті нашої країни, викликали необхідність пошуку підходів в області охорони прав та інтересів дітей, які повинні бути спрямовані на забезпечення справедливих та сприятливих умов розвитку і виховання дошкільників, а також на підвищену соціально-правову захищеність дітей. На сьогоднішній день важливо підняти рівень правової культури в суспільстві. Правові норми визначають, що «можна», а що «не можна», яким чином треба поступити в тій чи іншій ситуації. Я вважаю, що дитина повинна усвідомлювати свої права і вміти ними користуватися, а завдання педагогів - пояснити дітям юридичні норми, використовуючи художню літературу, ігри, малюнки. Я працюю в напрямку цивільно-правового виховання дошкільнят, розробила методичну тему: «Правова освіта дошкільників у процесі уявлень про навколишній світ і про себе З метою ознайомлення дітей, відповідно їх віку, із основними документами щодо захисту прав дитини; формування почуття власної гідності, усвідомлення своїх прав і свобод, почуття відповідальності (за іншу людину, за дане слово, за розпочату справу та ін) я створила дитячу правову школу «Росток». Навчання в дитячій правової школі «Росток» вибудовувала за принципом поступового руху від власного «Я» до навколишнього, для цього розробила систему занять з правового виховання дошкільників з використанням різних форм, методів і прийомів (додаток 1): • моделювання - виготовлення моделі сім'ї, ... Читати далі »

Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1715 | Додав: Sarum | Дата: 22.11.2012 | Коментарі (0)

Технології виховання

 Сьогодення вимагає особливого підходу до виховання, тобто інноваційних технологій. Перші кроки дуже важливі в будь-якій справі, але в навчанні це особливо яскраво виражено. Як дитину приймуть, як навчать сприймати інших, як будуть реагувати на його успіхи і труднощі в навчальній та виховній діяльності, так і він відповість дорослим в кінцевому підсумку.У своїй роботі поряд з технологіями творчого розвитку Рахімова, традиційної, технологією колективного творчого справи, проектної, імітаційної, технологією імпровізації, елементами шоу-технології я використовую технологію саморозвитку та самовдосконалення А.А.Ухтомского, Г.К. Селевко. За цією технологією працюю з 2003. Аналізуючи накопичений досвід, прийшла до висновку, що в цій технології є чимало засобів, форм і методів, щоб створити необхідні умови для формування домінантною самовдосконалюється, конкурентоспроможної особистості, вона підходить до віковим особливостям, і дала добрий результат. У порівнянні з вихідними даними, діагностика, проведена на початку 1-го класу, за такими критеріями як допитливість, працьовитість, гуманність, цілеспрямованість, вимогливість до себе, культурний рівень виявила: з 18 учнів мого класу хороший рівень-5 хлопців, середній -10 , низький-3. В кінці 5 класу спостерігалося поліпшення самооцінки учнів; самоорганізація, самоврядування, вихованість, ставлення до свого здоров'я також стали на порядок вищ ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1053 | Додав: Sarum | Дата: 21.11.2012 | Коментарі (0)