Субота, 20.04.2024, 09:25
Вітаю Вас, Гість

конспекти занять

Заняття 1

Програмне зміст. Вчити ходити по колоді прямо, ставлячи ногу з носка, підлазити під палицю (рейку) на четвереньках з опорою на коліна і передпліччя.Підготовка посібників. По одній стороні майданчика поставити 4 пари дитячих стільців спинками один до одного на відстані 60 см. На спинки покласти по гімнастичній палиці.Я частина. Ходьба по майданчику, під час якої поставлені попарно стільці діти обходять змійкою. Повільний біг по майданчику 1 хв 40 с (100 м). Ходьба. Перешикування в коло. Вихователь стежить, щоб діти спину тримали прямо, руки рухалися вільно.II частина. Загальнорозвиваючі вправи. 1) І. п:. про. с. (1). 1 - руки в сторони, піднятися на носки, 2 - і. п. (4-5 разів). 2) І. п:. руки в сторони. 1 - бавовна перед собою, 2 - бавовна за спиною (4-5 разів). 3) І. п:. ноги на ширині плечей, руки на поясі. 1 - нахилитися вперед, дістати носки ніг руками, 2 - і. п. (5-6 разів). 4) І. п:. те ж. 1 - поворот вправо, 2 - поворот вліво (4-5 разів). 5) І. п:. руки на поясі. Підскоки на двох ногах (8-10 разів).Основні рухи. 1) Біг з середньою швидкістю 40 с (80 м). Ходьба. 2) Ходьба потоком по колоді, ставлячи ногу з носка (2-3 рази). Вихователь стежить за поставою дітей. 3) Біг з середньою швидкістю 40 с (80 м). Ходьба. 4) Діти йдуть один за одним, подлезают під гімнастичні палиці, що лежать на спинках стільців, не торкаючись стільців і палиць (повторити 3-4 рази).Гра «Літаки». Діти бігають по майда ... Читати далі »

Переглядів: 2138 | Додав: Sarum | Дата: 04.12.2012 | Коментарі (0)

Дошкільне виховання

Дошкільне виховання є, мабуть, найважливішим періодом у формуванні підростаючого покоління. Саме в цей час закладаються основи характеру, розкриваються таланти, починається формування повноцінної, самобутньої особистості.Саме в цей час Вашому маляті потрібно максимум Вашої уваги і підтримки, а також участі в його життя, інтереси та розвитку. Адже дошкільне виховання - це, перш за все, завдання батьків, а вже потім фахівців-педагогів, логопедів, психологів і т.д. Відрадно, що сьогодні питання "додаткова освіта дітей" дейстітельно турбує велике число молодих батьків. Період від народження дитини і до 6-7 років - це той самий час, коли кожен батько повинен навчитися розпізнавати істинні потреби свого малюка і стати для нього справжнім помічником у пізнанні світу, отриманні нових, так необхідних йому в подальшому житті знань, допомогти освоїти навички спілкування як з дорослими, так і з дітьми, в загальному навчити багато чому, чого Ваше чадо ще поки не знає.Той самий час, коли саме Ви закладаєте основи майбутніх перемог або поразок, перспектив або розчарувань Вашого малюка. А значить, саме Ви у відповіді за його майбутнє. І яким воно стане вирішувати саме Вам.Додаткова освіта дітей дошкільного віку - запорука успішності в школі Якщо Ви хочете, щоб Ваші діти завжди і у всьому були першими, стали впевненими, самостійними, ініціативними, легко адаптувалися в соціумі, ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 1169 | Додав: Sarum | Дата: 22.11.2012 | Коментарі (0)

правове виховання дошкільників

Зміни, що відбуваються в житті нашої країни, викликали необхідність пошуку підходів в області охорони прав та інтересів дітей, які повинні бути спрямовані на забезпечення справедливих та сприятливих умов розвитку і виховання дошкільників, а також на підвищену соціально-правову захищеність дітей. На сьогоднішній день важливо підняти рівень правової культури в суспільстві. Правові норми визначають, що «можна», а що «не можна», яким чином треба поступити в тій чи іншій ситуації. Я вважаю, що дитина повинна усвідомлювати свої права і вміти ними користуватися, а завдання педагогів - пояснити дітям юридичні норми, використовуючи художню літературу, ігри, малюнки. Я працюю в напрямку цивільно-правового виховання дошкільнят, розробила методичну тему: «Правова освіта дошкільників у процесі уявлень про навколишній світ і про себе З метою ознайомлення дітей, відповідно їх віку, із основними документами щодо захисту прав дитини; формування почуття власної гідності, усвідомлення своїх прав і свобод, почуття відповідальності (за іншу людину, за дане слово, за розпочату справу та ін) я створила дитячу правову школу «Росток». Навчання в дитячій правової школі «Росток» вибудовувала за принципом поступового руху від власного «Я» до навколишнього, для цього розробила систему занять з правового виховання дошкільників з використанням різних форм, методів і прийомів (додаток 1): • моделювання - виготовлення моделі сім'ї, ... Читати далі »

Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1715 | Додав: Sarum | Дата: 22.11.2012 | Коментарі (0)

Технології виховання

 Сьогодення вимагає особливого підходу до виховання, тобто інноваційних технологій. Перші кроки дуже важливі в будь-якій справі, але в навчанні це особливо яскраво виражено. Як дитину приймуть, як навчать сприймати інших, як будуть реагувати на його успіхи і труднощі в навчальній та виховній діяльності, так і він відповість дорослим в кінцевому підсумку.У своїй роботі поряд з технологіями творчого розвитку Рахімова, традиційної, технологією колективного творчого справи, проектної, імітаційної, технологією імпровізації, елементами шоу-технології я використовую технологію саморозвитку та самовдосконалення А.А.Ухтомского, Г.К. Селевко. За цією технологією працюю з 2003. Аналізуючи накопичений досвід, прийшла до висновку, що в цій технології є чимало засобів, форм і методів, щоб створити необхідні умови для формування домінантною самовдосконалюється, конкурентоспроможної особистості, вона підходить до віковим особливостям, і дала добрий результат. У порівнянні з вихідними даними, діагностика, проведена на початку 1-го класу, за такими критеріями як допитливість, працьовитість, гуманність, цілеспрямованість, вимогливість до себе, культурний рівень виявила: з 18 учнів мого класу хороший рівень-5 хлопців, середній -10 , низький-3. В кінці 5 класу спостерігалося поліпшення самооцінки учнів; самоорганізація, самоврядування, вихованість, ставлення до свого здоров'я також стали на порядок вищ ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1053 | Додав: Sarum | Дата: 21.11.2012 | Коментарі (0)

Музично-дидактичні ігри та посібники прискорюють музично-сенсорний розвиток дитини. За їх допомогою діти вчаться розрізняти звуки по висоті, тембру, відзначати ритмічний малюнок, стежити за напрямком руху мелодії і т.д. Однак між музично-дидактичними посібниками та іграми є істотна відмінність. Воно полягає в тому, що музично-дидактична гра (як і будь-яка інша) має свій ігровий сюжет, ігрова дія, правила, яких необхідно дотримуватися. Особливістю музично-дидактичних ігор є і те, що вони можуть використовуватися дітьми у самостійній діяльності, у той час як музично-дидактичні посібники в якості навчальних застосовуються в організованій музичної діяльності.В основу класифікації музично-дидактичних ігор покладені завдання формування сприйняття чотирьох важливих властивостей музичних звуків (висота, ритмічні відносини, темброва забарвлення і динамічні відтінки).1. Ігри, що розвивають звуковисотний слух - розвиток здатності сприймати і відтворювати висоту музичного звуку.2. Ігри, що розвивають ритмічне почуття - розвиток здатності сприймати взаємозв'язок між різними за тривалістю звуками і відтворювати їх.3. Ігри, що розвивають тембровий слух - дають дітям уявлення про темброве різноманітність і його значення в музиці.4. Ігри, що розвивають динамічний слух - розвиток здатності розрізняти силу звучання, пов'язувати динаміку з настроєм і характером музичних образів.

музично-дидактичні ігри ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 4172 | Додав: Sarum | Дата: 21.11.2012 | Коментарі (0)

Нижче представлені ігри для дітей молодшої середньої старшої дошкільних груп

Існує три види диячих дидактичних ігор:

  • Ігри з предметами або іграшками. Спрямовані на розвиток тактильних відчуттів, вміння маніпулювати з різними предметами та іграшками, розвиток творчого мислення та уяви.
  • Словесні ігри. Для розвитку слухової пам'яті, уваги, комунікативних здібностей, а також для розвитку зв'язного та діалогічного мовлення, уміння і бажання висловлювати свої думки.
  • Настільно-друковані. Використовуються як наочний посібник спрямовані на розвиток зорової пам'яті та уваги.Обов'язковими атрибутами в ігровому процесі є навчальні та виховують завдання, чіткі правила і точна послідовність дій. Дидактична гра-явище багатопланове, яка може бути методом навчання, формою навчання. Виготовлені руками педагогів, вони дозволяють дитині, розкрити свій потенціал, використовуючи аналізатори організму (слухові, зорові, тактильні) і направити освітній процес на досягнення позитивних результатів. Фахівці ДОП практикуючі освітню діяльність не рідко вдаються до виготовлення розвиваючих іграшок своїми руками або спільно з вихованцями групи з різного непридатного матеріалу. Самостійне виготовлення дозволяє урізноманітнити подачу програмного матеріалу з урахуванням можливостей дитячого контингенту. Всі види ігор, можливо, створити або відтворити руками вихователів, зробивши їх барвистими і цікавими.

< ... Читати далі »

Категорія: виховання колективу | Переглядів: 16833 | Додав: Sarum | Дата: 21.11.2012 | Коментарі (0)

аплікація

Цілі:Познайомити дітей з різними видами спорту (футбол, волейбол, баскетбол, теніс, бокс, гімнастика, легка атлетика). Удосконалювати вміння дітей орієнтуватися на площині аркуша Збагатити словник дітей словами: тренер, стадіон, атлет, боксерська груша. Вправляти дітей в освіті слів (назви спортсменів). Розвивати дрібну моторику кистей рук. Виховувати у дітей захоплення спортивними іграми, заняттями спортом.Устаткування:Картинки із зображенням різних видів спорту, боксерські рукавички і груша (дитячий набір), зелені аркуші паперу з розміткою футбольного поля, вирізані з картону футбольні м'ячі, справжні футбольний, баскетбольний, волейбольний м'ячі, прості олівці, намальовані хвилясті і зигзагоподібні лінії, кольоровий картон, обладнання для аплікації.Запрошуємо дівчат і хлопчиків у захоплюючу країну Спортландія. Це спортивна країна допомагає всім стати сильними, спритними, швидкими, спритними. Під час нашого сьогоднішнього подорожі по Спортландія ми познайомимося з різними видами спорту. Сьогодні ви не просто хлопці, а спортсмени. Спортсменами називають людей, які займаються спортом. А зараз, спортсмени, стаєте один за одним, вирушаємо у світ спорту. Ми - бігуни, біжимо навколо столів, а потім займаємо свої місця. Сьогодні я буду вашим тренером. Тренер - це вчитель спорту і фізкультури. Повторіть це слово і запам'ятайте.Давайте знайомитися з різними видами спорту. Може бути ви вже знаєте деякі з них? Є багато видів с ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 2042 | Додав: Sarum | Дата: 11.11.2012 | Коментарі (0)

підготовча група

Завдання:Закріпити вміння дітей встановлювати причинно-наслідкові зв'язки; Ініціювати самостійний вибір дітьми виконання букета «ікебана» відповідно до моделі; Сприяти мовленнєвому розвитку через збагачення і активізацію слова, словотворчість; Розвивати комунікативні навички. Збагачення та активізація словника: Японія, «пасікока», кімоно, ікебана, сакура, чайна церемонія.Устаткування:- Модель «Таємниці Японії»; - Моделі «правила складання букета« ікебана »; - Слайд-презентація на тему «Японія»; - Костюм «кімоно»; - Музичний супровід - аудіозапис «Чайна церемонія»; - Роздатковий матеріал для складання букета «ікебана»: гілки, квіти, листя, клей, підставки; - Обладнання для чайної церемонії: заварювальні чайники - 2 шт., Термоси - 2 шт., Піали, скатертини, квітковий чай.Хід заняття: Під японську музику діти входять до зали. Вихователь: Я дуже рада бачити вас, хлопці! Пасікока.Привітайтеся і ви зі мною так само. (Діти пробують) Вихователь: Ми привітали один одного на японській мові.Коли я була така ж, як ви, у мене була мрія: я дуже хотіла побуватив країні висхідного сонця (картина).- Яку країну так називають? Діти: Японію. Вірно! Зовсім недавно мрія здійснилася - я з'їздила в Японію.Тому я сьогодні прийшла до вас в національному японському вбранні - кімоно.Ця країна відкрила мені багато своїх таємниць. Ваші вихователі сказали мені,що ви дуже любите дізнаватися все нове і цікаве.Хочете, я й вам відкрию деякі таємни ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 996 | Додав: Sarum | Дата: 11.11.2012 | Коментарі (0)

конспекти занять

Завдання:Закріпити вміння дітей встановлювати причинно-наслідкові зв'язки; Ініціювати самостійний вибір дітьми виконання букета «ікебана» відповідно до моделі; Сприяти мовленнєвому розвитку через збагачення і активізацію слова, словотворчість; Розвивати комунікативні навички. Збагачення та активізація словника: Японія, «пасікока», кімоно, ікебана, сакура, чайна церемонія.Устаткування:- Модель «Таємниці Японії»; - Моделі «правила складання букета« ікебана »; - Слайд-презентація на тему «Японія»; - Костюм «кімоно»; - Музичний супровід - аудіозапис «Чайна церемонія»; - Роздатковий матеріал для складання букета «ікебана»: гілки, квіти, листя, клей, підставки; - Обладнання для чайної церемонії: заварювальні чайники - 2 шт., Термоси - 2 шт., Піали, скатертини, квітковий чай.Хід заняття: Під японську музику діти входять до зали. Вихователь: Я дуже рада бачити вас, хлопці! Пасікока.Привітайтеся і ви зі мною так само. (Діти пробують) Вихователь: Ми привітали один одного на японській мові.Коли я була така ж, як ви, у мене була мрія: я дуже хотіла побуватив країні висхідного сонця (картина).- Яку країну так називають? Діти: Японію. Вірно! Зовсім недавно мрія здійснилася - я з'їздила в Японію.Тому я сьогодні прийшла до вас в національному японському вбранні - кімоно.Ця країна відкрила мені багато своїх таємниць. Ваші вихователі сказали мені,що ви дуже любите дізнаватися все нове і цікаве.Хочете, я й вам відкрию деякі таємниц ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 997 | Додав: Sarum | Дата: 11.11.2012 | Коментарі (0)

конспекти занять
Діти багато знають прислів'їв і приказок про добро і красу. Вони не були тільки пасивними слухачами і глядачами, а активно брали участь у всіх запропонованих завданнях.Цілі:Формування поняття краси, як естетичної категорії і її проявів в природі і творах мистецтва. Залучення дітей до загальнолюдських цінностей. Розвивати почуття прекрасного і любов до мистецтва.Завдання:Об'єднання різних видів мистецтв. Ввести поняття краси природної, рукотворним, духовної. Вчити бачити красу в повсякденному, зуміти побачити навіть у самому непоказному. Пробудити естетичні почуття та інтерес до художньої діяльності. Розвивати креативність. Підвести дітей до розуміння доброти як основи взаємовідносин між людьми. Розвиток самостійної образної діяльності - дати можливість проявити творчість, уяву, вигадку, фантазію.Хід заняття:I частина Дівчатка входять в групу в красивих капелюшках, а хлопчики в кепках з квіткою.- Які гарні панночки да добрі молодці до мене завітали! Здрастуйте!- І я сьогодні так старалася, вбиралася і все це для того, щоб сподобатися вам. Я вам подобаюся?- Чому?- Пропоную посміхнутися один одному, згадавши пісеньку, що може статися від посмішки: Від посмішки похмурий день світліше,Від посмішки в небі веселка прокинетьсяПоділися усмішкою своєюІ вона до тебе не раз ще повернеться. - І такими веселими, задоволеними пропоную відправитися на «виставку гарних речей».Дітям пропонується встати зручно і красиво. - Друзі, пом ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 1473 | Додав: Sarum | Дата: 11.11.2012 | Коментарі (0)

конспект занять

Мета:Гармонізація дитячо-батьківських відносин через рішення емоційно-особистісних проблем дітей.Завдання:1. Сприяти збереженню та зміцненню психофізичного здоров'я дітей через спільну діяльність з батьками. 2. Використовувати в роботі з дітьми методи і прийоми корекції тривожного стану дитини. 3. Виховувати у дітей та батьків прагнення спільно долати труднощі і проблеми. Обладнання кабінету (залу): кабінет має оформлення лісу - дерева, пеньки, тварини (іграшки), 6 столів, 12 стільців, телевізор, відеомагнітофон (відеоплеєр), магнітофон. Столи розставлені півколом біля однієї стіни, а в іншої організований імпровізований ліс, в середині кабінету - вільний простір (галявинка), прикрашена площинними зображеннями квітів, ягід (по 10 синього і червоного кольору).Устаткування для заняття:5 силуетів яблук з золотою папери (на каж-будинок яблуці написано завдання для дітей), запис мультфільму «Вовка в тридев'ятому царстві», аудіозапис спокійній класичної музики; вирізані з кольорового картону літери слова «КНИГА» (літери розклеєні в кабінеті в різних місцях) , 6 наборів стимульного матеріалу «Шнуровка»; аркуші паперу форматом А 4 (12-18 шт.); фломастери; кольорові олівці; ручки; пам'ятки для батьків «Готовність до школи»; «Вплив захворювань на навчання дітей»; скриню; лист в конверті; 6 книг (у подарунок дітям); пісочний годинник на 2, 5 хвилин.Ведучий:Педагог-психолог.Учасники:6 пар батько-дитина з підготовчої групи.Хід ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1402 | Додав: Sarum | Дата: 11.11.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 »