П`ятниця, 19.04.2024, 11:00
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Листопад » 7 » Корекційна інтегроване заняття з розвитку мовлення з використанням здоров'язберігаючих технологій «Подорож до Королівства Здоров'я»
16:52
Корекційна інтегроване заняття з розвитку мовлення з використанням здоров'язберігаючих технологій «Подорож до Королівства Здоров'я»
конспекти занять
Цілі заняття:

• Виховувати звичку здорового способу життя.
• Вчити дітей дбати про своє здоров'я.
Завдання:

Формування немовних дихання.
Удосконалення артикуляційної моторики.
Розширення активного словника.
Розвиток уваги, мислення, пам'яті.
Розвиток загальної та дрібної моторики.
Формовані вміння:

Відповідати на запитання.
Відгадувати загадки.
Закріплення основних видів рухів: ходьба, утримання рівноваги, координація рухів.
Матеріали та обладнання:

Відеозапис (дитина читає вірш),
Комп'ютерна презентація «Вгадай - ка»,
Дидактична гра «Одягни ляльку на прогулянку»,
Магнітна дошка, макет дерева, зубні щітки, мило, гребінці, зубна паста, рушники, будиночок Куталкі, снігові грудочки, «струмок», місток - масажна доріжка, обручі, муляжі фруктів і овочів, натуральні шматочки фруктів, шматочки заморожених фруктів, шпажки для нанизування, следочкі червоного і білого кольору, два тази з водою (гаряча і холодна з крижаною крихтою).
Попередня робота:

Перегляд мультфільмів:

«Митя і мікробус» к / студії «Союзмультфільм» автор сценарію Е. Агранович, режисер М. Каменецький.
Мультсеріал «Смішарики»: «Руки», «ГРЗ», «Їжачок і здоров'я».
Мультсеріал «Лунтік»: «Невидима бруд».
Бесіди:

Звідки беруться хвороби.
Як перемогти простуду.
Навіщо робити зарядку.
Як стати сильним.
Для чого чистити зуби.
Чому щипає мило.
Про користь вітамінів.
Хід заняття:

Діти входять в зал і вітаються з гостями.

Вихователь:
Діти подивіться, який сьогодні прекрасний день! У нас багато гостей і у них у всіх гарний, радісний настрій. Вони всі бадьорі і здорові. А ось наша дівчинка потрапила в полон до королеви застуди і їй дуже погано і сумно.

Дитина читає вірш «Грип» С. Михалкова (відеозапис).

Вихователь:
Ви хочете допомогти дівчинці і врятувати її з полону королеви Застуди?

Діти:
Так.

Вихователь:
Хочете бути сміливими, здоровими, міцними і не хворіти?

Діти:
Так. Хочемо.

Вихователь:
Тоді я пропоную вам відправитися в дуже цікаву подорож у Країну Здоров'я.

Як весело, як весело
Відправитися з друзями
В загадкове подорож
Ходімо разом з нами!

Вихователь і діти підходять до доріжці. На ній білі і червоні сліди.

Вихователь:
Що це таке?

Діти:
Сліди. Білі. Червоні.

Вихователь:
Як ви думаєте, чиї це червоні, гарячі сліди?

Діти:
Це залишила Застуда. Це висока температура.

Вихователь:
А коли буває висока температура?

Діти:
Коли болить голова. Коли людина хворіє. Заразився, прохолов. Коли не загартовуються.

Вихователь:
Все вірно. І коли людина хворіє, то в нього поганий настрій і немає сил. Ви хочете бути бадьорими та веселими? Тоді давайте всі разом зробимо зарядку.

Фізкультхвилинки

Рано вранці на галявинку
один за одним ми йдемо
(Ходьба з високо піднятими ногами)

І всі дружно по порядку
вправи почнемо.
Раз - піднятися, потягнутися.
(Встати на носочки, підняти руки вгору)

Два - зігнутися, розігнутися.
(Нахили вниз, встати - руки в сторони)

Три - в долоні три бавовни.
(Ляскання в долоні)

Голові три кивка.
(Нахили голови)

На чотири - руки ширше.
(Руки в сторони)

П'ять - руками помахати.
(Помахи руками)

Шість - на місце тихо встати.
(Встати в вихідне положення)

Вихователь:
А ці білі сліди - сліди здоров'я. За якими слідах ми з вами вирушимо в дорогу? Звичайно, по білим!

Діти змінним кроком йдуть по білим слідах.

Вихователь:
Ой! Куди це ми з вами потрапили? Що це за хатинка? Хто в ній живе? Давайте постукаємо.

Пальчикова гімнастика

Голосніше пальчики стукайте
(Стиснути руки в кулачки)

Тук-тук-тук.
(Стукати вказівними пальцями)

Кулачки їм допоможіть
(Стукати міцно стиснутими кулачками)
Ту-тук-тук.

Виходить Куталка.

Куталка:
Привіт, хлопці! Ой! Як у вас тут холодно. Я - Куталка! Завжди одягаюся тепло, але чомусь весь час хворію, мерзну. Як ви думаєте: чому?

Діти:
Ти дуже тепло одягнений. Тобі жарко. Тобі незручно ходити. Треба одягатися по погоді.

Куталка:
Навчіть мене, будь ласка, як потрібно одягати правильно.

Дидактична гра «Одягни ляльку на прогулянку»

Діти на магнітній дошці «одягають» ляльок (хлопчика і дівчинку). Вибір одягу з двох варіантів - зимова і літня.

Куталка:
Спасибі хлопці. Тепер я знаю, як треба одягатися, щоб не хворіти.

Вихователь:
Так, Куталка, одягайся по погоді і не болів. А ми з вами підемо далі. Не забудьте: можна наступати тільки на білі сліди!

Вихователь і діти підходять до «чарівному» дереву. На дереві висять зубні щітки, мило, гребінці, зубна паста, рушник.

Вихователь:
Хлопці, що це за дерево? Що це на ньому росте?

Діти:
Зубні щітки. Мило. Гребінця. Рушник.

Вихователь:
Для чого потрібні всі ці предмети? Для чого потрібно мило?

Діти:
Щоб мити руки.

Вихователь:
Коли потрібно мити руки?

Діти:
Перед їжею. Після прогулянки. Після туалету. Після малювання та ліплення.

Вихователь:
Для чого потрібно рушник?

Діти:
Щоб витирати руки після миття.

Вихователь:
Для чого потрібна гребінець?

Діти:
Щоб розчісувати волосся. Бути красивими. Бути акуратними.

Вихователь:
Для чого потрібна зубна паста й зубні щітки?

Діти:
Щоб чистити зуби. Щоб зуби були чистими і здоровими. Щоб добре жувати.

Вихователь:
Дивіться, ми потрапили з вами в ліс. Тут свіже і чисте повітря. Хто це біжить до нас назустріч?

Звучить бадьора музика. З'являється Здоровячок.

Здоровячок:
Привіт хлопці! Я - Здоровячок! Я вмію правильно робити зарядку для язика. Хочете і вас навчу.

Діти виконують гімнастику артикуляції.

Артикуляційна гімнастика

Наші дітки рано встали
Чистити зубки побігли
Вправо - вліво, вправо - вліво
Чистимо зубки ми вміло!
(Рот відкритий в посмішці, «почистити» мовою за нижніми зубами і верхніми зубами (4-5 разів))

Пополощіть з вами ротик.
(Імітація полоскання рота)

Владик наш гребінець взяв
(Закусити мову зубами)

І зачісуватися став.
(Рухи мовою вперед-назад)

Ми за ним не відстаємо:
Всі покажемо язичком.

Далі дружно по порядку
(Відкрити рот. Мова за нижні зуби)

Разом робимо зарядку!
(Вигнути «спинку» і втримати під рахунок до 5)

А тепер граємо в м'яч,
Починай футбольний матч!
(Рот закритий. Мова з напругою упирається то в одну, то в іншу щоку)

Ось і снідати пора:
Кухар приготував тортик.
(Рот відкрити)

З смачним кремом він, ура!
Оближи швидше ротик.
(Облизувати нижню губу і верхню губу по черзі)

Вихователь:
Тридцять два веселих зуба
Вчепилися один за одного.
Вгору і вниз несуться в поспіху,
Хліб гризуть, гризуть горішки.

Хлопці, посміхніться один одному. Подивіться, які у вас міцні зуби. Які ви гарні, коли посміхаєтесь.

Здоровячок:
Діти! Щоб бути міцними, сильними, не хворіти, потрібно ще правильно дихати. Давайте я вас навчу.

Точковий масаж з елементами дихальної гімнастики

Греєм наші ручки
(З'єднати долоні, потерти ними до нагрівання)

Греєм кінчик носа.
(Злегка посмикати кінчик носа)

Тонкий носик.
(Вказівними пальцями злегка потягнути ніс)

Греєм вушка.
(Вказівним і великим пальцями по вушній раковині проводимо зверху вниз)

Лебедина шийка.
(Погладжує шию рука від грудного відділу до підборіддя)

Носик, дихай!
(Вдих через праву ніздрю видих - через ліву, а потім навпаки)

Сдуем сніжинку.
(Вдих через ніс, видих через рот (2-3 рази))

Вихователь і діти дякують здоровань і запрошують його з собою в подорож.

Назустріч іде принц Апчхи і голосно чхає.

Вихователь:
Дивіться діти, принц Апчхи хоче нас заразити. Він послав на нас цілу хмару мікробів. Що нас потрібно зробити, щоб не заразитися?

Діти:
Гуляти на свіжому повітрі. Правильно дихати носом. Загартовуватися. Користуватися носовою хусткою. Закривати носовою хусткою ніс і рот.

Рухлива гра «Мікроби»

Принц Апчхи кидає в дітей «мікроби» (грудочки). У кого потрапить, той повинен почати чхати і вибути з гри.

Вихователь хвалить дітей за те, що вони були спритні і сміливі, і запрошує дітей продовжити подорож.

Спортивна гра «Подорож за Вітамінка»

• «Переступи через струмок»
Діти переступають приставним кроком з купини на купину.

• «Не промочи ніжки»
Ходьба по масажною доріжці (профілактика плоскостопості).

Вихователь:
Які ви молодці! Дивіться, ми з вами потрапили на город. Хто - то тут все переплутав. Давайте наведемо порядок.

Рухлива гра «Зберемо врожай»

Діти сортують під музику овочі-фрукти, збираючи їх у кошики (муляжі).

Вихователь, похваливши дітей, пропонує їм сісти на галявинці і відпочити.

Вихователь:
А ви вмієте відгадувати загадки?

Перегляд презентації «Вгадай-ка» (загадки про фрукти-овочі)
Вихователь:
Молодці! Всі фрукти і овочі містять багато вітамінів. Всі вони допомагають нам уберегтися від злих чар королеви Застуди. Тому зараз ми приготуємо з вами смачний і корисний «фруктовий шашличок». Здоровячок буде нам допомагати.

Контрастотермія

Діти підходять до стійки з тазиками: 1-з холодною водою і крижаною крихтою; 2 - з гарячою водою.

Здоровячок:
Що трапилося? Це зла королева Застуда заморозила наші фрукти. Вона не хоче, щоб нам дісталися корисні вітамінки і ми всі були здорові і веселі. Треба врятувати вітамінки.

Діти дістають заморожені шматочки фруктів і опускають їх у гарячу воду. Растаявщіе фрукти викладають на тарілочку.

Вихователь:
Ось тепер ми з вами можемо приготувати «фруктовий шашличок».

Приготування «фруктового шашличка»

Діти і Здоровячок готують «фруктовий шашличок»: нанизують шматочки фруктів на дерев'яні шпажки.

Вихователь пропонує повернутися до групи і пригостити інших дітей «фруктовим шашаличком». А нашій дівчинці ми розповімо про те, як потрібно захищатися від королеви Застуди. Діти прощаються з гостями.
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 2766 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0