П`ятниця, 29.03.2024, 16:43
Вітаю Вас, Гість

Мета виховання - формування різнобічно розвиненої, морально зрілої, творчої особистості учня.Мета виховання:

- Формування громадянськості, патріотизму та національної самосвідомості на основі державної ідеології;

- Підготовка до самостійного життя і праці;

- Формування моральної, естетичної та екологічної культури;

- Оволодіння цінностями і навичками здорового способу життя;

- Формування культури сімейних відносин;

- Створення умов для соціалізації та саморозвитку особистості учня.

Завдання виховання

Основні складові виховання:

Завдання виховання

- Цивільне і патріотичне виховання, спрямоване на формування в учня активної громадянської позиції, патріотизму, правової, політичної та інформаційної культури;- Ідеологічне виховання, спрямоване на формування в учня знання основ ідеології білоруської держави, прищеплення підростаючому поколінню основоположних цінностей, ідей, переконань, які відображають сутність білоруської державності;- Моральне виховання, спрямоване на прилучення учня до загальнолюдських і національних цінностей;- Естетичне виховання, спрямоване на формування в учня естетичного смаку, розвиток почуття прекрасного;- Вихо ... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 665 | Додав: Sarum | Дата: 20.01.2013 | Коментарі (0)

Зміст, форми і методи естетичного виховання в системі додаткової освіти

Найважливішою змістовною стороною додаткової освіти є формування творчого підходу до естетичної діяльності дітей і підлітків. Актуальність її пов'язана з тим, що принцип творчості стає в даний час провідним у навчанні школярів. Природно припустити, що творче начало, яке, на думку провідних вітчизняних і зарубіжних педагогів і психологів, має стати життєвим принципом нинішнього покоління учнів, і особ. Засоби естетичного виховання дітей дошкільного вікуливо успішно сприяютьтворчо-художній діяльності.Зміст художньо-естетичної освіти має сприяти формуванню національної самосвідомості, поваги до історичної та культурної спадщини народів  всього світу.

засоби естетичного виховання

Від рідної пісні, рідного слова, картин рідної природи до розуміння мистецтва своїх найближчих сусідів і до світової художньої культури - таким бачиться шлях пізнання національних та світових культурних цінностей.Майбутнім педагогам необхідно знати, що на сучасному рівні творчості дітей та підлітків використовуються різні види художньо-естетичної діяльності: сольний та хоровий спів, вокально-інструментальні ансамблі, гра на музичних інструментах, театрально-ігрова діяльність (драматична, музична), хореографія (народна, бальна, класична, сучасного танцю), фольклорні ... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 1220 | Додав: Sarum | Дата: 18.01.2013 | Коментарі (0)

Відмінною рисою сучасногорозвитку освіти є зміназмістовно-цільових аспектів з позиціїгуманізації та гуманітаризації освіти в перспективі розвитку естетичного виховання школярів

Естетичне виховання школярів

Зміна розвитку освіти контент орієнтовані розміри з підставкою гуманізації та гуманітаризації освіти. Орієнтація освіти на людських цінностей, національної духовної культури; гуманітаризація зміст освіти і розвитку гуманістичної освіти та освіти; створення в освіті Школа середовища, розвиток особистості, здатні творчої самореалізації в сучасні соціокультурний ситуації.

проблема естетичного виховання Культура є на соціальної ситуації переходу розвитку суспільства, в якому ми живемо: Змінити менталітет суспільства, відсутність створена моральних і естетичні критерії поведінки, гострий крапля в рівень загальної культури.

обставин, відповідної стає переосмислення духовного становлення студента, на основі розвиток естетичних бачення із зовнішнім світом, її емоційної і образотворчих реалізації. Це піднімає на потрібно провести розслідування на формування естетичного ставлення

дійсно. Однак, покращення естетичної

Освіта в школі відбувається через різні нововведення, які часто не відповідати на гуманіст напрямок розвитку освіти та не завжди стати стимулом заходи для дітей шкільного віку. В цілому це як і раніше за ... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 1352 | Додав: Sarum | Дата: 18.01.2013 | Коментарі (0)

 В найзагальнішому сенсі формування сприйнятливості людини до позову до прекрасного, існуючому в творіннях людини і в природі. При цьому розуміється, що щось вже створене і сприймане в його даності. У різні епохи підкреслювалося воспитат. значення різних видів позов-ва: напр., музики - в античності, літератури - в 19 в., у наст. час прагнуть виявити воспитат. можливості всіх сфер позов-ва. Мн. педагоги розглядають Естетичне виховання перш за все як вивільнення спонтанної експресії дітей - погляд, висхідний до руху "нового виховання" поч. 20 в.


У педагогич. теорії естетичного виховання часто пов'язується лише зі сферою п ... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 831 | Додав: Sarum | Дата: 18.01.2013 | Коментарі (0)

Вміння відчувати, розуміти і цінувати прекрасне не приходить саме, його треба систематично розвивати з ранніх років. Прагнути до цієї мети - це і значить здійснювати естетичне виховання, яке сприяє розвитку гармонійної особистості. Формування творчої особистості неможливо без тісного контакту з батьками. «Два береги однієї ріки» - головний принцип, за яким будується взаємодія ДОУ і сім'ї з усіх питань, у тому числі і по художньо-естетичному розвитку дітей.

Основною метою художньо-естетичного виховання дітей є:

- Розвиток здатності художнього бачення світу;

- Залучення до світу мистецтва;

- Розвиток художньо-творчих здібностей.

художньо естетичне виховання

За всіма трьома напрямками педагогами дитячого садка проводиться тісна робота з сім'єю, що дозволяє встановити єдність поглядів у вихованні дитини, залучити батьків у педагогічний процес, пропагувати педагогічні знання. Будівництво будь-яких відносин, як правило, базується на дотриманні принципів взаємодії. Принципи взаємодії з сім'єю:1) Відкритість дитячого садка і сім'їНа початку кожного навчального року в ДОУ проводиться загальне батьківські збори, на якому батьків знайомимо із завданнями і планом роботи з даного розділу, вони можуть задати питання, внести свої пропозиції, поділитися досвідом сімейного виховання. Відвідування груп і студії дозволяє ознайомитися з умовами, орг ... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 1520 | Додав: Sarum | Дата: 17.01.2013 | Коментарі (0)

Предметом діяльності цивільного захисту установи є виконання державних функцій, виконання робіт (надання послуг) у сферах боротьби з катастрофами, стихійними лихами та ліквідації їх наслідків.

Цивільний захист - державна система заходів, що проводяться з метою захисту людей, території, а також матеріальних і культурних цінностей від небезпеки, яка виникає при веденні військових дій або внаслідок такихх дій; служба цивільного захисту - сукупність функціональних підрозділів, створених для виконання спеціальних заходів цивільного захисту, підготовки сил і засобів, для забезпечення дій формувань цивільного захисту;захисні споруди - сукупність інженерних споруд, спеціально призначених для захисту населення і виробничого персоналу від сучасних засобів ураження;сили цивільного захисту - військові частини цивільного захисту, територіальні, функціональні та об'єктові формування загального та спеціального призначення, що створюються для проведення рятувальних робіт.

ПЛАН

Проведення заходів по цивільному  захисту у школі

Цивільний захист є невід*ємною частиною виховного процесу учнів  у школі.Наведений нижче план допоможе зробити заняття ефективнішими.


цивільний захист у школі

Цивільний захиствключає комплекс заходів з підготовки до захисту ... Читати далі »

Переглядів: 3489 | Додав: Sarum | Дата: 16.01.2013 | Коментарі (0)

Екологічне виховання конспекти занять:

Конспекти занять : Струмочок


З давніх пір на дні яру жив веселий і щедрий струмок. Чистої студеної водою він поїв коріння трав, кущів і дерев. Велика срібляста верба розкинула над криницею тінистий намет. Навесні по схилах яру біліла черемха. 

екологічне виховання конспекти занять

Серед її мереживних запашних кистей солов'ї, пеночки і зяблики вили свої гнізда. Влітку різнотрав'я строкатим килимом встеляли яр. Над квітами кружляли метелики, джмелі, бджоли. У погожі деньки Артем з дідусем ходили на джерело за водою. Хлопчик допомагав дідусеві спуститися по вузькій стежці до криниці і набрати води. Поки дідусь відпочивав під старою вербою, Артем грав біля потічка, який струменів по камінчиках на дні яру. Одного разу Артем пішов за водою один і зустрівся біля джерела з хлопцями з сусіднього будинку - Андрієм і Петром. Вони ганялися друг за другом і гнучкими прутами збивали головки квітів. Артем теж зламав вербовий прут і приєднався до хлопчаків.Як ви думаєте, хорошу чи гру придумали хлопці? Чому?Коли галаслива метушня набридла хлопцям, вони стали кидати в родник гілки і каміння. Артему нова забава не сподобалася, йому не хотілося ображати добрий веселий джерельце, але Андрійко та Петя були старше Артема на цілий рік, і він давно мріяв подружитися з ними.Як би ви вчинили на місці Артема?Спочатку родн ... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 2499 | Додав: Sarum | Дата: 15.01.2013 | Коментарі (0)

Комплекс ранкової гімнастики для дітей 3-4 роки

I. Коргуючая ходьба в колоні по колу під вірш «Ось які ми великі!»: «Ось які ми великі! Ось такущіе! »(одьба на носках, руки вгору) «Ось які ми великі і сільнющіе!»(Ходьба в полуприседе, руки розведені в сторони і зігнуті в ліктях, пальці зібрані в кулачки) «Широко крокують ноги по величезній по дорозі!»(Ходьба широким кроком) «Тихо йдуть наші ніжки да по маленькій доріжці!»(Ходьба маленькими кроками) «Дуже-дуже ми намагаємося! Фізкультурою займаємося! »(Ходьба високо піднімаючи коліна, руки в сторони)

ранкова гімнастика

II. Звичайний біг. Вправа на дихання. Побудова в ланки.

III. Загальнорозвиваючі вправи:

1. «Дорости до тата!» Вище руки піднімаємо, Ми до тата доростає!Початкове положення (і.п.): ноги злегка розставлені. Руки опущені вниз. Руки підняти через сторони вгору, хлопнути в долоні. Повернутися в і.п.Повторити 4-6 разів.2. «Витираємо пил!» Будемо мамі допомагати, Пил ми зможемо витирати!І.п.: ноги на широкій доріжці, руки в сторони. Повороти вліво-вправо.4 рази в кожну сторону.3. «Збираємо іграшки!» Ми в іграшки пограли, Тут же за собою прибрали!І.п.: Ноги на вузькій доріжці, руки на поясі. Присісти, «підняти іграшку», повернутися в і.п.Повторити 4-6 разів.4. «Відпочиваємо!» Ми трошки відпочинемо Допомагати знову підемо!І.п.: сидячи на підлозі, ноги зігнуті в колінах, руки в упорі ззаду. Побалакати ногами, не торкаючись підлоги. Відп ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1191 | Додав: Sarum | Дата: 16.12.2012 | Коментарі (0)

Конспекти занять з правового виховання для середньої дошкільної групи

Мета заняття: поглиблювати знання дітей про права людини.

Програмний зміст:Вправляти дітей в умінні виходити зі скрутної ситуації, самостійно визначати свої можливості у виборі завдання.Розвивати уяву, мова, уміння міркувати, зіставляти права та правила, аналізувати і робити висновки.Виховувати співпереживання, вміння узгоджувати свої дії з діями товаришів, вміння домовлятися.Обладнання: д / гри: "Маю право", "Знайди право", "Права та правила", "Збери і вгадай" (за казками "Теремок", "Три ведмеді", "Айболить", "Колосок"), кольоровий папір , клей, серветки, клейонки, олівці, листочки паперів розміром 10 на 10, листочки паперу різної форми.Попередня робота: читання творів з наступною бесідою про права, які порушені у творі; розучування прислів'їв, віршів про працю, будинку, родині, здоров'я; бесіда про президентів Росії та Удмуртії, про символіку різних країн; дидактичні ігри на формування дружніх взаємовідносин; формулювання спільно з дітьми правил, яких необхідно дотримуватися.Хід заняттяВихователь: - Ребятки, я сьогодні прийшла в групу і на столі в мене лежить листок паперу, на ньому намальована якась постать. Я довго дивилася на неї, на що ж походить, але так і не змогла зрозуміти. Запитати не було в кого, допомогти мені - не кому. (На листочку наклеєно держава, вирізане з контурною карти, але не зафарбоване).Діти - А покажіть нам, ми допоможемо.Вихователь: ... Читати далі »

Категорія: Правове виховання | Переглядів: 6654 | Додав: Sarum | Дата: 11.12.2012 | Коментарі (2)


Для підвищення рівня правової культури суспільства в цілому і для підвищення правової культури особистості необхідна цілеспрямована діяльність державних органів, громадськості з формування в усіх громадян правосвідомості, знань, умінь користуватися всіма цінностями, створеними людиною в правовій сфері, прагнення діяти відповідно до них. Іншими словами, для підвищення рівня правової культури необхідні правове формування та правове виховання особистості.Ці два поняття не є тотожними.

правове виховання

Під правовим формуванням особистості (іноді називається «правове виховання в широкому сенсі») розуміється весь багатогранний процес формування правової культури під впливом різних факторів (економічних, соціальних, політичних, ідеологічних та ін.)У завдання правового виховання входить формування:знань про право;внутрішнього поваги до права;уміння застосовувати правові знання на практиці;звички діяти у відповідності з правовими приписами.

Поняття правового виховання

Правове виховання - це цілеспрямована діяльність державних органів і громадськості по формуванню у громадян і посадових осіб правосвідомості та правової культури, це спеціальний вплив на свідомість і поведінку людей з метою вироблення в них стійкої орієнтації на законослухняну поведінку.Правове виховання являє систему елементів, що утворюють правовиховної процес.Його основними ... Читати далі »

Категорія: Правове виховання | Переглядів: 2406 | Додав: Sarum | Дата: 10.12.2012 | Коментарі (0)

Екологічне виховання учнів

Екологія як наука і екологічне виховання учнів  як спосіб мислення в наш час знаходиться в центрі уваги всієї світової спільноти. Екологічна криза носить глобальний характер. Заходи щодо захисту природи є першорядним завданням людської спільноти. Генеральний секретар ООН у 2000 р., у доповіді «Роль Організації Об'єднаних Націй у XXI столітті» визнавав важливість широкомасштабних зусиль у сфері екологічного освіти громадськості, висловивши стурбованість низьким рівнем реального розуміння екологічних проблем у вирішенні задачі забезпечення майбутнім поколінням умов життя на нашій планеті.У нашій країні педагогічною наукою в останні роки приділяється значне місце розробці системи безперервної екологічної освіти. Однак очевидно, що навіть добре поставлене навчання екологічної грамотності не вирішує проблем підготовленості людей до вирішення екологічних проблем. Найважливіше місце повинне зайняти екологічне виховання. Закон РФ «Про освіту» визначив нову парадигму освіти та виховання. Колишня орієнтація тільки на цілі держави змінюється на особистісно орієнтований підхід, в якому провідна роль належить удосконаленню виховних систем у контексті формування особистісних якостей учнів. Визнано, що демократичне суспільство потребує відновлення духовних основ життя та виховання особистості, яка володіє системою дійсних ціннісних орієнтацій, етичними установками у відносинах і поведінці. Основ ... Читати далі »

Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1084 | Додав: Sarum | Дата: 05.12.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 6 ... 17 18 »