Четвер, 02.05.2024, 19:08
Вітаю Вас, Гість
Тепер, коли минув рік з дня появи на світ вашої дитини, починається найцікавіше. Ми зовсім не хочемо сказати, що той рік був позбавлений цікавості, ні, але попереду вас чекають перші кроки вашої дитини (і перші падіння) і перші слова (нехай вони навіть будуть далекі від зв'язного мовлення).

До сих пір ви могли поводитися з ним як з слухняною лялькою, навіть повзаючи, він не заподіював вам занадто багато занепокоєння. Але тепер ваша дитина постарається вникнути в усі навколишнє. Отже, будьте обережні, милуючись ним і розважаючись, і не забудьте гарненько висипатися хоча б раз на півроку.

Перші кроки: Слово за словом, крок за кроком

Швидкість розумового та фізичного розвитку малюка на другому році буде справді чудовою. Ваш малюк все ще маля, але в наступні дванадцять місяців з ним відбуваються неймовірні метаморфози. У нього з'являється характер, він іде, куди забажає, базікає, що йому в голову прийде, і вбирає інформацію швидше комп'ютера.

Самі чудові зміни на другому році стосуються прогулянок і балаканини. Ваша дитина пробував вже ходити і розмовляти ще до першого свого дня народження. Але тепер пробні перші кроки перетворяться в невпинну ходьбу, біганину і карабканье наверх. А перші членороздільні слівця виллються в нескінченний мовний потік.

Перші кроки: Знаходячи рухливість

Ваш малюк вже пробував пересуватися самостійно. У 9 або 10 місяців він, можливо, почав повзати (деякі діти намагаються одночасно підскакувати на колінах). Чере ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 687 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Правове виховання в дитячому саду повинно носити м'яку форму. Окремим ланкою правового виховання дітей, є дошкільні установи, у яких є великі можливості для всебічного виховання дошкільнят. Тут виховні питання відбуваються в суспільстві однолітків і саме тому мають вплив на формування у дітей навичок та навичок, що відповідають суспільної моралі. Надалі на їх основі відбувається вдосконалення особистості, її розвиток і виховання, в тому числі і виховання дітей дошкільного віку.

Виховання дітей у дошкільних установах проводять кваліфіковані педагоги і фахівці з дитячої психології. Виховання дитини вибудовується на науковій основі, тобто цілеспрямовано, включаючи і правове виховання в дитячому саду,і удосконалюючи виховання дошкільників в в сімї. Відвідування дошкільних установ дозволяє:

З самого юного віку виховати в дитини позитивні звички, які допоможуть йому розвиватися і нормально рости, стежити за своєю поведінкою.

Сформувати у хлопців культуру поведінки. Розуміти і усвідомлювати необхідність дотримання загальноприйнятих норм.

Вчити дітей шанобливо, з повагою ставитися до людей. Рахуватися з їх думкою та інтересами.

Виховати колективні навички спілкування серед однолітків і з дорослими. Навички спілкування виражаються в ввічливості ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 2473 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Дитячі шкільні установи, розташовують великими можливостями для всебічного, в тому, числі, і правового виховання дошкільнят. Тут виховний процес протікає в суспільстві однолітків і тому особливо великий вплив на формування у дитини з самого раннього віку навичок і звичок, що відповідають суспільної моралі, на основі яких відбувається подальше вдосконалення особистості, загальний розвиток і виховання.

Виховання дитини в дошкільних установах здійснюють кваліфіковані фахівці дитячої психології, які виховання дитини будують на науковій основі, цілеспрямовано. Дитячі шкільні установи дозволяють:
з самого раннього віку виховувати у дітей різноманітні позитивні звички, допомагають йому нормально рости і розвиватися, організовувати свою поведінку;
формувати у дітей культуру поведінки, розуміння необхідності дотримуватися загальновизнані норми;
вчити дітей шанобливо ставитися до оточуючих, рахуватися з їх думкою, інтересами, зручностями;
виховувати колективістські навички та культуру спілкування з дорослими і однолітками, що виражаються в товариськості, ввічливості, стриманості, делікатності, скромності і т. д.
виховувати культуру мовлення;
виробляти елементарні навички організації свого вільного часу;
формувати розумні потреби і виховувати почуття обов'язку.

Безупинні ті, хто вважає, що вміння вести себе в тих чи інших ситуаціях приходить з віком. Найпростіші п ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1256 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

   В наш час Правовому вихованню дошкільнят  стали приділяти велику увагу, так як дошкільне дитинство - найбільш сприятливий період для становлення особистості дитини.

Успішність цієї роботи під час виховання дітей дошкільного віку багато в чому залежить від підготовки педагогічних кадрів. Крім того, зараз спостерігається невідповідність між реальним рівнем готовності вихователів до здійснення правового виховання та актуальною потребою в ньому.

Це робить необхідним планування спеціальної методичної роботи з педагогічним колективом для освоєння змісту, методів і технологій по правовому вихованню дітей, а також підвищити правову культуру вихователів, їх педагогічну кваліфікацію в цій галузі.

Для формування у дітей елементарних уявлень про свої права і свободи, розвитку поваги і терпимості до інших людей та їх прав, важливо не лише давати знання, а й створювати умови їх практичного застосування.

Організовуючи роботу з даного напрямку, необхідно спиратися на провідні для школярів види діяльності: ігрову і художню-продуктивну. Це дидактичні, рольові та театралізовані ігри, ігри та вправи на розвиток емоційної сфери, емпатії, комунікативних навичок і вмінь.

Як організувати цю роботу?
Організува ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1733 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

виховання

Виховання дитини - багатогранний працю, що охоплює безліч сфер і областей. Але, мабуть, ключовими його моментами можна визначити валеологічне, екологічне і полікультурне виховання дошкільнят. Ці три складові, грамотно об'єднані мудрою рукою вихователя, подібно гранях одного кристала, формують у вихованні дітей дошкільного віку індивідуальність, здорову фізично, духовно і морально.

Валеологічне виховання дітей дошкільного віку

Суть цього напрямку - в формуванні у дітлахів турботи про своє здоров'я, в культурі правильного загартовування, в придбанні і закріпленні навичок особистої гігієни, у вихованні чіткого, усвідомленого, однозначно негативного ставлення до шкідливих звичок.

Для цього зараз розроблені численні програми і методики роботи з малюками. Це веселі ігри, пов'язані з вивченням власного тіла (його частинами, можливостями, відчуттями), з розвитком дрібної і грубої моторики, вивченням шкідливої і корисної їжі. У дошкільних установах проводиться організація свят їжі, днів здоров'я, спортивних олімпіад, чайних і вітамінних столів, організовуються виставки на такі теми як, наприклад «Світ природи очима дітей», «Одяг і здоров'я» та ін Для більшої результативності с ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1265 | Додав: Sarum | Дата: 18.03.2012 | Коментарі (0)

Дитина - творіння природи: живої та неживої. Його тіло, зачате матір'ю і батьком, виткане з води, повітря, ультрафіолетових сонячних променів, з глини, заліза, золота, олова і інших елементів. Все це природа, її компоненти життєдіяльні, конструктивні захисні сили.

Щоб малюк зростав, фізично розвивався, ставав досконалим, унікальним творінням - людиною. Йому потрібні ці сили: сонце, повітря, вода у всіх проявах агрегатного стану: роса, сніг, паморозь. Тому щоденний загартування організму дітей вищезазначеними природними факторами є безцінне і дуже впливова на здоров'я дитини умова.

Спеціальне загартовування, максимальне перенесення діяльності малюків у природу є не тільки цінними гігієнічними засобами фізичного виховання, а й першими зв'язками дитини з життєдіяльністю силами природи, які допомагають їй усвідомлювати себе як частину природи і Всесвіту.

Діти, які відчувають природу: дихання рослин, аромати квітів, шелест трав, співу птахів, вже не зможуть знищити цю красу. Навпаки, у них з'являється потреба допомагати жити цим творінням, любити їх, спілкуватися з ними. Встановлення гармонійних відносин з живою і неживою природою, розвиває органи чуття, які є посередниками між навколишнім середовищем і мозком, трансформаторами і ретрансляторами енергій природи в тіло дитини.

При валеологічної обстеженні діти старшої групи повинні знати:

1.Чем відрізняється жива природа від неживої?

2.Работа з картинками, показати представників:

a) ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1245 | Додав: Sarum | Дата: 18.03.2012 | Коментарі (0)

Дошкільний виховний заклад є органом освіти і суспільного виховання дітей віком від двох місяців до семи років, в якому здійснюється формування освіченої, творчої особистості, становлення її фізичного, психічного, духовного і соціального здоров'я, забезпечення пріоритетного розвитку людини.

Для реалізації цього завдання необхідні нові підходи до змісту навчання дітей раннього та дошкільного віку. Загальна концепція неперервної освіти пропонує: обов'язковим компонентом нової системи національної освіти мають бути завдання з формування, збереження та зміцнення здоров'я, гігієнічне виховання населення, починаючи з раннього та дошкільного віку.

Цей компонент змінює вимоги до всього змісту освіти, його пріоритетів, надає валеологічний характер, висуває першочергові завдання: формування валеологічної свідомості громадян України, культури здоров'я особистості. Інтегральною характеристикою здоров'я особистості і суспільства вважаються фізичні, психічні, духовні та соціальні складові.

Ось чому включення курсу валеології до блоку базових дисциплін в дошкільному закладі вважається необхідним і вагомим.

Значення подачі цього курсу полягає в пізнанні дитиною природи, людини, взаємодії людини з природою і суспільством, яке сприяє формуванню його як здорового, самовдосконалення об'єкта цілісної системи. Пізнаючи своє буття, близьких і рідних, дитина стає активним трудівником своєї Батьківщини.

У дошкільному закладі валеологія є інтегрованою системою зна ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 2328 | Додав: Sarum | Дата: 18.03.2012 | Коментарі (0)

У зв'язку з екологічною кризою на Україні зросло значення валеології. Катастрофа на Чорнобильській АЕС спричинила захворювання та передчасної смерті десятків тисяч людей, в тому числі і дітей. Тому питання виховання людства, збереження людини як біологічного виду є наріжним каменем валеології.

Для виховання у дітей та молоді дбайливого ставлення до свого здоров'я в багатьох дошкільних установах, школах, вузах введений новий навчальний курс "валеологія". Головна мета цього курсу полягає в тому, щоб навчити дитину з раннього дитинства розумно ставитися до свого здоров'я, поважати фізичну культуру, гартувати свій організм, раціонально харчуватися. Виконання комплексу цих заходів забезпечить оптимальне фізичний розвиток та хороший стан здоров'я дітей та молоді.

Інтегративний курс "валеологія в дитячому садку" - перший важливий етап неперервної валеологічної освіти людини, який має забезпечити реалізацію таких завдань:
виховання у дітей свідомості того, що людина - частина природи і суспільства;
встановлення гармонійних відносин дітей з живою та неживою природою;
формування особистості дитини;
виховання звичок особистої гігієни;
загартовування дитини та її рухова активність;
профілактика та усунення шкідливих звичок;
здійснення валеологічного моніторингу.

Враховуючи реальність цієї та об'єктивної закономірності педагогіки, валеологічне виховання повинно бути глибоко наці ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 2252 | Додав: Sarum | Дата: 18.03.2012 | Коментарі (0)

виховання

В дошкільному дитинстві дитина здобуває основи особистісної культури, її базис. Одним з компонентів базису особистісної культури є орієнтування дитини в явищах власного життя, діяльності і в собі самому. Тому важливою ланкою в роботі дитячого саду є валеологічне виховання дошкільнят. Валеологія наука і сфера людської діяльності, що вивчає можливості найкращою адаптації людини до умов навколишнього середовища шляхом ведення здорового способу життя. Ми зобов'язані виховати потреба бути здоровим. Дитина повинна знати: навіщо потрібно бути здоровим, що потрібно зробити для цього, як впоратися з хворобою. Для вирішення даної проблеми необхідні валеологічні заняття дошкільнят. Вони можуть проводитися один раз на тиждень у всіх вікових групах, включаючи дітей раннього віку.http://vospitanie.at.ua/


Завдання валеологічного напрямку наступні:

- Виховання у дітей свідомості того, що людина частина природи і суспільства;

- Вибудовування гармонійних відносин дітей з живою та неживою природою;

- Формування етноздоровья;

- Виховання у дітей дбайливого і дбайливого ставлення до особистого здоров'я;

- Вироблення навичок особистої гігієни;

- Загартовування дітей;

- Профілактика і усунення шкідливих звичок;

- Здійснення валеологічного моніторингу.

З метою вирішення цих завдань визначено такі напрямки в валеологічної робо ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 9418 | Додав: Sarum | Дата: 18.03.2012 | Коментарі (0)

Ще до школи діти засвоюють основні поняття особистісної культури, отримують базові знання. Одна зі складових цієї бази знань - орієнтування в явищах і процесах власного життя, у своїй діяльності і в своєму організмі. Тому валеологічне виховання в садку є необхідною ланкою в загальному вихованні дошкільнят.



Валеологія в дитячому садку вивчає можливості оптимальної адаптації людини до сучасних умов, вчить дітей вести здоровий спосіб життя та корекція агресивної поведінки у дітей

Необхідно виховати в дитині потребу, бажання бути здоровим. «Для чого потрібно бути здоровим? Що потрібно для цього зробити? Як перемогти хворобу? »- Відповіді на такі питання дає дитині валеологія ще з дитячого садка.

Успіх валеологічних занять в садку може бути досягнутий, якщо будуть дотримані наступні умови:

Готовність педагога давати дітям валеологічні знання;

Особистісно-орієнтоване взаємодія дитини і дорослого в процесі навчання;

Безпосередню участь батьків у валеологічного виховання;

Взаємодія в цьому питанні між дитячими садами, школами, дозвільний центрами, громадськими організаціями.

Заняття в дитячих садках слід проводити регулярно, не рідше разу на тиждень,незабуваючи т ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 3255 | Додав: Sarum | Дата: 18.03.2012 | Коментарі (0)

чне виховання

Тематичне планування з валеології для роботи з дітьми 5-6 років


Тема року: "З чого я перебуваю"

Мета року:
Дати елементарні уявлення дітям про свій організм;
Сприяти становленню у дітей цінностей здорового способу життя: розвиток навичок особистої гігієни; формування елементарних уявлень про корисність і доцільність фізичної активності;

Створити умови для забезпечення фізичного і психічного благополуччя.

Пізнавальні бесіди з дітьми 5-6 років

Частини тіла

Мета. Ознайомити дітей з різними функціями частин тіла.

Людське тіло складається з різних частин. Всі ці частини тіла виконують різні функції.

На голові, самої верхньої частини тіла, росте волосся. Вони захищають нашу голову, зберігають в теплі взимку і захищають від жару літнього сонця. Голова приєднана за допомогою шиї до тулуба, середньої частини тіла. Ще у нас є дві руки і дві ноги, вони теж з'єднані з тулубом. Руки і ноги по-іншому називаються кінцівками. Нога закінчується ступень. Наші ступні влаштовані так, що ми з легкістю можемо стояти і ходити, спираючись на них. Руки згинаються і розтягуються. Ми беремо ними предмети і утримуємо їх кистями рук.

Тіло нагадує мудрий механізм, який здатний виконувати безліч різних функцій. З його допомогою ми можемо сміятися, плакати, казати, бігати, думати, працювати і грати. Тіло пристосовується до існування в різних обставинах. Але іноді воно бува ... Читати далі »

Категорія: Для мам | Переглядів: 1029 | Додав: Sarum | Дата: 18.03.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 12 13 14 15 16 17 18 »