П`ятниця, 17.05.2024, 13:09
Вітаю Вас, Гість
Виховання підростаючих поколінь в нашій країні є справою великої державної ваги. Діти виховуються в  дошкільних установах і в школі, в  піонерських організаціях і в позашкільних установах. Але першими їх вихователями є батьки. Радянська сім'я є первинний колектив радянського суспільства, члени якого тісно пов'язані між собою родинними узами і спільними інтересами. У цьому колективі насамперед ростуть і виховуються наші діти, починаючи з дошкільного віку.

Батько і мати виховують дітей не тільки словом, переконанням, а й особистим прикладом, своєю поведінкою. Батьки впливають на дітей в той час, коли вони тільки вступають в життя і вперше починають пізнавати навколишній світ. Тому виховний вплив батьків буває особливо сильним.

Задача родини полягає в тому, щоб формувати у дітей риси нового, радянського людини, готувати, їх до активної участі в будівництві комунізму.

Більшість батьків у нашій країні добре розуміють свою відповідальність за виховання дітей і приділяють їм багато часу і уваги. Особливо велику увагу дітям приділяють жінки, матері. Виховання дітей - це найпочесніша і відповідальний обов'язок матері. Не менш важливу роль відіграє і батько. Батько, який не займається вихованням дітей або виховує їх погано, не виконує свого громадянського обов'язку.

Зрозуміло, дітей виховують не лише бать ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1750 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Мета: дати дітям поняття про фруктах і ягодах. Нагадати будова рослин (дерево, кущ).

Хід прогулянки

Дорослий пропонує дітям сходити в сад і подивитися, чим зайняті там старші діти. Малюки з цікавістю спостерігають, як старші діти відносять до комори відерця з яблуками, грушами (сливами). Дорослий запитує, чи знайомі дітям ці фрукти, а потім уточнює, що фрукти ростуть на деревах: «Чи знайомі вам дерева?» «У дерева стовбур, гілки, листя», - відповідають діти. Дорослий уточнює: «Дістати яблука, груші можна, підставивши сходи, інакше не дістанеш, високо. Фрукти зріли все літо, наливалися солодким соком на сонечку, а тепер прийшла осінь, вони дозріли ».

Всі розглядають плоди, за пропозицією дорослого вдихають аромат яблук, а потім включаються в загальну роботу: відносять фрукти в відерцях на кухню. Кухар дякує всім і обіцяє на обід приготувати смачний компот.

Неподалік від фруктових дерев ростуть кущі червоної та чорної смородини. Дорослий разом з дітьми уточнює, що кущі нижче дерева, у них немає стовбура, тільки гілки і листя. Гілки в порівнянні з гілками дерева тонше, листя дрібніше. Діти з цікавістю розглядають на кущах ягоди чорної та червоної смородини, уточнюють їх колір.

Вихователь підставляє кошичок, пропонує акуратно, не пошкодивши рослини, зірвати ягоди. Діти стараються. Дорослий пояснює, чому поки не можна пробувати ягоди. Всі погоджуються.

Повернувшись на дільницю, діти сідають навколо столу, дорослий приносить заздалегідь приг ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 799 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Мета: спостерігати за роботою двірника. Познайомити з назвою «поливальна машина».

Хід прогулянки

Теплий сонячний день. Варто золота осінь. Дерева оздоблені строкатими листками, особливо клен. Дорослий звертає увагу дітей на цю красу. «Здрастуй, сонце золоте, здрастуй, небо блакитне», - Повторюють діти за дорослим.

Педагог звертає їхню увагу на роботу двірника, який змітає з доріжок осіннє листя. Діти за пропозицією дорослого беруть віники, допомагаючи двірникові. Дорослий уточнює: «Двірник працює великий мітлою, а діти віником». Робота закінчена.

Двірник хвалить помічників і починає поливати квіти на клумбі. Діти поруч. Повільно рухаються все навколо клумби, спостерігають, як ласкаво ллється вода з лійки, називають квіти, які тепер вмиваються, п'ють воду, піднімають голівки до сонечка, посміхаються всім.

Знаючи, в який час по вулиці проходить поливальна машина, дорослий виводить дітей на тротуар. Діти жваво перемовляються, видали побачивши повільно рухається машину в виблискуючих бризках. Дорослий просить всіх відійти подалі від краю, але все одно діти з радістю відчувають на ногах вологу, коли легкий вітерець приносить до них бризки води.

Рухаючись віддалік за машиною, всі відзначають: поливає вулицю, вмиває, щоб було чисто, красиво. Але ось машина зупинилася біля газону, поливає його. Діти тут же коментують: «! Напоїла, вмила квіти», «! Ця машина - велика лійка»

Повертаючись на ділянку, всі діти грають в рухливу гру «По вузен ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 740 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Мета: познайомити з назвами декількох квітів - флокси, нагідки (календула). Показати старшим дітям будову рослини, закріпити поняття високий, низький (квітка), довгий, короткий (стебло).

Хід прогулянки

Повільно обходячи навколо клумби, надавати дітям можливість милуватися осінніми квітами, вільно висловлюватися. Дорослий має можливість спочатку дізнатися, які з квітів знайомі дітям. Потім познайомити їх з новими.

«Красива у нас клумба, велика. Ми йдемо навколо неї, милуємося квітами. А хто мені покаже червона квітка? А білий? »Діти із задоволенням показують і помаранчеві і фіолетові квіти.

Дорослий хвалить кожного, запитує, як називається квітка, дає точну назву, а потім продовжує: «Подивіться, діти, одні квіти високі, до верхівки не дістати (підводить їх до рудбекії (золоті кулі), а інші низькі (всі нахиляються, сідають у братків, резеди).

А тепер ідіть навколо клумби і показуйте всім низькі квіти (настурції, нагідки). Покажіть високі (флокси, жоржини) ». Кожен раз при показі квітки всі разом правильно називають його.

Педагог пропонує підійти до флокса: «Бачите, який високий квітка? У флоксів стебло довгий. Проведіть пальцем. Якого кольору флокси? А ще якого? (Діти йдуть навколо клумби, відшукуючи флокси). А тепер покажіть їх листя ».

На прикладі флоксів діти знайомляться з будовою квітки, нюхають його. «Прекрасні квіти!» - Каже дорослий.

Діти розходяться грати. Дорослий пропонує залишилися з осіннього листя складати н ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 776 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Конспект прогулянок 1. «Листопад».

Мета: показати дітям різноманіття фарб золотої осені. Розкрити нове поняття листопад.

Хід прогулянки

У теплий погожий осінній день вихователь, вивівши дітей на прогулянку, звертається до них: «Подивіться, діти, настала осінь. Всю землю вкрили листя, на клумбі багато квітів. Жовті дерева, жовте листя - все жовте. Тому осінь називають жовтою, золотою.

Ходімо, тихо побродимо по листю (листя під ногами шарудять). Чуєте, як вони шарудять?

Бачите, то один листочок летить до землі, то інший крутиться, крутиться і повільно лягає на землю. Подув вітер, і багато листя з шелестінням полетіло на землю. Це листопад ».

- Листопад, листопад, Листя жовті летять ... -

повторюють діти за вихователем. Він уточнює: легкі листя, ось тому вони летять на землю повільно. Летять і кружляють в повітрі ».

Педагог кладе сухий листочок на столик, пропонує будь-кому: «Подуй!» Лист летить зі столу, всі згодні: легкий лист. Дують охочі. Самі відбирають сподобався лист і дмуть.

Педагог просить відібрати один найкрасивіший, самий сподобався дитині листик. З кожним з дітей уточнюється забарвлення листочка. Вихователь демонструє його всім, захоплюється: «Яка добра осінь, постаралася, вийшов такий гарний листочок! А ти його відшукав, молодець »Потім починає збирати:« Один листок, ще листок і ще ... Вийшло багато листя - цілий букет! Подивіться, який у нас букет - пишний, нарядний! Хто повторить, який у нас букет »По ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1105 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Структурні компоненти прогулянки (спостереження, дидактичні ігри, завдання, перші трудові дії, рухливі ігри) проходять на тлі самостійної ігрової діяльності всіх дітей, яка займає основну частину часу перебування дітей на свіжому повітрі і вимагає постійного контролю з боку дорослого.

У теплу пору року, готуючи все необхідне для розгортання різноманітних ігор дітей, дорослий продовжує бути і організатором та учасником цих ігор. Він направляє сюжетно-рольові ігри дітей, включається до їх виконання, показує ігрові зразки, ускладнює гру питаннями, різноманітними пропозиціями.

Ігри з піском відносяться до улюблених ігор дітей. Тільки на прогулянці в теплу пору року діти мають можливість повністю задовольнити свої бажання діяти з цим природним матеріалом. Діти довго і захоплено граються з ним, досліджують його якості.

Звичайно, і без керівництва дорослого діти набувають деякий досвід: за кольором і на дотик розрізняють вологий пісок або сухий. Сухий залишають без уваги, з вологого роблять будиночки-горбки, намагаються формувати пасочки. Але без спрямованого керівництва дорослого діти так і не зможуть виконати задумані ігрові дії. Орудуючи совком, вони здебільшого просипають пісок повз формочки, набирають в неї піску не до верху, забувають поплескати совком зверху, утрамбовувавши його, а перевернувши формочку, не знають, що треба постукати по денця і тільки тоді обережно зняти її.

Не отримуючи бажаного результату, діти відволікаються, починають пустувати ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 946 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Структурним компонентом кожної прогулянки є організовані дорослим рухливі ігри та ігрові вправи. У дітей молодшого дошкільного віку ще малий досвід самостійної рухової діяльності, багато руху знаходяться в стадії формування. Тому рухливі ігри та ігрові вправи проводяться щодня з метою тренування, закріплення рухових навичок. З їх допомогою на прогулянці успішно вирішуються оздоровчі, освітні та виховні завдання.

В ігрових вправах переслідуються мети прямого навчання дітей основним рухам. Багато із запропонованих вправ мають сюжетний характер («По містку», «Через канавку») і з задоволенням приймаються самими дітьми. При їх виконанні кожна дитина діє вільно і самостійно.

В умовах прогулянки у дорослого з'являється можливість звернути увагу на якість виконання рухів одного, виправити помилки іншого, підтримати, заохотити третього.

Діти з задоволенням вправляються в таких рухах, як ходьба, біг. Лазіння і стрибки у самостійній діяльності виконуються рідше. Тому необхідно частіше включати їх в ігрові вправи. Також слабо діти володіють різноманітними діями з м'ячами.

Навички і звички виконання різноманітних рухів формуються у дітей за умови багаторазових повторень. Тому ці вправи природним чином вплітаються в канву самостійної діяльності дітей, протягом прогулянки повторюються декілька разів залежно від обставин, настрою дітей.

Організовувати таку діяльність дітей можна на узліссі, в парку, на лузі, на майданчику дошкільного закладу. Для їх проведе ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 2346 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Важливим структурним компонентом прогулянки є виконання дітьми посильних трудових дій. В процесі їх виконання важливо сформувати позитивне ставлення, повагу до праці дорослого, бажання самому включитися в трудовий процес, а потім і проявляти самостійність, ініціативу.

Починаючи роботу по залученню дітей до посильним трудовим діям, слід пам'ятати, що це трудомістка й копітка робота, що вимагає багато терпіння, уваги, творчості самого педагога. Незважаючи на те, що виконання трудового завдання за часом займає від 10 до 20 хвилин, дітям цікаво бути поряд з дорослим, відчувати себе співучасником захоплюючих справ.

Побачивши працюючих, малюки охоче відгукуються на пропозицію дорослого взяти участь у спільних трудових діях, але незабаром переводять їх у більш звичні, зрозумілі і цікаві для себе: опале листя підкидають вгору і з посмішкою спостерігають, як вони опускаються на голови оточуючим, сніг сиплють на ноги собі і товаришам, закопують в нього відерця, лопатки підкидають на плече і починають марширувати: «! Ми солдати»; воду несуть, намагаючись розплескати її, оглядаючись на доріжку з утворених калюжок на асфальті, навмисно штовхають відерця, щоб облитися самому або облити йдуть поруч , а то й просто виливають воду в калюжу, зустрілася на шляху.

Іноді всерйоз ставляться до пропозиції попрацювати (побудувати ведмедику будинок), але починають метушитися, голосно говорити - приходять у збуджений стан: «! Давайте швидше, ведмедику треба» На пропозицію дорослог ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 813 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Дидактичні завдання є одним із структурних компонентів прогулянки.

На дидактичних заняттях рекомендується застосовувати різні види ігрової діяльності, в тому числі і дидактичні ігри
Прогулянка повинна бути цікава дитині, а це можливо, якщо він буде зайнятий різноманітною і корисною для його розвитку діяльністю. Прийомом стимуляції дитячої активності є різні дидактичні вправи, цікаві завдання та ігри з природним матеріалом. Вони нетривалі, займають за часом не більше 3-4 хвилин. Проводяться декілька разів протягом однієї прогулянки. Для цього дорослий спілкується то з однією дитиною, то привертає всіх дітей. Залежно від конкретного спостереження дидактичне завдання може бути запропоновано дітям і на початку і в кінці прогулянки, а може вплітатися в хід самого спостереження. У кожному з цих завдань присутні майстерність, досвід, фантазія дорослого, його винахідливість і творчість.

Дидактичні завдання різноманітні, але в них завжди повинен бути присутнім ігровий елемент, це імпонує дітям. Такі завдання мають бути доступними по виконанню, зрозумілі кожній дитині. Необхідно пояснити, для чого виконується це завдання, чому потрібно докласти зусиль до його виконання.

Наприклад, дорослий пропонує зібрати осінній букет з різнокольорових листя. Діти починають розглядати опале листя, оцінювати, красивий чи буде кожен лист в букеті, підносять їх дорослому, очікуючи його оцінки. Дорослий не пови ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1587 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Детям интересны события, происходящие за пределами участка, и они неизменно рады совершить экскурсию на участок детей старшей группы. Поход в гости — праздник для малышей. Лучше всего такие прогулки совершать в пасмурную погоду, когда под ногами сыро, все вокруг выглядит серым и унылым.

Дети оживляются, когда им предлагают погулять по улице. Они внимательно следят за движением машин. Им доступны понятия: общественный и личный транспорт. Младшие учатся называть виды общественного транспорта, отмечая особенности некоторого из них: «Едет и держится за провод, чтобы не потеряться» (о троллейбусе). Старшие могут рассказать о назначении пожарных машин, дежурных машин милиции. Взрослый обращает внимание всех на машину скорой помощи, молоковозы, закрытые фургоны. Дети могут закреплять в памяти цвет легковых машин в игре «Чья машина появится первой». У жилого дома в ряд стоят легковые автомобили. Можно остановиться и развернуть беседу об устройстве легкового автомобиля: сколько колес, почему сзади прикреплено пятое, сколько фар и зачем они, сколько дверей. Если у грузовика — кузов, то у легковой — салон с ремнями безопасности. Многие начинают показывать, где они сидят в своей машине, рассказывать, кто ведет машину, куда ездят всей семьей.

В следующий раз можно уточнить: колеса передние и задние, фары тоже, стекла лобовое и боковые. Вместе с детьми можно припомнить, сколько колес у любой машины, у взрослого и детского велосипедов, у мотоцикла.

Вместе со взрослым ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 643 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Організовуючи такі спостереження з дітьми протягом року 1-2 рази на квартал, дорослий виховує повагу до людей праці, формує у дітей готовність прийти на допомогу, здатність оцінити результати праці людей.

Дворник. При спостереженні за роботою двірника в кожному з пір року відзначається характер його праці, уточнюються назва і призначення його робочого інвентарю. Дорослий розповідає про результати і цінності праці двірника для всіх людей, пропонує надавати йому допомогу. Сам двірник включається у виховний процес: демонструє трудові навички, допомагає дітям освоїти їх. Закінчивши роботу, дякує всім за допомогу.

Прачка. Періодично діти спостерігають за роботою прачки. В цьому випадку сам процес прихований від очей дитини, видно лише результати (вивішене чисту білизну), але дітям зрозумілий сенс її дій, так як процес праці малюки можуть спостерігати в домашніх умовах, а в теплу пору року відтворювати у власних ігрових діях. Чому білизну потрібно просушувати, де розвішує прачка білизну, ніж закріплює на мотузці, що потім буде з ним робити - всі ці питання спочатку дорослий задає дітям для самостійних відповідей, а потім уточнює кожен з відповідей дітей, підкреслюючи, що всі вдячні пралі за її працю .

Шофер. Цікава і зрозуміла дітям трудова діяльність шофера, який управляє різними видами машин (снігоприбиральної, поливальної і т. Д.). Цікаво і його робоче місце і те, як він керує машиною. В ході спостереження дітям стає зрозумілий, очевидний результат його труд ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 2845 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 10 11 12 13 14 ... 17 18 »