Субота, 18.05.2024, 20:34
Вітаю Вас, Гість
Для нормального розвитку суспільства необхідно дотримуватися правові, демократичні норми для того, щоб права особистості не могли бути ущемлені з боку держави. Кожній людині необхідно проявляти високу моральність, національну терпимість, поважати мови, культуру і традиції всіх інших народів.

Правове виховання дошкільнят - це фундамент для розвитку всього суспільства. Діти є найдорожчим скарбом суспільства, і це не залежить від політичного ладу чи релігії. Педагоги, які це розуміють, поставлені перед рішенням самої важливої проблеми, а саме захисту прав дитини. Адже діти - це покоління, яке повинно нас замінити в майбутньому. Наша країна в даний час піддається соціальним, економічним і ідеологічним змінам. Це все не може не відбитися і на системі дошкільного виховання та навчання. Перше місце займає питання про створення необхідних умов для того, щоб дитина розвивалася, захищався і, при цьому, не ущемлялися його права.

Якщо батьки і діти усвідомлюють свої права, то це сприяє розвитку самооцінки дитини і, звичайно ж, спостерігаються зрушення позитивного плану в поведінці всього суспільства. Під час навчання своїх прав діти знаходять стійкі уявлення про те, які ж у них є права. Наприклад, дуже важливо щоб дитина усвідомлював, що він має право на любов, ува ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1194 | Додав: Sarum | Дата: 25.04.2012 | Коментарі (0)

ПРЕАМБУЛА

Беручи до уваги, що народи Об'єднаних Націй знову підтвердили в Статуті свою віру в основні права людини і в гідність і цінність людської особи і сповнені рішучості сприяти соціальному прогресові і поліпшенню умов життя при більшій свободі,

беручи до уваги, що Організація Об'єднаних Націй у Загальній декларації прав людини проголосила, що кожна людина повинна володіти всіма зазначеними в ній правами і свободами, без якого б то не було різниці за такими ознаками, як раса, колір шкіри, стать, мова, релігія , політичні або інші переконання, національне або соціальне походження, майновий стан, народження чи інша обставина,

беручи до уваги, що дитина внаслідок її фізичної і розумової незрілості потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист як до, так і після народження,

беручи до уваги, що необхідність у такій спеціальній охороні була вказана в Женевській декларації прав дитини 1924 року і визнана в Загальній декларації прав людини, а також у статутах спеціалізованих установ і міжнародних організацій, що займаються питаннями благополуччя дітей,

беручи до уваги, що людство зобов'язане давати дитині краще, що воно має,

Генеральна Асамблея

проголошує цю Декларацію прав дитини з метою забезпечити дітям щасливе дитинство і користування, на їх власне благо і на благо суспільства, правами і свободами, які тут передбачені, і закликає батьків, чоловіків і жінок як окремих осіб, а також добровільні ор ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1155 | Додав: Sarum | Дата: 05.04.2012 | Коментарі (0)

виховання

Діти - це майбутнє кожної країни, і від того, як у справжньому держава подбає про своїх маленьких громадян, залежатиме суспільство завтрашнього дня. Стан сучасного суспільства, перш за все, знаходить відображення в дітях, тому захист прав дитини є першочерговим завданням кожної держави.

Дитинство дитини - це не тільки період формування його здоров'я, розвитку особистості, характеру, зміцнення почуття впевненості і власної гідності, а й час його повної залежності від дорослих, у першу чергу від батьків, вихователів, педагогів. Неналежну поведінку і догляд з боку дорослих, наявність поведінкових, соціальних і емоційних проблем у житті дитини дошкільного віку здатні привести до неблагополучним наслідків у майбутньому.

Дитина в будь-якому віці має рівні з дорослими права на власну думку і вчинки, які повинні дотримуватися і не порушуватися. Не тільки батьки, але й педагоги дошкільних виховних закладів повинні вкладати в свідомість дітей образи дружби, миру, солідарності, доброти  для  правового виховання дошкільників - закладати фундамент для розвитку нового свідомого, миролюбного покоління.

У програму правового дошкільного виховання включені завдання з формування основ правової свідомості дітей. Педагоги, вихователі та батьки повинні знайоми ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1803 | Додав: Sarum | Дата: 02.04.2012 | Коментарі (0)

Одним з найважливіших умов розвитку суспільства є виховання громадян правової  демократичної держави, здатних до соціалізації, які поважають права і свободи особи, що володіють високою моральністю, виявляють національну терпимість, шанобливе ставлення до мов, традицій та культури інших народів, починаючи з виховання дітей дошкільного віку. Тільки зараз, коли демократія набирає силу, коли права людини перестають бути фікцією, можна реально ставити як пріоритетну задачу - формування громадянськості: надання кожній дитині не тільки умов для творчої самореалізації, а й умов для вільного самовизначення: як громадянина нової суспільної системи, при якій людина стає не лише суб'єктом практичної дії, вироблення засобів досягнення цілей, але і суб'єктом суспільного цілепокладання. Особистість, що поважає себе, має набагато більше потенційної активністю, ніж, позбавлена гідності. І дошкільному закладу належить особлива роль у вихованні майбутнього громадянина своєї країни.

Головна мета педагогічної діяльності з громадянському вихованню дітей дошкільного віку - виховання гуманної, соціально активної, самостійної, інтелектуально-розвиненої творчої особистості.

Основні ознаки, що представляють зміст поняття «громадянськість» мають деякі закономірності, зв'язку, розкривають їх подібності та відмінності, що дозволяє об'єднати їх в систему ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 3414 | Додав: Sarum | Дата: 02.04.2012 | Коментарі (0)

Щоб існувати, розвиватися, зберегти, захистити себе, люди повинні були не просто добувати їжу, одяг, будувати житла, а ще й передавати накопичений життєвий досвід своїм дітям, новому поколінню. Спочатку, звичайно, дитина засвоював цей досвід через просте наслідування дорослим. Поступово в громадах з'являються спеціальні люди, в обов'язки яких входило виховання і навчання дітей. У Греції їх називали дидаскалов, в Росії це були дядьки, мамки. У народів Півночі вихованням і навчанням дітей займалися шамани, самі шановні в стійбища люди, які «все знали, спілкувалися з духами, вміли їх задобрити і умилостивити».
І незважаючи на те що навчання і виховання здійснювали вже в глибокій старовині, вони важкі і зараз як для сучасного вчителя і вихователя, так і для сім'ї, дитячого садка, школи та інших дитячих виховних установ. Здавалося б, людство, в процесі свого історичного розвитку накопичили величезний всебічний досвід з підготовки підростаючого покоління до життя, творчості, творення, спілкуванню, не повинна допускати нових помилок в цьому процесі.
На практиці ж ми маємо зворотне: чим більше ми дізнаємося про дитину, про закономірності його розвитку, тим з великими труднощами доводиться нам стикатися. І це не випадково. Складніше стає життя суспільства, складніше стає навчати і виховувати дітей. Так, колись навчали і виховували родина і громада, колись можна було створити закрите навчальний заклад типу Царскосельского ліцею, колись ми говорили, що школа є центром виховання. ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1002 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)


Виховання в школі школярів з урахуванням вікових особливостей розвитку

Основні особливості виховання дітей шкільного віку полягають у перерозподілі навантаження, зміну соціальної ролі дитини, стимулюванні постійної свідомої діяльності дитини в рамках шкільного колективу.

Процес виховання школярів завжди повинен бути орієнтований на рівень розвитку та вікові особливості дітей. Виділяють три основні періоди шкільного віку, кожен з яких вимагає особливого підходу з боку вчителів і батьків: молодший (7-9 років)вимагає виховання дітей дошкільного віку, середній, або підлітковий (10-15 років), і старший шкільний вік (16-17 років).
Особливості виховання молодших школярів

Завершення дитсадівського періоду і вступ до школи практично завжди пов'язане для дитини зі стресом і додатковими навантаженнями. Апріорі очікується, що школяр буде більш посидющий, зосереджений, працездатний в порівнянні з випускником дитячого саду. Однак така зміна не може статися одномоментно, тому першочергове завдання виховання дитини 7 років полягає в згладжуванні періоду адаптації і безболісному перекладі дитини на новий рівень розвитку.

В рамках програми виховання школярів   в сім ї на початковому етапі навчання співпрацю школи і сім' ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 994 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Часи змінюються, і сьогоднішні діти вже не такі, якими були їхні батьки. Вони більш самостійні і поінформовані, володіють ПК і розбираються в навороченной техніці, вони більш самовпевнені й сміливі, часом це навіть виглядає як зневагу до авторитету і думки дорослих. У більшості випадків вони більше орієнтовані на себе і реалізацію своїх бажань, ніж на цінності колективу, вони більш безвідповідальні і неорганізовані. Втім, це можна вважати свободою і незалежністю, якщо це не доставляє серйозних проблем.

На жаль, виховання школярів часто замінюється переглядом фільмів та іграми, а надлишок телевізійно-комп'ютерного проведення часу нерідко робить дітей більш агресивними і жорстокими, запальними і нервовими і заміщає собою такі корисні захоплення, як заняття спортом, читання, ігри з друзями, а часом навіть і сімейне дозвілля повністю зайнятий переглядом фільмів та іграми за комп'ютером.

В останнє десятиліття непомітно і поступово сталася серйозна зміна життєвих цінностей: раніше набагато більше думали про інших, про колектив, про благополуччя країни і міста, де живеш. Зараз сучасна педагогіка заявляє про те, що виховання школярів повинне допомогти дитині стати успішним членом суспільства, знайти "своє місце під сонцем", тобто просто пристосується до того що є. Комусь ця позиція подобається, а хтось з ностальгією згадує часи свого дитинства, сам є людиною з активною життєвою позицією і орієнтує дітей на інші цінності. Як відомо, велика частина цінностей і поглядів за ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 969 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Вихователь - скульптор духовного світу юної особистості, довірена особа суспільства, якій воно довіряє найдорожче, найцінніше - дітей, свою надію, своє майбутнє. Ця важка професія вимагає від людини постійного творчості. Колектив гімназії № 38 сформував шкільне самоврядування через Шкільний Рада, створена за програмою Асоціації Юних Лідерів Казахстану, співпраця з якою здійснюється протягом декількох років. Головним принципом роботи ради є виборність, тому Шкільний Рада очолюють Президент, віце-президент, міністри: освіти, культури, внутрішніх справ, печатки, спорту та тінейджерів.

Розбудивши творчу думку в старшокласників, педагоги школи кілька років не можуть стримати потік ідей, новацій, несподіваних рішень веселих задумок. На їхньому рахунку традиційні Дні Самоврядування, святкові програми, конкурси шкільних красунь, акції боротьби зі СНІДом і багато-багато іншого.
У школі вже кілька років існує Домброва ансамбль "Балдаурен". Їм беззмінно керує викладач ЮКГУ імені Ауезова - Сираілова Роза Тулебаевна. З кожним роком оркестранти вдосконалюють свою майстерність, в їхньому репертуарі твори народної і класичної музики. Жодне шкільне захід не проходить без участі Домброва ансамблю.

Ще одна «родзинка» серед гуртків естетичного циклу - хореографічні ансамблі «Феєрверк», «Жас Даурен». Засновники ансамблів - старший викладач кафедри хореографії ЮКГУ ім. Ауезова Гоф Франц Емільович і завідувачка кафедрою хореографії, керівник ансамблю «Каракоз» ЮКГУ ім. Ауезова Ажіб ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 588 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Виховання - це цілеспрямоване формування особистості з метою підготовки її до участі у громадському та культурному житті відповідно до соціокультурними нормативними моделями. За визначенням академіка І. П. Павлова, виховання - це механізм забезпечення збереження історичної пам'яті популяції.

Як і переважна більшість сучасників, ще зовсім недавно я теж помилявся в розумінні слова "Виховання" ...

Спочатку слово "Виховання" мало якісний зміст, але поступово цей сенс зробили менш помітним, а потім взагалі сховали за словами нічого не прояснюють. Наведу приклади.
У тлумачному словнику Даля сказано, що виховувати означає "піклуватися про речові і моральних потребах малолітнього ... у вищому значенні навчати, наставляти, навчати всьому, що для життя треба ...".
За визначенням російської універсальної енциклопедії ЕСБЕ (в редакції 1892 року) виховання дітей "є навмисне вплив дорослої людини на дитину, що має на меті довести його до тієї частки самостійності, яка необхідна людині для виконання свого призначення людини на землі".
У сучасній педагогіці під вихованням розуміється "... діяльність педагога, яка сприяє максимальному розвитку особистості дитини, входженню дитини в контекст сучасної культури, становленню його як суб'єкта і стратега власного життя, гідного Людини".
У сучасній психології виховання розглядається в першу чергу як "діяльність з передачі новим поколінням суспільно-історичного досвіду; ... вплив на свідомість і поведінку людини з мет ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 683 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

виховання

Проблеми сімейного виховання можуть стати глобальними проблемами того суспільства, в якому нам належить жити. Якщо ми погано виховуємо своїх дітей або зовсім намагаємося перекласти турботу про них на чужі плечі, - ми своїми руками будуємо собі майбутнє, в якому нас будуть оточувати, може бути, успішні і ділові, але байдужі люди.


Вчителі та вихователі наших ніжно улюблених чад скаржаться - батьки (тобто ми з вами) абсолютно перестали цікавитися вихованням дітей. Як же так, обурюємося ми, ми ж читаємо спеціальну літературу, освоюємо методики Домана, Монтессорі, Нікітіна і Зайцева, з ранніх років віддаємо дитину на англійську, бальні танці та в спортивну секцію, запрошуємо на будинок логопеда. Ключові слова тут «віддаємо» і «запрошуємо», і це одна з основних проблем сімейного виховання. Ми намагаємося всіма силами перекласти на чужі плечі виховання власних нащадків, абсолютно забуваючи про те, що сімейне виховання закладає основу особистості. І це саме та сфера, де не можна повністю довіритися фахівцям, потрібно вкласти власну душу.
Особливості психології сімейного виховання

Дитині дуже важливо знати, що батьки люблять його, причому просто так, незалежно від його успіхів у навчанні, поведінки або спортивних досягнень. Це нам, дорослим, здається само собою зрозумілою любов батьків до дітей, а їм, дітям, потрібні докази. Малюк всіма силами намагається звернути увагу на себе, якщо не хорошими вчинк ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 2400 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Вибір 1 у вихованні дітей. Довіримося професіоналам.

Опис.

Багато матеріально забезпечені сім'ї вирішують проблему виховання, перекладаючи цю проблему на плечі професіоналів. У цьому є раціональне зерно - чому б не доручити фахівцям виховання і знаходження спільної мови з дитиною? По суті, весь зміст життя дитини готове бути оплачено як послуга, яку батьки сподіваються отримати «ззовні»: няні, прибиральниці, гувернантки, доктора.

Слід звернути увагу.

Умінням заробляти в наш час - хороша здатність, однак, вона вимагає великої тимчасової віддачі, коли необхідно переробляти призначені години. У такій ситуації, звичайно ж, не залишається часу на виховання дитини, а зароблені гроші можна витратити на наймання гувернантки, няні. Якщо обидва - як мати, так і батько, будують свою кар'єру, зникаючи на роботі велику кількість часу, то такий підхід здається єдино можливим.



Попередження.



При зловживанні даного підходу виникає проблема - порушується емоційний контакт між батьком і дитиною. Недолік особистого контакту батьки намагаються покрити, купуючи різні іграшки, наймаючи більше душевних нянь, відправляючи дітей в дитячий клуб. В результаті, ці спроби підтримати міжособистісну зв'язок остаточно гублять особистісний контакт, і дитина перестає тягнутися до батьків.

Окрема тема в таких сім'ях - гроші. Батьки намагаються зробити гроші замінником, сурогатом, який викликав би відповідні емоційні пережива ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 942 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 9 10 11 12 13 ... 17 18 »