Середа, 08.01.2025, 18:34
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Квітень » 2 » Правове виховання дошкільнят
21:31
Правове виховання дошкільнят

виховання

Діти - це майбутнє кожної країни, і від того, як у справжньому держава подбає про своїх маленьких громадян, залежатиме суспільство завтрашнього дня. Стан сучасного суспільства, перш за все, знаходить відображення в дітях, тому захист прав дитини є першочерговим завданням кожної держави.

Дитинство дитини - це не тільки період формування його здоров'я, розвитку особистості, характеру, зміцнення почуття впевненості і власної гідності, а й час його повної залежності від дорослих, у першу чергу від батьків, вихователів, педагогів. Неналежну поведінку і догляд з боку дорослих, наявність поведінкових, соціальних і емоційних проблем у житті дитини дошкільного віку здатні привести до неблагополучним наслідків у майбутньому.

Дитина в будь-якому віці має рівні з дорослими права на власну думку і вчинки, які повинні дотримуватися і не порушуватися. Не тільки батьки, але й педагоги дошкільних виховних закладів повинні вкладати в свідомість дітей образи дружби, миру, солідарності, доброти  для  правового виховання дошкільників - закладати фундамент для розвитку нового свідомого, миролюбного покоління.

У програму правового дошкільного виховання включені завдання з формування основ правової свідомості дітей. Педагоги, вихователі та батьки повинні знайомити дітей з документами, що захищають права людини, у доступній їхньому віку формі. Важливим є усвідомлення дитиною своїх прав і свобод, формування почуття відповідальності і почуття власної гідності, а також повагу прав і гідності інших людей.

Правове виховання дітей дошкільного віку передбачає не тільки формування в них уявлень про повагу і терпимості, про свободи і права людини, а й створення умов для практичного застосування:
ігровий і художній вид діяльності у вигляді дидактичних ігор і театралізованих дій;
вправи, що розвивають емоційне сприйняття дитини (емпатію, навички спілкування та інші);
проблемно-пошукова діяльність для відтворення дитиною засвоєних дій і можливості побачити, як виглядає з боку конкретний вчинок, визначити викликаються їм емоції і почуття;
продуктивна діяльність, в процесі якої діти створюють і проводять презентацію плакатів, емблем.

В результаті здійснення правового виховання, дошкільнята знайомляться і закріплюють свої знання про права дитини, усвідомлюють свою рівноправність з дорослими, зміцнюють і продовжують розвивати почуття впевненості і власної гідності, відчуття відповідальності перед членами своєї сім'ї, суспільством, державою.
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1840 | Додав: Sarum | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0