Четвер, 25.04.2024, 16:50
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Березень » 18 » валеологічне виховання дошкільників
18:35
валеологічне виховання дошкільників

чне виховання

Тематичне планування з валеології для роботи з дітьми 5-6 років


Тема року: "З чого я перебуваю"

Мета року:
Дати елементарні уявлення дітям про свій організм;
Сприяти становленню у дітей цінностей здорового способу життя: розвиток навичок особистої гігієни; формування елементарних уявлень про корисність і доцільність фізичної активності;

Створити умови для забезпечення фізичного і психічного благополуччя.

Пізнавальні бесіди з дітьми 5-6 років

Частини тіла

Мета. Ознайомити дітей з різними функціями частин тіла.

Людське тіло складається з різних частин. Всі ці частини тіла виконують різні функції.

На голові, самої верхньої частини тіла, росте волосся. Вони захищають нашу голову, зберігають в теплі взимку і захищають від жару літнього сонця. Голова приєднана за допомогою шиї до тулуба, середньої частини тіла. Ще у нас є дві руки і дві ноги, вони теж з'єднані з тулубом. Руки і ноги по-іншому називаються кінцівками. Нога закінчується ступень. Наші ступні влаштовані так, що ми з легкістю можемо стояти і ходити, спираючись на них. Руки згинаються і розтягуються. Ми беремо ними предмети і утримуємо їх кистями рук.

Тіло нагадує мудрий механізм, який здатний виконувати безліч різних функцій. З його допомогою ми можемо сміятися, плакати, казати, бігати, думати, працювати і грати. Тіло пристосовується до існування в різних обставинах. Але іноді воно буває не в змозі адаптуватися.

Людське тіло має різну форму. Люди бувають худі й товсті, високі і низькі. Якщо людина великої і товстий або дуже високого зросту, це не завжди добре, тому що головне в людині не зростання і вага, а здоров'я його організму.

Шкіра

Мета. Ознайомити дітей з поняттям - шкіра, формувати уявлення про її значення.

Шкіра - це оболонка, яка покриває все тіло, вона може бути товще або тонше в різних його частинах. Шкіра захищає органи всередині нас, її структура пружна, але іноді ми пошкоджує її. На пошкодженій шкірі залишаються сліди. Ці сліди називаються по-різному, залежно від того, як вони були отримані. Це може бути мозоль, пухир, синець, синець, садно. Всі вони виглядають по-різному.

Якщо ми подивимося на шкіру в збільшувальне скло, то побачимо, що вона не гладка. На ній є горбки і маленькі дірочки - пори. Через них шкіра іноді виділяє піт. З дірочок росте волосся.

Кожна людина має своїм особливим і неповторним малюнком відбитків пальців. За допомогою шкіри, особливо на долонях рук ми розпізнаємо все, до чого доторкається.

Шкіра не завжди зберігає один колір. Коричневе пігментну речовину - меланін - оберігає шкіру від сонячних променів. У чорній шкірі міститься більше меланіну, ніж у білій. Веснянки та родимки - це скупчення меланіну у шкірі. Веснянки з'являються і зникають, а родимки зберігаються постійно.

Іноді наша шкіра змінює колір. Ми зазвичай бліднучи, якщо лякаємося, і червоніємо, якщо бентежимося. Сонячні промені можуть обпекти шкіру. Тоді вона стає червоною і лущиться.

Слух

Мета. Ознайомити дітей з будовою вуха.

Ми весь час чуємо різні звуки. Вони повідомляють нам про навколишній світ. Звуки - це вібрації в повітрі. Ми їх не бачимо, але можемо чути завдяки своїм вухам.

Ми бачимо тільки зовнішню частину вуха. Інша його частина знаходиться всередині голови, а те, що ми бачимо зовні, називається вушною раковиною. Її призначення збирати навколишні звуки і направляти їх в слуховий прохід до барабанної перетинки. Звуки змушують її вібрувати. Це викликає вібрацію трьох крихітних кісточок. Нерви передають сигнал мозку. Так ми чуємо.

Деякі люди не дуже добре чують. Люди, які погано чують, називаються глухими. Допомагає їм чути - слуховий апарат. Це маленький механізм, який зміцнюється в вусі і здатний підсилювати звуки.

Дихання



Мета. Дати елементарні відомості про роботу легенів.

Для життя нам необхідне повітря, що містить кисень. З повітря, який ми вдихаємо, легкі отримують кисень. Вони ж видихають використане повітря. Кров поглинає з легких кисень і розносить його по всьому тілу.

Легкі працюють дуже напружено. При диханні ми робимо вдих і видих. Вдих - це те, що ми робимо, коли вдихаємо. Наповнюючись повітрям, легені розширюються. Видих - це те, що ми робимо, коли видихаємо. Легкі знову стають менше, випускаючи повітря. Щодня ми робимо двадцять три тисячі вдихів! Дуже корисно для нас вправи на свіжому повітрі.

Під водою немає повітря, тому там не можна залишатися без трубки або балонів з повітрям. Адже більшість з нас вдихає, по крайней мере, 20 разів на хвилину.

Зуби

Мета. Сформувати у дітей уявлення про будову і призначення зубів, систематичному догляді за ними.

У кожної людини 32 зуба. Зуб оточує ясна. Зовні зуб покритий твердим шаром емалі. У нього є свій корінь, він закріплює зуб. Зуби потрібні нам для того, щоб відкушувати їжу і пережовувати. Наші зуби володіють різною формою і призначені для різних цілей. Гострі різці знаходяться спереду і служать для відкусування їжі. Загострені ікла по сторонам відривають її. Великі корінні зуби ззаду подрібнюють її.

Зуби міцно сидять у роті, але ми можемо їх втратити. Коли дітям виповнюється близько шести років, молочні зуби починають хитатися і випадати. Замість них виростають зуби більшого розміру. Зуби і ясна потрібно утримувати в чистоті. Якщо ми не будемо чистити зуби, вони зіпсуються. Зуби потрібно чистити близько трьох хвилин і показуватися доктору не менше двох разів на рік. Пам'ятайте: красиві зуби - красива посмішка!
Тематичне планування з валеології для роботи з дітьми 6-7 років

Тема року: "Мій організм"

Мета року:

1. Продовжити формувати уявлення про свій організм, про різних органах і системах, їх своєрідності і взаємодії;

2. Вчити застосовувати на практиці отримані знання; сприяти вдосконаленню умінь і навичок;

3. Виховувати звичку думати і піклуватися про своє здоров'я.

Пізнавальні бесіди з дітьми 6-7років

Що у мене всередині?

Мета. Ознайомити з будовою людського тіла. Формувати пізнавальний інтерес до свого тіла, організму.

Наше тіло - це складний механізм, що складається з кісток, м'язів, нервів, крові, органів і великої кількості води.

Органи - це ніжні частини тіла, які знаходяться всередині тебе. Органами називаються мозок, легені, печінка, серце, підшлункова залоза, нирки, шлунок і кишечник. Всі разом вони змушують тіло працювати належним чином.

Кожен орган виконує свою особливу функцію. Всі органи різної форми, але вони дуже тісно пов'язані між собою. Мозок перебуває в голові і впорядковує роботу всіх інших органів. Він керує всіма рухами тіла і контролює їх. Інші органи розташовані в тулуб, найважливішої частини тіла. Ми дихаємо легкими, які знаходяться в грудній клітці. Вони забезпечують організм повітрям. Печінка і підшлункова залоза допомагають нам перетравлювати їжу. Шлунок розташований у середній частині тулуба. У нього надходить їжа, там вона перетворюється на подобу каші і через печінку проходить в кишечник. З кишечнику рідка їжа потрапляє в кров. При цьому корисні речовини залишаються в організмі, а те, що йому не потрібно, виходить назовні. Серце - найголовніший орган. З кожним ударом серце відправляє кров в "подорож" по всьому організму, щоб забезпечити його киснем.

Для чого людині потрібна їжа?

Мета. Сформувати у дітей уявлення про те, що їжа необхідна для життя людини.

Їжа повинна давати нашому організму все необхідне для збереження працездатності. Правильний прийом їжі називається раціоном. Існує чотири основні харчові групи, це протеїни, вуглеводи, жири та клітковина.

Продукти, багаті протеїнами, такі як м'ясо, яйця і квасоля, допомагають організму залишатися сильним. Вуглеводи - хліб, макарони та рис забезпечують організм енергією. Жири - масло, молоко, сир і рослинні жири - зберігають енергію організму, щоб використовувати її пізніше. Нашому організму необхідна їжа з усіх чотирьох груп і вода для пиття. У їжі повинні бути присутніми вітаміни, які найбільше містяться в овочах і фруктах.

Харчування дає нашому організму життєву енергію. Люди їдять різноманітну їжу, але вона переробляється в організмі одним і тим же способом. Після того як ти пережував їжу, вона потрапляє через стравохід в шлунок і потім - в кишечник. В результаті містяться в їжі корисні речовини потрапляють у кров. Це називається травленням.

У різних куточках світу люди їдять різноманітну їжу. Будь-яка їжа надає організму необхідну для життя енергію.

Навіщо людині мова?

Мета. Сформувати у дітей уявлення про призначення мови.

У нас в роті живе дуже строгий охоронець. Це - мова. Він охороняє вхід в травний тунель. Мова допомагає жувати, змочувати їжу слиною, зігрівати або охолоджувати її, ковтати. З його допомогою ми розрізняємо смаки. Тисячі маленьких виступів покривають весь мову. Вони називаються смаковими сосочками, які допомагають нам визначати смак різних продуктів. Всередині них знаходяться нерви, які посилають відомості про смак мозку, і він повідомляє нам, що ми їмо. Існує чотири основних види смаку: солодкий, солоний, гіркий і кислий. Кожен з них ми відчуваємо різними ділянками мови і рота. Кінчик мови визначає переважно солодке. Бічні сторони мови відчувають солоне і кисле. Задня зона мови розрізняє в основному гірке.

Мова також розрізняє гаряче, холодне і біль. Він допомагає співати, говорити, сміятися.

Кістки, м'язи і суглоби

Мета. Дати дітям уявлення про те, що все в організмі взаємопов'язане.

У нашому тілі перебуває близько 200 кісток. Всі вони з'єднані разом, утворюючи скелет. Без них людина була б простою гіркою м'яса. Кістки підтримують тіло і надають йому форму. Вони оберігають від пошкоджень ніжні органи, які знаходяться всередині тіла.

Місця з'єднання кісток називаються суглобами. Більшість кісток в суглобі рухливі. Деякі кістки рухаються вперед і назад, як на шарнірі. Інші суглоби називаються кулястими. Завдяки їм кістки можуть рухатися у всіх напрямках. Всередині суглоба є рідина, яка їх змащує і полегшує рух. Кістки дуже міцні, але іноді вони ламаються.

Ми можемо рухатися тому, що кістки прикріплені до м'язів. У кожного суглоба є два м'язи, які працюють по черзі. Якщо м'язи перевантажені, то в них утворюються отруйні речовини, з - за чого ми відчуваємо втому.

Серце - це теж м'яз тільки іншого типу. Вона працює не зупиняючись, протягом усього людського життя.

Як звертається кров

Мета. Дати знання дітям про роль серця в процесі кровообігу.

Наше серце - це насос. Воно закачує кров через одну трубку і всмоктує її через іншу. Кров тече по всьому тілу по еластичних трубках - судинах. Судини звані артеріями, забирають кров від серця. Коли кров забирає кисень з легких вона червоного кольору. Використана кров повертається до серця по інших судинах, які називаються венами. Вона вже темно-червона на вид, так як віддала кисень.

Кров несе організму кисень з повітря, який ми вдихаємо, і корисні компоненти з їжі, яку ми їмо. Ще кров бореться з мікробами.

Серце має бути дуже сильним, щоб посилати кров в кожну клітину організму. Кров біжить по всьому нашому тілу з голови до ніг без зупинки, не забуваючи і про внутрішні органи: печінка, шлунок, легені. Повний оборот крові в нашому організмі відбувається за 23 секунди.

У вашому тілі близько трьох літрів крові, а у дорослої людини - п'ять літрів.

Категорія: Для мам | Переглядів: 1027 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0