Середа, 08.01.2025, 19:35
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Березень » 20 » Моральне виховання в дитячому саду
19:37
Моральне виховання в дитячому саду
Правове виховання в дитячому саду повинно носити м'яку форму. Окремим ланкою правового виховання дітей, є дошкільні установи, у яких є великі можливості для всебічного виховання дошкільнят. Тут виховні питання відбуваються в суспільстві однолітків і саме тому мають вплив на формування у дітей навичок та навичок, що відповідають суспільної моралі. Надалі на їх основі відбувається вдосконалення особистості, її розвиток і виховання, в тому числі і виховання дітей дошкільного віку.

Виховання дітей у дошкільних установах проводять кваліфіковані педагоги і фахівці з дитячої психології. Виховання дитини вибудовується на науковій основі, тобто цілеспрямовано, включаючи і правове виховання в дитячому саду,і удосконалюючи виховання дошкільників в в сімї. Відвідування дошкільних установ дозволяє:

З самого юного віку виховати в дитини позитивні звички, які допоможуть йому розвиватися і нормально рости, стежити за своєю поведінкою.

Сформувати у хлопців культуру поведінки. Розуміти і усвідомлювати необхідність дотримання загальноприйнятих норм.

Вчити дітей шанобливо, з повагою ставитися до людей. Рахуватися з їх думкою та інтересами.

Виховати колективні навички спілкування серед однолітків і з дорослими. Навички спілкування виражаються в ввічливості, товариськість, делікатності і т.д.

виховати культуру мови.

Виробити елементарні навички планування та організації вільного часу.

Сформувати розумні потреби і виховати почуття поваги і боргу.

Абсолютні, неправі ті, хто думає, що вміння поводитися в суспільстві і в різних ситуаціях прийде з віком. Для цього необхідно правове виховання в дитячому саду. Самі елементарні правила спілкування засвоюються з раннього дитинства. Вже в два роки малюк здатний виявляти почуття доброзичливості, симпатії, чуйності, поваги.

У три рочки йому зрозумілі нескладні форми організації своєї поведінки. Дітлахи цього віку здатні проявити турботу, поділитися іграшкою і дружно грати з однолітками, що теж вчить робити правове виховання в дитячому саду.

Дитина п'яти років вже може оцінювати свої і чужі дії і вчинки. Вони відчувають почуття сорому, якщо погано себе вели, підвели когось, порушили обіцянки. Діти цього віку тягнуться до спільної діяльності, з цікавістю беруть участь в ігровому задумі і дотримуються його правила, чому вчить правове виховання в дитячому саду.

До закінчення дошкільного віку з'являється велика усвідомленість вчинків, значно розширюються знання про пристрій навколишнього світу.

Моральне і правове виховання в дитячому саду повинно вестися з перших днів надходження дитини в дошкільні установи. Спочатку у дітей формується сприйнятливість до позитивного і негативне ставлення до поганого. Трохи пізніше - критичне ставлення до недозволеним речам. З самого дитинства закладаються і вживаються заходи, для того щоб у дитини не розвивалися егоїзм, розв'язність загальмовують його моральне дорослішання. Ці завдання включає в себе правове виховання в дитячому саду.

У старшому дошкільному періоді, поняття «не можна», «можна», «погано і добре» сприймаються дитиною осмислено, цей ефект дає правове виховання в дитячому саду. Необхідно добитися від дитини основних правил поведінки в присутності однолітків і дорослих, а так само в їх відсутність.

Саме на цьому етапі правове виховання в дитячому саду вчить брати і нести відповідальність за вчинені вчинки, формує почуття доброзичливості, відповідальності, тобто тих якостей, які допоможуть в майбутньому правильно вести себе. Особливу увагу варто приділити розвитку навику суспільної поведінки, вмінню прислухатися до чужої думки, і при виникла необхідність відстоювати свою позицію без сварки і капризів. Для цього з дитиною вивчають правове виховання в дитячому саду.

Обов'язково дитині закладаються навички ощадливості, працьовитості, вміння бачити безлад і усувати його.

Дошкільні та шкільні установи під час виховання на уроках повинні виробити в дітей ввічливість, дисциплінованість, делікатність. Адже саме на цих якостях виробляється культура поведінки. Великий досвід дошкільних установ показує, що існує безліч методів і способів формування у малюків морально-правової поведінки, яке диктує правове виховання в дитячому саду. Тут головне творчість та ініціативність педагогів.

Саме від вихователя залежить формування моральних якостей дитини. Від його вміння створити життєрадісну атмосферу, звернути увагу дітей на навколишню дійсність залежить моральне виховання. Педагог повинен підтримати в дитині абсолютну впевненість у його захищеності від несправедливості і зла, і в перемогу справедливості й добра.

Правове виховання дітей в дитячому саду вимагає єдності та узгодженості дошкільного закладу з сім'єю. Садки повинні підтримувати постійний зв'язок з батьками з метою єдності методів по впливу на дитину. У дошкільному закладі повинні допомогти батькам у підвищення їх педагогічної культури.

Коли досягається єдність дій сім'ї та дошкільного закладу, у дитини формуються моральні поняття і уявлення про життя. Саме тоді виховний процес буде проходити з найменшими труднощами, а дитині буде легше засвоїти суспільні норми поведінки через правове виховання в дитячому саду.
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 2521 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0